Skoči na vsebino

Zda zahod, Avgust 2022


pocast

Priporočeni prispevki

Žal ni šlo, kot sem že omenil pri Grand canyonu, nisva prišla daleč v notranjost. Preveč se je nabralo vožnje, pa premalo časa.
Je pa v prihodnje v planu Wayoming in Montana, tako da takrat potegneva še enrat do canyona do Monument waley.

Se pa nebi mogel bolj strinjati glede mest, škoda časa.

Povezava do prispevka

V Coloradu je ful hud Black Canyon of Gunnison, Desert dunes, Colorado Monument in kar zabavno je ko se polet furas do Nederland in te ujame zimsko vreme ker si na 3km+.

 

Grand Canyon je pomoje najboljse na juzni strani na zahodu blizu LV in pa na vzhodu okoli Page, AZ. Tam imas Horseshoe bend, Lake Powell se zacne, poleg tega pa mas Antelope Canyon.

V Utah je neverjetno velik za vidt in men je bila tam top cesta: Highway 128 do MOAB z vzhodne strani.

 

 

Vidm da sta bila na Santa Monica pier v LA. Getty je top btw. Nasposno LA ni kul za turiste, rata pa boljs ce si dalj casa tam.

uredilo bitje Libs4Evah
Povezava do prispevka
pocast reče pred 20 urami:

Žal ni šlo, kot sem že omenil pri Grand canyonu, nisva prišla daleč v notranjost. Preveč se je nabralo vožnje, pa premalo časa.
Je pa v prihodnje v planu Wayoming in Montana, tako da takrat potegneva še enrat do canyona do Monument waley.

Se pa nebi mogel bolj strinjati glede mest, škoda časa.

Kul fotke :worship:

Velik support za Wyoming, tisto me je res nenormalno (in presenetljivo) navdušilo (ker sicer ne maram te neke middle of nowhere pokrajine) :D  Za Colorado pa, če bo kdo kdaj tam, Garden of the gods (čist pr Colorado Springs).

Povezava do prispevka

Fak, v 10 dneh si tole vse prevozil? Norc :D

jaz sem bil 18 dni sedaj pa se mi ni dalo do San Francisca in Grand Canyona (slednje predvsem zaradi vročine ne). 

LA je precej shitshow, ja. Škoda, da nisi šel v San Diego, meni je bil zelo všeč. Še najbolj od vseh mest kar sem bil v tem delu (pluseki tudi Santa Clariti in Santa Monici). 

 

Sem pa 2019 dal skozi Seattle-Portland, potem pa čez Idaho, Wyoming in Montano. Yellowstone, Glacier park, te reči. 

Mi je bilo mnogo bolj všeč, kot ta jug. In precej ugodneje tudi. 

Whitefish je takšno hidden gem mesto, pojdi tja, če boš šel v ta del USA. Tudi Jackson Hole priporočam, čeprav tam zna biti bolj drago. 

Povezava do prispevka

Mah ja...ful sva vozila, zato je tudi odpadu crand canyon in san diego.
Preveč sva bla zmatrana...rešitev bi bila če bi podaljšala trip na 3 tedne, kar pa nisva ravno zaradi brutalne podražitve USA. Bi pa lahko kak dan pridobil tudi če bi izpustila L.A...ampak ja, za prvič odlično, naslednjič pa še kaj drugega ;)

Povezava do prispevka
Libs4Evah reče pred 18 urami:

To sta chaina no. Bos zdej se predlagal Olive Garden kjer sem jedel najbolj ogabno lazanjo v lajfu.

Tnx captain. Zanima me, kolk bols je ena klasicna gostilna od teh dveh. Ker men sta bili solidni. K sva sla pa v Kansasu na bolj proper stejk, pa ni bilo kaj posebe boljs, ceprav je bila cena x3

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 13 urami:

Tnx captain. Zanima me, kolk bols je ena klasicna gostilna od teh dveh. Ker men sta bili solidni. K sva sla pa v Kansasu na bolj proper stejk, pa ni bilo kaj posebe boljs, ceprav je bila cena x3

Ne morem komentirati, ker ne poznam naštetih dveh.
Ok, stejk je spet nekaj drugega...ampak ja tole je bil zares proper bbq, narejen po standardih KCBS in kot tak meni zelo ljub :)

Povezava do prispevka

Bil enako routo, ampak razširjeno. Ne bom opisoval detajlov kot ti, ampak mene ravno mesta niso navdušila, medtem ko narava neskončno.

