Skoči na vsebino

Življenje in delo v tujini


andrejus

Priporočeni prispevki

VonGriffin reče pred 41 minutami:

 

cisto tako informativno, koliko od teh ki tle nabijate kako je migracija po Evropi enostavna lahko govorite iz lastnih izkusenj ?

Ze to da cutis zeljo tle smeteti temo ki je namenjena pogovoru o zivljenju v tujini sam pa si zaplankan Slovenceljn Ljubljana pa ti velemesto pove marsikaj

 

ze samo da dojames da je Rupetina  za mladega in ambicioznega cloveka premajhna in vzames usodo v svoje roke je pohvale vredno. Ponavadi ostanejo zadaj le tisti ki so butthurt

 

To me mal spominja na serijo Gruntovscani ko je stric prisel na obisk iz svabske , AdamSmith v vlogi Presvetlega, Kastor  kot Cinober, lynx pa kot Dudek

 

Jst lahko. Zato ti pa pravim da si papak. 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Spoštovani, 

 

A bi lahko odprli še eno temo,

 

[uradana] žaljneje kvizlingov gastarbajtejrev

 

ter pisali tam te neumnosti.

 

Lahko se najde kak moderator in odpre tako teme in prenese par zadnjih postov. Naj ostane ta tema namenjena teman povezanih z delom in življenju v tujini.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 15 minutami:

 

Se enkrat taksni butthurt komentarji, ki kakopak niti logicni kajsele resnicni niso povedo marsikaj. Slovenceljn bo vedno gledal na tiste ki uspejo v tujini z kombinacijo zavisti in zavedanja lastnega obcutka ogrozenosti kot produkt manjka samozavesti. Vcasih so tiste ki so zapustili drzavo celo imel v rupetini za izdajalce

 

pateticno @atomic

Dej majketi povej, kaj naj bi jaz teb zavidal lol... Ajde eno stvar naštej, kaj bi jaz recimo rad imel to kar imaš ti... 

 

Dude ti si men žalosten človek, nihče ti fovž no...

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Dej majketi povej, kaj naj bi jaz teb zavidal lol... Ajde eno stvar naštej, kaj bi jaz recimo rad imel to kar imaš ti... 

 

Dude ti si men žalosten človek, nihče ti fovž no...

 

 

ti lahko kar jaz

- 2 nepremičnini

- delo v mednarodnem okolju

- 2 jurja plače

- toyoto

- palete paštet

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 29 minutami:

Oh noe, dediščino imaš na grbi.

 

Si ocitno ne lastis bajte da bi vedel da je to stalna baustela.

 

atomic reče pred 10 minutami:

Dej majketi povej, kaj naj bi jaz teb zavidal lol...

 

 

no ja je razlog zakaj tle smetis temo izven gnojisca z raznimi smesnima spekulacija in neresnicami; taksno trigganje je vedno z razlogom

 

Me ne moti je dejansko zeljen odziv da se ljudje zavoljo lastne zavisti spustijo tako nizko, samo ne na kraju ki je namenjen civilizirani debati, za vse ostalo je Gnojisce

 

nadaljno kar se ne tice teme tako ne bom vec komentiral, bi pa ti le priporocal da se mal pogovris s kom zakaj si tko butthurt @atomic

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Oh rade volje sodelujem v debati ki ima z naslovom , tud hejterji ste mi ok, samo s tem se moti potek debate ki je sicer za marsikogar zanimiva in marsikoga ki bi zele kaj prispevati odganja. Je pa po odzivih sodec to sicer tipicno Slovensko ker vse kaj ima veze z tujino je buhvari

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Caki tip se z 2k place jajca?

