Skoči na vsebino

P: Antminer L3+ miner


Rex

Priporočeni prispevki

Prodam tri minerje antminer L3+, kateri delajo bp, od 550 do 580MH/s. Sluzi za rudarjenje Litecoina (LTC) ter dogecoina (doge). Mozna tudi zamenjava z hellium minerjem (bobcat, controllino). Cena 300€ za komad.

 

Vec info na ZS.

 

Lp

uredilo bitje Rex
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 22 urami:

Trenutno delaš minus. 

To ni res, oz. odvisno s cim se mina. High end graficne so profitabilne.

 

Dono reče Dne, 6. 9. 2022 at 23:24:

 

Tale Donotov izracun je pa narejen po default ceni na NiceHash strani, ki je 0.1€ za kWh. Pri meni je realna cena elektrike skoraj dvakrat tolk torej 0.19€ na kWh. Torej bolj realno je da ta AntMiner dela:

 

EQnNE19.png

 

Dobra investicija :D 

 

aja se disclaimer:

Jaz "realno" ceno elektrike izracunam tako, da znesek na poloznici delim s stevilom kWh na poloznici. Ker mi nic kej dost ne pomaga ce na poloznici pise, da je ena kWh 0,05923€, ce mas potem zraven se trinajst postavk omreznine, obracunske moci, prispevka ove, svt, enu, delop, ........

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 5 minutami:

Mene zanima, a clovek, ki to prodaja, zavestno nategne kupca?

pac, tip verjetno ve, da dela minus, ma a pol kr zamolcis in prodajas kot nekaj profitabilnega?

 

Drgač ni nujno, da bo to vedno delalo minus. 

Primer: ko (če) bo spet bullrun bo ta zadeva delala plus. Folk tud na to računa, in sedaj kupuje pocen hardware (sploh tisti ki majo zastonj štrom - ok teh verjetno ni lih na tone, se pa dobijo ...) 

Je pa res, da se tko lahko hitro dolgoročno zajebeš, ker pogosto prihajajo vn nove generacije teh minerjev, kateri potem računajo isti algoritem hitreje. 
Predstavlji si da je ta miner kot 4leta stara grafa, ki hasha recimo s 30enotami, trenutne grafične lahko hashajo pa s 110. 

 

Tak primer je bil na GPU trgu z Radeon RX580. Le te so se na neki točki prodajale za 80e, ker so delale minus, za gaming so ble pa relativno outdated. Čez 3 mesce bull runna pa so se prodajale po 400, ker je bil profit ogromen. 

Vseeno pa sem mnenja, da se bolj splača kupit za to vrednost direkt coine, kot pa nek "star" hardware.  

 

 

 

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

 

 

aja se disclaimer:

Jaz "realno" ceno elektrike izracunam tako, da znesek na poloznici delim s stevilom kWh na poloznici. Ker mi nic kej dost ne pomaga ce na poloznici pise, da je ena kWh 0,05923€, ce mas potem zraven se trinajst postavk omreznine, obracunske moci, prispevka ove, svt, enu, delop, ........

Sam to nima nobenega smisla, če maš na položnici statične prispevke pol pa za porabo plačaš 0.06€/kwh. Ja, funkcionalno plačaš toliko za kilovatno uro ampak če boš porabil 2 kwh več boš plačal 0.12€ več, ane?

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 10 minutami:

Sam to nima nobenega smisla, če maš na položnici statične prispevke pol pa za porabo plačaš 0.06€/kwh. Ja, funkcionalno plačaš toliko za kilovatno uro ampak če boš porabil 2 kwh več boš plačal 0.12€ več, ane?

To je res, ampak, ECE ima tako, da se tudi omreznina, dodatki, dajatve in prispevki mnozijo s porabo pri GENi se tudi omreznino in se nekaj dodatkov mnozi s porabo, za ostale ponudnike pa ne vem, ampak dvomim, da ima kateri realno ceno kilovata 0.12€, lahko da se motim ampak nazadnje ko sem delal primerjavo pri moji porabi je bil GENi najcenejsi, ECE je bil 5% drazji. Mogoce je treba spet kalkulator v roke vzet, ampak ga na GENI strani ne najdem vec, 404 lol.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...