Skoči na vsebino

Življenje in delo v tujini


andrejus

Priporočeni prispevki

The Mothership reče pred 25 minutami:

Svoj slovenski bonus sem lahko prenesel na nemško zavarovalnico (HUK Coburg), v Sloveniji mi je agent pripravil ustrezno izjavo, to sem potem predložil nemškemu agentu in je bilo urejeno. Mogoče se ti splača malo shop aroundat.

koliko pa plačaš tam zavarovalnine? maš tut 50-60% popusta kot pri nas?

Povezava do prispevka
bainit reče pred 5 minutami:

koliko pa plačaš tam zavarovalnine? maš tut 50-60% popusta kot pri nas?

ne vem točno, koliko plačam. enkrat na leto pride položnica, cca 300 € za nek star avto, tudi ne vem več točno, kakšno polico imam, koliko popusta in tako dalje.

 

Bi šlo pa lahko tudi dvakrat dražje skozi, pri kakšni drugi zavarovalnici.

Povezava do prispevka

Uf.. hvala za vse odgovore <3<3<3. .. Jah avto sem nedolg nazaj kupil (rabljenga sicer.. tko da nevem kako bi dokazvov.. s slovensko kupno pogodbo?) in sm zelo zadovoljen z njim, zato nebi lih prodajov pa gor novga nabavljal... Upam da tale davk za "uvoz" vozila ni nevem kakšen.. mam marca registracijo, tko da se lih lepo izzide, torej da ga tam nek tut gor registriram.. Do takrat menda še ne bom usmov dvigoval :ninja: Mah pa sej najbol me skrbi da si najdem dolgoročn flet. Pol bo že ostalo se poklapal...

uredilo bitje MesarMate
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 35 minutami:

300 ? Kaj mas to neka stara kola in zavarovalno polico lokalnega odpada ?

odgovora na ti vprašanji imaš dobesedno v mojemu poastu.

MesarMate reče pred 23 minutami:

Uf.. hvala za vse odgovore <3<3<3. .. Jah avto sem nedolg nazaj kupil (rabljenga sicer.. tko da nevem kako bi dokazvov.. s slovensko kupno pogodbo?) in sm zelo zadovoljen z njim, zato nebi lih prodajov pa gor novga nabavljal... Upam da tale davk za "uvoz" vozila ni nevem kakšen.. mam marca registracijo, tko da se lih lepo izzide, torej da ga tam nek tut gor registriram.. Do takrat menda še ne bom usmov dvigoval :ninja: Mah pa sej najbol me skrbi da si najdem dolgoročn flet. Pol bo že ostalo se poklapal...

kako je z uvozom točno, ne vem, ampak se pripravi na temeljitega tehničnega. mogoče greš lahko še pred odhodom malo na servis, da ti preverijo, če mogoče volan ne zavija v eno ali drugo smer, zamakajo žmigavci, varnostni pasovi ne primejo dobro in podobno.

 

Potem si pa vzami še kak prost dan za registracijo - baje, da so strašne vrste.

 

Kam v Nemčijo pa greš?

Povezava do prispevka

ma skos.... skos visim sam na immowelt.de pa immobilienscout24 .. pa e-bay kleinanzeigen gledam.. sam itak nimam kej dokler nisem tam, da bi šov pogledat stanovanje oziroma da me vidjo.. tut jz mislm v Slo oddajat stanovanje in ga ne mislm kr enmu dat :D

Je pa stanje kokr gledam bol tko da so stanovanja "gola" in zato se hočem še tolk bol prepričat kam bom šov, če bo treba tkoj še omare pa postlo nabavlat... Brez kuhne pa kopalnice načeloma ne gledam, ker bi bil strošek še tolk višji... Tut da bi čez čas šov v drug flet, pa mi reče landlord da naj svoj šit sabo vzamem, se mi zdi cel projekt še vse pretovarjat pol :confused:..

 

V ktermu delu Vaterlanda si pa ti? 

uredilo bitje MesarMate
Povezava do prispevka
Boris reče pred 31 minutami:

Ce si lastnik vec kot 6 mesecev placas nekaj malega. Pozanimaj se na carini lahko poklices pa ti povedo. Sicer pa najmanj jjcanja je ce kupis nov avto direkt v ch in ti vse oni zrihtano. 

jaz sem plačal za sam uvoz 25 chf, pa valda je uvoz v DE iz Slovenije ob preselitvi še lažji? po mojem no.

jaz nisem mel nobenih težav pa je bil avto 9 let star. valda sem avto redno servisiral

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

V nemciji rabis uvozit avto v roku treh mesecev  (al neki tazga, vsaj blo je tko ene 8 let nazaj ko sem se jaz selu)od prijave prebivališča na burgeramtu, isto je z zdravstvenim zavarovanjem. 

 

Sej se da bit balkanc pa mal zavlect zadeve ( jaz sem avto 3 leta svercu, zavarovanje pa tud kako leto ali dve dokler ni vredu sluzba padla), sam v cednost da ce te dobijo so kazni visoke in nemci res ne jebejo trte mrte.

