Skoči na vsebino

Življenje in delo v tujini


andrejus

Priporočeni prispevki

ja, samo to nezadovoljstvo ne gre v to smer, ane?

 

lahko da sem povrsno gledal, ampak koliko mi je znano, noben ne zeli, da bi mu pac bruto dali v njegovo drzavo (kar je razumna zahteva),

ampak bolj, da bi imeli delo iz tujine neobdavceno (kar je cist nekaj drugega in tudi roko na srce diskriminajoce do tistih, ki pa delajo v x drzavi... zato pa: bruto na racun, vsaka drzava naj jemlje kaj se ji zdi primerno, posameznik pa ma pravico da gre v Monako, Slo al nevemkam...)

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 5 minutami:

ja, samo to nezadovoljstvo ne gre v to smer, ane?

 

lahko da sem povrsno gledal, ampak koliko mi je znano, noben ne zeli, da bi mu pac bruto dali v njegovo drzavo (kar je razumna zahteva),

ampak bolj, da bi imeli delo iz tujine neobdavceno (kar je cist nekaj drugega in tudi roko na srce diskriminajoce do tistih, ki pa delajo v x drzavi... zato pa: bruto na racun, vsaka drzava naj jemlje kaj se ji zdi primerno, posameznik pa ma pravico da gre v Monako, Slo al nevemkam...)

ubistvu res

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 11 urami:

ja, samo to nezadovoljstvo ne gre v to smer, ane?

 

lahko da sem povrsno gledal, ampak koliko mi je znano, noben ne zeli, da bi mu pac bruto dali v njegovo drzavo (kar je razumna zahteva),

ampak bolj, da bi imeli delo iz tujine neobdavceno (kar je cist nekaj drugega in tudi roko na srce diskriminajoce do tistih, ki pa delajo v x drzavi... zato pa: bruto na racun, vsaka drzava naj jemlje kaj se ji zdi primerno, posameznik pa ma pravico da gre v Monako, Slo al nevemkam...)

Zdej ne vem tocno kako imata slovenija in avstrija urejeno, ampak ponavad je tko da ti odbijejo davek v tujini, potem pa ga dajo drzavi kjer imas davcno rezidenstvo. Ko se racuna letno odmero dohodnine pa pogledajo a si placal prevec al pa premal. Ce drzavi pa nimata urejene te izmenjave (kar je ponavad tam kjer ni velik primerov), mas pa pravico zahtevat denar iz tujine.

 

Tko je blo men razlozeno ko sm se placval davke v dveh drzavah. Sam pr men ni blo treba doplacvat ker ima Belgija visje davke. :)

Povezava do prispevka

Se enkrat: delavec migrant placa davek v Avstriji kjer dela in ne v Sloveniji kjer zivi

v rupetini mora placati  razliko ker ima Avstrija nizje davke. zaradi razlike med davcnima sistemo je ta znesek nesorazmerno visok

 

Bolj bo delavce  migranta rupetina uzemala vec se jih bodo selilo, drugace pa je edina dobra resitev spremenit rezidenstvo in stalno bivalisce in v 5 letih dobis AT drzavljanstvo, win

 

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 3 urami:

Zdej ne vem tocno kako imata slovenija in avstrija urejeno, ampak ponavad je tko da ti odbijejo davek v tujini, potem pa ga dajo drzavi kjer imas davcno rezidenstvo. Ko se racuna letno odmero dohodnine pa pogledajo a si placal prevec al pa premal. Ce drzavi pa nimata urejene te izmenjave (kar je ponavad tam kjer ni velik primerov), mas pa pravico zahtevat denar iz tujine.

 

Tko je blo men razlozeno ko sm se placval davke v dveh drzavah. Sam pr men ni blo treba doplacvat ker ima Belgija visje davke. :)


ne vem kdo ti je to razlagal, ampak ni glih tak

Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 23. 9. 2020 at 13:28:

Ce tega intelekta ne zeli noben kupit in placat, je bolje da intelektualec flipa burgerje kot da zivi na plecih druzbe.

 

Tukaj se zelo motiš.

