Skoči na vsebino

Job za strastne igralce iger


Priporočeni prispevki

Na mail mi je padla ponudba iz Outfita7, ki je pisana na kožo strastnim igralcem (mobilnih) iger, so dobri analitiki igralske izkušnje in jih zanima tudi psihološka komponenta tako igralca kot igranja..

Morda se kdo najde v tem in se prijavi:

 

https://outfit7.com/job-position/user-experience-researcher/a0N1p00000NCdpyEAD

 

In srečno vsem, ki se boste prijavili - da boste izbrani :)

Povezava do prispevka

Zj mogoc ni na samo temo tolk vezano, kar mam za povedat, sam mogoc mamo lahk tole temo mal za zgovarjanje o mobile gamesih

 

Praviloma so natlaceni do daske z mikrotransakcijami, njihov model je dost bolj agresiven kot v your typical triple A naslovu. Zadnja leta je cist vsepovsod zaznat tut dost bolj agresivno oglasevanje dolocenih P2W pizdarij, cist vsak hoce svoj kos pogace v tem kotlu brbotajocega bullshita, neolepsevano povedano, ker safe to say, da ogromen odstotek (ne vem dejanskih cifer) teh "iger" barely izpolnjuje vse pogoje, da se jih lahko oklice za igre, brez navednic. Cist vse je postalo easy cashgrab. Developerji, ki dejansko delajo kulske zastonjske appe/igre pa morajo za prezivetje v njih natlacit reklame na vsake pet minut, kar spet odbija folk in spet so vsi v tem krogu easy cashgraba. Vecina ostalih developerjev dela neke random online idle igre, v katerih je ogromno contenta zaklenjenega, ceglih ne nagrindas zanj al pa ga flat out kupis. Ne vem, sam nekot ne bom nikol vidu pointa v gledanju iger, ne dejanskemu igranju, ampak gledanju. Cist kul, ce komu sedejo razni Summoner's Wari in Star Wars battlerji, men osebno ne. Tako scummy oglasevanje in tiscanje mikrotransakcij vsepovsod, me vedno bolj in bolj odbija stran od mobile iger, ker mam filing, da je cist vse isto. Kar mogoce dejansko je...

 

Zj, da nebom samo pljuval po vsem, guilty as charged - tut sam rad igram kak dober mobile game, ker obstajajo dobri mobile gamesi. Praviloma parkrat na mesec prebrskam omiljen Google Play store in pogledam, ce je kaj novega v stilu Temple Run, UnCiv, (dobesedno Civilization na telefonu, UI je mogoc mal smotan, ce mate low resolution phone, sam beyond that, je igra noro dobra) Plague INC (ceprav je mogoc to tut idle game, kot Summoners War :D )... Kaj je se kej omembe vrednega, ofak, tocno, Mindustry je zakon zadeva, jo mate zastojn na uradni spletni strani al pa 5 evrov na Steamu z mod supportom. Hill Climb Racing se je tut velik preigralo, najvec od vsega sem preigral verjetno Gems of War, ki jo se tut tu pa tam zalaufam, da spucem kak pozabljen quest. Ja, mi je jasno, da vecina omenjenih gejmov poseduje mikrotransakcije, nad katerimi pizdim v prejsnjem odstavku, Gems of War sploh najvec od vseh, ki je ironicno najbolj igran mobile spil z moje strani :D Isti stil dobivanja herojev kot v Summoner's War, al pa vsaj podoben, nadgrajevanje njih, zraven pa dobri stari 3-v-vrsto puzzle, ki te priklene za telefon, dokler ne popizdis nad RNGjem. Tako da so dolocene stvari, ki me pritegnejo, mikrotransakcije gor ali dol, ce mi spil da nek obcutek, da sem neki dejansko naredu po vsem neverjetnem grindu, pol bo vreden igranja. Aja, GTA Chinatown Wars je kulsko portan na Androide, ne vem, ce je tut za iOS. Ce je, je ful vredn igranja :)

 

Keep in mind, prvi odstavek govorim specificno samo za Google Play store, nikol nisem uporabljal japke, ne vem kaka je situacija na tamkajsnjem AppStoru niti najmanj. Verjetno je boljse moderirana in z manj srota kot Google Play, ki je postal tako nasicen, da glava pece. Mal sem na hitro precekiral ta Outfit7 link. Zgleda zanimivo, sam ne neki, v kar bi se poglabljal. Psiholoski vidik, pizda, ne vem. Bombardiranje z norimi offerji, reklamami in ostalimi nacini, kako scuzat tisti zadnji cent iz tebe - nebi glih reku, da je to neki dobrega (in ne, plis, ne mi ven prihajat z sj-ne-rabis-kupit-ce-noces argumentom). Zej, ce liki delajo na prepoznavi in izboljsavi tega modela in klepanju takih spilov, ki bi dejansko pritegnili folk, brez nepotrebnega bullshita, pol jih na polno slavim in upam, da rata, karkoli je ze njihov endgame :)

Povezava do prispevka

Jaz od mobilnega gaminga v zadnjih letih poznam samo

 

SPONSORED BY RAID SHADOW LEGENDS

 

