Skoči na vsebino

Človekova evolucija


Marvak

Priporočeni prispevki

Zemlja je stara 4 500 000 000 let (4,5 milijarde let)

Kambrijska eksplozija življenja ko se začnejo pojavljati večcelični organizmi takes place 500 000 000 let nazaj. (500 milijonov let)
Sesalci nadomestijo dinozavre pred 50 000 000 leti. (50 milijonov let)

Zadnja ledena doba traja od 100 000 let do 12 000 let nazaj
Po tem imamo v Sloveniji modernega slovenskega kmeta

 

Zdej eni pravijo da so se najprej arhaični opičnjaki v afriki razvil in se razselil naokoli (recimo pred 5 milijonov leti)

Po tem so se pa še moderni ljudje v afriki razvili in se pred 100 000 leti spet razselili naokoli

 

V srcu čutim da temu ni tako, zato sem zmeden in ne vem kam grem, ker ne vem iz kje prihajam

Po eni strani pravijo da mamo 95% DNA isto kot šimpanz al neki, po drugi me pa hočjo prepričat da sva z črncem 100% ista, k nisva

 

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Zdej neke nove teorije pravijo da bilo v afriki več različnih predljudi ki so se po tem naokoli razselili

niti nimam problemov z afriko

ampak hipotezo da imamo vsi istega prednika

 

Tako kot ne verjmamem da v evoluciji predkambrijske juhe al kdaj prva celica nastala

nastala samo na enem mestu in šlo iz tam vse naprej

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 5 minutami:

po drugi me pa hočjo prepričat da sva z črncem 100% ista k nisva

 

 

Oba sta ista s črncem, saj izhajata oba iz ene rase. Homo sapiensi na svojem začetku niso bili vizualno toliko raznoliki, kot danes, ko imaš črnce, belce, polinezijce, aziate in sve in svašta. Naša vrsta je zaradi svoje žilavosti, prilagodljivosti in neupogljivosti prilagodila svoj videz okolju primerno.

Povezava do prispevka

7.2-million-year-old pre-human remains found in the Balkans

Navedek

Scientists analyzing 7.2 million-year-old fossils uncovered in modern-day Greece and Bulgaria suggest a new hypothesis about the origins of humankind, placing it in the Eastern Mediterranean and not -- as customarily assumed -- in Africa, and earlier than currently accepted. The researchers conclude that Graecopithecus freybergi represents the first pre-humans to exist following the split from the last chimpanzee-human common ancestor.

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/05/170523083548.htm

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 1 minuto:

 

Oba sta ista s črncem, saj izhajata oba iz ene rase. Homo sapiensi na svojem začetku niso bili vizualno toliko raznoliki, kot danes, ko imaš črnce, belce, polinezijce, aziate in sve in svašta. Naša vrsta je zaradi svoje žilavosti, prilagodljivosti in neupogljivosti prilagodila svoj videz okolju primerno.

 

No temu ne verjamem. Se mi zdi podobno ozkogledo mišljenje, kot sedaj vemo, da je zemlja središče vsega, obstajamo samo mi, naokoli so pa nebesa

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 5 minutami:

No temu ne verjamem. Se mi zdi podobno ozkogledo mišljenje, kot sedaj vemo, da je zemlja središče vsega, obstajamo samo mi, naokoli so pa nebesa

 

Tale post zveni precej podobno izjavam raznih vaških pijandur:

 

"Kdo te to tak pravi?"

 

"Znanstveniki."

 

"Kaj te oni vejo!"

 

Napisal sem ti znanstveno dognanje o naši vrsti, ki je nazadnje bilo najmočneje podkrepljeno v 80. letih:

  

sadhu sequencer reče pred 8 minutami:

Oba sta ista s črncem, saj izhajata oba iz ene rase. Homo sapiensi na svojem začetku niso bili vizualno toliko raznoliki, kot danes, ko imaš črnce, belce, polinezijce, aziate in sve in svašta. Naša vrsta je zaradi svoje žilavosti, prilagodljivosti in neupogljivosti prilagodila svoj videz okolju primerno.

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
TurboMan reče pred 7 minutami:

Kaj mislte da bo naslednja mutacija cloveka v resnici umetna inteligenca? Da bo next gen clovek, oz da bo to nov mejnik, tako kot prehod iz opic v cloveka, sam da bo tokrat clovk sam naredu robota, tko kot v westworld seriji

 

Veliko je ugibanja glede naslednje mutacije, ampak umetna inteligenca kot naslednja mutacija je pretiravanje, saj bi šlo za digitalizacijo zavesti v software, medtem ko nevrologija ni tako napredna kot se zdi na prvi pogled. Število neznank v nevrologiji je še vedno ogromno in ta veda bi bila ključna za nekaj takega kot je digitalizacija zavesti.

