Skoči na vsebino

Življenje in delo v tujini


andrejus

Priporočeni prispevki

EU spremembe bodo kvecjemu kotra temu kar bi ti in tale tvoj sindikat radi dosegli. Zivljenje v drzavi z visokimi davki in delo v tisti z nizkimi je nekaj kar se ne bo zgodilo za delavce. To da se firmam to dopusca je drug problem.

 

Poenostavitev birokracije bi bla dobrodosla, sam kaj ko je enotna fiskalna politika bremzana ker vsi hocejo dosezt svoje. Ne mores bit anti EU in potem hkrati zahtevat da EU resuje vse tvoje probleme.

Povezava do prispevka

problem je da ni zgolj samo, v tej razliki so tudi vse davcne olajsave ki jih nudi Avstrija in jih nato direktno pobere Slovenija

 

na leto pomeni da en delavec migrant mora pustiti eno placo rupetini, ta razlika bo sedaj vecja ker je Kurz znizal davke. Tko pac  drzava sama sili da ljudje migrirajo iz drzave, poznam en par zdravnikov ki je spakiralo. Drzava jih je drago solala in so nosili avstrijsko placo domov in tule vlagali, zraven gre seveda tudi vsa druzina.Kar je rak za drzavo

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Dejansko se lahko urediti tako kot drugje, kjer delas, placujes davek in ta drzava tud placuje za socialne prispevke, vrtec, otroske.,.etc to je ze urejeno na zdr. podrocju kjer recimo Avstrija placuje za zdravstvene storitve nekoga ki zivi v Slo in ima v rupetini zdravnika. pac z mednarodno pogodbo

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:

druge del je da Slovenija tistim ki delajo v tujini dobesedno ukrade del nadomestila za brezposelnost ki ga placa zavod v tujini, ker v rupetini je nadomestilo max tistih ca 700, skald v AT placal Sloveniji recimo 1200 kar si rupetina da v zep

vsaj tole bo ko pride pred eu sodisce kaznovano

Žena piše specifikacijo za ta del, t.i. Internacionales.

 

Zajebana tematika v PM ker je spet en kup mednarodnih pogodb. Ampak se ne spomnim da bi bil znesek omejen navzgor, torej da bi CH kradla. Kar za ALE, za domače brezposelne je omejeno na cca 80% od VV (cca 0.8 x 12350 chf).

 

Si ne predstavljam da bi mi rupetina vzela vse nad 700 Eur.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 12 minutami:

Dejansko se lahko urediti tako kot drugje, kjer delas, placujes

Samo ne v EU & EFTA in v povezavi z en kup drugimi državami.

 

Vedno se obdavči na podlagi rezidentstva (davčnega). Recimo ZDA ne jebe niti rezidentstvo. Vsi držljavni morajo davčno napoved.

 

Recimo razvpiti Rogljič ne zasluži nič v Monacu, vendar tam plačuje davke ker je rezident.

 

V izvirnem linku nisem razumel tisto glede Švedske.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 9 minutami:

Si kar zacni predstavljati, ce se imas davcno rezidentstvo v rupetini dobis slovensko nadomestilo, kar je pri CH placah se posebno komicna situacija

Ko bom na tem (enkrat v 2021, 2022), bom prav merkal ta del, če obstaja tudi tukaj omejitev na debitorisch seite - kot zanimivost.

 

Edit: sam je možno da je omejeno navzgor. Ker težko verjamem da bi bilo tuj VV većji kot domači (0.8 x 12350 chf).

 

Bolj vprašanje za pravnike kaj je pošteno in kaj ne.

 

In se pol spremeni zakon, ki pa je za ta primer vezan na mednarodne pogodbe. Čeprav v korist rezidentov oz upravičencev se vedno lahko gre.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Boris reče pred 28 minutami:

Andrejus cim prej odjavi vse. Dobis lepo od davcne odločbo domou da nisi rezident in mirna bosna. Je pa zanimivo k gres na davcno pa ti rece gospa k v cetrtkih ne dela pa v petek gre ze ob 12 domou. Da ce pa jaz vem katere vse dokumente potrebujem za odjavo :D 

 

zanimivo je predvsem to, da hodiš na davčno osebno, namest da bi v edavke en pdf uploadal in čao.

Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 19. 9. 2020 at 22:17:

Vedno se obdavči na podlagi rezidentstva (davčnega). Recimo ZDA ne jebe niti rezidentstvo. Vsi držljavni morajo davčno napoved.

 

Recimo razvpiti Rogljič ne zasluži nič v Monacu, vendar tam plačuje davke ker je rezident.

