Skoči na vsebino

Življenje in delo v tujini


andrejus

Priporočeni prispevki

VonGriffin reče pred 2 urama:

Samo slabici potrebujejo druge da so mu bergla v zivljenju in to je ravno poglaviten problem zahodne druzbe: Frzolar in Co nimajo eksistencialne potrebe se ganiti iz nicne tocke ker mu permisivna druzba nudi zatocisce in zastonj malico

 

Ce bi bil lacn bi imel motivacije dovolj

To je bolj protestantska mentaliteta, katoliska z jezusom na celu pravi da je treba pomagat revezem.

 

Mislim da se bos mogu prepisat.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:

 

 

Samo slabici potrebujejo druge da so mu bergla v zivljenju in to je ravno poglaviten problem zahodne druzbe: Frzolar in Co nimajo eksistencialne potrebe se ganiti iz nicne tocke ker mu permisivna druzba nudi zatocisce in zastonj malico

 

Ce bi bil lacn bi imel motivacije dovolj

 

 

 


 

Zato lacne celine in drzave razturajo. 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 59 minutami:

Seveda, ker v srednji soli sem jaz ze delal jarane. Zjutraj delat, popoldan pa v solo. Pa kljub temu mi je ratal maturo naredit,

Svaka cast. Torej si delal neko srednjo solo za odrasle, da je bla skos popoldne? 

Z maturo se sicer ne bi hvalil, ker jo naredi prakticno vsak. Jaz sem jo naredil kljub popivanju, pohanju in ponocevanju, kar je se vecji dosezek kot, ce samo delas zraven. 

Povezava do prispevka
Boris reče Dne, 25. 7. 2020 at 22:13:

A to mas neke frende propalice iz hotela mama k so sli v tujino z jurja v zepu? 
 

imo grejo v kurac tisti k gredo v tujino

probat. Tisti k gredo z nacrtom da ostanejo tam se po prvi drugi sluzbi preguras do dobre sluzbe in ce si priden mas tudi lepo placo in dobis priloznost za napredovanje. 
 

nekdo ki je zivi pr tastarih pr 30

letih nima kej hodit v tujino ce se v rupetini ni znal postat samostojen

 

 

jst sm naredil ravno to Oo LP iz skotske. Mam pa tako sluzbo da lahko delam od doma oziroma kjerkoli na svetu. Zj sm ze mesec tle, poj pa naprej... neznano kam xD delam pa za amerisko podjetje, proizvodnja na kitajskem. Skrbim za inzeniring firme ter QC na kitajskem. Ko se meje odprejo grem pa najprej kitajska poj pa usa

Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 25. 9. 2020 at 18:55:

tocno "kaj drugega" ti da rupetina ? dobro Oberösterreich   ni ravno meni najljubsa regija ampak poleg place je zivljenski standard obcutno visji. Ob tem se moras zavedati da gres nazaj v drzavo katere zdravstvo je na robo prezivetja

Čakaj malo, kaj ne živiš ti v Sloveniji?

andrejus reče Dne, 26. 9. 2020 at 10:25:

Mene bolj zanima kaj je tako groznege v Avstriji ali pa v Borisovini ali pa v UK ipd da človek ne more zdržati. 

 

Tukaj mislim na objektivne razloge, ne na to da ni mamice, pivskega prijatelja, ljubice...

Ker to je očitno a ne? Kaj je tako groznega da živiš življenje šele, ko prideš v Slovenijo.

Zakaj bi se moral človek zagovarjati? Tebi dišijo švicarski franki, nekomu ne. Simpl.

Povezava do prispevka
mediewal reče Dne, 1. 10. 2020 at 1:00:

 

Linz. Popolnoma se strinjam z napisanim. Že pol leta nisem bil odzgoraj in razen ene simpatične punce ne pogrešam ničesar. 

 

Sam sem razmišljal enako. Zaprosil sem za ful-time HO 4ver in je bila zahteva zavrnjena. Bilo pa je to v avgustu, ko sem pričakoval vpoklic :D.

