Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

Lenkas reče pred 5 urami:

tutoro ma pa gravitacijsko kuglco, k se peles se trese pa se premika in olje tece, k stojis na miru kuglca zapre dovod in ne tece

Iglo ima, vzmet in utez.

Utez je ravno toliko tezka da ko stoji na mestu premaga silo vzmeti.

Ko se peljes pa zaradi tresljajev in neravniv odpira in zapira dovod.

 

Zato je mazanje odvisno od ceste in seveda temperature okolice.

Povezava do prispevka

Bil sem na ogledu AJPjckov v Kranju oz. mal naprej v Trzicu pri serviserju, ki je glih nove skup sraufal. Morm rect, da na otip in izgled delujejo zelo solidne zadeve. Fit and finish al kako se temu rece mi deluje zelo okej. Komponente gor na motorju proper. Ni dela na motorju, da bi se vidlo e toj pa iz kitajske, razen agregata. Agregat dejansko je iz kitajske in ni fency smensi zbrusen in pobarvan. Pol sva se mal poklepetala s tem serviserjem in mi je deloval vredu clovek.

 

 

Medtem Honda CRF300L vredu motor. Hondina zanesljivost in to. Sam bi skor rekel, da so plastike slabse kvalitete. Rocke (tud za nogo) in pegsi mi na AJP delujejo mal boljsi. Na AJP dobis proper vzmetenje. Feltne se mi zdijo boljse na AJP, okvir je lepse pobarvan. AJP ma proper balanco ne pa cunga lunga zelezo, ki je na hondi. AJP dobi sus plato ze standardno (sicer je plasticna, baje podobna AXP sus plati za Hondo).

 

tko da kaj ces. pomoje bo treba nabavit AJPjcka namesto Honde.

Povezava do prispevka

Honda je masovna proizvodnja, AJPjci so pac bolj buticni moped in zato si lahk privoscijo mal bolj kakovostne drobnarije ala balanca, stopalke itd.

 

Pri Hondi vsaj ves da bo delal tko k more in scasoma zamenjas zadeve za boljse aftermarket zadeve glede na potrebe in stil voznje.

Povezava do prispevka

sej drgac se nima dost za pokvarit. nimajo nic elektronike. nic TC, nic ABS (ce je moped homolomojan samo za eno osebo ne rabi ABS). ce je kaj narobe je ponavad kak kontakt kje slabo izoliran al pa kej.

 

zanimivo tud da je mel tam 4 mopede vse prodane ze modela spr 240. air cooled 240cc na fergazer. 4800 eur. spr 250 je pa 6400 eurov. me skor ma da bi kr 240ko vzel. za prdkat okrog oldskul moped neunicljiv. kako jim to uspe pod euro 5 prodajat mi je uganka

Povezava do prispevka

Honda je cheap zadeva. Vzmetenje je totalno zanic, tacke odtrga z okvirjem vred.

Tezka je za to kar ponuja, presvoh za normalen transfer, ne vem, ni mi bila vsec za peljat.

 

20190603_110013.jpeg

 

Okvir je iz chinesiuma

 

JAXUkQf.jpg.451cd1cd146fc98a8a6d24cc98c2

 

AJP je specialka. Nisem pa vozil. In nisem kupil ker sem ocitno ziheras. KTM bo se tukaj cez leta, SWM/AJP ne vem.

 

 

 

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka

Drive mode 1 - TC najbolj obcutljiv, ABS spredaj in zadaj aktiven - ta je kao street

Drive mode 2 - TC pusti nekaj zdrsavanja, ABS aktiven samo spredaj - ta je off road

 

Drive mode ostane izbran tudi po ponovnem zagonu

 

Lahko pa izklopis se TC komplet in ABS komplet neodvisno.

To se pa resetira po ponovnem zagonu.

 

Na starejsih verzijah je bilo malo drugace, zato so kupovali dongle.

