Skoči na vsebino

Kitajska - počasi se vrača v svojo zgodovinsko vlogo najbolj napredne države sveta


Kruz

Priporočeni prispevki

Lel reče Dne, 8. 4. 2021 at 23:04:

Nikakor. Ne gre se za "USA bad, therefore China good". US propaganda se je že marsikdaj izkazala za neresnično. Američani so že 100x priznali da so lagali in namerno zavajali. Zakaj bi torej baziral svojo predstavo Kitajske na Ameriški propagandi? Kitajska je. Določene stvari so mi všeč, določene stvari mi niso. Ne mislim si pa graditi celotne predstave države na propagandi in memih. Že ta "social credit" je dober primer. Ne verjamem da dosti uporabnikov foruma ve za kaj se v resnici gre. Verjamem pa da ogromno uporabnikov pozna ta meme.

Če koga slučajno zanima:

https://technode.com/2019/10/31/china-tech-talk-86-chinas-social-credit-system-everything-you-know-is-wrong-with-kendra-schaefer/

 

In spet so Ameriški mediji, po tem ko so že vsi verjeli v te mit in je zadeva postala meme, končno priznali da meme ni resničen:

https://foreignpolicy.com/2018/11/16/chinas-orwellian-social-credit-score-isnt-real/

 

Koliko forumašev ve da ima Nemčija Schufa? Sistem ki točkuje vse od tvojih spletnih nakupov do pogodb z mobilnimi operaterji. Sicer podobno kot pri Kitajcih, gre za preverjanje plačilne discipline, pa vendar zadeva ni najbolj transparentna. V primeru da imaš nizko oceno se zna zgoditi da ne moreš najeti stanovanja. Mislim da Nemčija, EU hegemon, bolj vpliva na Slovenijo kot neka Kitajska, če se že morate bati "tujih vplivov" in credit scorov.

 

-China state-affiliated content-

se vedno v vseh teh postih ne mores stopiti izven "USA bad", "USA propaganda", "americani lazejo".

 

"dolocene stvari so mi vsec" je kr splosna trditev, sej so tud meni, ampak debatira se ne o tem a znajo postavit zeleznice, imet strateske cilje in a so kot narod delavni in sposobni, ampak o nacinu vodenja,  kam grejo v vidiku osebne svobode in clovekovih pravic, svobodi govora in kritike, kaksen pritisk izvajajo politicno in ekonomsko navzvem, itd.

 

ker gre se za sistem ki ni dovzeten za najmanjso kritiko, ki bo bojkotiral in forsiral na sto in en nacin kakrsnokoli napacno opredelitev ali napacen komentar ali to da so kaj storili narobe, in ko tak sistem (in na tak nacin) pridobiva vpliv in moc po svetu, je to problem ki ga je treba najprej sploh priznat (ker ocitno ga nekateri nocejo).

 

sploh ker gre tudi za sistem ki ima za korenckom veliko palico in zna hitro pokazat svoj pravi obraz, predvsem do tistih ki so v bolj direktnem stiku.

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 4 urami:

se vedno v vseh teh postih ne mores stopiti izven "USA bad", "USA propaganda", "americani lazejo".

Tu ne gre za "US bad". To je banalizacija trenutnega stanja in zgodovine. US ima specifične geopolitične interese in jih skušajo dosegati preko načinov ki so bili uspešni v preteklosti. Da imajo ZDA močan medijski vpliv je pa nemogoče zanikati.

 

Tudi naši, Slovenski mediji, ko pišejo o Kitajski citirajo ameriške medije, ameriške raziskovalce, ameriške think tanke. Včasih se citira še kake Britance, a vendar so velik kos potice kar lepo Ameriški mediji oz. mediji ki jih financirajo ameriški interesi.

 

 

Kot sem tu že večkrat napisal, je velik problem, če je kritika postavljena na lažeh in propagandi. In to Američani sami vedno znova priznavajo. Primer ki sem ga že prej navedel:

 

https://www.theatlantic.com/international/archive/2021/02/china-debt-trap-diplomacy/617953/

 

Kritika, ki je postavljena na resničnih temeljih, je pa seveda pomembna. Žal pa se večinoma ne debatira o takih kritikah.

 

-China state-affiliated content-

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka
daljinec reče Dne, 12. 4. 2021 at 21:43:
Navedek

po kilometru plačali kar 20 milijonov dolarjev, s čimer je avtocesta ena najdražjih na svetu

 

ce ze crnogorce tko vlecejo (no, arguably samo izkoriscajo politicno situacijo), kaj morejo sele v afriskih vukojebinah delat za ceno vseh teh milijard avtocest ki jih se 50 let ne bo noben dobro izrabil, kaj sele poplacal na "klasicne nacine" lol

 

se spomnem pred nekaj casa intervjujev lokalcev v dzibutiju, kjer so rekli da od zahodnjakov imajo vsaj kaj, kitajci pa se kurbe svoje pripeljejo :D (understandable, khm khm)

 

future reklamni panoji na crnogorski avtocesti in po crnogorski rivieri:

 

f_AFP_1QB9UA_1024.jpg

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
bainit reče pred 4 urami:

me zanima, če je bil tisti viadukt res potreben

 

naredili so tri študije,- dve prometni in eno ekonomsko. vsi trije elaborati so prišli do enakega zaključka; projekt je popolnoma nepotreben.