 

Ker naše podjetje zelo resno jemlje COVID situacijo, v bližnji prihodnosti ne vidim opcije, da bi me klicali nazaj v pisarno. Priznam, da meni tale korona res sede :D

 

Edino kaj mi gre skozi je vožnja po AC do samega Linza, čeprav se zadnjih 100 km malo vleče. 

 

Ti delaš v Linzu?

Haha tudi meni sede, upam da gremo spet remote full-time. :D Delam in živim v Linzu ja. :) Fingers crossed, mogoče ti pa vseeno ne bo treba več v pisarno.

 

Meni je kul A9, ker je dosti manj gužve kot neka relacija Salzburg-Dunaj ali Salzburg-SLO, ampak jebote koliko tunelov, ni čudno da se ti zadnjih 100 km vleče. :D

 

Evo, če slučajno pogrešaš industrijo, ena slika med potjo v službo prejšnji teden. :P

 

121164402_336194441038508_3612985838209745751_n.jpg

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 41 minutami:

Glede da je napisal da je grozni kraj,

Me je zanimalo kaj je tako groznega.

Klasično neprivlačno industrijsko mesto, dosti problemov z migranti (in b4 js sem tudi), celotno dogajanje nakopičeno zgolj na eno glavno ulico, sicer mrtvo mesto, itd itd. Se zavedam, da ima Linz zelo močno industrijo in tudi dosti odličnih start-up podjetij, ampak dolgoročno se vseeno ne vidim tam, enostavno mi ne sede. End of story.

 

@Fržolar

 

Kaj pa tole? https://www.mojedelo.com/japonsko-govoreci-change-manager-mz/d-506096?returnUrl=%2Fprosta-delovna-mesta%2Fvsa-podrocja%2Fosrednjeslovenska%3Fp%3D12%26rid%3D12

 

Mislim, da je to že 2. oglas z japonščino, ki sem ga videl v zadnjem mesecu. Sicer pa lahko prideš hitro in enostavno do službe, če si se pripravljen kam seliti. Naredi si Linkedin profil in začni z iskanjem. Vtipkaš ključno besedo "slovenian" in za lokacijo daš worldwide. Znotraj Evrope je dosti priložnosti s slovenskim jezikom in glede na to, da je to dokaj eksotični jezik, imaš dobre možnosti. Iskreno nimaš kaj za zgubit. Na srečo ne prihajaš iz Sirije, torej se vedno lahko vrneš domov, ampak včasih je treba malo tvegat in stopiti iz cone udobja. 

uredilo bitje Amare
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

S pred leti končanim faksom iz japonščine, brez aktivnega stika z jezikom in kulturo 90% verjetno pač ne govori(š), bereš in pišeš funkcionalno japonsko, lahko ti je to bonus, težko pa ravno točka, zarad katere boš dobil zaposlitev in je pomoje je kariera v jeziku pri teh letih in brez stika z akademskim svetom bolj sanjarjenje. Japonologov letno diplomira precej več, kot se jih rabi, zato tudi je toliko tvojih sošolcev v drugih panogah.

 

Lahko pa izkoristiš ta elan za biti na Japonskem in pač vzameš nek ne preveč visoko kvalificiran šiht tam in gradiš na tem, raznih angležev in američanov, ki so tam učil otroke angleščino in na koncu ostali je na tone. Imaš pa mal kavelj 22, če bi se lotil iskat službe na Japonskem; brez delovne vize te ne bojo vzeli v službo, delovne vize pa ne boš dobil brez službe, razen če si iskan kader in te firme merjeno želijo spravit v državo (tuje ali japonske). Te stvari se ponavadi začnejo na izmenjavah in študentskih vizah.

 

Pod črto boš imo moral začet na začetku, tud če si 31, in merit na nekaj, kar je trenutno tvoj najboljši skill in karierno največja želja, ful fino, če se to dvoje prekriva, potem pa v parih letih privozit nekam. Sej ni nujno, da si zdaj nek tech expert, poznam modela, ki je čez 30 čist obrnil plato, začel prodajat in gojit orhideje, par let down the line je kupil in prevzel že ne vem kok cvetličaren po državi. Valda nii nujno, da rata, ampak pomoje je teb dost bolj pomeben podatek, da je daleč od določenega, da ti nič več ne rata. In verjetnost, da najdeš nekaj, kjer boš užival, je zelo povezana s tem, kaj boš naredil ti sam.