PS: Če bi šov do SLC, ne bi videl niti 1 čika na tleh v celem mestu. Misliš, da ni mogoče, ampak bi moral it tja, da bi verjel.

 

7dpFHW7.png

Povezava do prispevka
Jakey reče pred 9 urami:

Bil enako routo, ampak razširjeno. Ne bom opisoval detajlov kot ti, ampak mene ravno mesta niso navdušila, medtem ko narava neskončno.

PS: Če bi šov do SLC, ne bi videl niti 1 čika na tleh v celem mestu. Misliš, da ni mogoče, ampak bi moral it tja, da bi verjel.

 

7dpFHW7.png

 

daj slike, čim več slik.

Povezava do prispevka
pocast reče pred 3 urami:

Uf huda turo, tud midva bi izbrala tako, če bi šla za 3 tedne, vendar s to draginjo več kot 14 dni ni šlo.

Koliko časa je trajal ta trip?

Edino kar pogrešam na tej mapi je Big sur, se splača zabit tiste dodatne 3 ure na relaciji L.A.-S.F.

Ta del tripa je bil 15-16 dni drgač. Niti niso vsi nacionalni parki gor, ful stvari manjka, ker google pač ma maksimalno 10 stvari na routo.

Je pa fora, da se nismo nč ustavljali po mestih, razen kar je blo res takega (1 dan vegas, 1 dan LA, ostalo bolj kot ne samo skozi alpa max. par ur).

 

Iz Wyominga mam ubistvu bol hud spomin, (ki žal ni ovekovečen s sliko), ko sm probo it bizona čohat. Cca 1m pred njem me je ustavo en učitl z "HOW 'BOUT YOU GUYS WOULDNT?!". Pa tud za ene 2 al 3 rakuni sm lavfo, ko so šli pod avte. Mam slike, nism jih pa uspel čohat :( Ameri so bli zgroženi okrog pettanja, češ "we don't do that here. They're fierce animals".

 

LA-SF smo šli ubistvu bolj ob obali, kopali se v pacifiku okrog St. Luis Obispo-Santa Barbara, tu nekje.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
pocast reče pred 23 minutami:

Aha, sej potem ste šli čez Big sur.

Oh rakuni...full sem jih želel videti, pa 2 noči za to zabil po gozdovih S.F. pa nikjer, čeprav so govorili da so.

Jp, Ameri so kar strogi do poseganja v naravo, sploh kar se parkov tiče, kar je prav...

Ne, ubistvu je bil problem v tem, da bizon je lahko miren in ga boli za vse živo in mrtvo...dokler ne flipne, brez pravega razloga. In sm se začel rajš ritensko umikat temu stvoru, večjemu od avta :blink:

 

Poleg tega, rakuna v gozdu ne boš našel. Js sm jih na parkiriščih/pristaniščih in parkih/manj obljudenih placih. Pa še to na vzhodu, Ohio.

Povezava do prispevka

Ker vidim, da imate v tej temi dokaj recent informacije :D V soboto grem spet v Michigan in ker sem zmes (od pre-covid casov) menjal mobilnega operaterja na bob nimam moznosti zakupa roaminga. Kako ste vi to resevali, s kaksno lokalno sim kartico? Gledam esime po netu, ima kdo s tem kaksne izkusnje?

Povezava do prispevka

Midva sva šla v 2019 krog: LA - Vegas - Zion - Bryce - Moab (Arches in Canyonlands) - Monument valley - Grand Canyon - Death valley -  LA.

Lahko potrdim zgoraj napisano, mesta so smeti, pokrajina ti pa vzame sapo, tista prostranstva in filing svobode pac moras dozivet :D

 

p.s.: niso čisto vsa mesta smeti, jaz sem še vedno bolj zaljubljen v NY, kot v svojo partnerko. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...