 

Če država zgodovinarju ni sposobna zagotoviti trg, kjer se bo njegovo znanje kupilo, je dolžnost države in nesposobnih delodajalcev, da mu vrnejo denar v obliki socialne pomoči ali UTD.

 

To je zelo preprosto načelo neoliberalizma kar ti razlagam. Če nisi sposoben iz resursov ustvariti produkt, medtem ko tvoje delovno mesto (delodajalec, koalicijski politik) zahteva prav to, potem moraš plačati ceno.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

@andrejus

 

Nič ne trolam, razlagam ti osnovna načela ekonomske rasti, ki tebi zelo očitno nikakor ni jasno področje, saj si domišljaš, da se ljudje za izobrazbo morajo odločiti glede na povpraševanje po kadru na trgu dela. Kar ni res. V napredni državi, ki si želi ekonomske rasti, se bodo ljudje odločili za izobrazbo in delo, ki jih veseli. Če kot država ponujaš program izobraževanja, potem pričakuješ, da se bodo otroci zagrebli za tisto kar jih zanima kot svobodne individuume in ne člane nekakšne odgovorne družbe (socializem). Mali zgodovinar bo šel študirat zgodovino, redna obiskovalka tehničnega krožka bo šla na strojno fakulteto. Država je obema mojstroma dolžna priskrbeti poklic, tako da nadzoruje razvoj prostega trga doma, da know-how ne uide v Švico. (oopsy doopsy)

 

To so osnove neoliberalizma.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

@sadhu sequencer

 

To kar ti pišeš smo že probali v Jugoslaviji. 

Vsakega se je usmerjalo v smer ki ga je zanimala. In potem so se kreirala razna delovna mesta po državi. Večina je bila neučinkovitih.

 

Zadeva ne deluje, ker ponudba ne sledi potrebam oz povpraševanju.

 

Zagotovo obstaja par poklicov, ki so nujni za obstoj države in se jih lahko subvencionira. Ampak random filozof, umetnik in zgodovinar to niso.

 

Iz nadzora prostega trga sledi nadzor ljudi in preprečitev bega v tujino, welcome to DDR.

 

To so gola dejstva. Zaključimo tukaj.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 5 urami:

@sadhu sequencer

 

To kar ti pišeš smo že probali v Jugoslaviji. 

 

Ne, zgodovina ti močno šepa, niti ne ločiš med socializmom in neoliberalizmom. V Jugoslaviji in podobnih rdečih cirkusih informatik ter filozof nista mogla razviti svojih potencialov, saj ni bilo prostega trga. Lep dokaz je sovjetski izumitelj Tetrisa, ki je naredil ta Tetris in ga noben ni šmirglal v SZ. Ayn Rand je postala spoštovana po svetu šele potem, ko je zapustila SZ. Zgodbo o skupini Laibach poznaš, če ne, si preberi malo. Zgodovina je učiteljica življenja, zato beri zgodovino.

 

andrejus reče pred 5 urami:

Ampak random filozof, umetnik in zgodovinar to niso.

 

Pa še kako so. Brez zgodovine, filozofije in umetnosti ne more obstajati nobena država. Naša zgodovina je Karantanija, naša filozofija so Alpe in gozdovi, naša umetnost je Zdravljica.

 

Obstaja še en drug zanimiv model, ki se imenuje socialna demokracija, je kapitalističen sistem in so ga zelo uspešno izvedle vse skandinavske države, najbolj znana po njem je bila Švedska, dokler niso začeli svojo socialno demokracijo povezovati z lažno humanitarnostjo in bolnimi idejami o multikulturalizmu, zaradi česar se ji sedaj ravno tako socialnodemokratski sosedje smejijo. Težava socialne demokracije je edino ta, da njen uspeh močno temelji na integriteti ter visoki kakovosti birokratskega aparata in celotne javne uprave ter visokih davkih in če na tem mestu pomisliva na slovensko zdravstvo, vojsko, policijo itd. - sorry Fajon but I need a Pinochet.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

ena izmed opcij bi bila, da bi bilo število vpisnih mest vsaj delno prilagojeno potrebam na trgu dela