Povezava do prispevka
moderator reče pred 17 urami:

Honda je cheap zadeva. Vzmetenje je totalno zanic, tacke odtrga z okvirjem vred.

Tezka je za to kar ponuja, presvoh za normalen transfer, ne vem, ni mi bila vsec za peljat.

 

 

 

Okvir je iz chinesiuma

 

 

 

AJP je specialka. Nisem pa vozil. In nisem kupil ker sem ocitno ziheras. KTM bo se tukaj cez leta, SWM/AJP ne vem.

 

 

 

Se Honda ni vec to kar je vcas bila.

 

A smo prodani a smo izdani?

 

RIP Honda

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 4 urami:

Fak to bi jst rabil za lego kocke spihat :D

Ni najbolj :D

 

Ko nima konstantnega tlaka :) Pač kompresorček skos duva ni pa neke sile :D 

 

Mam podobnga od MIja 

 

Mogoče bolj kaka črpalka ali pa

https://www.mimovrste.com/monitorji-cistila/oem-stisnjen-zrak-sbox  -> Zgleda je tale ščiš :D

 

https://e-misija.si/potrosni-material/istila/cistilo-za-racunalnik-zrak-v-spreju-600ml-platinet-pfs5160

 

Drgač sm enkrat tole gledu...

https://www.mimovrste.com/prenosniki-dodatki/webhiddenbrand-elektricni-pihalnik-za-el-naprave-compucleaner-electric-duster

 

Sam nimam jajc preden nism 100% de je ok :D

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

zakaj mi ni noben povedal da se na jadranki zacne real deal komaj po senju. jzt sem pa vedno samo do senja sel in pol cez hrib v notranjost.

 

sem sel naredil skoraj 800 kilometrov, dol do karlobaga. pol mi je pa tale most na pag kul zgledal in sem sel se do mosta pogledat in pol nazaj do karlobaga in cez velebit v notranjost in proti sloveniji.

 

od senja do karlobaga je res huda cesta, mogoce na enih odsekih prevec kac in vcasih se asfalt podlaga spremeni v tako zelo grobo. od karlobaga do starigrada je se bolj huda cesta s hudim asfaltom, je pa malo vec vasi posejanih na njej in okolica ni tko huda kot v prejsnjem odseku. za dalje od zadra naprej pa je skoraj nujno enkrat prespat. zadnjih 300 kilometrov me je tko ze vse bolelo da sem mislil samo se na bmw gs triple black.

 

Ex4yehE.jpg

Povezava do prispevka

ja sam kaj naj zamenjam motor? za kerga? ni sploh primernega med tourerji. mogoc triumph tiger 660. sam tam so tudi pokrcena kolena in slab zic. adventure kravo z 240+ kg? tracer 900 da se ubijem s to velko maschino.

 

pa navezal sem se. jaz sem mislil to cez 40, 50 let sraufat z vnuki in obnavljat, da se bojo furali. in pol bi jim razlagal kje vse sem se vozil z njim in kako je blo nekoc medtem k dajemo nov navoj za srauf v blok motorja. prav zalosten sem.

Povezava do prispevka

sej rit se resis. kolena in hrbet sta najvecji problem. to pa sam big bajki resijo da komot sedis. pol pa se mal vstanes da se pretegnes.

 

drgac top motor zadnje cajte je baje aprilia tuareg. izboljsan tenere. vsi pravijo da je full hud in se mi zdi da so dejansko navduseni, da ne govorijo tega sam zato ker so jim placali.

 

sam z temi advji bi pol mogu se bolj pickasto vozit kot z mojim.

Povezava do prispevka

nebi k majo tok pomagal

 

kolena in hrbet ne trpijo, k niso tok pokrcena pa nisi sklonjen naprej

 

sej sport touringi so velki pa komot sedis pa ustanes

 

pejt na kako testno voznjo, sej so zastonj

 

al pa kak event

uredilo bitje Lenkas
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...