 

Dosti bliže je recimo napredek protez: umetne roke, umetne noge ipd., se pravi kibernetizacija posameznih okončin vrste.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

No pa dej prosim razloži nam dokaze, ker jaz jih dejansko ne razumem in bi jih rad. Predvsem kako z genetiko lahko karkoli odkrivajo o tem ali imamo vsi istega prednika ali ne.

 

Kolikor jaz razumem dokaze so našli 100 000 let stare fosile v Afriki ki so anatomsko podobni modernemu človeku (oblika lobanje sem pa tja) in ker je to najstarejše so sklepali da smo najprej tam pred 100 000 let nastali pa se potem naokoli razselili

ampak to meni ne pomeni da ne bi mogel jaz kot opica po svoje živeti v Evropi do 12 000 let nazaj, pa se potem anatomsko približati modernemu človeku

 

Kaj je dokaz da imamo vsi istega prednika? Ker so nekje našli najstarejšo lobanjo, pa to pomeni da smo vsi od tam?

 

Pač če nekje eni pogruntajo kmetovanje, pa se stvar v parih 1 000 letih naokoli razve

se bo tud 10im različnim opicam čeljust isto prilagodila na jedenja kruha

 

Nakoncu bo pa znanstvenik gledal nekakšne haplogrupe in sklepal da so vsi potomci prvega kmeta, kar pač ni nujno

 

Kakor je sedaj to razložen je res kr neki bruhanje v usta. Človek proba pogruntat kaj je

 

najprej 1 000 000 let prideš iz afrike

potem 100 000 let prideš iz afrike

 

ampak ubistvu si pa Slovan

 

tko da si 2000 let nazaj prišel iz Ukrajine?! :wacko:

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Zadnja dognanja so si enotna, da je homo sapiens uspešno zapustil Afriko veliko prej kot 100,000 let nazaj. Slednja cifra je old news enih par let. Zapiši si: 185,000. Neuspešen poskus množične selitve je nazadnje bil zabeležen v Grčiji (200,000). Najstarejši fosil homo sapiensa je star 300,000 let, kar je veliko prej kot si napisal.

 

Kar si napisal glede kmetovanja je zgrešeno. Agrikultura se je razvila okrog 10,000 pr.n.št. in takrat je homo sapiens že bil prevladujoč primat, tako da žvečenje kruha nima nič z nastankom homo sapiensa, temveč gre za to da so ostali homo sapiensi prevzeli kmetijstvo od homo sapiensov na Bližnjem vzhodu.

 

Tvoja teorija o vzporednem razvoju približka homo sapiensa iz več različnih opic je zgrešena. Je sicer obstajala kot teorija do nekje 1980, ampak je potem bilo dokazano, da ne drži in se jo je ovrglo.

 

Slovani izhajajo iz indoevropske skupine, se pravi iste skupine kot recimo Germani, Kelti, Perzijci, Grki, Indijci.

 

Marvak reče pred 1 uro:

najprej 1 000 000 let prideš iz afrike

potem 100 000 let prideš iz afrike

 

Poboldano niso najini predniki, saj so ti primati izumrli in nimajo nič s homo sapiensom, tudi se homo sapiens ni razvil iz njih.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Ja, takšna naj bi bila večinsko sprejeta razlaga. (Kar ne pomeni da je tudi resnična).

 

Vseeno mi nisi odgovoril kakšne dokaze imaš za svoje trditve. Odgovor se skriva nekje v tem članku, ampak kot rečeno žal ne razumem ko začnejo o haplogrupah govorit. https://www.nature.com/articles/hdy200814#Sec5

 

Pa tud v članku ne vem če dokazano, govorijo o fosilnih dokazih, da je dokaz da bil najstarejši fosil najden v afriki, dokaz da smo vsi iz tam. Kar po moje ne drži vode, tako da tudi o genetskih dokazih ne morem verjeti njihovim dognanjem, čeprav jih sploh ne razumem

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

In čemu bi verjel? "Ne razumem, torej ne verjamem" je milo rečeno primitiven pristop.

