Skoči na vsebino

Življenje in delo v tujini


andrejus

Priporočeni prispevki

Alive reče pred 6 urami:

Evo dobil kazen za eskuterja, 320 funtov. 

 

I'm 6 točk!!! Wtff 

Ouch to pa ni prijetno. Drago bo pri obnovi zavarovanja za avto. Mogoče se motim in se pozanimaj pri svojih kolegih (se bolje pa ce pogledaš pogoje zavarovalne police) ampak verjetno boš moral obvestiti svojo zavarovalnico že sedaj, vsekakor pa pri obnovi zavarovanja. 

Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 4. 1. 2022 at 15:30:

Naslov v potni list so nam vpisali na veleposlanistvu/konzulatu v Bernu. Ni bila neka panika, sam to je bilo pred korono. Cakali smo na posto cca 30 dni :)

 

Letos pretece zeni potni list in ga bo dala takoj po dopustu v tujini delat spet na konzulat. Bomo videli koliko casa to traja. Osebno se imamo sam je neveljavna, ker naslov ne velja. 

 

Nas je pa v petek oz soboto (1.1.) presenetilo da so nam poslali PCR izvid na neveljavno ZZZS kartico (portal Z-Vem) in nam izdali račun na neveljaven naslov Kamnik. Še sobro da imava še NLB certifikate za dostopat do Z-Vem.

Tako dolgo traja, ker potni list pošljejo v Slovenijo, kjer vpišejo naslov, pošljejo nazaj na veleposlaništvo in potem k tebi.

Povezava do prispevka

pa se to. Lencine na ambasadi od silnega dela ne dvigujejo telefone. Po ene 3 dneh klicarjenja se javi ena zdolgocasena zenska k ne ve zakaj je tam. Marca zelis prit na ambasado da narocis potni list. Dobis datum junija. Potem pa mislim da so racunali ene 80.- ce se ne motim postopek da so narocili potni list. 

Cena svicarska. Delo opravljeno po balkansko

Povezava do prispevka

Da ne boš mislil da je drugje kaj drugače

partnerka od brata je švedinja, in je njihova ambasada v Zagrebu tud gigastično počasna kar se tiče praktično vsega, pa za vsako stvar morš petkrat tja. Mislim da so nazadnje za nov pasoš rabli pol leta pa šest tripov. Zdej k je THE RONA je pa že skor cel let brez k praktično modeli ne delajo lol

Povezava do prispevka

Skuterji niso prepovedani samo na cesto ne smeš z njim, ker niso zavarovani in zakonsko regulirani. :D

 

Mislim pa, da jih lahko najames od lokalnih skupnosti v UK (verjetno take z max hitrostjo 20km). 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Brenta reče Dne, 4. 1. 2022 at 13:56:

All that talk o "vec imas, vec veljas", da imas na koncu se vedno slovensko davcno rezidenstvo, avto registriran v Sloveniji, najemnisko stanovanje in nedeljsko kosilo pri mami, khm, ocetu. In to zanimivemu avstrijskemu nepremicninskemu trgu, cingljajocim evrckom in pregovorni sposobnosti navkljub... Ce ne bi vedeli, da si tako fejst fant, bi ze dvomili vate. 

 

a tvoj mož ve za naju @Brenta  ? očitno več veš o meni kot jaz sam ....je dokaj nesmiselno imeti stalno bivalisce v tujini in placevati dva davka, registracija avta pa tudi ni problem ce se mal po čefursko znajdeš...

 

Povezava do prispevka

Ma nimas kj, pocasni so z zakonom tukj in ker ni eskuterja v registru so mi dal kazen kot da furam neregistriran avto zgleda xD

Mogoce ne bi dobil tock ce bi se kesal v pismu. Sam sm jim napisal da je ... the situation is ridiculous to say the least xD

 

Jst se nmorm kesat za nekj kr se mi zdi neumno

Povezava do prispevka

Mja sam jst sm se fural s celado, spostocal ista pravila kot kolesar, skuter omejen z 15 miljam na uro kar pomeni da te prehiti vsak kolesar xD Najbol je to da so mi dal tocke ceprav izpita sploh se nimam v UK. Me zanima kako se bo to izpletlo. Pa kaj se bo zgodil s skuterjem. Oziroma e skirojem. Ce mi bojo rekl da morm placat skladiscenje za 5 mesecev ji bom rekel da nj ga kr obdrzijo potemtakem. Ce bo to sploh opcija. 

Also v sluzbi danes podpisal najvecjo pogodbo v zivljenju (zaenkrt).

 

Life is good

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Čestitke! :D

 

Okoli točk se pa pozanimaj, če greš prav do odvetnika. Na slovensko voznisko jih ne morejo izdati, ne vem pa kako je, če si v postopku izmenjave. Točke pomenijo, da bo tvoje zavarovanje višje in če je isto kot na Irskem, ga je včasih celo težko dobiti. Če pa ne razkriješ točk, lahko razveljavi zavarovanje. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 4 minutami:

Čestitke! :D

 

Okoli točk se pa pozanimaj, če greš prav do odvetnika. Na slovensko voznisko jih ne morejo izdati, ne vem pa kako je, če si v postopku izmenjave. Točke pomenijo, da bo tvoje zavarovanje višje in če je isto kot na Irskem, ga je včasih celo težko dobiti. Če pa ne razkriješ točk, lahko razveljavi zavarovanje. 