 

Gola stanovanja so kr standard tuki, ob selitvi ljudje vzamejo tud ploščice in parket lahko ce so ga sami noter dal. Drgač se da zment da naslednji najemnik odkupi pohištvo, sam če reče ne, ga bo treba vn vzet.

 

Pac treba se je navadit na druge navade, nisi vec v Sloveniji fant.

Povezava do prispevka
MesarMate reče pred 11 urami:

ma skos.... skos visim sam na immowelt.de pa immobilienscout24 .. pa e-bay kleinanzeigen gledam.. sam itak nimam kej dokler nisem tam, da bi šov pogledat stanovanje oziroma da me vidjo.. tut jz mislm v Slo oddajat stanovanje in ga ne mislm kr enmu dat :D

Je pa stanje kokr gledam bol tko da so stanovanja "gola" in zato se hočem še tolk bol prepričat kam bom šov, če bo treba tkoj še omare pa postlo nabavlat... Brez kuhne pa kopalnice načeloma ne gledam, ker bi bil strošek še tolk višji... Tut da bi čez čas šov v drug flet, pa mi reče landlord da naj svoj šit sabo vzamem, se mi zdi cel projekt še vse pretovarjat pol :confused:..

 

V ktermu delu Vaterlanda si pa ti? 

Jaz sem na Bavarskem, malo ven iz Münchna.

 

Ja, stanovanja so tu, razen kopalnic, gola, največ, kar najemodajalec ponuja, je kuhinja. Če imaš srečo, se lahko zmeniš s predhodnimi najemniki, da od njih odkupiš kuhinjo ali kak drug kos pohištva, načeloma moraš pa sam opremiti stanovanje ob vselitvi. Ob izselitvi moraš pa stanovanje vrniti v stanje ob prevzemu in prepleskati stene. Temu ustrezno je tudi razvit trg rabljenega pohištva (npr ebay Kleinanzeige), tako da se ti splača še to počekirat. Jaz sem tako večino pohištva nabral. Za nadaljne selitve najameš kombi in vržeš not vse pohištvo.

 

Če se ti zdi sprejemljivo, lahko za začetek poiščeš kak WG (Wohngemeinschaft), t.j. da greš nekomu za cimra, samo v času korone je to verjetno neizvedljivo.

 

 

Uglavnem, čim prej, ko prideš na začasni stalni naslov, se moraš prijaviti na občini (vprašaj na firmi) in še pomembneje, odjaviti stalno prebivališče doma. To je prvi korak do urejanja statusa davčnega ne-rezidenta v RS. O tem smo se vsi že precej razpisali v tej temi, ampak na kratko: zbereš dokumente, pošlješ pdf po edavkih, čakaš na odgovor.

Povezava do prispevka

Kul.. bom že prečekiral teh 14 strani :D... če mi pa še kj ne bo jasn bom pa vedu tle prašat.. Pa sej za pohištvo se v kaki IKEA-i dost pocen čez pride, k ne? Mal sm skeptičen do rablenega pohištva, ker se odmontira pa spet skup sestavlja, ne stoji tko k novo... Lahko pa seveda spremenim mnenje pa bom največji zbiralnik vintage pohištva :panika:

Povezava do prispevka

Ma odvisno z kok dnarja se selis pa ce mas službo ze zrihtano al ne itd... Ce si financno vredu pac nimas kej razmisljat in gres lahko v Ikeo.

 

Jaz pa zena sva sla nablef brez dnarja, brez sluzb in sva prvih par stanovanj opremla skor samo iz kleinanzeigen zu verschenken sekcije. Pač nemci so bogati in dejansko podarjajo zelo kvaliteten shit, prodajajo se boljsi. Sam rabs viset gor 24/7 da ujames dobre ponudbe. Pa tud odvisno od lokacije. Kle v Berlinu nekak ni blo problema, sam v manjsih mestih je zih drgač.

 

Za selitve si nared Miles račun če ga ponujajo tam kjer si. Lahko najames kombije za po 1,3 eur na km. 

Povezava do prispevka
MesarMate reče pred 5 urami:

Kul.. bom že prečekiral teh 14 strani :D... če mi pa še kj ne bo jasn bom pa vedu tle prašat.. Pa sej za pohištvo se v kaki IKEA-i dost pocen čez pride, k ne? Mal sm skeptičen do rablenega pohištva, ker se odmontira pa spet skup sestavlja, ne stoji tko k novo... Lahko pa seveda spremenim mnenje pa bom največji zbiralnik vintage pohištva :panika:

ikeino pohištvo lahko domala poljubnokrat razstaviš in nazaj skupaj sestaviš

 

jest sm dobil enga rabljenega kallaxa za ene 70 €, plus shitload nekih vratc in predalov, od nove robe bi me samo ogrodje 150 € pršlo (po spominu).

 

 

Povezava do prispevka
Shenkey reče pred 17 urami:

NP, samo prasam, posebno tisto glede Austina.

ej kako je bilo pa v new yorku takrat s covidom (pomladi, pa tudi zdaj recimo)?  kolikor se je delalo takrat dramo po medijih, je bilo tisto nič v primerjavi s tem zdaj (2.5m v zadnjih 14 dneh, če se ne motim).

 

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...