Skoči na vsebino

Opis Wing Commander 4 v Jokerju 32


Priporočeni prispevki

Ocena te igre v številki 32 je bila 86. Takrat še nisem kupoval te revije (prva 47) in me zelo zanima kaj je avtor opisa kritiziral. Zato prosim za kakšen scan ali pa tudi kupim revijo.

 

Pred kratkim sem igro kupil na GOG in mi je nadsvetovna. Lep pokazatelj zakaj noben Freespace ni dobil vsaj 90, saj je obema nekaj manjkalo in nista bila ravno evolucija v žanru.

 

sgud6et.png

 

https://joker.muzej.si/arhiv.php

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Drgač pa, evo vprašanje za znalca Sadhuja, kje pa naj človek, ki še ni imel kontakta z WC (as in Wing Commander igricami, seveda), začne? Vedno mi je delovala carska serija, ampak se nisem investiral, čeprav sem pred leti celo kupil komplet pack na GOG, tako da mi čičajo na digitalni polici. 

 

image.thumb.png.93692477d60f5c4e1c14eb4f4b6e239b.png

 

Kot veš nimam problema s "starimi" igrami ali grafiko starih iger, ampak nimam pojma, če imajo kasnejši deli toliko QOL izboljšav, da se v najstarejše ne splača investirat. Vseeno je cajt za igrice omejen in ne gre vsega prešpilat, tako da je treba malo zbirat :( 

Povezava do prispevka

@Hernier

Lahko začneš s Prophecy, se pravi WC5, saj je miška tukaj podprta toliko dobro kakor v kakšnem FPS, natančnost miške je opazno večja kot v WC4, v slednjem je težje nameriti karkoli in analognost miške ni 100%. Drug razlog za WC5 je da serija ni povezana med sabo v eno zgodbo, zato ni pomembno s katerim WC začneš. WC3, predvsem pa prva dva, so morda nekoliko predpotopni in preveč podobni Privateerju 1, za katerega menim, da ga več ni možno z užitkom igrat v 2022 in jih priporočam samo ko se boš "najedel" WC4 in WC5, sploh pa ker omenjaš časovno investicijo kot faktor zato začni z WC4 ali WC5. Joysticka ne rabiš, obe igri se lepo igrata na miško. Lahko pa najprej udariš WC4, če res rabiš boljšo zgodbo in igralce. Posnetki v WC5 so nekoliko bolj povprečen B film kot pa v WC4, ki je vrhunski B film. WC5 je vojna proti nezemljanom nephilim, WC4 je državljanska vojna med terrani. V WC4 je en nujen bug: vedno ko boš zapustil matično ladjo boš v options moral še enkrat ročno izbrati miško in včasih tudi težavnost. Ta bug z miško je nameren, ker drugače bi se razlimal po hangarju.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Znalec @sadhu sequencer: kako je pa kaj s Privateer 2: The Darkening?  Vidim da ga ni v odličnem GoG paketu Wing Commanderjev. Igral sem žal samo nekaj malega, ker je kolega posedoval original in je bil škrt (beri: posodil samo za dan ali dva). Kolikor se spomnim pa mi igra ni potegnila. Itak lep FMV (vsaj tisto malo, kar sem uspel videti), igralno in zgodbovno pa se zelo malo spomnim. Zanimivo je tudi, da je ni v omenjem GoG paketu. Je igra morebiti "flopnila"? 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo

Privateer 2 je vrhunska igra zaradi umetniške posebnosti. Gre za enega tistih sci-fi, kjer je domišljija avtorjev šla v radikalno smer. Se pravi Dune, Omikron: The Nomad Soul in podobne norosti. Igra je daleč od flopa. Najboljša vloga Clive Owena in špil, ki mu dolgujem daljši opis tukaj. Čeprav ko boš posnel GOG verzijo, potem čez posnami še popravek za zatikanje ko si obrnjen proti planetu (DARKFIX.EXE). Če ga ne boš našel, mi javi tukaj.

 

Privateer 2 je postavljen v cluster treh zvezd imenovan Tri-System s samostojno konfederalno ureditvijo in prestolnico na planetu Anhur v Hom sistemu. Kultura v celotnem clustru je zelo distinktivna in zgodovina kolonizacije nekaterih planetov, ki jo bereš v digitalnih knjigah je radikalno čudaška. Špil ni zastarel in se zelo dobro igra. Jaz ga igram za sandbox ob petkih zvečer včasih, saj se stranske misije na oglasni tabli naključno menjajo, cene blaga so nestabilne, ekonomija planetov ni povsem stabilna (predvidiš jo deloma lahko v novicah), tako da tudi ko igro končaš je še precej za preigrat.

 

https://www.gog.com/game/privateer_2_the_darkening

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Uuuu, nice! Ti si res mojster. Hvala za odgovor! Enkrat te dni jo bom začel igrati, ker kot pravim: to je edini Wing, ki ga nikoli nisem kaj dosti igral. 

Drugače moja lestvica top 3 Wingov: WC4 (na prvem mestu z res velikim naskokom!; res bomba od igre, ni da ni..), WC3 (pač prva Fmv v seriji, Maniac itd., kul zgodba) in WC5 (če se prav spomnim se mi je zdela precej krajša napram ostalim in nekako ni dosegla tiste WC "epskosti").