V ZDA se moras odpovedat drzavljanstvu, pol ni treba. Tko je pa verjetno zato ker je izseljevanje iz ZDA relativno nova stvar, zakoni so pa pisani za folk ki se hoce izogibat placilu davka.

 

Vecino storitev drzave koristis tam kjer zivis, torej je prav da tam tud placujes davke. Monako je pa ena izmed nefer izjem. Kar je zarad tezkega dokazovanja.

Povezava do prispevka

Mah tale s temi davki za migrante je jeba... @MIHA_IS_GOD lahko je bit pameten, ampak dej se postav v kozo delavca, ki zge 8 ur za trakom na 3 izmene, dobi 2k neto v Astriji, pol mora pa na konc leta regres al pa bozicnico nakazat FURSu. Mislim, itak da folk trga in nori, ko mora kr tko eno placo dat FURSu. To da ti pacienti na FURSu delajo izraucne kakor se jim sprdne je drug problem, folk to vidi in itak da popizdeva, ker se stvari ne ujemajo in en uradnik tolmaci tko, drug pa tako...pravila in zakoni naj bi bili za vse enaki, ampak kako, ce si se na FURSu vsak po svoje tolmacijo stvari?

 

Plus tega, da je res dosti svinjarij okol inadomestil, kot je ze reku VG, za brezposelnost, delo od doma, porodnisko itd. Vsem je znana zgodba mame, ki ji je FURS avstrijsko porodnisko nadomestilo oklestil za skoraj 50%. Zdaj pa ti meni povej, kako bi ti reagiral, da gre za tvojo zeno? 

 

Ni vse tako enostavno in enodimenzionalno. In ne mi govorit, se pa izseli, ce ti kaj ne pase. Ker dobim ospice, ko mi to kdo pribije.

 

Povezava do prispevka

Tocno to bom reku: izseli se. Tko kt sm se jest in en cel kup drugega folka. Ce hoces zivet v dveh drzavah, potem bo treba tud davke placvat v dveh drzavah. Al mislis da bi ti morala ena od njih dat vse zastojn?

 

To da so javni usluzbenci nesposobni ni pa nic novega in drug problem. Poenostavitev birokracije je seveda dobrodosla. Ampak to je drugo kt da bi podpisniki radi ne placeval davkov v drzavi kjer zivijo.

 

Dej se ti postav v kozo  "delavca, ki zge 8 ur za trakom na 3 izmene" in prejema slovenski minimalc in potem placuje davke tud za tega tvojega z 2k. A je to fer?

Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 2 urama:

Ni vse tako enostavno in enodimenzionalno. In ne mi govorit, se pa izseli, ce ti kaj ne pase. Ker dobim ospice, ko mi to kdo pribije

Ce bi ta folk placal enga davcnega svetovalca za davcno napoved v sloveniji. Ne vem 100, 150 eur max bi verjetno manj popizdeval. 

 

Je pa dejstvo, da so davki v SLO manj ugodni. 

Nimaš kaj.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 1 uro:

Tocno to bom reku: izseli se. Tko kt sm se jest in en cel kup drugega folka. Ce hoces zivet v dveh drzavah, potem bo treba tud davke placvat v dveh drzavah. Al mislis da bi ti morala ena od njih dat vse zastojn?

 

Dej se ti postav v kozo  "delavca, ki zge 8 ur za trakom na 3 izmene" in prejema slovenski minimalc in potem placuje davke tud za tega tvojega z 2k. A je to fer?

 

Prvo kot prvo ne vem kaj se name usajas, a sem kje napisal da je zame problem placevat davke v 2 drzavah? Jaz (na mojo sreco in sreco moje druzine) spadam med "srecneze", ki v tujini placajo toliko davka, da bi mi moral FURS v Sloveniji se kaj vrnit, ne pa da bi se kaj doplaceval. Ampak to se ne pomeni, da ne razumem in vidim problema v tem, da Slovenija obdavcuje dohodke, ki v tujini niso obdavceni oz.so obdavceni minimalno oz. sploh ne spadajo med dohodke iz naslova pogodbe o zaposlitvi/place. 

 

Ne bit tko hudicevo pameten in pretenciozen. Ce je zate selitev resitev to se ne pomeni, da je to pravilno, pravicno in primerno za vse. Ne ves in ne poznas situacij in ne mores kar tako vsevprek silit/naganjat ljudi iz drzave. Ni vse enosmerna ulica jebemumast no. 

