Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

Rubuz reče pred 9 urami:

@drevored Se mi zdi da sem te srečal na AC včeraj ztjuraj. Okoli 8.35 pred Trebnjem. Ti si šel proti ZG, jaz proti LJ. Možno? V glavnem...srečno na izletu. :) 

 

sem videl nekoga da mi je mahal :)

 

tolko o ogledu znamenitosti. dez. jutri bo baje boljse plus ob morju bom. mi je pa skoda da nisem videl unega flying saucer spomenika ampak itak nebi nic videl zarad megle. pa skor bi gsa rabil kake ceste ne me jebat luknja na luknji. kako je bolgarija prisla v eu samo bog ve.

 

IMG_20220612_121659.thumb.jpg.574366535d7ca1f5550c12f192cb094f.jpg

Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 11. 6. 2022 at 20:59:

 

po srbski ac skoz gledal kje je @moderator a njega nikjer.

 

zdej tle spim v nekem trucker hostlu za 20eur in pojedel sem malo porcijo cevapov plus pivo za 10 eur. in pol nej bi bla srbija poceni... bencin tudi drazji kot pri nas.

 

Ne sekiraj se. 

Jaz sem sel v petek v dolomite ob poldne.

Za dvakrat prespat 200€.

Za pir v petek in soboto 60€.

Za vecerji v petek in soboto pa 50€.

Tankal sem pa za 2.14€.

Tiste kave vmes in voda je bilo pa tudi nekih 30€.

Aja pa strudl 8€. 

 

Poracun radarjev pa se pride. 

Povezava do prispevka
moderator reče pred 54 minutami:

 

Ne sekiraj se. 

Jaz sem sel v petek v dolomite ob poldne.

Za dvakrat prespat 200€.

Za pir v petek in soboto 60€.

Za vecerji v petek in soboto pa 50€.

Tankal sem pa za 2.14€.

Tiste kave vmes in voda je bilo pa tudi nekih 30€.

Aja pa strudl 8€. 

 

Poracun radarjev pa se pride. 

 

Pazi na Passo Giau ker je ves prelaz omejitev 50 (je samo en znak na začetku in velja za ves prelaz), na ravnici, kjer ni žive duše niti stranskih cest pa je fiksni radar, uni tamali v obliki kamerce. Sem lani dobil kazen 380€.

 

image.jpeg.b16a27e5c6b00a2a3f0002e1ded2a50e.jpeg

 

Tak zgleda, na palci

 

image.jpeg.9d7620def44f1c121a0442e472d0c03c.jpeg

Povezava do prispevka

fak ne da se mi vec. 2k km za mano in mi je ze bedno k se spomnim da morm se nekak domov pridt.

 

dans sem si ogledal efes in me je skos skrbelo da mi bo kdo spizdil celado al pa jakno. pa vse valuables si mors s sabo trogat. dolge hlace in skornji sem svical ko bik tam med turisti. kva so si mislili lol.

 

zdej pa spet 200km do naslednje znamenitosti, pa spet 300km do naslednje in tko.

 

aja pa zgleda mamo samo v centralni europi neke normalne ceste. tle so med mesti hitre ceste k zgledajo podobno kot nase avtoceste. avtoceste so pa tropasovnice. pol pa dvopasovnica kr naenkrat postane mesto in pol na drugi strani ven.

 

vglavnem ne ves kako.fajn je v sloveniji dokler ne gres ven

 

Povezava do prispevka

zdej sem bliz antalije z 2700 na stevcu in  jutri obrnem proti domu. fuck that shit pozabil sem ze kako bedno je solo potovat. naslednji dolgi tripi samo v grupah.

 

stres skoz kje bos nasel za spati, kdaj bo slo kaj narobe, aje moped se tam k si ga pustil.

 

pa danes so zacela trpeti kolena in rit tko konkretno. bo treba pogledat kaka so kaj bmw financiranja

 

mislil sem pa do iranske meje a sem se komaj na zacetku loooo

Povezava do prispevka
drevored reče pred 10 urami:

zdej sem bliz antalije z 2700 na stevcu in  jutri obrnem proti domu. fuck that shit pozabil sem ze kako bedno je solo potovat. naslednji dolgi tripi samo v grupah.

 

stres skoz kje bos nasel za spati, kdaj bo slo kaj narobe, aje moped se tam k si ga pustil.

 

pa danes so zacela trpeti kolena in rit tko konkretno. bo treba pogledat kaka so kaj bmw financiranja

 

mislil sem pa do iranske meje a sem se komaj na zacetku loooo

 

Spremeni plane, pa pojdi na izi po Grciji in nazaj cez Albanijo, Crno goro ...
 