Povezava do prispevka

Problem folka danes ker pricakujejo da dobijo safe siht 8-16 2km od doma. Ampak tega zal ni vec. Danes se isce skill da nekaj znas. Jst k sm dobu prvi siht v CH naj bi mel 3 dnevni "test" in takoj sm dobu eno bolj zahtevnih del. Sem naredu v cca 5h. Mi je stisnu 2k v kuverti in reku da me poklicejo v nasléednjih dneh ce mi dajo pogodbo ali ne. Naslednji dan so me klicali. Pa siht nima veze z solo k sm jo zakljucu v slo. Zdej po 3 letih dela v tem sektorju dobim od drzave certifikat oz diplomo (tu majo sole za vsako sranje).

Ce si dobr na dolocenem podrocju k mislis da bi lahko dobil siht go for it. 

Povezava do prispevka

@Boris kako si sploh še našel voljo za delo po začetnih 400 CHf/h?

 

@Fržolar, najbrž nimaš strašnih obetov, da ti bo takoj uspelo. Se pa da, če si dovolj inteligenten in zainteresiran, tudi v službah, ki na prvi pogled izgledajo zanič, zlezti iz dreka in dobiti dostojno delo. Ključ je v tem, da se dvigneš nad nivo sodelavcev in se izkažeš z dodatnimi kvalitetami (način dela, natančnost, intelektualen pristop...). Že napredovanje ali dva sta včasih dovolj, da popolnoma neznosna zaposlitev postane solidna. Par napredovanj in par menjav pa na dolgi rok lahko obrodi karierne sadove.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 5 minutami:

@Boris kako si sploh še našel voljo za delo po začetnih 400 CHf/h?

 

@Fržolar, najbrž nimaš strašnih obetov, da ti bo takoj uspelo. Se pa da, če si dovolj inteligenten in zainteresiran, tudi v službah, ki na prvi pogled izgledajo zanič, zlezti iz dreka in dobiti dostojno delo. Ključ je v tem, da se dvigneš nad nivo sodelavcev in se izkažeš z dodatnimi kvalitetami (način dela, natančnost, intelektualen pristop...). Že napredovanje ali dva sta včasih dovolj, da popolnoma neznosna zaposlitev postane solidna. Par napredovanj in par menjav pa na dolgi rok lahko obrodi karierne sadove.

Se malo mi je dal glede na to da je kasneje od koncnega izdelka iztrzil cca 13k. Na zalost ni ostalo pri taki urni postavki

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

uf @Amare, @mediewal nic cudenga da se vama ne dopade :D

Linz res ni niti lepo, niti prijetno mestno z mojega vidika, razn ce te pogled na industrijske objekte rajca, pol si edinole safe.

Se kolegico, ki sem jo spoznal v Grazu, pa je prvotno iz Linza, odvraca Linz sam po sebi... In sem jo poslusal jamrati kaksna groza je ker more nazaj naslednji dan po ohceti najinh skupnih prijateljev. :)

 

A sta pa razmisljala da bi poskusla se kak drug kraj?

Salzburg je za moje pojme lepo mesto, malo za duso prevetrit, Graz je glih prava mesanica klasike, industrijsko-moderne okolice ter kar dobre javne infrastrukture.

Celovec in Beljak pa tudi.

 

Sploh zdej, ko sta ze bolj "domaca" v avstriji in vaju ne rabijo iz nule prijavljat, bo zelo verjetno lazje najt siht v lepsih krajih :D

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Warum Deutschland bei der Covid-Impfung schneller ist als die Schweiz https://bernerzeitung.ch/warum-deutschland-bei-der-covid-impfung-schneller-ist-170968358467

 

Za vse tiste ki živite v Švici. Cepivo za Covid 19 bo dostopno šele spomladi. Zaradi drugačnih postopkov registracije od EU in ZDA.  Żelijo sami praverit delovanje, posledice ipd

 

Torej šele spomladi.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...