Skoči na vsebino

Maroko z motorjem


drevored

Priporočeni prispevki

Pridemo se do hrane in bazarjev, kjer se na veliko prodajajo Nike in Rolex izdelki.

 

Upedenani so skoraj vsi. Kako tudi nebi bli, ker pomoje sploh nimajo navadnih trgovin ampak samo stojnice z Nike, Adidas, Gucci, Armani, ... Na zalost sem z mojim motorjem precej omejen glede prtljage ampak sem mocno razmisljal da bi si ubodel vsaj gate, ker so pri nas ziher 20 eur komad. Naslednjic ko pridem bom mel definitvno plac za suhe in podobne stvari, da vidim malo kaka je to kvaliteta.

Povezava do prispevka

hud potopis, sem velik ventilator. pa carska oblačila :D če bi imel še puško, bi se najbrž lahko izdajal za Selous Scouta.

zanimivo, da pridobivajo amoniak iz dreka, ponavadi se ga iz zemeljskega plina. a si mel zaradi hrane kaj prebavnih motenj? 

a je blo dost turistov?

 

also moar pics.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Od Fesa se poslovimo in se namenimo dalje dol proti jugu. Povzpnemo se na 1600 metrov in sploh ne opazimo saj je cesta zelo polozna. Postanek v mestu Ifrane, ki je modelirano po evropskih mestih. Tukaj je zelo dosti turistov, verjetno je marocanom zanimivo videt evropsko mesto ampak zakaj bi evropejci sili tja je beyond me. Hiter sprehod in slikca pri levjem kipu in picimo dalje.

 

BMuN2VG.jpg

 

APAOdEi.jpg

 

Malo naprej pridemo v gozd Cedre Gourand kjer prebivajo opice. Smo bili pripravljeni z arasidi, ce ne pa ti lokalci z veseljem prodajo araside on the spot, seveda po trojni ceni. Tle smo srecali tudi dva slovenca z najetim avtomobilom, ki sta potovala po Maroku. Slovence smo srecali se ene parkrat tu pa tam. Folk vidi tablice oz slisi slovensko vpitje v hotelu in nas prepoznajo.

 

Opice te kar obkolijo, ko vidijo da imas hrano. Najprej pridejo big boysi, ki kricijo na manjse opice, ce pridejo po hrano. Pol ko se oni najejo pa pridejo tudi manjse na vrsto. Zelo zabavno se je igrat z opicami, ker jih lahko zajebavas, da jim umikas arasid, ko ga hocejo zgrabit, pol pa popizdijo, hehe.

 

4cvcXMQ.jpg

 

6BgqhuH.jpg

 

giPU1N9.jpg

 

JNqrqn8.jpg

 

XlvOIZu.jpg

 

n2ROPfl.jpg

 

Ko zapustis gozd pride meni najboljsi del. Zacne se puscavska pokrajina. Tukaj smo se vedno na visoki planoti 1500+ mnv. Furamo cez kamnito puscavo se par sto kilometrov, dokler zvecer ne pridemo v oazo Ziz, ki se razprostira okrog 50 kilometrov ob reki Ziz (ziz pomeni jelen tko mimogrede ampak ne vem zakaj so tako poimenovali reko)

 

NKBqrSH.jpg

 

B9vlBUq.jpg

 

Vmes nas dohiti naliv.

 

SlAXq0W.jpg

 

Pogled na kanjon reke Ziz

 

hTdWB7W.jpg

 

TBGktnl.jpg

 

AFi2dQr.jpg

 

C15Heo8.jpg

 

1RKZDBi.jpg

 

Pogled na oazo. Tukaj je bila ze konkretno tema tko da so slike kake pac so.

 

l0m6jYe.jpg

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka

Torej pokrajina je bila meni highlight izleta. Na zalost tezko zajames obcutka voznje po marsu v slike.

 

Kot sem rekel v hotel pridemo ze v trdi temi, se dobro da smo kar v hotelu narocili vecerjo. Servirali so nam tradicionalno marosko hrano Tagin. Tagin se imenuje po glineni posodi v kateri kuhajo. Pol je pa tko odvisno kaj vse dajo not. Tukaj je bila zelenjava in kamelje kroglice posebej. Spet drugje so dali jagnjetino, govedino in piscana pod zelenjavo. Pac cist razlicno je ampak vseeno podobno. Nekje nardijo zelo dobro spet drugje mal slabso. Vsepovsod je pa blo za pojest. Tudi tukaj na zalost ni blo piva, smo pa imeli bazen.

 

B4PYm0M.jpg

 

d0dMRuu.jpg

 

Fnm4HMd.jpg

 

Zjutraj je bil kratek sprehod po oazi, kjer moras paziti da ne pades v kak namakalni kanal. Na zalost je ta del oaze pogorel in so vse palme pocrnile in je dosti manj vegetacije. Oranzni sadezi so dateljni.

 

4zgpz4Y.jpg

 

Ena izmed nezgorelih palm. Tele dlacice so zelo vnetljive. Na sreco hitro pogorijo in je vecina palm prezivela ampak pac so slabe.

