Skoči na vsebino

Indiana Jones and the Dial of Destiny


cin der

Priporočeni prispevki

Jaz menim, da je prav, da se medeninček lahko izraža na svoj, razvlečen način. Kako bomo drugače mi vedli, da je on boljši od vseh ostalih? Navsezadnje on niti ne rabi vidt filma, samo trailer, da lahko pove kako gre vse v kurac. Medex = sadboi jesus, slava mu!

Povezava do prispevka
Avion reče pred 22 minutami:

Dej a se lah tle razni @Vučko3 pa @Weraziel pa vsi ostali, ki ste uživali v Mandalornianu (ne gledali, uživali!) umaknete iz debate pa nehate omejevat medeninckovo osebnostno rast s svojo perceptivno omejenostjo.

 

 

Nisem uzival v tretji sezoni mandaloriana :D

 

Mogoce pa je še nekaj upanja, da me bo sprejel v krog visoko kulturnih.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 49 minutami:

Nisem uzival v tretji sezoni mandaloriana :D

 

Mogoce pa je še nekaj upanja, da me bo sprejel v krog visoko kulturnih.

Men je kr mal bed zdej, ker nisem pogledal niti enega samega dela, kaj sele, da bi uzival :(

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 14 minutami:

Attack of the clones.

Ma ja, samo tudi taka vzvišenost, kot jo izkazuje un komentar, je meni ogabna. A tako bomo vzgajali ljudi pa jim približali malo bolj tehtno umetnost, da jim govorimo, da ne morejo bit naši prijatelji, če uživajo v Mandalorianu? Zapiranje v neke obskurne kroge je res zadnje, kar rabimo, da bodo ljudje postali bolj občutljivi za umetnost. Skratka res ogabna vzvišenost, attack of the clones gor ali dol

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 3 minutami:

Ma ja, samo tudi taka vzvišenost, kot jo izkazuje un komentar, je meni ogabna. A tako bomo vzgajali ljudi pa jim približali malo bolj tehtno umetnost, da jim govorimo, da ne morejo bit naši prijatelji, če uživajo v Mandalorianu? Zapiranje v neke obskurne kroge je res zadnje, kar rabimo, da bodo ljudje postali bolj občutljivi za umetnost. Skratka res ogabna vzvišenost, attack of the clones gor ali dol

Do neke mere se strinjam z njim, ampak bi mogu zelo razširit misel, da bi pojasnil, kar se mi malo ne da, pa tudi ne verjamem, da bi naletel na veliko razumevanja. Ampak jaz sem tudi užival v mandalorianu recimo, vsaj dokler ni postal res totalno zanič.

 

Razumem, kar praviš in se deloma strinjam, ampak v današnjem času, ko je nihilizem dosegu svoj vrh, uno ko smo res priča totalni degradaciji, bi reku, da imam raje več medeninčkov, torej nekih načitanih, fanatičnih konzervativcev, ki argumentirano zagovarjajo svoje stališče in neke vrednote, ki veljajo kot temeljne za našo kulturo, kot manj. Valda rabimo tudi razmišljujoče postmoderniste, ki bojo analizirali strugo, ki jo utira reka umetnosti, ko prebija v neznano, ampak tej kloni enega in istega idiota v tej temi ne služijo ničemur. Sej tudi jaz sem iz njegovega pisanja izluščil to, kar je relevant to my interests in nisem vzel posta v celoti, še vedno je ponudil eno široko paleto razmisleka, iz katere se da razvit konstruktivo debato, ne pa izvest demonstracijo triumfa idiotizma. 

 

Ampak ok, ziher pomaga to, da sva bila neka online frenda v preteklosti in mi je v osnovi car.

Povezava do prispevka

Jaz nimam problemov z zanicevanjem usrane kulture, zmoti me zanicevanje ljudi. Nekoc, v osnovni šoli, sem bil prepričan, da sem najbolj pameten, ker poslušam tujo glasbo in ne domače narodne kot nekateri sošolci/družina. Jaz ne poznam Medenega, ampak iz napisanega, je to njegovo stališče. 