Ampak tudi, saj noben ne pravi, da 100% vemo, da smo vsi exafričani. To je trenutni konsenz, ni pa to zakon. Novi fosili, okostja, najdbe — novi dokazi lahko spremenijo trenutno teorijo. V zadnjih desetletjih se je veliko zgodilo, gre za živo področje. Šok Denisovanov in odkritje, da smo se parili s sobivajočimi ne-vrstniki, je oboje relativno novo.

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 36 minutami:

Ja, takšna naj bi bila večinsko sprejeta razlaga. (Kar ne pomeni da je tudi resnična).

 

Ne, to ni večinsko sprejeta razlaga, temveč znanstveno dokazano dejstvo.

 

Marvak reče pred 36 minutami:

Vseeno mi nisi odgovoril kakšne dokaze imaš za svoje trditve.

 

Moji dokazi so vse univerze vred z njihovimi knjižnicami na tem planetu. Japonske, grške, nigerijske, slovaške, kitajske, norveške, ameriške, mehiške, indijske, indonezijske, singapurske, različne izobraževalne in znanstvene inštitucije širom sveta.

 

Marvak reče pred 40 minutami:

Pa tud v članku ne vem če dokazano

 

En sam fosil znanstveniki ne smatrajo za dokaz, da smo vsi iz tam. Ti kar beri dalje.

Povezava do prispevka

Ne bi ravno rekel da gre za konsenz. V zadnjih letih je vedno več najdb, ki kažejo, da so se ločeno razvile številne grupe človečnjakov na različnih geografskih legah, in so se nato mešale med seboj. In že precej časa je jasno, da učbeniška razlaga ni ok, saj so ostanki iz evrope in azije mnogo starejši, kot so sprva mislili.

Povezava do prispevka
lynx reče pred 33 minutami:

In čemu bi verjel? "Ne razumem, torej ne verjamem" je milo rečeno primitiven pristop.

Ampak tudi, saj noben ne pravi, da 100% vemo, da smo vsi exafričani. To je trenutni konsenz, ni pa to zakon. Novi fosili, okostja, najdbe — novi dokazi lahko spremenijo trenutno teorijo. V zadnjih desetletjih se je veliko zgodilo, gre za živo področje. Šok Denisovanov in odkritje, da smo se parili s sobivajočimi ne-vrstniki, je oboje relativno novo.

 

Verjel bi da smo iz različnih backgroundov preko socializacije prišli na stopnjo na kateri so sedaj. Mitohondrijska Adam in Eva se mi zdita samo še ena biblijska bajka kako smo ljudje nekaj special. Tako kot smo verjeli da je zemlja središče vesolja.

 

Dosti bolj verjetno se mi zdi da smo različni ljudje samo ena izmed opcij ki nas sem pripeljala, tako kot je planet zemlja samo eden izmed "živečih" planetov, ter tako kot se celica ni razvila na geografski širini 140 in višina 150 v jarku svete tereze točno na dan 300 milijonov zemeljskega štetja, ampak se življenje vzoredno razvilo vsepovsod.

 

Tako kot ne vem kakšne nove ideje, bereš o zgodovinskih odkritjih, prvi na svetu nekaj pogruntal stric leta 1700, potem pa vidiš da stvar vedno nekako vzporedno poteka in vbistvu 10 ljudi isto stvar odkrivalo

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Adam in Eva sta neizogibna — to je čisto isto vprašanje, kaj je bilo prej, kura ali jajce. Na eni točki postane genom tak, da mu rečemo človeški. Seveda je mogoče bilo takih mutacijskih prebojev od prednika več (podobno kot trikratni izum letenja), neodvisnih, mogoče se jih celo več obdržalo. Glede na majhnost populacije se mi sicer ne zdi zelo verjetno, a bolj pomembno, podobnost naših genomov ne kaže na kaj takega. Ali pa smo se naknadno toliko sparili med sabo, da niti nima veze. Vmes so naši sodobniki vsi pomrli.

Povezava do prispevka

  

TurboMan reče pred 1 uro:

To se strinjam, mislu sm hipoteticno, kaj bo prej, razvoj tehnologije do te mere da bomo loh zavest prenesl na robota, al mutacija

 

Mutacije se dogajajo ves čas in njihovo število narašča eksponentno. Ena izmed zelo pomembnih je, da človeštvo v celoti gledano zelo kmalu ne bo moglo prevzeti nacionalsocializma, saj bo homo sapiens kot vrsta genetsko nesposoben zavestno verjeti in zagovarjati takšen politični sistem. Sociološki premiki so tudi evolucijski premiki. Tako da bo po mojem prej konkretna Mutacija, kot pa prenos zavesti v robota.