Povezava do prispevka

ma to mi je isto. stres skos, ce bo slo kaj narobe in dolgcas k si sam. ne bom vec solo sel za kam dlje kot vikend trip. sem spremenil plan in naredil dva 1k+ km dneva in prisel nazaj. dans sem startal v turciji in prisel v lj cez 1294 kilometrov. kr dolga.

 

prvi dan nisem slikal, ker je dez gnojil. prvo slikco sem naredil ko sem zjutraj prisel v bolgarijo in sem bil se optimisticen.

 

o1dlOZF.jpg

 

takoj po meji se zacne "offroad". namrec ac do meje je se v izgradnji, tale zasilna cesta pa taka da glava pece.

 

 nQUzJBl.jpg

 

ponudba na tankstelli v bolgariji

 

fun fact, za motorje je avtocesta zastojn. so pa valda tudi na ac take luknje... ena mi je skoraj zlomila zapestje, druga pa celjust. kako je motor prezivel mi se zdaj ni jasno.

 

tle sem po nesrec naletel na nek spomenik sred ene hribovske ceste

 

nriRumw.jpg

 

scalo je malo po malo cel dan. ceste ne samo da majo luknje tud miljon peska in sranja je gor.

 

cilj mi je bil pridt gor na shipka pass in si ogledat flying saucer building. na zalost je blo slabo vreme zato nisem sel do tiste zgradbe. je pa tudi tale prvi spomenik precej kul. skoda da se ne vidi iz slike. prides  gor na goro po razfukani cesti in pol se zacnejo masivne stopnice gor do spomenika. zakaj so to tja gor dajali nimam pojma. isti dan je blo neko tekmovanje v downhillu zato je blo prometa na goro dost. mulcev dez in veter zgleda ni motil.

 

GmEuNJF.jpg

 

naslednji dan v turciji je bil boljsi dan. sem sel preko big ass mosta. dober most. najvecji viseci most na svetu.

 

WaGnx3s.jpg

 

kmalu za mostom je cannakale, kjer so filmarji pustili trojanskega konja (troja je v blizini ampak ne vem ce je kaj za videt)

 

fmKEOFX.jpg

 

BIRL2Ef.jpg

 

reklame za vojsko so prominentne. tukaj je recimo ena izdolbena v hrib na otoku

 

kQ8SUtU.jpg

 

 

par sto kilometrov naprej prides do efesa (selcuk), ki je kar konkretno rekonstruirano anticno mestece, kjer se lahko sprehodis po ulicicah.

 

JbfpwY8.jpg

 

zNzVR8i.jpg

 

iYdh2lz.jpg

 

kU8hVRF.jpg

 

 

x3Ask5n.jpg

 

 

tle sem spal v enem manjsem mestecu, ki je poseljen s hoteli. hoteli vsi ograjeni z zasebnimi plazami in noter na pogled full folka. tud nek big ass aquapark majo. ni da ni. a zunaj teh ograjenih hotelov vse zamira. spal sem v enem starem hotelu in ko sem se zvecer vracal iz "centra" 200 metrov stran so bile cez cesto divje svinje. se dobro da nisem sel po uni strani ceste. desno od slike jih je blo se enih 5-10.

 

1W5zJys.jpg

 

pol spet par sto kilometrov naprej je ena najvecjih znamenitosti turcije poleg capadoccie. pamukkale. neka bela zadevscina kjer tece voda. pa hierapolis je na istem placu ampak je dost podoben efesu sam slabsi.

 

Z8j3VI1.jpg

 

noben mi ni povedal, da se mors sezut. trogal sem moto jakno in skornje ko blesav medtem k so turkinje delale miljon in eno sliko v kopalkah.

 

fhRrw4L.jpg

 

za idilicno sliko polnih bazenckov je zmanjkalo vode na zalost.

 

SeqfEiK.jpg

 

e1JeMd7.jpg

 

mozno se je tud okopati v teh malo vecjih bazenih, ampak je za doplacat (gres not kao toplice)

 

pogled dol. za unim gorovjem (~300km) se skriva morje.

 

14kqhnM.jpg

 

tle sem na mapi mel oznaceno salda lake in sem sel pogledat. what else to do...

 

gPJHkfr.jpg

 

na sliki se da opaziti se enega motorista, ki je zgleda mel podobno idejo kot jaz. zakaj se folk ne kopa, ne vem. to kar je belo so beli kamencki. drgac je pa tak crni moker pesek not v jezeru.

 

U7BWu5S.jpg

 

 

dalje sem sel v fethyje. zgubil 2 uri, da sem se prebil not v jebeno mesto, ki je zgleda dost turisticno. ampak ne zaradi tega kar sem jaz sel gledat. to kar sem jaz sel gledat je skrito nekje v zakotnih ulicicah. na tank torbo sem si dal mobitel z mapo odpreto, kao da bom lazje nasel pa mi je mobitel padel med voznjo. na sreco prezivel.