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 17 urami:

Drgač pa, evo vprašanje za znalca Sadhuja, kje pa naj človek, ki še ni imel kontakta z WC (as in Wing Commander igricami, seveda), začne? Vedno mi je delovala carska serija, ampak se nisem investiral, čeprav sem pred leti celo kupil komplet pack na GOG, tako da mi čičajo na digitalni polici. 

 

image.thumb.png.93692477d60f5c4e1c14eb4f4b6e239b.png

 

Kot veš nimam problema s "starimi" igrami ali grafiko starih iger, ampak nimam pojma, če imajo kasnejši deli toliko QOL izboljšav, da se v najstarejše ne splača investirat. Vseeno je cajt za igrice omejen in ne gre vsega prešpilat, tako da je treba malo zbirat :( 

 

Jst bi igral: Privateer, WC3, WC4, WC5, Privateer 2. V tem zaporedju. Absolutno se splača tud starejše, ker so dejansko tudi interaktivni filmi. 1 pa 2 sta mogoče res mal dated, predvsem se kakšne misije draggajo, sam zgodba je pa res odlična, sam vse od WC3 naprej pa ni fore.

Povezava do prispevka

@Ezoterik

Napisal je da mu je čas omejen, torej je to kar si mu predlagal nekoliko preveč. Samo Privateer 1 in WC3 bi bila huda napaka. V celotnem paketu sta WC4 in WC5 še najbolj nepogrešljiva, s tem da je Privateer 2, ki ga v paketu ni, nekaj kar sploh ne spada niti v stilski svet Wing Commanderja in ga je treba obvezno obravnavati posebej.

 

Veš, toliko da človek dobi občutek kdo je Chris Roberts in kaj za vraga hoče s tem Star Citizenom in kaj v tem paketu še najbolj definira kaj ta model dela sploh.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

@sadhu sequencer: OK, nahajpal si me in danes sem štartal WC3. Vse lepo in prav, zanima me samo, če GoG verzija podpira usb joystick? Ker z miško in tipkovnico nisem navajen. Palica bi mi res veliko bolj sedla! Nekje še imam en stari usb Logitech, ampak preden grem brskat v klet pač raje vprašam. Da ga ne bom eno uro iskal, potem pa ugotovil da ni šanse usposobit. 

Povezava do prispevka

Zdaj igram WC4. Noro dobra zadeva in res najboljši Wing Commander. Mučim se sicer z miško in tipkovnico, ampak še kar gre. Samo en problem imam: zvok v filmčkih je zelo tih, dočim v igralnem delu pa mi tako nabija, da pokajo šipe. Vse nastavitve sem pregledal, enostavno ne najdem rešitve. Torej: da bi lahko nekako pojačal zvok v videu, kar ne bi spremenilo jakosti zvoka med misijami. 
Se pa lepo vidi, da je WC4 kar precej stopničk nad WC3. 

Offtopic sicer, ampak trenutno igram tudi Homeworld (Remastered), ki je zakon vesoljska strategija. Seveda me je na to nahajpal Wing Commander, ki si ga ti @sadhu sequencer potegnil iz naftalina. Tnx!

Povezava do prispevka

@DaCapo Pri meni je enako z zvokom. V filmih je tih in zato dam v OS na bolj glasno, da mi potem ob eksplozijah v vakuumu Sennheiser spuca sluhovod.

 

Si mi pa dal neko idejo glede joysticka, ker si napisal da je glodalec muka. Sumim da je Chris Roberts bil pizda in za joystick naredil normalen in bolj precizen hod, ker je mislil da bo tako promoviral igro.

Povezava do prispevka

@sadhu sequencer: Itak so bili takrat joysticki veliko bolj popularni kot danes.Vse Wing Commanderje sem igral na joystick, niti slučajno nisem sploh razmišljal o k&m! En kolega je imel celo nek fancy hotas in s tem je bilo takrat res užitek igrat. 

@Hernier: Jaz z miško zaradi omenjenih pospeškov ne morem normalno igrat niti WC3 niti WC4. Pa tudi merjenje mi deluje zelo nenatančno (sploh v WC3, kjer se mi zdi da preskakuje nevemkoliko pixlov). Ampak se pač trudim, ker ne morem usposobit f*** usb joysticka. :) Dobri stari MS Sidewinder je pa sploh no-go, ker ima nek prastari gameport in ni variante, da bi deloval v Win10. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
bainit reče pred 19 minutami:

kakšen vam je bil pa film?


Jaz javno priznam, da ga nisem nikoli gledal. Zanimivo, ker sem bil (in sem še) res fan igre. Mogoče mu bom dal priložnost zdaj na stara leta. Vsaj spodobilo bi se, ali? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 2 urama:

V filmih je tih in zato dam v OS na bolj glasno, da mi potem ob eksplozijah v vakuumu Sennheiser spuca sluhovod.


Problem pri meni je, da nikoli ne igram na slušalke. Enostavno mi ne sede, čeprav imam kar nekaj solidnih.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...