Skoči na vsebino

Iščem komad, pišem sem

kapslok

Priporočeni prispevki

obuditev teme iz starega foruma.

da začnem; že nekaj časa iščem en komad.

španski naslov, brez vokala, pa nekakšen francoski vibe ima. taka melodija, ki bi se lahko predvajala medtem, ko te vežejo nekam in čakaš na liniji. samo malo bolj upbeat.

Povezava do prispevka

ne vem, bossa nova me dela živčno. tisto, kar iščem, ma boljši vibe. me kr plesat prime. je podobno, ampak bolj bondovsko. 

pa skor 100% sem prepričana, da je slika v ozadju komada na yt približno take barve kot mn3. če mogoče komu klikne. 

Povezava do prispevka

Španski elevator music komad s francoskim vajbom in mn3njalniškim ozadjem na jutubi... Kaj ga dela španskega? [edit: aja, naslov] Flamenko kitara? Sprašujem, ker ni besedila. Morda veš kak ritem bi lahko bil? Rumba, tango, salsa, cumbia, sevillanas, ...?

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 29 minutami:

Španski elevator music komad s francoskim vajbom in mn3njalniškim ozadjem na jutubi... Kaj ga dela španskega? [edit: aja, naslov] Flamenko kitara? Sprašujem, ker ni besedila. Morda veš kak ritem bi lahko bil? Rumba, tango, salsa, cumbia, sevillanas, ...?

klavir in tolkala, pa ena melodija se ves čas ponavlja. 

Povezava do prispevka

@kapslok

Nino Rota - Amarcord

Ta komad zadosti vsem kriterijem razen solo klavir in tolkala, sta pa klavir in boben precej prezentna. Zveni bondovsko špansko s francoskim swagom, poleg tega je to melodija, ki jo enkrat slišiš in sto let iščeš :)
Za več bo treba pa še kak info. Tolkala v smislu baterija bobnov, konge in bongosi, cajon ali melodična tolkala?

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka
Ninđa reče Dne, 16. 7. 2020 at 13:35:

@kapslok

Nino Rota - Amarcord

Ta komad zadosti vsem kriterijem razen solo klavir in tolkala, sta pa klavir in boben precej prezentna. Zveni bondovsko špansko s francoskim swagom, poleg tega je to melodija, ki jo enkrat slišiš in sto let iščeš :)
Za več bo treba pa še kak info. Tolkala v smislu baterija bobnov, konge in bongosi, cajon ali melodična tolkala?

ni pravi.

evo, glavna melodija (ritem je malo off). pri tem je treba upoštevati, da že kar dolgo nisem slišala komada.

nekdo, ki ga še nikoli ni slišal, mi je na hitro ino na približno pomagal reproducirat.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Hudo!

Ravno včeraj sem čekiral kubanske pianiste, ker mi je bilo smotano, da ne poznam komada :D

Sčekiraj pianista z imenom Bebo Valdes, če ti taka muzika dogaja.

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
dreknapalci reče pred 1 uro:

A je kdo poslušal mogoče današnjo Letkovo centrifugo in prepozna komad v ozadju?

https://val202.rtvslo.si/2020/09/komentar-dogodkov-tedna-44/

Koščki ujetega besedila:

"vse več ldi je na cest"

"moja mala totalna štala..."

https://kaparecords.bandcamp.com/track/globalna-tala

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

V enem od PESov (pro evolution soccer) se v tistih casih, ko je PES ubijal fifo (torej recimo PES 5, 6, mogoce se kaksna od tistih prvih z letnico), je bil en smesen komad ki ni mel besedila, samo nek nonsense v stilu "dutn datn deja di". Vsake toliko mi gre po glavi in se spravim iskat po jutubu, ampak brez uspeha. Lahko kdo od starih PESjanov pomaga? :)

Povezava do prispevka

Ni ravno najbolj primerno temi, ampak me zanima, če ima kdo kje kak posnetek De profundis tenebrarum skladatelja Antonia Tarsia. Vem da so jo pred dvema ali tremi leti izvajali Musica Cubicularis v sklopu Stare glasbe na Novem trgu.

V kolikor pa nima nihče posnetka, se priporočam tudi za note.

Povezava do prispevka
Scar reče pred 6 urami:

V enem od PESov (pro evolution soccer) se v tistih casih, ko je PES ubijal fifo (torej recimo PES 5, 6, mogoce se kaksna od tistih prvih z letnico), je bil en smesen komad ki ni mel besedila, samo nek nonsense v stilu "dutn datn deja di". Vsake toliko mi gre po glavi in se spravim iskat po jutubu, ampak brez uspeha. Lahko kdo od starih PESjanov pomaga? :)

Tole? Mešalo se mi je od tega

Povezava do prispevka
Persona reče pred 3 urami:

Tole?

Zal ne. Tisti komad gre dobesedno "dutn datn deja dutn di". Prisezem :D neke random besede, ampak mi je bil vedno pri srcu komad, ceprav je smesen. Enkrat bi blo treba preposlusat od vseh teh pesov celotne soundtracke

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Zjutraj sem v avtu slisal nek slovenski komad, najprej me je spominjal na lets love od guetta fat sia, torej 80s vibe, ampak na moderen nacin

Poje zenska in edino kar sem si zapomnil je zacetek refrena "poletiva med zvezde" 

S tem da zapoje nekako tako:

Poletiiiiiiivaa

Med zveeeezde

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
MikeHawk reče Dne, 28. 4. 2021 at 16:22:

Zjutraj sem v avtu slisal nek slovenski komad, najprej me je spominjal na lets love od guetta fat sia, torej 80s vibe, ampak na moderen nacin

Poje zenska in edino kar sem si zapomnil je zacetek refrena "poletiva med zvezde" 

S tem da zapoje nekako tako:

Poletiiiiiiivaa

Med zveeeezde

v glavnem, sem ga zjutraj spet slisal in shazamal:

Povezava do prispevka
  • 7 mesecev kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...