 

tSd1OoW.jpg

 

hTHI3Nk.jpg

 

zgleda kul ha? big ass vrata not v skali. na zalost si nategnjen na suho saj so to samo neke mini grobnice

 

jBd0LrQ.jpg

 

pogled dol na naguzvano mesto. zgleda se folk rad hodi guzvat sem na morje.

 

5gTiwFO.jpg

 

 

tle na drugi strani zaliva, ko se mesto konca, se pa zacne best motorcycling road in turkey. na avtocesti sem srecal enga modela z yamaho victory (mi je sledil dol na pocivalisce), ki mi je razlagal o tej cesti. martin, do you like to ride? ofcourse you do. you must go there, you will make memories friend.

 

e7siaow.jpg

 

 

image.thumb.png.7425af371f6938ad6c7cdd48c9bea4e6.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje drevored
  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

En v FB grupi GS Slovenija prodaja:

 

Navedek
Ker ste clani GS skupine, ga verjetno vsi imate, ampak vseeno - ce bi kdo tole kupil: 1250 GS Rally, star natanko 1 leto, 7000 km, vsa mozna oprema (pro, elektronska pomagala, gretja itd) razen navigacije, 3 original kufri (na fotki sicer samo zadnji!), popolnoma nove gume Michelin Road 6, nekaj crash padov se namontiranih, pa tank torbo tud dam zraven (fotka). Izpuh je tudi original Akrapovic. Cena novega brez dodatkov ala kufri je dobrih 24000 EUR.
Motor nima ene praske, niti od kamencka ne. Mogoce pomembno za koga - motor je v enem letu v sestevku videl par 100m makedama.
Prodam za 20500 EUR, ce bi kdo cenkal, brez cenkanja pa 19999 EUR. KOt sem gledal, nacenejse za tako opremo/letnik.

 

Povezava do prispevka

pa se nekaj sem razmisljal. men se vcasih zgodi, da se ustavim in ne gledam pod nogami in pol k dam dol nogo me preseneti luknja, se mi pospelje na sodru al pa kej in moram ujet motor. ne predstavljam si kako bi blo ce bi mel tolk tezek/visok motor. a bi pol skos po tleh ga metal? (ok sej se mi ne dogaja to skos ampak tu pa tam pa ja)

 

recimo v bolgariji vidim rjavo tablo fortress anevo 2km in zavijem. po 50ih metrih vidim da ne bo slo, ker je cesta prevec luknjasta, peskasta pa se dez. se probam tam neki obrnit med tistimi luknjami na naklonu in ce bi bil centi visji sedez bi pomoje fuknil moped po tle k mi je dejansko zmanjkal tal pod nogami.

 

tko da ne vem. z veseljem bi mel enga KTM 890 adv sam vem k bi se mi folk smejal k bi ga metal po tleh.

Povezava do prispevka

Kam daš noge je itak vedno dobro pazit. Pa če ti enduro pade na tla ni take panike, kot če ti na primer tale Honda. Posebej BMW, ki se po navadi samo nasloni na zaščito cilindra.

 

Pa tudi endure je običajno lažje obračat na mestu, ker je širša in višja balanca in pa imaš več mest kjer lahko moped primeš.

 

Meni se je moped že zvrnil tudi po klancu navzdol, da ga niti dvigniti nisem mogel več sam, mi je pomagal en tovornjakar, ki je šel slučajno mimo. Pa še mopedu ni zgodilo nič razen prask na cevni zaščiti, kar rešiš z malo sive barve v spreju in počenega stekla od žmigavca.

 

Če imaš neko enduro ti je ne e bit škoda kdaj vrzt po tleh, ker če ne nima smisla, se boš vozil samo po asfaltu.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Loh gremo eno furico naslednji vikend @Pastir_Matic @drevored pa loh mal sprobas visoke endurce (mojo Aprilio in od pastirja GSa ako ti dovoli)

 

Drugace pa lep lp iz Paga - sla celo Jadranko in pole Paški most in gor do Novalje - vse super in lepo, sam bemu mater lih sva naletela na praznik Avstrijcev in Nemcev. Sej preskočiš sam še vseeno.

 

Res se lepo pelje, tudi polno obložena gre lepo po ovinkih - super zadovoljen. Rit mal bolela sam na stari Hornetki bi pomojm umrl.

 

Še mal slikc :)

 

 

 

450E136A-C417-4A65-BCBA-26F559923BD7.jpeg

849852AB-A085-4A59-B35D-F0ED22C833BB.jpeg

DE19A62B-AEEE-421A-B0D6-796B2BDE33C9.jpeg

2F3E4735-2DD9-494B-A7BD-19CCD5504691.jpeg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...