 

Na drugi strani imaš Čamirja, ki je veliko bolj izobražen in razgledan v tej smeri kot jaz, in pride do bistva brez sranja po ostalih. 

 

Zreducirat odnose med ljudmi, in ljudi, na tisto kar gledajo/poslušajo je otroško razmišjanje. 

 

 

Povezava do prispevka

Za primer, az sem precej prepričan, da s človekom, ki posluša dalmatinsko glasbo ne bi mogu bit frend. Težko je definirat umetnost in človeka, to sta dva zelo izmuzljiva pojma, ki presegata kategorije našega mišljenja, zato ne znam povedat čisto zakaj, ampak tako pač je. Daleč od tega, da bi jih kot ljudi zaničeval, zaničujem sebičneže in ignorante.

Povezava do prispevka

Primer, imam dobro prijateljico, ki je dokaj astrolosko usmerjena. In v nobenem vesolju ne vidim sebe, kjer bi se druzil z osebo v zvezdah in kristalih. Ampak, ta zenska je tudi odlicna oseba, odlicna sogovornica, ne vsiljuje astroloskih bedarij in ve, da mene to ne zanima. Je večplastna, prijetna, in to znam cenit.

 

Ocitno je stvar posameznika, kje potegnemo mejo.

Povezava do prispevka

Jaz sem tudi vernik in moj najtesnejši prijatelj je čisti ateist, pa to ne igra nobene vloge v najinem razmerju, na koncu imava isti vrednostni sistem in svetovni nazor, ki ima samo različne temelje. Ne pravim, da si moraš delit okus za umetnost, da se lahko z nekom družiš, v večini primerov je to zame indikator, a bom lahko na neki točki šel s človekom "do konca" in a lahko odnos postane bolj intimen, ker globina, potrebna za doumetje inspiriranih umetniških del, je ista globina, preko katere se lahko poveževa kot človeka. Tako na grobo.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 55 minutami:

ker globina, potrebna za doumetje inspiriranih umetniških del, je ista globina, preko katere se lahko poveževa kot človeka

omg, kakšen snob si ti, neverjetno, a ti dejansko misliš da si boljši od drugih, ker "dojameš" (karkoli to pomeni) neko umetniško delo

Povezava do prispevka

Dejansko si napisal, da so ljudje bolj plitki, če ne "dojamejo" neko umetniško delo, ki ga ti ceniš.

  

Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

ker globina, potrebna za doumetje inspiriranih umetniških del, je ista globina, preko katere se lahko poveževa kot človeka

Torej ostali morajo dosečti tvojo raven "globine" razumevanja umetniških del, kakšna pretencioznost.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Dejansko si napisal, da so ljudje bolj plitki, če ne "dojamejo" neko umetniško delo, ki ga ti ceniš.

  

Torej ostali morajo dosečti tvojo raven "globine" razumevanja umetniških del, kakšna pretencioznost.

Nisem napisal, da so ljudje bolj plitki na splošno, ampak v točno specifičnem kontekstu (piše "ista" globina, torej gre za specifično vrsto razumevanja), žal maksi, ne znaš brat. Tudi napisal sem, kateri ljudje so zame manjvredni - sebičneži in ignoranti. Tko da nehi me quotat počasi in pojdi nazaj incelat na gnoj.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

"povej mi zakaj se ne znaš danes pogovarjati s folkom, brez da mi poveš zakaj se ne znaš pogovarjat s folkom" the post

 

Iz tebe žareva tok ene samote in obžalovanja, ampak si se odloču da napram adrianotu boš to skrival in se drl na oblake like ol' man Simpson

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Medeninček reče Dne, 25. 5. 2023 at 14:30:

