Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

v/blizu vecjih mest kartica no problem. tudi najbolj ucinkovito placilno sredstvo.

 

v vukojebinah nimajo ali nocejo.

 

bankomat mi je na N26 zaracunal 192 eur za 2030 dirhamov (30 dirhamov je provizija bankomata) + 1.7% provizije N26 za dvigovanje denarja v tujini (torej se dodatne dobre 3 eure). ni taka panika. vec spusih pri teh street vendorjih, ki ti hocejo prodat lokalne dobrine ceprav jih ne rabis :D

Povezava do prispevka

Dolomiti. Bil enkrat v zacetku maja. Je bil se sneg.

Najbolje je tam sredi junija ali pa konec septembra oz. zacetek oktobra. Ce je vreme kot letos pa tudi kasneje.

 

Ni bilo snega po cesti seveda, je bil pa ob cesti in se po ovinkih lepo steka cez cesto. Malo izgubi smisel potem vse skupaj.

Povezava do prispevka

Zgleda, da bo treba za Dolomite izkoristit 2023 ker od poletja 2024 prihaja omejitev prometa na Pordoi, Campolongu, Selli in Gardeni.

 

Postavili bodo cestninske postaje in dostop bo omejen na določeno število vozil na dan, potrebna pa bo rezervacija. V kolikor se bo to izkazalo kot dobro bodo enako naredili še na vseh drugih prelazih v Dolomitih :no:

Povezava do prispevka

Cestninsko na Stelvio postavljajo ze od 2010. Mogoce ze od prej, takrat sem prvic slisal oz. bral da bo naslednje leto.

Ce bo tako tudi tukaj potem se ni za bati.

 

edit: ne najdem sedaj na hitro clanka, ampak tale je iz 2016.

https://www.altoadige.it/cronaca/bolzano/stelvio-in-arrivo-il-pedaggio-da-20-euro-1.367748

 

tale je pa iz 2012

https://news.provincia.bz.it/it/news-archive/402454

 

in tale

http://www.cim-fema.it/web/notizie/notizie-motociclistiche/autostrade/254-pedaggio-per-il-passo-dello-stelvio

 

cestnine se ni.

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

uuffff HYPE

 

490 enduro?

 

https://www.instagram.com/p/CkbJLt0KZ18/

 

EICMA cez en teden fak komaj cakam 

 

nahypan sem za novo transalpko al pa tega 490 endurca.

 

honda je najavila tudi nov hornet. baje da parira MT07 v ceni z boljsimi specsi. bo pa dva cilindras. to pomen da bo verjetno sunsettala I4 agregat in s tem mojga CB650R. v teoriji bodo torej rabljeni meli boljso ceno skoda sam da je moj tko sfukan ze.

Povezava do prispevka

Honda undercuttala Tenere z Transalpko. Bogve sicer kako vzmetenje bo gor. Pa izgled mi ni glih najbolj pri srcu. 

 

https://www.motorradonline.de/enduro/honda-xl-750-transalp-neu/

 

Honda-XL-750-Transalp-2023-169Gallery-fc

 

Leichter und stärker als die neue Honda XL 750 Transalp ist derzeit keine Reiseenduro. 92 PS sowie 75 Nm aus 755 Kubik treiben nur 208 vollgetankte Kilogramm an.

 

Einzig die KTM 890 Adventure könnte mithalten, doch die kostet mit 13.900 Euro einfach zu viel. Mit dem gefühlten Preis von unter 9.000 Euro wird die neue Transalp der smarte Offroad-Deal 2023.

Povezava do prispevka

mlacna voda tale transalp. se en adventure tourer. na zivce mi gre tale parts sharing, ker so nardili grdo hornetko in zdaj je se transalp grda. 

 

ne vem komu misli konkurirat. al tracerju al tenere? neka mesanca obeh se mi zdi.

 

pa hvalili se bodo z nizko ceno in pol mas 5 dodatnih paketov stvari, ki bi morale biti ze standardno.

 

edini res zanimiv motor za 2023 mi je moto guzzi. res oblikovno nekaj drugacnega in svezega. tudi aprilija tuareg mi je super, ceprav so ze reporti, da ECU vcasih mal zatrokira in masina kaplja olje.

 

web_04-Moto-Guzzi-V100-Mandello.jpg

 

 

Povezava do prispevka

Transalp, tole je tam kjer je Tenere 700. Za po cesti in malo makadama. 208kg.

 

Tracer 9GT+ ... super, ACC je odlicna zadeva. Problem je, ker ne mores vzmetenja menjat kar tako, ker je vse povezano med sabo. Testi pravijo da imas dve nastavitvi. Mehko in mehkeje.

 

Moto Guzzi Mandello V100 je lep moped, malce nizek, ampak lep. Tole mi je se najbolj vsec od vsega kar so objavili do sedaj. Na S je vzmetenje dobro.

 

690/701 enduro. Saj ni bilo za pricakovati drugega, kot minimalne spremembe. Gasgas 700 je prisel letos na trg sele. Lahko bi delali samo na zmanjsevanju teze, ampak tukaj so ze zelo omejeni.

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 2. 11. 2022 at 0:50:

honda je najavila tudi nov hornet. baje da parira MT07 v ceni z boljsimi specsi. bo pa dva cilindras. to pomen da bo verjetno sunsettala I4 agregat in s tem mojga CB650R. v teoriji bodo torej rabljeni meli boljso ceno skoda sam da je moj tko sfukan ze.

 

To operes pa je kot nov. 5.000km. Vetrobran in zascite rok so spraskane od grmovja sicer, ampak ni panike, still mint.

 

IMG_20221101_143702.jpg

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka
drevored reče pred 26 minutami:

zdaj sem pogledal cene na anetu

 

890 adventure 10.850

 

690 enduro 12.350 (pazi, to je akcija)

 

890 adventure r 14.550

 

wtf je to za cen

 

me zanima ce moras se kaj doplacat za kake mape in to

690 je R. Poglej se 890 R. 

 

Nic ni za doplacat na 690.

 

In pa 690 in 890 nista primerljiva. 

 

Zascita rok je zraven, ni treba barkbusterjev kupovat. 

 

Rocica zavore, to je zadnje, je IMO namenoma svohcena. Da se zlomi in ne naredi se vec skode. 

 

Jaz sem sicer menjal skidplate in dodal zascite s strani, ampak stvar izbire. 

Barkbusterji so bili lani na black friday 74€

Crashbari 160€

Skidplate 180€

Factory tacke 122€

 

Drag je tower, 1400€ in pa blazilec krmila 600€.

 

In ne, vecina je v originalnem stanju, brez kakrsnekoli opreme ali pa minimalno. 

To se ti samo zdi ker vidis tistih nekaj s pol kataloga powerpartsov vsak dan na drugi fotki. :)

Prijatelj je dal na 701 samo prtljaznik. 

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...