 

nimious reče pred 2 urama:

Ne bi ravno rekel da gre za konsenz. V zadnjih letih je vedno več najdb, ki kažejo, da so se ločeno razvile številne grupe človečnjakov na različnih geografskih legah, in so se nato mešale med seboj. In že precej časa je jasno, da učbeniška razlaga ni ok, saj so ostanki iz evrope in azije mnogo starejši, kot so sprva mislili.

 

Homo denisovan je po dosedanjih ugibanjih bil sprejet v vrsto homo sapiens s pomočjo razmnoževanja, zato je izginil. Enako se je zgodilo z ostalimi podobnimi skupinami človečnjakov, kar seveda ne velja za erectusa in habilisa, saj sta čisto druga žival. Z učbeniško razlago je vse ok, ker ta sledi zadnjim odkritjem. Obstaja jasen konsenz v znanosti, da smo vsi ljudje na tem svetu potomci ene vrste: homo sapiens. To smo osnovne tri rase: črnci, belci in azijati. Ne obstaja pa še vedno splošen konsenz, čeprav gre trenutno za zelo potrjeno hipotezo, da smo vsi trenutni ne-afriški homo sapiensi potomci iste skupine, ki je pred 70,000-50,000 leti zapustila Afriko. To je bila skupina 150-1000 ljudi in to so po tej hipotezi predniki Slovencev, Japoncev, Švedov, Indonezijcev, Aztekov, Majev, skratka predniki vseh ljudi razen afriških črncev.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Ok, resno me zanima kako gre zgodba, Homo Sapiens naj bi se v Afriki razvil iz Homo Erectusa, ali ene druge Homo opice, ki je bila razširjena po celem svetu? Ta razlaga meni ni jasna,  1 000 000 let nazaj so bile po celem planetu razpršene iste opice, potem se je nekaj zgodilo z to opico v Afriki in zgodba gre; ne da so se razširile ideje po celem svetu ki so potem sapiense nardile iz erectusov, ampak da so se fizično mogle potem te iste homo erectus opice ki so znale kamne uporabljat odpravit na popotovanje po svetu.

Probaj iti mimo napačnih homo opic, ali so bile homo hilderberg, homo erectus, karkoli, ampak zgodba gre da so iz ene teh opic, dejmo rečt Homo erectus, ki so bile raširjene po celem svetu, zgodila neka mutacija (virus?), so našli ostanke 300 000 let stare lobanje v afriki, ok je tam najstarejši

 

Ampak a ni logično da se je pač ideja, mutacija, skalnato orodje razširilo od afrike po celetni populaciji homo erectusov po svetu in ne da so se dejansko rabli te spremenjeni homo erectusi iz afrike preseljevat naokoli

 

Recimo gledaš Aborogine v Avstraliji, ok po tvoje so itak to ista vrsta homo sapiens, sam pač realno leta 1800 so živeli povsem diametralno drugače kot ljudje v evropi, pa so se pač zmiksal med sabo, se podružli, alkohole pil, in zdej aborogin več al manj počne iste stvari kot evropejec

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 5 minutami:

Ampak a ni logično da se je pač ideja, mutacija, skalnato orodje razširilo od afrike po celetni populaciji homo erectusov po svetu in ne da so se dejansko rabli te spremenjeni homo erectusi iz afrike preseljevat naokoli

 

Logika ni nujno zgodovinska resnica. Dejstvo je, da ne vemo 100%: https://www.britannica.com/topic/Homo-erectus/Relationship-to-Homo-sapiens

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 2 urama:

Ok, resno me zanima kako gre zgodba, Homo Sapiens naj bi se v Afriki razvil iz Homo Erectusa, ali ene druge Homo opice, ki je bila razširjena po celem svetu? Ta razlaga meni ni jasna,  1 000 000 let nazaj so bile po celem planetu razpršene iste opice, potem se je nekaj zgodilo z to opico v Afriki in zgodba gre; ne da so se razširile ideje po celem svetu ki so potem sapiense nardile iz erectusov, ampak da so se fizično mogle potem te iste homo erectus opice ki so znale kamne uporabljat odpravit na popotovanje po svetu.