Izgleda, da je Disneyu odločitev, da film samozavestno štartajo na filmskem festivalu v Cannesu udarila nazaj v faco s tem ko je kritike ob ogledu filma prijelo srat. In glede na to, da je stal 300 milijonov, filmi pa morajo zaslužiti verjetno najmanj 2.5x več, se je tako plan zbiranja dinarčkov začel z množico poraznih recenzij, ki gledalce strašijo in razblinjajo minimalne upe mesec dni preden bo možen ogled v kinu. V kontekstu prebujanja množic, ki se počasi spravljajo woke kult kaznovati z množičnimi bojkoti, upam da se hejt do Kathleen Kennedyjevskega uničevanja kulture podobno stopnjuje v odmevno finančno škodo. Trenutno je Disney začel damage control s spreminjanjem trailerjev, kjer sedaj ni več prisotnega tistega pridiganja o kapitalizmu, ki je vodilo v masovno downvotanje trailerjev.

 

Harrison Ford v nekem intervjuju pove, da sedaj Indiana Jones ni več tako pogumen, močan in pozoren. Na prvi pogled bi se to dalo pripisat kot samoumevno lastnost starega človeka, ni pa zares potrebno za ta konkreten fiktiven lik. Če je res kot trdijo recenzije, da se film poslužuje ideološkega družbenega komentiranja, so takšne odločitve v konketstu woke aktivizma razumljive. Zato je bojkot nujen. Počasi tudi tisti, ki ne razumejo anatomije kritične zavesti intuitivno spoznavajo, da gre za legit kult (vzpostavljajanje družbene strukture okoli moralne paradigme, v kateri boš skozi socialne in moralne vzvode ujet/canclean in boš nerazumevajoče (ne veš kdo so Foucault, Marcuse ali Butler) skozi emocionalne vzgibe (želja pripadati, kritizirati in boriti se) sledil predpisanemu programu, ki spreminja propagandne meme v kvazi splošno znanje) katerega je potrebno kot nevarnega zavrnit in zatret, kot npr. Jonesovega (Jim, ne Indy), saj nima stabilne, podjetniške ali vodstvene strukture in se pri peljanju do njegovega logičnega zaključka lahko realizira zgolj kot rak, po katerem od institucij in družbe ne ostane nič. 

 

Tako je ignoriranje tega konteksta z izpostavljanjem svoje osredotočenosti na umetniškost produkt naivnega kvazipoznavalstva, ki le podaljšuje vso to kalvarijo. Kritični aktivizem kot temeljni vzgib ima po definiciji nujno anti umetniške posledice, saj gre za strukturen konflikt z umetnostnimi principi. Yeats je rekel, da iz svojih argumentov s svetom naredimo propagando, iz svojih argumentov s samim seboj pa umetnost. In niti ne vem zakaj bi v kontekstu filmske umetniškosti kaj pričakoval, saj je Disney s svojo degeneracijo dosegel, da je gledanje njihovih bebastih, kičastih, derivativnih, manipulativnih izdelkov postal merodajen lakmusov test, kjer lahko osebo, ki uživa ob raznih Mandalorianih preprosto odstraniš iz kroga znancev, ker je perceptivno preomejena, da bi lahko ob njej osebnostno rastel. Trailerji tega Indyja izgledajo, da bo film neka generična eyecandy Fast&Furious akcija s fiziko iz risank, kjer ne veš kaj se sploh dogaja, katero bo povezoval kolaž nametanih individualno privlačnih idej namesto koherentne smiselno stoječe pripovedi, in neavtentični odnosi med dvodimenzionalnimi liki, plus nekaj memberberry začimb. 

 

Glede na to, da filmi prihajajo tri leta po tem ko studiji pričnejo s spisanjem/snemanjem lahko glede na trenutno prisotnost degeneriranosti v Holywoodu predvidevamo koliko let najmanj bomo še plavali v njihovem generičnem propagandnem sranju. 