Haha, sem mislil da vsaj neko proper placo vlece, vsak polsposoben developer ki ga poznam in dela remote ima vsaj 50% vec, pa delajo iz udobja svojega fotelja ne da se kot neki peasanti vozijo par 10 kilometrov vsak dan :lol:

To si se lahko jajcal 4 leta nazaj, trenutno je pa bottom bitch level ko se je svet premaknil naprej :D

Je pa smesno brat o kompleksu zaplankanosti slovenceljnov medtem ko ima sam se dosti huje na nivoju vaske zaplankanosti kjer je zdej v njegovi glavi glavni ker dela v "Njemackoj" z rumenim ex-taxi mecko. Na zalost vaske dekline ne padajo vec na to ocitno :lol:

Pac glorified kamijondzija

uredilo bitje G.T.I.
  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 34 minutami:

Caki tip se z 2k place jajca?

 

 

ocitno @AdamSmit  zdaj ze pozna mojo placilno listo, pateticno pac.. Za 2k se jaz vsekakor ne bi vozil ali selil v tujino.

 

Taksna zavist in butthurt je kar specifika Slovencov pak. Me mal spominja na komentarje v KG ko sem se fijakal z ebajkom. Tule se komu na misel ne pride da bi kdo komentiral bicikle in njih ceno. Ker niso zaplankan narod. More biti ocitno moja avstrijska strana ki vsakemu ki mu rata v tujini zelim le najbolje: Pa niso to zgolj moje izkusnje , pridemo marsikdaj do istega zakljucka z slovenci ki tudi zivijo tle in se vracajo v rupetino

 

kako ze gre tisti rek Slovenec brez zavisti ne bi imel nič.

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Toleje pa čista patetika. Prej je Mutombo spraševal, kako lahko tema naklepa toliko strani. Odgovor je: očitno s takimi neumnosti.

 

Ne bi se ravno šla trkanje na prsi zaradi selitve v tujino, ampak komentarji zadnjih par dni so pa čiste smeti. Dejstvo je, da nekaj poguma je potrebno za selitev v tujino in se je treba spoprijeti z dolocenimi izzivi, ki jih v domačem okolju ni. Izkušnje nekoga, ki se je odselil max par kilometrov od doma in po možnosti hodi k starsem na kosilo pri tem niso najbolj relevantne.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

Spoštovani, 

 

A bi lahko odprli še eno temo,

 

[uradana] žaljneje kvizlingov gastarbajtejrev

 

ter pisali tam te neumnosti.

 

Lahko se najde kak moderator in odpre tako teme in prenese par zadnjih postov. Naj ostane ta tema namenjena teman povezanih z delom in življenju v tujini.

 

eh bodo slej ko prej isti agitatorji spet smetili...pac problem je ze v osnovi "zivljenje v tujini" in custva ki nekaterim to sprosca. Meni je tole kar zanimiv slovenski fenomen moram reci

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Definitivno za Slovenijo. Tudi, ko mi je vseeno, je bolj zabavno navijati za drugo moštvi kot mož. 😀 Navijam pa za Irsko, ko igrajo proti drugim državam.

 

Če mi je kak posameznik res antipatičen potem ne bom navijala za njih ne glede na nacionalnost. Ne spomnim se slovenskega primera, ampak nikoli ne bi navijala za Conorja McGreggorja. 

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 37 minutami:

Dajmo raje eno resno vprašanje :)

 

Živite in delate v državi A. V nekem športu se pomeri Slovenija proti proti A.

 

Za koga navijate?


nisem za sport ampak ker vem na kaj ciljas ti bom drugace odgovoril 

 

ko je bilo tisto sranje na Dunaju z cecenom ki je random moril me je legit prizadel, sem cutil jezo in sem z en k spal

ce bi slo za Lj bi skomignil, balkanska posla in spal dalje

 

skratka sem pripaden drzavi ki mi je zelo dosti dala

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

23 letna učiteljica je bila v sredo zadavljena v mestu, kjer živimo, ko je sla na tek sredi dneva. Ucila je na šoli v katero hodita naša mulca. Danes je komemoracija v šoli. Počutim se kot čisti bedak, ker ne vem kakšne sveče se na te zadeve prinese tu (definitivno ne take kot v Sloveniji). 

