Skoči na vsebino

Grčija


mumbo360

Priporočeni prispevki

Enkrat sem bil na Zakintosu sredi tega angleskega sranja. Pomojem smo bili ravno ene 23 stari, tako da ni bila katastrofa in smo se imeli kar fajn, smo pa pomojem najbolj uzivali tisti dan ko smo vzeli avto in sli po otoku. Je lep, res je. Spomnim se ene plaze, kjer so pod vodo termalni izviri in smrdi po zveplu, je pa sicer zelo lepa :) Bil sem tudi na Krfu, se par let pred tem. Gibal sem se v glavnem na relaciji apartma - plaza - kafana, je bilo tudi nice. Za apartmaji je bil nek gozdnat hrib in je zvecer blago pihalo z njega, tako da je bila zelo prijetna klima. Nasploh se z voznje po Krfu spomnim, da je precej zelen in tudi plaze so bile kar super, tako da ti bo pomojem ok. Mi je bil pa pomojem od vseh otokov najbolj vsec Rodos, sem bil dvakrat in mi je res super, ravno prava mesanica za chillat, si kaj pogledat, ce pa si zelis partyja se pa tudi kaj najde. Se pa ze dlje casa hypam za Naxos. ^^

Povezava do prispevka

Od danes dalje je Grčija dodala še hitri antigenski test kot ustrezno prepustnico. :santa: Do včeraj je namreč njihova oficielna stran navajala za pogoje PCR test, prebolevnost ali 14 dni od zadnjega cepiva. Sam sem sicer dobil Pfizerjev multipass, ampak se mi zdi odločitev posrečena zlasti zaradi mladičev, ki se jih cepi ne, nakar ti podražijo dopust za stotaka po glavi, mamu jim!

 

Komaj čakam!

 

IMG_0508.thumb.jpg.a16be2eb771f598f1bc853513e1eb392.jpg

IMG_9740.jpg.02cb3745d6c6854e44ed0a903811adc7.jpg

IMG_9899.thumb.jpg.46fe29dafe5032bb414056061092c3f6.jpg

IMG_9692.thumb.jpg.8616601ee3dfc6400b50e3d2fa6d3669.jpg

IMG_0316.thumb.jpg.2e37ea75e58fe0a9f06331b01c16395b.jpg

IMG_0191.jpg.6ed16c06f44425a0bf266241c27adf54.jpg

IMG_9742.jpg.2d643c11ed28de904ca5797418313212.jpg

Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 16. 6. 2021 at 13:58:

Res je. Jaz sem bil na Zakintosu v Argassiju, dovolj stran od angležev. Smo pa en dan, med povratkom nazaj iz celodnevnega furanja po otoku, naleteli na tisti del Zakintosa kjer so feštali Angleži. 

Res carski slalom po cesti je bil

 

mi smo bili s kolegi na "angleškem" delu zakintosa po 3. letniku faksa. Takrat nam je bilo zakon, res brutal razvrat in alkoholizem, zdaj pa rajši skočim pod vlak kot da me spraviš tja :D 

 

highlight je bil pa ko je ena mini skupina angležov pretepla enega lokalca, potem je pa čez par minut uletelo kr iz nekje tko, ne vem, 30 domačinov, očitno se skrivajo v amforah za take primere ker čez dan ne vidiš enega nikjer, in so nabili te angleške modele ko vole :D:D 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče Dne, 14. 6. 2021 at 23:01:

Letos gremo v začetku avgusta na Krf. 😎 Lani je blo (kljub koroni) super na Zakintosu in sem skužil kolko je Grčija super. 😀 

 

Je bil kdo od vas na Krfu? Kam it in kaj pogledat? 

 

P. S. : bom kmalu nalepil nekaj slik od Zakintosa, da ne bom samo fehtal informacij. Drugače z Zanikintosom nimaš kaj zgrešit, če vas mika Grčija. 