Probaj iti mimo napačnih homo opic, ali so bile homo hilderberg, homo erectus, karkoli, ampak zgodba gre da so iz ene teh opic, dejmo rečt Homo erectus, ki so bile raširjene po celem svetu, zgodila neka mutacija (virus?), so našli ostanke 300 000 let stare lobanje v afriki, ok je tam najstarejši

 

Ampak a ni logično da se je pač ideja, mutacija, skalnato orodje razširilo od afrike po celetni populaciji homo erectusov po svetu in ne da so se dejansko rabli te spremenjeni homo erectusi iz afrike preseljevat naokoli

 

Recimo gledaš Aborogine v Avstraliji, ok po tvoje so itak to ista vrsta homo sapiens, sam pač realno leta 1800 so živeli povsem diametralno drugače kot ljudje v evropi, pa so se pač zmiksal med sabo, se podružli, alkohole pil, in zdej aborogin več al manj počne iste stvari kot evropejec

 

Erectus je že bil razširjen po svetu, preden se je sapiens začel izseljevati ven iz Afrike. Erectus je izginil pred okrog 100,000 leti, se pravi v času ko je sapiens že bil v fazi prodiranja iz Afrike. Homo sapiens je pred 70,000 leti tudi doživel kognitivno revolucijo, zato je prevladal nad ostalimi vrstami ljudi takrat, čeprav je neandertalec izdeloval bolj napredno orožje in orodje.

 

Razlogi zakaj so homo sapiensi začeli selitev iz Afrike so povezani s koncem ledene dobe, se pravi da gre za klimatske razloge. Del sapiensov se je odločil, da bo sledil zmernejšemu podnebju, ki se je zaradi suše v Afriki in tajanja ledu na severu selilo prav tako na sever.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Ali verjameš da se Homo sapiens razvil iz opice ki bila razširjena po celem svetu? Ista opica od Afrike do Amerike, ki v Afriki doživela kognitivni preboj.

 

Če se preboj zgodil tej isti opici v Afriki, kako se potem ne bi tudi zelo podobni opici v Evropi ko bi skupaj prišli, pa bi Afriška opica nakazala. Valda bi potem postali eno in isto

 

Homo sapiens

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Vidim da na splošno ne razumeš evolucije, ne samo človekove. Ti jo bom razložil na bolj enostaven način:

 

Pred 6 milijoni leti je imela neka opica dve hčerki: ena je postala prednica vseh šimpanzov, druga pa najina, naša babica. To ni vera, to je znanstveno dejstvo, zato tvoje vprašanje "ali verjameš" sploh ni na mestu. Tako da ja, ena skupina erectusov ali kakšnih drugih podobnih ljudi v Afriki so predniki homo sapiensov. To so splošne stvari o mutaciji, kar si se učil (ali se še boš) v srednji šoli pri biologiji.

 

Kognitivni razvoj homo sapiens ni doživel ob svojem nastanku, ampak pred 70,000 leti, se pravi več kot 200,000 let po svojem nastanku. Kognitivna revolucija je sapiensu omogočila boljšo medsebojno komunikacijo in združevanje v večje skupine, zato je povozil vse ostale ljudi na svoji poti: rudolfensis, neandertalec, denisovan ipd. Povozili so jih tako, da so se deloma razmnoževali z njimi, deloma pa so skrčili njihov lovski teritorij in so bili prepuščeni lakoti. Ni še dokazov o medsebojnih spopadih, ampak saj veš kako je.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Evo neke nove stvari se naučil
https://en.wikipedia.org/wiki/Molecular_clock

Tako s to metodo pogruntajo kdaj sta se dve populaciji ločili med sabo. Z genskim sekvenciranjem ugotovijo razlike med dvema fosiloma, potem pa lahko z metodo statistike, ugotovijo koliko časa je preteklo da so se zgodile te razlike v genomu.

 

Pa še neki
Due to the absence of Neanderthal-derived mtDNA (which is passed on from mother to child) in modern populations,[126][360][143] it has been suggested that the progeny of Neanderthal females who mated with modern human males were either rare, absent, or sterile—that is to say, admixture stems from the progeny of Neanderthal males with modern human females.[361][360][124][79][91] Due to the lack of Neanderthal-derived Y-chromosomes in modern humans (which is passed on from father to son), it has also been suggested that the hybrids that contributed ancestry to modern populations were predominantly females, or the Neanderthal Y-chromosome was not compatible with H. sapiens and became extinct.[362][91]
 

Če razumem je to kar imamo v genomu od neandertalcev posledica tega da so neadertalci fukali afriške ženske

 

lp Nick Cannon

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...