Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

drevored reče Dne, 12. 2. 2023 at 17:35:

koncno mi je uspelo presvercat APNko iz hrvaske blizje domu

 

zdaj pa nardit nacrt za obnovo in legalizacijo

 

wITlbc0.jpg

kolega je tut en mopi res na polno obnovil (dobesedno vse, še cilindre je nekaj hardkromal al neki, farbanje, ni da ni), zdaj se pa nič ne vozi lmao :lol:

Povezava do prispevka
drevored reče pred 32 minutami:

bmwjov se ne prehiteva prjatu

 

in kaj je pol rekel model?

ja klasika da sm se jaz zaletel v njega .....ko sm mu zagrozil z policijo se je pa omehčal 

nevem ali me res ni videl ali pa je to naredil zanamrs nevem ker je deloval kr prestrašeno 

no in nakoncu sva se zmenila za 500 eur gotovine kar bo tudi dovolj za popravilo 

model star ene 62 let bmw nov z slovaškimi tablicami 

 

nimam nobene slike ker sem po trku odšel direkt do kolega da mi je zavaril počen oklep jutri pa nesem lakirat 

 

hvala bogu da sm še živ sploh lahko bi se končalo grdo ker v primeru da bi padel bi me vejetno povozil 

uredilo bitje bna
Povezava do prispevka

Model hotel furat sportsko linijo (because BMW ///M) in je sel sekat sredinsko crto (kr reden dogotek dol iz Rakitne, k je debil na ravnini zacel vame zavijat, ko sem ga prehiteval z avtom).

 

Al te ni vidu al pa ni pricakoval, da ga bos sel v ovinek preihitevat.

 

To se je tud men enkrat zgodilo, ko me je motorist prehiteval (jaz z avtom) sredi desnega ovinka, jaz ga pa nisem videl oz. pricakoval tega in sem se izmikal nekim kamnom/lukni na robu cestisca in sem zacel rint v njega. Na sreco se je koncalo sam s fakicem motorista.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka
drevored reče pred 17 urami:

s flexom sem moral par sraufov pobrusit na blatniku. prvic sem rokoval s flexom in mislim da mi je uspelo ne prevec uniciti blatnik.

 

vilc ne znam razdret. sem odsraufal matico spodaj pa ne grejo narazen.

 

pokrovcek tanka bi se dal resiti? take originalne se tezko dobi

 

Za šravfe v prihodnosti: preden se s fleksarco lotiš, probaj drugič našpricat / namočit v wd, potem pa s kladov gor udart (po izvijaču). Če maš šravfncigre z nastavkom za ključ, lahko probaš tam gor gedoro oz. še boljše križ za feltne dat in se obesit na šravf. 

 

Za vilce si tole poglej: 

 

 

Pokrovček lahko rešiš s polirnimi pastami, samo trajalo bo.

Povezava do prispevka

kere gume si ti dal in kolko so stale? drgac gum ne bom stel v budget obnove, ker je potrosni material kao. sedez mam in ga bom popravil z prevleko al neki. sedezi so kar dragi ja. tud vse kar hoces original je drago, recimo ta pokrovcek za bencin. neoriginali pa zgledajo slabo :/

 

bojim se it cez te stvari. naceloma bom zacel z nujnimi stvarmi za zamenjat recimo vse stvari gor na balanci, bovdni, zadnja luc, ... potem bom pa videl kolko bo to stalo. glede na budget bom pol menjaval se druge ne tok nujne ampak sfukane stvari. slabse kot bo slo z budgetom vec starih stvari bo gor.

 

Povezava do prispevka

jaz sem dal continental white wall, cirka 50€ ena. Dobiš pa mitas navadne za 25-30. Za te razne malenkosti maš opcijo tud bolšjak, vsako nedeljo je v Stanežičah, prideta ponavadi 2 modela k mata dele za Tomose. Mogoče maš kej sreče. Če nardiš spisek kaj rabiš lahk tud js enga kolega k jih prenavlja prašam če ima in kolk bi stalo. 

 

Še enkrat premisli o barvanju, velik lahko nardiš če to trenutno fajn spucaš in spoliraš barvo, da se zasveti. Praske in odgrnine so patina :)

 

 

Povezava do prispevka

Zdravo,

 

Kaj nej dam z ene gume na Tracerko?

 

Zdele mam mitas pa sem jih posredini zravnal :O (Daily commuter je in mam večinoma ravno pot na šiht). Kar se tiče samega obnašanja za moj stil vožnje so ok..

 

Sam zgleda bo treba neko sport turing gumo dat gor...

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Tole sm mel...

https://www.mitas-moto.com/sl-si/novice-in-dogodki/novinarsko-sredisce/mitas-predstavlja-nove-razlicice-pnevmatike-sport-force-plus

 

:D

 

Aha ok bom se pol ozrl po Touring Force...