 

Milo je pač dal komando zaradi svojih partikularnih interesov in to je bilo dovolj za začetek izvedbe.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 8 urami:

 

ce ze crnogorce tko vlecejo (no, arguably samo izkoriscajo politicno situacijo), kaj morejo sele v afriskih vukojebinah delat za ceno vseh teh milijard avtocest ki jih se 50 let ne bo noben dobro izrabil, kaj sele poplacal na "klasicne nacine" lol

 

se spomnem pred nekaj casa intervjujev lokalcev v dzibutiju, kjer so rekli da od zahodnjakov imajo vsaj kaj, kitajci pa se kurbe svoje pripeljejo :D (understandable, khm khm)


primerjaj konfiguracijo terena - v CG je najbrz vec viaduktov a la crni kal kot na vseh afriskih avtocestah

Povezava do prispevka

slučajno sem našel ta video

 

a je za tem kitajska - outsourcanje easy to manufacture komadov v afriko ali je to res za afriški interni trg, kot povejo v videu (in nima kina veze zraven)?

če sem prav razumel, tile sestavljajo tudi pickupe, ki mi zgledajo kot narejeni iz knock-down kitov (ti na začetku videa) iz kitajske.

Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 13. 4. 2021 at 10:17:

jst se spomnim, k so ble slo avtoceste ene najdražjih na svetu (ali v evropi)

me zanima, če je bil tisti viadukt res potreben oz. če bi se dalo na izi speljati klasično (oz. če bi bilo ceneje)

Ceneje se da vedno, je pa viadukt ok resitev

 

lp

Povezava do prispevka
bainit reče pred 22 urami:

slučajno sem našel ta video

 

a je za tem kitajska - outsourcanje easy to manufacture komadov v afriko ali je to res za afriški interni trg, kot povejo v videu (in nima kina veze zraven)?

če sem prav razumel, tile sestavljajo tudi pickupe, ki mi zgledajo kot narejeni iz knock-down kitov (ti na začetku videa) iz kitajske.

 

jaja to je Wode Wakanda Maya, Africa shall rise videos.

 

v  realnosti jih itak pol nima elektrike, tekoce vode, skreta v bolj razvitih afriskih drzavah.

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 1 uro:

Rofl črnci k odkrivajo nek brezvezn plastic manufacturing

 

Evo vam prihodnost afrike

 

 

 

haha tega tud jaz gledam (poskušam),

 

mal prevec melanin talk za moj okus,

mi je pa zanimivo, da so ocitno rastafarjanci tud massive racists (na ravni white devils!)

Povezava do prispevka

Gotta get this whisdom, knowledge, divine understanding

 

men tud dosadno to z raso

 

Ma oprostim črncem, nej mal zbalansirajo, kok blo v preteklosti govora o beli superiornosti

 

So mi pa carji te rasta, v krščanstvu se itak povsem zgubil pomen posta, islam ramadan me tud ne potegne, ko ti pa en povsem zadet rasta razlaga kok dolgo črevo mamo, da ga treba kdaj spucat, pa evo da mu verjamem

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 2 urama:

oziroma vsaj tist fajn shinny del ki ji ga dovolijo posnet

 

Na YT imas kar dosti videov s Kitajske.

 

Od shiny:

 

 

 

 

 

 

Do raznoraznih "manj shiny" zadev:

 

 

 

 

 

 

Od road tripov po naravi:

 

 

 

 

Do drone posnetkov mest:

 

 

-China state-affiliated content-

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka
Enterprise reče Dne, 13. 4. 2021 at 10:17:

 

ce ze crnogorce tko vlecejo (no, arguably samo izkoriscajo politicno situacijo), kaj morejo sele v afriskih vukojebinah delat za ceno vseh teh milijard avtocest ki jih se 50 let ne bo noben dobro izrabil, kaj sele poplacal na "klasicne nacine" lol

 

se spomnem pred nekaj casa intervjujev lokalcev v dzibutiju, kjer so rekli da od zahodnjakov imajo vsaj kaj, kitajci pa se kurbe svoje pripeljejo :D (understandable, khm khm)

 

Da še to na hitro naslovim, saj ravno Blinken v zadnjem času govori podobne (sicer malce manj vulgarne) reči:

Navedek

You should be looking hard at whether when other countries come in to build a big infrastructure project, are they bringing their own workers with them or are they giving jobs to people in the country where they’re making investments?

https://www.scmp.com/news/world/africa/article/3131339/africa-should-beware-chinas-growing-role-top-us-diplomat-antony

 

 

 

Navedek

The findings are based on 4 years of fieldwork-intensive research on employment patterns and outcomes in the infrastructure construction and manufacturing sectors in Angola and Ethiopia, where large-scale surveys of workers and extensive qualitative research were conducted between 2016 and 2018.

Dr Oya said: "One of the common perceptions of Chinese firms working in Africa is that they do not employ locals, the working conditions are exploitative and that they don't contribute to skills development. However our findings after four years of research have drawn up a very different picture. In Angola, for example, the firms employ some of the poorest where accommodation and food is provided, which in many ways can be seen as a route to actively help with poverty reduction in the region."

In terms of job creation the project found that  the proportion of national (Ethiopian and Angolan) workers in the labour force is substantially higher than usually assumed in media perceptions. In Ethiopia these rates were 90% of all workers (and 100% for low-skilled workers) and in Angola, where rates are usually much lower due to skill shortages, estimated rates were 74%.

https://www.soas.ac.uk/news/newsitem141431.html

https://www.ft.com/content/6326dc9a-9cb8-11e9-9c06-a4640c9feebb

 

 

Navedek

Contrary to much of the mainstream discourse on the subject, Chinese enterprises in Africa are often highly localized and are becoming increasingly localized.
Looking at data from over 400 Chinese enterprises and projects in Africa, over 85% of their workforces consist of local African workers.

https://iems.ust.hk/tlb5

 

-China state-affiliated content-

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...