Krf je malce "has been". Ful infrastrukture propada, predlani so imeli strašne probleme z odvozom smeti z otoka, aquapark je bil the shit 20 let nazaj, zdaj pa ni nič posebnega.

Lahko greš gledat angleški rezervat na skrajni jug, Kaavos:

https://www.youtube.com/watch?v=V_QuRqrD6Aw

 

Aja, letališče je kul. Takoj za pristajalno stezo gre potka/most/karkolisepačtoimenuje čez zaliv in ti avijoni pristajajo in vzletajo direktno čez glavo.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 14 urami:

Krf je malce "has been". Ful infrastrukture propada, predlani so imeli strašne probleme z odvozom smeti z otoka, aquapark je bil the shit 20 let nazaj, zdaj pa ni nič posebnega.

Lahko greš gledat angleški rezervat na skrajni jug, Kaavos:

https://www.youtube.com/watch?v=V_QuRqrD6Aw

 

Aja, letališče je kul. Takoj za pristajalno stezo gre potka/most/karkolisepačtoimenuje čez zaliv in ti avijoni pristajajo in vzletajo direktno čez glavo.

Vse to je res, kupi smeti sredi mesta. Ampak, če imaš rad raziskovanje in bolj robinzonski dopust, rentaš avto (oz. greš s svojim, saj ni tako daleč spet) in da ni prav ena nizka limuzina, ker ceste so res zanič.  Se ti odkrije krasen otok, poln enih majhnih vasic, samotnih plaž, čistega morja, ... Spiš pa kamot na plaži ali v avtu, je kar velik otok in ni tako gosto poseljen.

Povezava do prispevka

V Grčiji sem bil kar nekajkrat, nikjer ni bilo slabo, bistvo je, da se  sprostiš in prepustiš... evo tkole:

 

Če se ne vidi najbolje, med zobmi imam mizo, roke v luftu, da je še bolj zabavno jo je kelner polil z alkoholom in ga zakuri... pač tipičen grški večer ;) 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 16 urami:

Krf je malce "has been". Ful infrastrukture propada, predlani so imeli strašne probleme z odvozom smeti z otoka, aquapark je bil the shit 20 let nazaj, zdaj pa ni nič posebnega.

Lahko greš gledat angleški rezervat na skrajni jug, Kaavos:

https://www.youtube.com/watch?v=V_QuRqrD6Aw

 

Aja, letališče je kul. Takoj za pristajalno stezo gre potka/most/karkolisepačtoimenuje čez zaliv in ti avijoni pristajajo in vzletajo direktno čez glavo.

Aja, pozabila sem omenit še, da lokalne agencije ponujajo celodnevne izlete v Albanijo (Saranda in okolica).

Midva sva imela ves teden najet avto in nama je po otoku zmanjkalo zanimivih destinacij. Tako da če nisi plaža tip, je tole lahko dobra ideja za izlet.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
DrAndy reče pred 18 urami:

Balos beach, Falassarna in Elafonisi so naravnost čudoviti. In mesto Chania, ki ima posebno dušo.

Vse to je res, sploh Balos mi je bil čaroben, ker smo bili tam že ob 7ih zjutraj, skorajda sami; ampak meni daleč najboljša izkušnja je bila, ko smo se s familijo napokali v avto in se izgubili v hribih, vozili tudi po pol ure brez da bi srečali en sam avto, občudovali vršace gorovja Lefka Ori, našli kako lepo gorsko vasico (Theriso, Omalos, Lakkoi, Azogires..), degustirali ponudbo lokalnih tavern ob poti.. Navdušila me je tudi plaža Preveli. Meni osebno št.2 med plažami (za Balosom).. noro dobra scena z reko, obdano s palmami. Obžalujem edino, da je zaradi prehude vročine odpadel pohod po Samari. Bo pa drugič. 

uredilo bitje Istvan
Povezava do prispevka

Naj me prosim nekdo razsvetli.. ali so grški otoki na zelenem seznamu ali niso?

