Skoči na vsebino

EU - ko misliš, da bo razpadla, se buržoazija ustraši in sprejme deal


Kruz

Priporočeni prispevki

bainit reče pred 14 minutami:

nisem bral teme, ampak za euro bailout package se govori, da naj bi bil manjši od pričakovanj.

je pa par dobrih stvari tudi notri, recimo enaka obrestna mera za obveznice za celo evropo (ali nekaj takega).

EU se je/bo zapufala kot celota in ne bo se treba posameznim državam, tako se tudi "mednarodni finančni trgi" ne bodo mogli spraviti na posamezno državo.

Povezava do prispevka

Meni je dost smešn, kako se promovira teh "več kot polovica je nepovratnih sredstev". To zahteva dober management in znanje pisanje prijav. Ne vem kako smo kaj dobi glede tega v Sloveniji, imam občutek da ne ravno najboljš ko pride do masovnih projektov, manjši projekti pa se mi zdi, da so kar sfural. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 1 uro:

Meni je dost smešn, kako se promovira teh "več kot polovica je nepovratnih sredstev". To zahteva dober management in znanje pisanje prijav. Ne vem kako smo kaj dobi glede tega v Sloveniji, imam občutek da ne ravno najboljš ko pride do masovnih projektov, manjši projekti pa se mi zdi, da so kar sfural. 

management v firmi ali projekta (s temi sredstvi)?

Povezava do prispevka
bainit reče pred 17 urami:

management v firmi ali projekta (s temi sredstvi)?

management države, @bainit, management države

 

Z evropskimi sredstvi je tako, da se ne delijo kar na lepe oči, ampak zahtevajo izpolnjevanje določenih pogojev. Velikokrat je ta pogoj sofinanciranje iz drugih virov. Za javne ustanove in razne take pakete finančne pomoči to ponavadi pomeni, da mora drugi del financiranja prispevat država članica iz svojega proračuna na tak ali drugačen način. Država članica je tukej lahko odzivna in fleksibilna in svoja notranja pravila prilagodi za vsak večji evropaket deljenja denarja, lahko pa rečejo uradi "mi mamo svoja pravila zapisana v Zakon in to je to", tako da ima potencialni prejemnik evro sredstev na koncu opcijo goljufanja pri prikazu sofinanciranja ali pa da se sredstvom odpove.

 

Tko da vse te vesele napovedi in zmagoslavno mahanje z obljubljenimi sredstvi na stopnicah aviona, ki pripelje iz Bruslja, je treba jemat z zavedanjem, da se resno delo zdaj šele začne.

uredilo bitje The Mothership
Povezava do prispevka
osis reče pred 14 urami:

Meni je dost smešn, kako se promovira teh "več kot polovica je nepovratnih sredstev". To zahteva dober management in znanje pisanje prijav. Ne vem kako smo kaj dobi glede tega v Sloveniji, imam občutek da ne ravno najboljš ko pride do masovnih projektov, manjši projekti pa se mi zdi, da so kar sfural. 

Se bo ustanovilo par NVOjev pa bo.

Povezava do prispevka

NVOji, ki bi se šele ustanavljali, bodo težko počrpali sredstva. Sicer vem, da je bila tvoja izjava ironična, je vseeno dobro, če se bodo NVOji zagrebli in dobili kaj €, ker drugače se lahko pod nosom obrišemo. Sploh glede na to, da je IT, okoljevarstvo, zelena energija ipd. nekako prioritetno.

 

Tule se bo tudi še enkat pokazalo, da imamo preveč občin v Sloveniji, ker male občine, ne bodo mogle uspešno kandidirat. 

Povezava do prispevka
Zadnje dni se precej poroča o milijardah evrov, ki jih bo Slovenija dobila iz evropskega proračuna v prihodnjih letih. Pri Pod črto pa smo letos raziskali, kako se teh sredstev ne sme porabiti.
***Stranpoti javnega denarja preiskujemo z vašo pomočjo. Podprite nas, če si to lahko privoščite: https:podcrto.si/podpri
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...