 

sej mogoče se pri nas sistem delno tudi prilagaja ampak verjetno prepočasi, ne razumem na primer komu v korist se razpiše 100 mest za nek študij, v katerem se ne išče novega kadra, razen fakulteti, ki posledično pridobi sredstva

 

do neke mere itak že sam trg pripelje do ravnotežja, verjetno bi se na primer na fdv ali pa ekonomijo vpisalo še 3x več ljudi, ampak se zaradi zavedanja glede perspektivnosti smeri odločijo za nekaj kar jih mogoče manj veseli

 

posledično se zaradi trga tudi dvigujejo omejitve na friju, farmaciji in podobnih študijih, ki morda v preteklosti niso bili tako popularni

 

jaz kot posameznik ne gledam na faks samo kot na nekaj, kar me bo pripeljalo do denarja, ampak bolj kot na nekaj, kar mi bo prineslo znanje o tematiki, katera me iskreno zanima, če bi zasledoval samo željo po denarju se mi verjetno ne bi splačalo iti na fakulteto, ampak delal bom itak še 40 let po končanem faksu, študiral pa najbrž nebi nikoli, če bi si takoj najdel redno službo 

 

res pa da si mnogi z morda slabšim finančnim zaledjem takega razmišljanja ne morejo privoščiti in so pač prisiljeni it delat pri 18 letih full time šiht

Povezava do prispevka
mediewal reče Dne, 22. 9. 2020 at 0:15:

Evo še moja zgodba na hitro. 

 

Lani sem začel delat(zaposlitev) v Zgornji Avstriji. 350km se nekako da prevozit in tako sem se tedensko vračal domov. Sedaj me je korona dala v Homeoffice, ka še bo verjetno trajalo po moji oceni pol leta. 

 

Odkar sem v Sloveniji živim življenje in velika verjetnost, da se več ne vrnem gor. 

 

S FURS-om se pa pripravljam na boj. FURS prizna potne stroške le v primeru, da se vsaj 4x na teden voziš na delo, kar je seveda povsem nelogično, ker stanovanja pa ne moreš upoštevat, kot strošek. Govorimo o 35tisoč kilometrih, ki jih dejansko naredim!!

 

Sedaj pa kot je bilo omenjeno še prihaja dodatna obdavčitev Homeofffica. 

 

Z veseljem bi odjavil davčno rezidenstvo, kar pa se je izkazalo za misijo nemogoče, ker še imam v Sloveniji firmo.

 

Glede na trenutno situacijo bom ostal v rupetini :)

Linz, Wels?

 

Skoraj ista zgodba pri meni. Lani aprila sem se selil v Zgornjio Avstrijo, trenutno delam 8x mesečno v pisarni, ostalo home office, kjer zdaj vsakič zbežim v Slovenijo. :D Tukaj se sploh ne vidim in mi denar ne odtehta življenja v tem (zame) groznem mestu. :) V kratkem se bom skušal dogovoriti s team leaderjem za full-time WFH iz Slovenije in če ne dobim odobritve s strani vodstva, bom iskal priložnosti doma. 

Povezava do prispevka

Kakor se kdo počuti.

 

Potrebno je tudi razumet na kak način oz zakaj je šel kdo v tujino. Da bi moral sam biti v tujini in da je družina doma. Pol je jeba.

 

Imam pač tako delo oz poklic, da je treba bit na terenu. Če hočem bit world class pač je treba met projekte tam kjer so projekti. 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

slolvenija na rdecem seznamu 10 dni karantena ce se ne prijavis 10k kazni

 

 

Kupu sem 1k€ in za 500 CHF daril. In rezerviral hotel v Minkenu. Dobesedno Jebe mu pas mater JJ in njegovim. Kaki luzerji da gre Rupetina na seznam.

 

Dopust v Italiji kot pravi Švicarji. All in :)

Ni druge.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 17 minutami:

Ne vec sem za njih postal starcek in da je razlog cakanja.. Delodajalci ker cakajo da gres 6 mesece med skavte ja

 

You fucked it up so much man. To malo spominja na žalostno zgodbo Tiger Woodsa, ki ga črnci ne priznavajo za črnca.

 

Lahko bi streljal z Steyr AUG in fural Leoparda.

 

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...