Skoči na vsebino

Slovenski Knjižni Sejem


Vincent

Priporočeni prispevki

Jutri se začne že ne vem kateri Slovenski Knjižni Sejem, ki je bil 2 leti zaradi Covid omejitev odpovedan. Sicer me je malo negativno presenetilo dejstvo, da letov ne bo v Cankarjevem domu in bo potekal na Gospodarskem razstavišču. Na knjižni sejem v CDu imam lepe spomine še iz otroštva, prav tako mi je Gospodarc bolj primeren za kakšne obrtne/trgovske sejme, kot pa za takšen bolj kulturni sejem. Ampak kakorkoli, jaz se ga veselim bolj kot fuzbala sredi puščave in ga imam namen obiskat vsaj 1x, verjetno pa 2x skupaj s froci.

 

hint: obiskovalcem pripada free LPP vozovnica, se moraš pa prijavit prej online.

 

https://knjizni-sejem.si/

Povezava do prispevka

Sam še nikoli nisem bil na knjižnem sejmu. Niti ne vem kaj točno bi tam počel. Cene knjig so še vedno dokaj visoke, kot vidim. Kje je sploh glavni privla takega dogodka? 

 

Meni je recimo res mega doživetje it v kakšen antikvariat in malo brskati med starejšimi kupi knjig, sploh če najdeš še kak biser vmes. 

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 1 uro:

Sam še nikoli nisem bil na knjižnem sejmu. Niti ne vem kaj točno bi tam počel. Cene knjig so še vedno dokaj visoke, kot vidim. Kje je sploh glavni privla takega dogodka? 

 

Meni je recimo res mega doživetje it v kakšen antikvariat in malo brskati med starejšimi kupi knjig, sploh če najdeš še kak biser vmes. 

A si bil kdaj v Konzorciju, po moznosti na angleskem oddelku, pa je bila tam skupina 3 studentk anglistike, ki vsakic, ko stopijo v knjigarno, dozivljajo neke intelektualne orgazme, ki jih morajo deliti s preostankom knjigarne? In potem poslusas kako "oh, ta knjiga je tok super, I AM IN LIVE LAUGH LOVE WITH THIS BOOK, res je A-MEEEEEJ-ZIIIIING" in tako dobesedno za vsako knjigo, na koncu pa ne kupi nobene?

 

No, tko je na sejmu, sam se vec tega. Folk, ki dozivlja custvene izlive nad predragimi knjigami s povprecnimi prevodi, ampak hej, sejemski popust!

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 3 urami:

Sam še nikoli nisem bil na knjižnem sejmu. Niti ne vem kaj točno bi tam počel. Cene knjig so še vedno dokaj visoke, kot vidim. Kje je sploh glavni privla takega dogodka? 

 

Meni je recimo res mega doživetje it v kakšen antikvariat in malo brskati med starejšimi kupi knjig, sploh če najdeš še kak biser vmes. 

Sam sem bil tam vrsto let, ker sem imel faks v bližini in sem se šel tja malo sprehodit. Šel sem predvsem iz razloga, da sem dobil kakšen predloga za izposojo knjig v knjižnici. Spletne strani ti porivajo v faco neke "bestsellerje", ki so krneki.

Po drugi strani pa sem prisluhnil kakšnemu pisatelju ali dogodku, ki je bil ravno v tistem času ko sem jaz bil tam.

To je pa tudi vse. :lol:

Povezava do prispevka

Slovenski knjižni sejem, kjer knjige z letnicami tiska 2006, 2008 in 2011 prodajajo po polni ceni, ali izrednim sejemskim 5% popusta. :worship: pa žepnice tudi po 20€+
Verjetno unikum v svetu.
Sem kupil knjigo založbe c/f iz 2012, je res imela 30% popusta, prvič znižana od kar je izšla - so bile pa vse videti kot bi jih iz kontejnerja namenjenega za Dinos pripeljal (kar glede na letnico verjetno tudi so)

ker - Slovenci samo čakajo popuste, kdo bo pa po polni ceni kupoval če bodo vedeli da čez nekaj let cena pade.
ker - na sejmu je treba prodajalce pa stojnico plačat
Da o tem da v Lidlu/Hoferju dobiš recimo "Štoparski vodnik" (samo primer) pol ceneje kot na sejmu direktno pri založniku sploh škoda govorit.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Meni je bil v CD bolj všeč. CD je hram kulture in si se res počutil kot na kulturnem dogodku, kjer se slavi knjigo, zdaj mi je preveč sejemsko. Ampak to je namen I guess, tako da ne smem preveč kritizirat :D. Cene pa so res žal previsoke, če bi pokali res konkretni popusti, potem bi bil res top top event

Jake the Mess reče Dne, 24. 11. 2022 at 6:36:

Sam še nikoli nisem bil na knjižnem sejmu. Niti ne vem kaj točno bi tam počel. Cene knjig so še vedno dokaj visoke, kot vidim. Kje je sploh glavni privla takega dogodka? 

 

Meni je recimo res mega doživetje it v kakšen antikvariat in malo brskati med starejšimi kupi knjig, sploh če najdeš še kak biser vmes. 

Uf, knjižni sejem je tako ali drugače fantastična stvar. Okej, itak imam poklicni bios, samo pač to je res na desetine založb in tisoče knjig na kupu. Je podobno kot antikvariat, ampak pač je bolj družaben dogodek, tam je stotine ljudi, ki kupujejo in se pogovarjajo o knjigah. Ne vem, meni je čudovito, pa ker imaš otroke še toliko bolj, ker ne moremo zanemarit, da velik del založb zelo očitno baita otroke, zato imaš tam res na kamione otroške literature :D. Ne, res, pač če imajo tvoji tamali radi knjige, pol je to to, dobesedno najjači dan v letu :D

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 45 minutami:

Meni je bil v CD bolj všeč. CD je hram kulture in si se res počutil kot na kulturnem dogodku, kjer se slavi knjigo, zdaj mi je preveč sejemsko. Ampak to je namen I guess, tako da ne smem preveč kritizirat :D. Cene pa so res žal previsoke, če bi pokali res konkretni popusti, potem bi bil res top top event

Tole plus milijon. Hahaha sem šel pogledat kam so ga premaknili. Na gospodarca hahaha. Sori, sam to je fail.

Povezava do prispevka
fric reče pred 1 uro:

Tole plus milijon. Hahaha sem šel pogledat kam so ga premaknili. Na gospodarca hahaha. Sori, sam to je fail.

Se spomnim kako so pred leti nekateri taki resni gumpci težili, da bi morali v nakupovalnih centrih zakonsko prepovedati prodajo knjig, ker se s tem razvrednoti slovenska pisana beseda. :worship:

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

js nabavljam itak samo otroške knjige. To pa majo vedno kakšne kul knjige na sejmu za po 5 eur. Pa križanke za babi vzamem, ki jih zastonj talajo.

 

Drugače je knjige v slovenščini kupovat pač zelo drago pa itak ti hitro zasedejo prostor doma. Tako, da pri meni večinoma v uporabi Kindle + knjižnica.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...