 

Na splošno so kaki pogrebi, poroke, rojstni dnevi in običaji okoli teh zadev, kjer se najbolj lovim. Kdaj poslati zahvalna sporočila, kakšna sožalna sporočila in podobno. To petelinjenje o stanovanjih in zaslužkih v Sloveniji ali tujini ima zelo malo skupnega z vsakdanjim življenjem, ki ga poznam jaz. 

Povezava do prispevka

Tbh zdej k sem v Nemciji, z ene strani razumem vona in njegov disdain do Slovenije. Tok je enih stvari, ki so same sebi namen in obstajajo samo zato, da frustrirajo povprecnega cloveka. Ne bom rekel, da je v Nemciji samo med in mleko. Sluzim nad povprecjem, recimo, da je povprecje 2k€, pa bi vseeno lahko gladko prezivljal potencialno brezposelno osebo in sebe skoraj v nedogled, brez kakrsnegakoli trpljenja in odvzemanja osnovnih dobrin. V Slo (ali v Lj for that matter) z rahlo nadpovprecno placo komaj samega sebe prezivljas. Mam sicer sreco, da sem stacioniran v mestu, ki ima toliko preb. kot Lj in edino s tako poceni nepremicninami v Nemciji, a tudi ob 50% podrazitvi bi lahko tako zivljenje se naprej fural brez vecjih tezav in odrekanj. Sicer ne bom pljuval po Sloveniji, ker mi se vedno mocno manjka, ce nic drugega so razlike v kulturi ogromne, narava je tukaj gozd na ravninah Kansasa, a ze ze po prvem obisku (bio) mesnice in povprecne stacune, se mi je zameglilo, ko sem videl da so cene hrane tam-tam s Slovenijo, dolocene stvari pa 10% ali vec cenejse. Tezko se znebim obcutka, da je t.i. grind v Sloveniji samo drkanje v glavo. Se posebej zadnjih nekaj let ko so cene osnovnih dobrin skocile v nebo

Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 6 minutami:

Tbh zdej k sem v Nemciji, z ene strani razumem vona in njegov disdain do Slovenije. Tok je enih stvari, ki so same sebi namen in obstajajo samo zato, da frustrirajo povprecnega cloveka. Ne bom rekel, da je v Nemciji samo med in mleko. Sluzim nad povprecjem, recimo, da je povprecje 2k€, pa bi vseeno lahko gladko prezivljal potencialno brezposelno osebo in sebe skoraj v nedogled, brez kakrsnegakoli trpljenja in odvzemanja osnovnih dobrin. V Slo (ali v Lj for that matter) z rahlo nadpovprecno placo komaj samega sebe prezivljas. Mam sicer sreco, da sem stacioniran v mestu, ki ima toliko preb. kot Lj in edino s tako poceni nepremicninami v Nemciji, a tudi ob 50% podrazitvi bi lahko tako zivljenje se naprej fural brez vecjih tezav in odrekanj. Sicer ne bom pljuval po Sloveniji, ker mi se vedno mocno manjka, ce nic drugega so razlike v kulturi ogromne, narava je tukaj gozd na ravninah Kansasa, a ze ze po prvem obisku (bio) mesnice in povprecne stacune, se mi je zameglilo, ko sem videl da so cene hrane tam-tam s Slovenijo, dolocene stvari pa 10% ali vec cenejse. Tezko se znebim obcutka, da je t.i. grind v Sloveniji samo drkanje v glavo. Se posebej zadnjih nekaj let ko so cene osnovnih dobrin skocile v nebo

Ja fajn je bit strukturno vodja EU in imeti vse prednosti prostega trga, kamor furaš svoje izdelke, ostali pa zate delajo samo polizdelke. Škoda, ker mi nismo 80 milijonska velesila, ki bi bili sposobni imperialistično podrediti si svoje sosede.