 

 

Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 25 minutami:

Prvo kot prvo ne vem kaj se name usajas, a sem kje napisal da je zame problem placevat davke v 2 drzavah? Jaz (na mojo sreco in sreco moje druzine) spadam med "srecneze", ki v tujini placajo toliko davka, da bi mi moral FURS v Sloveniji se kaj vrnit, ne pa da bi se kaj doplaceval. Ampak to se ne pomeni, da ne razumem in vidim problema v tem, da Slovenija obdavcuje dohodke, ki v tujini niso obdavceni oz.so obdavceni minimalno oz. sploh ne spadajo med dohodke iz naslova pogodbe o zaposlitvi/place. 

 

Ne bit tko hudicevo pameten in pretenciozen. Ce je zate selitev resitev to se ne pomeni, da je to pravilno, pravicno in primerno za vse. Ne ves in ne poznas situacij in ne mores kar tako vsevprek silit/naganjat ljudi iz drzave. Ni vse enosmerna ulica jebemumast no. 

Kaj imajo davcne izjeme tujih drzav s slovenskimi? Ker zivis v Sloveniji so tvoji prihodki obdavceni po slovenskih zakonih. Problem je ker ne razumes kaj tocno bi bla posledica neobdavcitve prihodkov iz tujine. Definitivno to ne bi blo "pravilno, pravicno in primerno za vse".

 

Nikogar ne izganjam. Obstajajo 3 opcije: se preselis v tujino kjer delas, dobis sluzbo v drzavi kjer zivis, al pa placujes davke v obeh. Al je to pretezko razumet? 

 

Lol @ pretenciozen. 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 19. 9. 2020 at 19:49:

 

hecno mi je to da migrante izkoriscajo tale reveske drzave kot Romunija in kot je Modership bi se tole moralo resiti na EU ravni, saj je direktna krsitev nacela pretoka delovne sile

 

in zakaj meni VG da je EU en vic

druga plat medalje je, da se mora hkrati mal poenotit davčna politika držav članic EU in se neha z davčnimi oazami

 

tko da malo morgen, prej bo kakšna agronomsko-živilorejska unija vzpostavljena, ko se bomo morali braniti pred lakoto zaradi podnebnih sprememb

Povezava do prispevka

Evo še moja zgodba na hitro. 

 

Lani sem začel delat(zaposlitev) v Zgornji Avstriji. 350km se nekako da prevozit in tako sem se tedensko vračal domov. Sedaj me je korona dala v Homeoffice, ka še bo verjetno trajalo po moji oceni pol leta. 

 

Odkar sem v Sloveniji živim življenje in velika verjetnost, da se več ne vrnem gor. 

 

S FURS-om se pa pripravljam na boj. FURS prizna potne stroške le v primeru, da se vsaj 4x na teden voziš na delo, kar je seveda povsem nelogično, ker stanovanja pa ne moreš upoštevat, kot strošek. Govorimo o 35tisoč kilometrih, ki jih dejansko naredim!!

 

Sedaj pa kot je bilo omenjeno še prihaja dodatna obdavčitev Homeofffica. 

 

Z veseljem bi odjavil davčno rezidenstvo, kar pa se je izkazalo za misijo nemogoče, ker še imam v Sloveniji firmo.

 

Glede na trenutno situacijo bom ostal v rupetini :)

uredilo bitje mediewal
Povezava do prispevka
mediewal reče pred 7 urami:

Evo še moja zgodba na hitro. 

 

Lani sem začel delat(zaposlitev) v Zgornji Avstriji. 350km se nekako da prevozit in tako sem se tedensko vračal domov. Sedaj me je korona dala v Homeoffice, ka še bo verjetno trajalo po moji oceni pol leta. 

 

Odkar sem v Sloveniji živim življenje in velika verjetnost, da se več ne vrnem gor. 

 

S FURS-om se pa pripravljam na boj. FURS prizna potne stroške le v primeru, da se vsaj 4x na teden voziš na delo, kar je seveda povsem nelogično, ker stanovanja pa ne moreš upoštevat, kot strošek. Govorimo o 35tisoč kilometrih, ki jih dejansko naredim!!

 

Sedaj pa kot je bilo omenjeno še prihaja dodatna obdavčitev Homeofffica. 

 

Z veseljem bi odjavil davčno rezidenstvo, kar pa se je izkazalo za misijo nemogoče, ker še imam v Sloveniji firmo.

 

Glede na trenutno situacijo bom ostal v rupetini :)

Cak, a ti si zaposlen v avstriji in mas tud firmo v sloveniji al delas prek slovenske firme?

 

Prvic slisim za dodatno obdavcitev homeoffica, kaj tocno je to?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...