Pa una reklama na youtube, ko je kao lvl. 1 mafia char nek bogi in pol lvl. 100 nek zajeban mafijc --- ta mi je skos delovala carsko, sam se mi je ni dalo pogooglat

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 23 urami:

Pa vi dejansko na uporabljate kakega ad blocka za youtube reklame :nicjasno:

Ne gre se za pop-up ad-e, o katerih govoris, ceprav ja, tut tam je 90% cajta Shallow Legends reklama. Ćenire je mel v mislih paid promotion in video - razvijalci tega slabega skupka kode placujejo okol cuka dollarzov YT personalitijem, streamerjem, content creatorjem, vsakomur, ki neki pomeni za platformo. Posljejo jim ponudbo na emajl, da so vidli, da ma ta pa ta oseba dolocen reach na YTju in da hocejo v creator contentu met 2 minuti al minuto pa pol dolgo reklamo za Shitty Legends. Zraven posljejo skripto, ki jo mors v videju odrecitirat do pike natancno, na konc pa placajo omenjeno vsoto. Zej ne vem, ce je to fiksna vsota dnarja za vsakogar, ampak nazadnje ko sem gledal, je blo okol jurja

 

Sej to mnogo razvijalcev programske opreme dela. Moj omiljen jutjuber AVGN je tut podlegu tem paid promotionom za Scummy Legends in za en VPN servis, ki ga na polno oglasuje v vsakem videju na zacetku

Povezava do prispevka

glede na opis zahtev za delovno mesto, mora prijavitelj biti vesc malo vec stvari, kot pa samo igranja mobiligric

 

ze v 1. alinei pove, da mora prijavitelj poleg navad igralcev poznati proces razvijanja igre, ugotavljanja napak, znati tako pridobivat kot analizirati pridobljene podatke o navadah igralcev

in nadalje, da mora prijavitelj poznat proces razvoja izdelave mobiligrice (od idejne zasnove do razvoja in distribucije na trg)

 

v glavnem, prej stvar programerja kot pa entuziasta pomoje 

 

Povezava do prispevka
lizz reče Dne, 24. 7. 2020 at 20:39:

glede na opis zahtev za delovno mesto, mora prijavitelj biti vesc malo vec stvari, kot pa samo igranja mobiligric

 

ze v 1. alinei pove, da mora prijavitelj poleg navad igralcev poznati proces razvijanja igre, ugotavljanja napak, znati tako pridobivat kot analizirati pridobljene podatke o navadah igralcev

in nadalje, da mora prijavitelj poznat proces razvoja izdelave mobiligrice (od idejne zasnove do razvoja in distribucije na trg)

 

v glavnem, prej stvar programerja kot pa entuziasta pomoje 

 

lizz, če nisi entuziast, dvomim, da bi se kdaj sploh toliko poglobil v te zadeve, da bi jih obvladal v toliko različnih aspektih, kot si oni želijo.  Prav tako je tu opisan idealen profil želenega kadra, drugo vprašanje pa je razpoložljivost takšnih ali vsaj podobno profiliranih kadrov. Tretje vprašanje pa je, do kolikšne mere bo lahko najboljši prijavljeni kandidat odstopal, da ga bodo še pripravljeni zaposlit. Res vsak entuziast ne bo primeren in samo entuziazem ne bo dovolj - konenc koncev gre za Outfit7

Povezava do prispevka
4Stringed reče Dne, 24. 7. 2020 at 18:15:

Ne gre se za pop-up ad-e, o katerih govoris, ceprav ja, tut tam je 90% cajta Shallow Legends reklama. Ćenire je mel v mislih paid promotion in video - razvijalci tega slabega skupka kode placujejo okol cuka dollarzov YT personalitijem, streamerjem, content creatorjem, vsakomur, ki neki pomeni za platformo. Posljejo jim ponudbo na emajl, da so vidli, da ma ta pa ta oseba dolocen reach na YTju in da hocejo v creator contentu met 2 minuti al minuto pa pol dolgo reklamo za Shitty Legends. Zraven posljejo skripto, ki jo mors v videju odrecitirat do pike natancno, na konc pa placajo omenjeno vsoto. Zej ne vem, ce je to fiksna vsota dnarja za vsakogar, ampak nazadnje ko sem gledal, je blo okol jurja

 

Sej to mnogo razvijalcev programske opreme dela. Moj omiljen jutjuber AVGN je tut podlegu tem paid promotionom za Scummy Legends in za en VPN servis, ki ga na polno oglasuje v vsakem videju na zacetku

Ljudje ki jih rad gledas na youtubeu tako zaskuzijo kes za svoje zivljenje. Ce mislis da jim pomagas s tem da inkrementiras stevec za 1 med tem ko gledas video z adblockom te moram razocarati da temu zal ni tako.

Mas tudi youtuberje ki imajo Patreon, taki ponavadi nimajo reklam. Placujes kaksnemu?

Povezava do prispevka

Nisem nikjer rekel zal besede cez taksen nacin oglasevanja, ker mi je predobro jasno, da si folk vsakdanji kruh sluzi na tak nacin. Ne vem, zaka rabis za brezveze neki defenziven bit. In ja, tut za Patreon vem, zal te moram jaz razocarat na tej tocki - nikomur na omenjeni platformi ne placujem. Ne mi plis besed polagat v usta

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...