  • Račka +1 2
  • Trol 3
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 35 minutami:

Ja fajn je bit strukturno vodja EU in imeti vse prednosti prostega trga, kamor furaš svoje izdelke, ostali pa zate delajo samo polizdelke. Škoda, ker mi nismo 80 milijonska velesila, ki bi bili sposobni imperialistično podrediti si svoje sosede.


hecno mi je da imas taksno potrebo iskati izgovore 

@Bunnee je napisal le svoje izkusnje in to kar se ve, hrana v Nemciji je cenejsa kot je tehnika mimogrede pa da od place vec ima. Tudi odvisno v kateri polovici drzave si ker ena se zdaj se ni pobrala po tvoji ljubi ideologiji

 

ti pa serjes z polizdelki ja kdo pa vas sili? Bodite tretja svica. Slovenci ste bister narod ni vrag da ne zmorete producirati kaj z vecjo dodano vrednostjo

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Žalostna zgodba o očutiljici, pustimo jo ob strani.

 

ana reče pred 53 minutami:

Na splošno so kaki pogrebi, poroke, rojstni dnevi in običaji okoli teh zadev, kjer se najbolj lovim. Kdaj poslati zahvalna sporočila, kakšna sožalna sporočila in podobno. To petelinjenje o stanovanjih in zaslužkih v Sloveniji ali tujini ima zelo malo skupnega z vsakdanjim življenjem, ki ga poznam jaz

Ja take zadeve so zanimive in predstavljajo novo avanturo, ki jo sicer živimo z ženo na pozna leta.

 

Ti si šla verjetno precej mlada in brez otrok v tujino pa imaš še vedno težave oz zadrege. Midva z ženo pa z 9 letnim otrokom. Si predstavljaš skrbi, ki sva ju imela. Ampak moram reč,  da se je še posebej dobro integriral. Največja težava je še kar naprej znanje mojega jezika :) 

 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 22 minutami:

hrana v Nemciji je cenejsa

Ampak tudi v Italiji je cenejš kot v SLO in prav tako v Avstriji. Ne vse po vrsti sam veliko stvari pa je. Folk še hodi čez mejo.

 

Tle pa so ekstremne cene za določeno hrano, kar ne odraža neko ekstra lastnost. Ker lahko prodajo. Na splošno je kakovost živil bistveno ampak res bistveno višja kot v SLO.  Uvaża se piščančje meso iz PP iz SLO, a v SLO jemo piščance iz Ukrajine. To govorim o random trgovinah.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Dobro storitve so v Slo se vedno cenejse pri ostalem pa nimam vec obcutka da bi bilo kaj ceneje sploh gastronomija se zelo priblizuje, Hofer je definitivno tule cenejsi....ob obcutno visji povprecni placi

 

Kaj mi je fascinantno saj se mi zdi da je Hrvaska se drazja. Ko naredim einkauf v Reckem Sparu me kar preseneti da lahko ljudje ob taksnih cenah prezivijo.

Ce lahko recem da je za Slovence narodna znacilnost zavist je za Avstrijce jamranje oz. meckern. Pizdakajo za vsako sranje ne vedo pa kako dobro jim gre

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 2 urama:

Žalostna zgodba o očutiljici, pustimo jo ob strani.

 

Ja take zadeve so zanimive in predstavljajo novo avanturo, ki jo sicer živimo z ženo na pozna leta.

 

Ti si šla verjetno precej mlada in brez otrok v tujino pa imaš še vedno težave oz zadrege. Midva z ženo pa z 9 letnim otrokom. Si predstavljaš skrbi, ki sva ju imela. Ampak moram reč,  da se je še posebej dobro integriral. Največja težava je še kar naprej znanje mojega jezika :) 

 

 

Ja jaz imam vsaj moža, ki je domorodec. 😁 Pomaga pri porokah in pogrebih, je pa povsem neuporabni pri rojstnodnevnih zabavah. 

 

Otroci vedno hitrejše najdejo svoje mesto in brez kakih hudih zadreg, ki jih občutimo odrasli. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...