Skoči na vsebino

Guardians of the Galaxy Volume 3


cin der

Priporočeni prispevki

spacer.png

 

It's time to face the music. Still reeling from the loss of Gamora, Peter Quill (Chris Pratt) rallies his team to defend the universe and one of their own - a mission that could mean the end of the Guardians once and for all if it's not successful.

 

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Guardians_of_the_Galaxy_Vol._3

 

https://www.imdb.com/title/tt6791350/

 

https://www.firstshowing.net/2022/james-gunns-guardians-of-the-galaxy-volume-3-full-official-trailer/

Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...
Brdavs reče pred 1 minuto:

 

 

 

Mi je kar malo bad da je to to od Gunna in te zasedbe in rolam že cel dan Blue Swede - Hooked on a Feeling

To je to? Se bomo lahko vrnili v normalno filmsko življenje? Al to zdej neki baitaš da bo marvel končeval? A24 model Y>marvel model?  let it be so

uredilo bitje Sovicha
Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 6 minutami:

To je to? Se bomo lahko vrnili v normalno filmsko življenje? Al to zdej neki baitaš da bo marvel končeval

 

Kolko jaz vem je to wrap za sodelovanje Marvela in Gunna in s tem za njegove Guardianse, je konc filma tut neke vrste wholesome closure za to skupino

 

itak pa da bo Marvel vlekel naprej, verjetno pač v drugačni zasedbi... je že v post credit scenah

Spoiler

da bo star lord nazaj in scena z guardiansi v spremenjeni zasedbi (od začetnih ostajata očitno rocket in groot)

 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Pa sej niso superheroes, ampak ok, štekam.

 

Meni je hudo, da je iz nekega brezveznega IPja Gunn uspel naresti legit druščino, ki mi je osebno bolj pri srcu kakor novi Spiderman, Ironman, Captain America,..

 

...in ko rečem brezvezni IP, res so (sub)averažni stripi. Guardians of the Galaxy nimajo ENEGA ikoničnega dela (napram Batmanu, Spidermanu, Xmen,..). Še najbolj znan od vseh characterjev je bil Rocket pa že ta je do filmov bil obskuren Marvel produkt.

 

Povezava do prispevka

Včeraj sem šel gledat ta film v kino. 

 

Film ni nič posebnega. Mogoče sem imel zanič prevod podnapisov, ker so bili dialogi čudni ali pa je preprosto film se že močno izpel. Bolj sem imel občutek da je film bil mašilo kot neko nadaljevanje. Če ne bi bilo flashbackov Rocketa bi bil film še pod povprečjem.

 

No vsaj zaključi se spodobno. 

 

Sem pa siguren, da če bi imel angleške podnapise bi bil film bolj gledljiv, ker določeni prevodi so bili res neustrezni. 

 

 

 

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Itak da neustrezni, če pa prevajalci ponavadi nimajo pojma o kontekstu filmov še posebej na scifi ali fantazijski sceni. Si predstavljam, da še posebej glede na celotna Marvelova čreva od prej. Dvomim, da je glih ta film prevajal ravno navdušenec nad Marvelom... Mogoče pa je že strojno prevajanje posredi in je tip/tipica šel samo urejat podnapis...

uredilo bitje SL4FKO
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...