 

Informacijo, da so zeleni in da ob povratku zato ni potreben PCT najdem samo na spletni strani od Palme pod pogoji za vstop v Slovenijo:

 

https://www.palma.si/destinacije/evropa/grcija/

 

EDIT: Ok, sem našel. Od 3.7. so praktično vsi zeleni. Voreio Aigaio, Notio Aigaio, Kriti, Anatoliki Makedonia, Thraki, Kentriki Makedonia, Ipeiros, Thessalia, Ionia Nisia, Dytiki Ellada, Sterea Ellada in Peloponnisos.

uredilo bitje DrAndy
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 6 mesecev kasneje...

Malo listam tole temo.

Koliko se vas je pa že nategnilo z Voloteo in so vam poleti odpovedali let?
Letos recimo, da Covid ne bi smel biti več tako velik faktor, kot zadnji 2 leti in gledam da bi šli z Voloteo na Kefalonijo sredi julija, ker so karte smešno poceni, napram agencijskim kartam (ki so sicer res iz Lj).

Do zdaj smo vsa leta s familijo leteli iz Lj prek agencije, pa potem v sami Grčiji v lastni režiji več ali manj vse., ker roko na srce, zadnja 3 leta tudi ni bilo veliko ostalih možnosti, letos pa gledam, da bi šli z Voloteo.
Cvikam samo glede teh odpovedi (ker berem okrog, da tega ni tako malo...), ker se nam potem cesuje cel urnik dopustov.
 

Povezava do prispevka

Mislim, da mi je Volotea odpovedala ene 5, če ne več, letov v zadnjih 2 letih. Dobro, nekaj jih je bilo v na začetku Covida, so znali pa tudi januarja odpovedat za julij. Potem sem sicer videl, da so nekaj teh letov spet vrnili "na spored".

EDIT: za letošnji julij mi ga še niso odpovedali :)

uredilo bitje dijo_porko
Povezava do prispevka

Volotea je lani in predlani vseskozi odpovedovala in prestavljala, sam sem vmes dvakrat zamenjal otok - startal na Karpatos, se po odpovedi odlocil za Kefalonijo, na koncu sel na Santorini ... Ampak kaj ces, taki so (bili) časi, vse letalske družbe to pocnejo. Ipak steje, da pocitnice v lastni reziji kljub Benetkam pridejo 50% ceneje kot naši aranžmaji. Parkiranje na beneskem letaliscu je smesno poceni (30€ za 12 dni),  hotele najdes na Bookingu, nakar se z njimi zmenis neposredno (5 zvezdic za tri - 100€/noč). Letos zopet letimo z Voloteo, na Skiathos in naprej na Skopelos.

 

Mimogrede, Volotea na Lefkas julija za 44€ povratno.

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...
kola reče Dne, 16. 6. 2021 at 17:28:

Enkrat sem bil na Zakintosu sredi tega angleskega sranja. Pomojem smo bili ravno ene 23 stari, tako da ni bila katastrofa in smo se imeli kar fajn, smo pa pomojem najbolj uzivali tisti dan ko smo vzeli avto in sli po otoku. Je lep, res je. Spomnim se ene plaze, kjer so pod vodo termalni izviri in smrdi po zveplu, je pa sicer zelo lepa :) Bil sem tudi na Krfu, se par let pred tem. Gibal sem se v glavnem na relaciji apartma - plaza - kafana, je bilo tudi nice. Za apartmaji je bil nek gozdnat hrib in je zvecer blago pihalo z njega, tako da je bila zelo prijetna klima. Nasploh se z voznje po Krfu spomnim, da je precej zelen in tudi plaze so bile kar super, tako da ti bo pomojem ok. Mi je bil pa pomojem od vseh otokov najbolj vsec Rodos, sem bil dvakrat in mi je res super, ravno prava mesanica za chillat, si kaj pogledat, ce pa si zelis partyja se pa tudi kaj najde. Se pa ze dlje casa hypam za Naxos. ^^

Rodos je top, sem bil letos poleti 1 teden in je blo 10/10

uredilo bitje Nodi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...