 

NWF9MhB.jpg

 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Iz oaze ni vec dalec do Merzouge, ki je nasa naslednja destinacija. Merzouga je znana po pescenih sipinah Erg Chebbi, ki so priblizno na 10x30 kilometrov. Torej majhna pescena puscavica na meji z Alzirijo. Ce se povzpnes na najvisje sipine vidis zacetek in konec peska. Tukaj je dosti turistov ampak kraj je vseeno se vedno dost majhen in pristen. Ni takih hotelov kot jih poznamo pri nas.

 

Pred zacetkom sipin smo stestirali kako gre po trdih tleh. Gre dokler je podlaga ravna, ko pa naletis na jamice in hribcke je pa zazeljen kaksen bolj offroad orientiran motor.

 

9GXO3so.jpg

 

IwWUzt9.jpg

 

Stacuna v Merzougi. Toliko o turisticnem kraju.

 

9JTSAe5.jpg

 

Vodica sta izvohala kje se da dobiti pivo (v hotelu ga spet ni bilo). Bilo je ledeno hladno in sred puscave pase kot ata na mamo.

 

CTAnFex.jpg

 

nQIr4Rd.jpg

 

Na vrhu sipin pogled proti Merzougi.  45 eur za eno uro (vodene) voznje po sipinah. Vsekakor edinstveno dozivetje in se splaca. Primerno za vse, ker ko skapiras kako in kaj ni tezko.

 

W2Im2Wc.jpg

 

Pogled proti Alziriji. Kompanjona sta si izposodila malo vecji in drazji buggy. Krajev za izposojo je veliko in se verjetno da kaj tudi zbit ceno. Ponujajo tudi jahanje kamel in voznjo z dzipi. Jahanje kamel sta vodica odsvetovala, ker je baje dologcasno.

 

NzeiFZ4.jpg

 

To noc smo imeli zelo fajni hotel z bazenom sredi puscave.

 

Ix5n1cc.jpg

 

Na drugi strani sipin pa lahko spis tudi v teh Beduinskih sotorih za bolj pristno izkusnjo. Baje je vredu razen, ce nimas srece in naletis na pesceni vihar.

 

crfrgqL.jpg

 

Zvecer smo se se z dzipom peljali okrog mal pogledat neko lokalno glasbo (meh), vrtnine kjer kopljejo ven minerale in fosile (tega majo ko dreka in ti tezijo vsepovsod po maroku, da kupis), te beduinske sotore in soncni zahod med sipinami. Kar je folk veselo izkoristil za fotkanje.

 

x6Jqb3R.jpg

 

HlkQvCy.jpg

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

To je bil najboljsi del Maroka. Meni je puscava (kamnita in pescena) preprosto carska in uzivam v pokrajini in vrocini (ceprav mi smo sli v oktobru, polet bi znala biti vrocina kar jeba). Definitivno pridem se kdaj nazaj raziskovat z offroad motorjem.

 

Po sproscujocem dnevu nas caka spet malo vec voznje. Obrnemo proti severu zahodu. Cilj Marakes. Ampak danes se ne bomo prisli do tja.

 

Najprej se ustavimo pri Karimu (ki je zelo ponosen, da se je rokoval in slikal z Maroskim kraljem v mladih letih), da nam razkaze starodavni namakalni sistem.

 

AXNKdi3.jpg

 

Tile hribcki so v bistvu vodnjaki/vzdrzevalni dostopi, ki vodijo v rov, po katerem je tekla voda iz oaze. Rov ima nagib tako da vodo zene gravitacija. Pri rdecih vratih smo sli tudi noter v rov. Ni dvakrat za rect, da ni koga ze zasipalo tam noter.

 

Hv8t1Di.jpg

 

Naslednja postaja kanjon reke Dades. 

 

Pogled na oazo.

 

Nc5BimZ.jpg

 

IwjzEJ4.jpg

 

To je basically it. Prides do te ozke cestice med dvema skalnima stenama in tukaj se cesta konca, razen ce si makadamsko navdahnjen in gres 60 kilometrov cez gorovje. Ker se tukaj vsi obracajo je guzva, realno pa nimas koj dost tle za pocet. Mi smo pomalicali in potem sli okrog po cesti poiskali zakljucek 60 kilometrskega makadama.

 

9droeNT.jpg

 

Med malicanjem pri de do nas spanec. I love slovenia! rece in nam kaze svojo denarnico v barvah slovenske zastave. Za darilo nam da chorizo, mi pa njemu mal nasega prsuta.

 

KTiD6dR.jpg

 

Na poti vidimo se Monkey fingerse in maroske ride. Na vrhu rid je razgledna tocka po kanjonu in malo dalje naprej je zakljucek tistega makadama.

 

EHHfpzY.jpg

 

UF02TDr.jpg

 

Potem se vrnemo v hotel, tudi tokrat z bazenom. Danes spimo v votlinah. Tile puscavski hoteli so res nekaj posebnega. Zidi so narejeni iz blata in slame.

 

PuVrgim.jpg

 

athsnpb.jpg

 

jbWydJq.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Od Maroka se spomnim samo letališča in vojaške policije ,.. ker je foter pozabil, da se rabijo vize,.. potem sva dva tedna lutala po Italiji in muzejih,.. kar je bilo še bolj kul I guess

 

Lušne slikice zgleda precej kul

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...