 

za drazje zavarovanje mi je vseeno ker ga placa firma (yes, getting a car) xD

Ok potemtakem na sveze dobim tocke tu. 

Trenutno brskam po HP strani in delam nabor stvari ki jih dobimo zastonj hihi. Racunalnik za 6k? WE NEED 10! xD

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 21 minutami:

 

Bi bilo nesmiselno če ga ne bi imel ako že imam tule stanovanje mar ne ? razen če poznaš kakšen drug razlog da bi želel plačevati dvojni davek 

 

 

Ok, torej imaš stalno bivališče v AT ali ne?

Kdo bi te razumel, par postov nazaj si pisal da je nesmiselno imet stalno bivališče v tujini, kr moraš plačevat dva davka, lol.

Povezava do prispevka
Alive reče pred 31 minutami:

 

za drazje zavarovanje mi je vseeno ker ga placa firma (yes, getting a car) xD

Ok potemtakem na sveze dobim tocke tu. 

Trenutno brskam po HP strani in delam nabor stvari ki jih dobimo zastonj hihi. Racunalnik za 6k? WE NEED 10! xD

Ne vem glede točk. Pozanimaj se, ker se jim mogoče lahko izogneš. 

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 1 uro:

par postov nazaj si pisal da je nesmiselno imet stalno bivališče v tujini, kr moraš plačevat dva davka, lol.

 
wat? Kje tocno sem pa to pisal? To niti ni smiselno. 
 

se enkrat ce imas bivalisce v tujini je tudi povsem logicno da si stalno prijavljen saj drugace bi placeval se en davek. Kar pri moji placi ne bi bil ravno malo

 

bos zdaj lahko naredil svoj zakljucek ali ne ? Zivim v Avstriji ze ene 5 let kolega

 

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 3 urami:

 

a tvoj mož ve za naju @Brenta  ? očitno več veš o meni kot jaz sam ....je dokaj nesmiselno imeti stalno bivalisce v tujini in placevati dva davka, registracija avta pa tudi ni problem ce se mal po čefursko znajdeš...

 

 

VonGriffin reče pred 1 uro:

 
wat? Kje tocno sem pa to pisal? To niti ni smiselno. 
 

se enkrat ce imas bivalisce v tujini je tudi povsem logicno da si stalno prijavljen saj drugace bi placeval se en davek. Kar pri moji placi ne bi bil ravno malo

 

bos zdaj lahko naredil svoj zakljucek ali ne ? Zivim v Avstriji ze ene 5 let kolega

 

 

 

 

 

Ok, torej maš to končno urejeno, fajn. Vem da si že nekaj časa, kr si takrat še nekaj okleval s prijavo v tujini in spraševal in smo te dalj časa izseljeni prepričevali, da je edino smiselno v tujini met stalno bivališče, v kolikor nisi ravno dnevni migrant.

 

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 23. 12. 2021 at 14:26:

Mene pa zanima, kako to, da vas toliko piše, da ste veseli, da ste se losali političnih zadev iz Slovenije. Ne me razumet narobe, to, kar imamo, je bolj za Looney Tunes risanko kot resničnost, ampak saj ni da te države (sploh UK) nimajo svojega deleža političnih intrig, klovnov, korupcije in ostalega. A pač ne spremljate situacije v novi državi, ker se vas ne tiče tako (npr. še vedno slovensko politično situacijo jemljete za "bolj svojo")? Pa ne razumet narobe, res imamo klovnarijo v SLO, sam če grem sam spremljat npr. UK politiko se mi zdi tudi precej klovnarija :D. 

 

 

zadaneš tisti sweet spot, ko te RUPETINŠKA politika ne zadeva več, ta novo-domača pa še ne.

uredilo bitje The Mothership
Povezava do prispevka
Smoki reče Dne, 3. 1. 2022 at 15:13:

 

Kar se po moje kar lepo preslika v stanje duha v Sloveniji trenutno. In nekaj mi pravi, da bo samo še slabše. Mlajšim generacijam dobesedno dol visi za državo in pripadnost jim je skoraj že tujka. Družino še poštekajo, pol je pa konc. Kaka pripadnost neki skupnosti (izven internet-lands), stranki, državi...lepo vas prosim...moj 12-lentik ve več o Egiptu kot o Jugoslaviji, angleško zna pa boljše kot sem jaz znal srbo-hrvaško pri njegovih letih, ko za angleščino še slišal nisem.

 

Res me zanima, koga bomo volili na DZ volitvah tam okoli leta 2034...

jaz osebno sem šel v tujino, ker sem bil doma že ene 5 let na pogodbah za omejen rok na istem delovnem mestu (javni sektor). apropo pomanjkanje pripadnosti, enkrat je imel direktor ustanove nagovor mlajši delovni sili in je takrat pojadikoval, kako mularija ne čuti nobene pripadnosti ustanovi. ja, no shit, če so vsi na tromesečnih pogodbah.

 

Enako velja za celo državo, občutek pripadnosti je rezultat obojestranskega odnosa. Sploh pa ima človek v teh časih miru in relativno lagodnega življenja odgovornost v prvi vrsti do sebe in svoje družine, kot si napisal, in na koncu greš tja, kjer si (oz. svoji družini) omogočiš bolj kakovostno živeljenje - karkoli to že pomeni zate.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...