 

Na žalost res ne delam nekih jakih KM ala @moderator k se odloč da bo za vikend 5kkm naredu :D 

 

Tudi Dunlop preverim če ni prehudo razlike v ceni :)

 

Hvala!

 

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Mah na FB pluvajo čez mitaske... Na veliko...

 

Sam zdele v 2h letih ne morem rečt da so me enkrat razočarale... Razn tega da sm jih poravnal (zdj vidim da niso lih primerne za tak model motorja pa 2x malo jača človeka :D )

 

Naprimer BRIDGESTONE BATTLAX HYPERSPORT S22 (mogoč niso ble s22 ker sem le 5 let nazaj mel ta motor) so me pa ene parkrat neugodno presenetile sploh pri pospeševanju iz ovinka.

Povezava do prispevka

Vozil sem Mitaske na Hornetki, pa me niso nikoli razočarale, super gume za to ceno (še prepoceni če me prašaš)

 

nazadnje sem imel Touring Force na Hornetki, in mi je bilo res všeč ker se je lepo obrabljala (večinoma vožnja v dvoje) v ovinkih pa je bila ista kot Sport Force.

 

zdej pa seveda  ne moreš primerjat s pirelli supercorso al pa podobnimi gumami

 

sicer pa motoristi fb grupa je tak cancer, da se kdaj prašam

 

isto so motosvet zjebali

 

ta tema je še najbolj normalna od vsega

 

jst ti rečem, probaj Touring Force, ne boš razočaran

Povezava do prispevka

Jst mam dve zadnji za eno prvo. Sam sem lonely rider pa peglam ovinke in ne drajsam ACja skoz naravnost, tko da se mi kr enakomerno znucajo gume. Furam pa Pirelli Scorpion Rally STR.

 

Ce furas tezji motor al pa se dva furata, raje vzames eno GT gumo ala te Touring Force Mitaske.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka

kupis pa probas. ce so poceni se tolk lazjega srca experimentiras

 

men recimo une dunlopke niso bile neki vsec. tko za razvaljivat na rakitno gor bi si zelel kere druge. za everyday commuting in potovanja so mi pa ble okej, ker so bile dost dobre v dezju in ker so zdrzale ene 20k kilometrov. pa v bistvu sem jih zamenjal se mal prej kot bi jih lahko, ker mi je lezaj zadnjega kolesa sel k vragu in sem pol se gume obenem zamenjal.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Bom mitaske vzel... Vidim da je cena dokaj "normalna"  100 prednja in 150 zadnja.

 

Mah vozim se iz Kranja do Kamnika - nekih hudih ovinkov ni ... Naveč kar ga nagnem so krožni haha...

 

Ponavad za dam naredim mal kroga čez Cerklje da je vsaj malo ovinkov. 

 

Tako da hvala za pomoč :)

 

 

Povezava do prispevka

bil sem pri AJP in Kove modelu na enduro voznji. blo je super. odsvetoval mi je ajp pr7 ker je previsok zame in agregat neuglajen. je rekel da je kove 500x bolj primeren za tet pa ce zavijes na kak bolj hard odsek. naslednjic greva se s temi spr240kami pol pa z kovetom. je pa res fascinantno kam vse moped spleza, neverjetno. aja, pa shujsat moram in dobit kondicijo, ker sem jebal jeza.

 

4ZTOjPr.jpg

 

 

evo dodajam se video kako je to zgledalo. nisem jaz na videu ampak isti motor in ista hosta.
 

 

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Kačje ride no more:

https://www.enarocanje.si/Obrazci/?id_obrazec=475995

 

Navedek

Državna cesta R2-409, odsek 0304 Planina-Ravbarkomanda, povezuje Ljubljano s Primorsko (t.i.
stara cesta) in je zelo priljubljena pri motoristih, saj omogoča atraktivno in dinamično vožnjo.
Določeni (pod)odseki (t.i. Kačje ali Planinske ride) pa so še posebej atraktivni in jih motoristi
izkoriščajo za »polaganje ovinkov«, s tem pa kršijo cestno prometne predpise in hkrati ogrožajo
sebe ter druge udeležence v prometu. S svojim početjem pa hkrati povzročajo tudi prekomerni
hrup. Zato se postavi sekcijski radar in kamera za nadzor prometa. Potrebno je zagotoviti
napajanje omenjenih elementov.


Na odseku se postavi 7m drog na katerega se montira kamera, poleg droga se postavi NN omara,
ki bo služila za napajanje sekcijskega radarja in kamere. Tudi radar se postavi na enak drog. Za
omenjene naprave je potrebno novo priključno mesto PMO.

 

pa še neki dodatni ukrepi bodo (podobno kot na Rakitni)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...