 

ohoho snežinček

Povezava do prispevka
Medeninček reče Dne, 25. 5. 2023 at 14:30:

Izgleda, da je Disneyu odločitev, da film samozavestno štartajo na filmskem festivalu v Cannesu udarila nazaj v faco s tem ko je kritike ob ogledu filma prijelo srat. In glede na to, da je stal 300 milijonov, filmi pa morajo zaslužiti verjetno najmanj 2.5x več, se je tako plan zbiranja dinarčkov začel z množico poraznih recenzij, ki gledalce strašijo in razblinjajo minimalne upe mesec dni preden bo možen ogled v kinu. V kontekstu prebujanja množic, ki se počasi spravljajo woke kult kaznovati z množičnimi bojkoti, upam da se hejt do Kathleen Kennedyjevskega uničevanja kulture podobno stopnjuje v odmevno finančno škodo. Trenutno je Disney začel damage control s spreminjanjem trailerjev, kjer sedaj ni več prisotnega tistega pridiganja o kapitalizmu, ki je vodilo v masovno downvotanje trailerjev.

 

Harrison Ford v nekem intervjuju pove, da sedaj Indiana Jones ni več tako pogumen, močan in pozoren. Na prvi pogled bi se to dalo pripisat kot samoumevno lastnost starega človeka, ni pa zares potrebno za ta konkreten fiktiven lik. Če je res kot trdijo recenzije, da se film poslužuje ideološkega družbenega komentiranja, so takšne odločitve v konketstu woke aktivizma razumljive. Zato je bojkot nujen. Počasi tudi tisti, ki ne razumejo anatomije kritične zavesti intuitivno spoznavajo, da gre za legit kult (vzpostavljajanje družbene strukture okoli moralne paradigme, v kateri boš skozi socialne in moralne vzvode ujet/canclean in boš nerazumevajoče (ne veš kdo so Foucault, Marcuse ali Butler) skozi emocionalne vzgibe (želja pripadati, kritizirati in boriti se) sledil predpisanemu programu, ki spreminja propagandne meme v kvazi splošno znanje) katerega je potrebno kot nevarnega zavrnit in zatret, kot npr. Jonesovega (Jim, ne Indy), saj nima stabilne, podjetniške ali vodstvene strukture in se pri peljanju do njegovega logičnega zaključka lahko realizira zgolj kot rak, po katerem od institucij in družbe ne ostane nič. 

 

Tako je ignoriranje tega konteksta z izpostavljanjem svoje osredotočenosti na umetniškost produkt naivnega kvazipoznavalstva, ki le podaljšuje vso to kalvarijo. Kritični aktivizem kot temeljni vzgib ima po definiciji nujno anti umetniške posledice, saj gre za strukturen konflikt z umetnostnimi principi. Yeats je rekel, da iz svojih argumentov s svetom naredimo propagando, iz svojih argumentov s samim seboj pa umetnost. In niti ne vem zakaj bi v kontekstu filmske umetniškosti kaj pričakoval, saj je Disney s svojo degeneracijo dosegel, da je gledanje njihovih bebastih, kičastih, derivativnih, manipulativnih izdelkov postal merodajen lakmusov test, kjer lahko osebo, ki uživa ob raznih Mandalorianih preprosto odstraniš iz kroga znancev, ker je perceptivno preomejena, da bi lahko ob njej osebnostno rastel. Trailerji tega Indyja izgledajo, da bo film neka generična eyecandy Fast&Furious akcija s fiziko iz risank, kjer ne veš kaj se sploh dogaja, katero bo povezoval kolaž nametanih individualno privlačnih idej namesto koherentne smiselno stoječe pripovedi, in neavtentični odnosi med dvodimenzionalnimi liki, plus nekaj memberberry začimb. 

 

Glede na to, da filmi prihajajo tri leta po tem ko studiji pričnejo s spisanjem/snemanjem lahko glede na trenutno prisotnost degeneriranosti v Holywoodu predvidevamo koliko let najmanj bomo še plavali v njihovem generičnem propagandnem sranju. 

 

621.png

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...