Skoči na vsebino

Nov vs rabljen avto


HellAngel

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
bainit reče pred 3 urami:

kuk več pa zaslužijo z njihovim leasingom in zavarovanjem? kakšnih 10% imo gladko.

Glede na to da večina folka kupuje s financiranjem zgornji pogoj nima neke veze. Ker bi v vsakem primeru financirali na tak načn.

valda pa na koncu s tem pogojem dobijo nekaj popusta nazaj hehe

Povezava do prispevka

Novi popusti:mafija:

Navedek

Konec poletja je nato začela Tesla v Sloveniji prodajati tudi avtomobil z enojnim motorjem, ki je najcenejša različica tega avtomobila. Taka tesla je konec avgusta lani stala 56 tisoč evrov, zdaj je cena zanjo le še 47 tisoč evrov.

Nenadoma so mnogo dostopnejše tudi zmogljivejše različice. Tako stane model Y v različici long range 54 tisočakov, kar je primerljivo s ceno enakega avtomobila v Sloveniji oziroma zdaj je celo "slovenska" tesla za tisočaka cenejša od "avstrijske".


#_avti ne bodo nikol cenejši:rofl:

Povezava do prispevka

ne vem kako je z teslo ampak je ena fora elektricnih avtomobilov da pac proizvajalci lovijo nek limit povprecnih izpustov od avtov, ki jih prodajo, ce ne jim EU nabije velike kazni.

 

tko da konc leta k vidijo, da so prodal prevec bencinarjev, ki imajo velike izpuste morajo zbit povprecje s prodajo elektrikarjev. 

 

je pa tudi neka sprememba v 2023, ki vpliva na to, kako se tole povprecje izpustov racuna in bo baje se bolj pomembno da prodajo dosti elektricnih avtov. tko da mogoce bodo full spuscal cene ker jim je se vseen cenejs kot placevat kazni.

Povezava do prispevka
Morski reče Dne, 13. 1. 2023 at 10:39:

Novi popusti:mafija:


#_avti ne bodo nikol cenejši:rofl:

Odvisno pač od trga. Tesla je prodala manj od pričakovanj in so hitro reagirali. Popravek cene pa je občuten samo pri cenejših modelih, Tesla S stane isto.

 

Drugač električarje pri nas večinoma privatniki kupujejo, odbiješ DDV, 40% investicijske olajšave, ni nobene bonitete na privat rabo, na koncu te pride Tesla za 50k, dobrih 30k, torej cenej kot Golf. Bi bil budala kupovat ICE avto za firmo.

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 18. 1. 2023 at 12:45:

A je mogoče tukaj kakšen lastnik Subaruja? Mal me zanima kako je kaj s servisi pa kok ta znamka košta za vzdrževanje.

Mene je dolgo matral in sem si za rojstni dan privoscil primerek - Outback 2.0 dizl, 2012, trenutno 257k prevozenih, nafopan z opremo. Boxter je res nekaj drugega, v pozitivnem smislu.😎 Otroc so navduseni 😂

 

Drugace vse ok(tok, tok po lesu), edino kar bom mogu zrihtat so sprednje lampe, poliranje. Cez 3k imam servis, prvi lastnik jih je delal na 15k. Za prvic ga peljem h krzicu ali k strernu, da ga orng pogledajo in menjajo kar je za menjat. Sicer je bil avto redno servisiran in vzdrzevan, imam clo vse racune in kartoncke. Se pa se nisem odlocil h komu ga bom peljal, baje sta oba kul in profica(vsak hvali svojga😁). Porocam... 

 

Imas ze kaj nagledanega? 😁

 

 

uredilo bitje soulpatch
Povezava do prispevka
soulpatch reče Dne, 21. 1. 2023 at 7:21:

Mene je dolgo matral in sem si za rojstni dan privoscil primerek - Outback 2.0 dizl, 2012, trenutno 257k prevozenih, nafopan z opremo. Boxter je res nekaj drugega, v pozitivnem smislu.😎 Otroc so navduseni 😂

 

Drugace vse ok(tok, tok po lesu), edino kar bom mogu zrihtat so sprednje lampe, poliranje. Cez 3k imam servis, prvi lastnik jih je delal na 15k. Za prvic ga peljem h krzicu ali k strernu, da ga orng pogledajo in menjajo kar je za menjat. Sicer je bil avto redno servisiran in vzdrzevan, imam clo vse racune in kartoncke. Se pa se nisem odlocil h komu ga bom peljal, baje sta oba kul in profica(vsak hvali svojga😁). Porocam... 

 

Imas ze kaj nagledanega? 😁

 

 

 

Čist tko me zanima. Glede na to kar nucam, bi bil kakšen forester v igri. Mogoče tud nov. So tud zelo zanesljivi kokr slišm. Sam zanima me kok potem pride vzdrževanje pa servisi, da ti ne pobere cele plače.

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 23. 1. 2023 at 8:03:

 

Čist tko me zanima. Glede na to kar nucam, bi bil kakšen forester v igri. Mogoče tud nov. So tud zelo zanesljivi kokr slišm. Sam zanima me kok potem pride vzdrževanje pa servisi, da ti ne pobere cele plače.

Kar sem slišal so subiji kar dragi za servisirati, pa zanesljivost (predvsem motorjev in menjalnika, tako pri dizel kot bencin) ni njihova najboljša točka. Zdaj je verjetno tudi odvisno koliko ga teraš, saj večina kupi subaruja zato da ga kao na polno  ("no fear") uporablja in potem nastajajo problemi. 

Povezava do prispevka

Vprašanje: Kmalu bova z izbranko v procesu nakupa avta zanjo, tip avta smo si zadali kakega trafica/vivara/talenta 5+1 ali 7+1, rabljenega seveda. Zanima me, če se splača tako zadevo uvoziti iz nemčije npr. in koliko dejansko lahko povprečno profitiramo cenovno z uvozom (tudi če priporočate kakega uvoznika). Ker gledam na avto.net in cene so dokaj bizarne. za 15 let star trafic s 200k kilometri želi folk 10k€+. 

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 18. 1. 2023 at 12:45:

A je mogoče tukaj kakšen lastnik Subaruja? Mal me zanima kako je kaj s servisi pa kok ta znamka košta za vzdrževanje.

 

Subaruja sem imel sam. Legacy 06 letnik. Razen da je olje žru nisem imel problemov. Aja pa katalizator je blo treba menjat, to je zelo drago ca 2k. Ostalo pa samo redni servisi pri Karliju. On je glavni v Subaru klubu in super mehanik. 

 

Novi avti imajo sedaj kar 8 let garancije če se ne motim. A kaj ko so vsi bedni hibridi z cvt menjalnikom. Ponudba za evropski trg je slaba. USA čisto druga liga. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...