Skoči na vsebino

AI: kam nas pelje pospešeni razvoj umetne inteligence?


Ejga

Priporočeni prispevki

BuDi reče pred 3 urami:

Zdaj imajo normalno število prstov...
 

 

Tole zgoraj mi deluje bolj kot nek face replacement ali human intervention v post produkciji, ne pa iz nule generirana slika. Drugače si ne znam razlagati manjko kakršnikoli artefaktov.

Mogoče je pa pri realizmu drugače kot pri ilustracijah. Nisem se poglabljal v tole.

 

EDIT: Našel. Manjka leva naramnica na drugi z leve. Če ne drugega so te AI generirane fotke dobre za kake "find the differences" igrice. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
kid666 reče Dne, 4. 2. 2023 at 13:09:

sori če je že blo

Drgač tole je kr next level, v govoru ni zaznati "Uncanney valley".

 

Še ena s temu iz BBC dokumentarcev:



Pač jaz ne porajtam, da ne bi on govoril.

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
osis reče pred 3 urami:

Kateri AI image/artwork generator je najboljši. Do sedaj sem se igral s parimi in iskreno, daleč od tistega kar sem pričakoval. Ali jaz ne znam dobro opisat, imam prezahtevne želje ali kaj tretjega, ampak nastane res kr neki. Dejte predlagat najboljšega po vašem mnenju.


dall-e 2

 

na zacetku sem imel tezave, ker nisem bil dovolj natancen in jasen v opisih pa tudi zato ker sem si vizualiziral zeljeni rezultat in me je pod odstopanje motilo

 

kot ko beres knjigo in si predstavljas podobo likov, pol pa so na sliki predstavljeni popolnoma drugace kot si si jih predstavljal

 

 

 

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

11-letni nečakinji sem hotel predstavit GPT in jo mal nahajpat z možnostmi, ki jih to odpira. Je rekla, naj naredi govorni nastop o Pestrni - "Pestrna je radovedna deklica, ki rada raziskuje naravo in se igra s prijatelji. ....  .... Pestrna je zgodba o pomenu prijateljstva, varovanju narave in odraščanju... "

 

Je mlada gospodična rekla, da je to en šit.

 

Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 11. 3. 2023 at 11:43:


dall-e 2

 

na zacetku sem imel tezave, ker nisem bil dovolj natancen in jasen v opisih pa tudi zato ker sem si vizualiziral zeljeni rezultat in me je pod odstopanje motilo

 

kot ko beres knjigo in si predstavljas podobo likov, pol pa so na sliki predstavljeni popolnoma drugace kot si si jih predstavljal

 

 

 

 

No tole je pa res druga pesem, dejansko je nek OK produkt. Na Mindjourney ne morem priti, ker me nekaj registracija ne spusti skozi, ampak Dall-e je pa dal od sebe nekaj, kar je dejansko kar sem ciljal. 

Povezava do prispevka
BlueSan reče Dne, 12. 3. 2023 at 20:57:

Dall-e mi stalno neke zmazke meče :D


zmenta se v japonscini

 

jaz sem za tocnost nekih pojmov moral osvezit osebni vokabular :D 

 

to je pac moja izkusnja stara mesec dni

 

nisem uspel najti nic “boljsega” zame

 

 

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 11. 3. 2023 at 8:05:

Kateri AI image/artwork generator je najboljši. Do sedaj sem se igral s parimi in iskreno, daleč od tistega kar sem pričakoval. Ali jaz ne znam dobro opisat, imam prezahtevne želje ali kaj tretjega, ampak nastane res kr neki. Dejte predlagat najboljšega po vašem mnenju.

Mislim, da Midjourney. Ampak je pa ravno prišel ven Leonardo, ki je pa zastonj verzija Midjourneya pa še boljši vmesnik ima. Ampak se moraš vpisati na whitelisto, tako da še vedno čakam, ga še nisem testiral.

Pa ta teden pride Midjourney v5, ki je next level - velik upgrade:

 

 

Drugače pa:


1*aksFYLAhO-I85DST29svXQ.png


Brace yourself.

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka

Recogniza smisel direkt s fotografij :avadodo:

image.thumb.png.b8ad2935d7043bc3e06802e9a04f54b1.png

 

image.thumb.png.e7bc74a6d14f8566c26c50c01ad4dc3d.png

 

image.thumb.png.9549b6d9c921dab13bb5bf395c559dbb.png

 

Pa input prompt lahk obsega do 25.ooo besed. 
Tko da mu lahk nafilas konkretno dokumentacijo o necem in ti naredi resitev enga problema

Pa tole....bot je najel pravega cloveka da je zaibsel Captcho? :o
We are indeed doomed
 

 

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Ejga reče Dne, 14. 3. 2023 at 18:55:

Mislim, da Midjourney. Ampak je pa ravno prišel ven Leonardo, ki je pa zastonj verzija Midjourneya pa še boljši vmesnik ima. Ampak se moraš vpisati na whitelisto, tako da še vedno čakam, ga še nisem testiral.

Pa ta teden pride Midjourney v5, ki je next level - velik upgrade:

 

 

Drugače pa:


1*aksFYLAhO-I85DST29svXQ.png


Brace yourself.

Hvala.

 

Se la nikakor ne morem registrirat na Discord in posledično prid do minjourny

Povezava do prispevka

Lex Fridman je zakon! :) 

 

Drugače pa spodaj citati iz distopičnega romana "1984" in (anti-?)utopičnega romana Krasni novi svet z ilustracijami izdelanimi v Midjourney:

 


Glede na to, da gre AI s Chat GPT4 eksponentno hitro naprej, kaj menite kam nas to pelje?

Bolj v smeri "1984"ali Brave New World? Je Rusija 1984 in Amerika BNW?

Povezava do prispevka

Podobne neumnosti so se spraševali v času prvih strojev...

 

Luddites were weavers and textile workers who objected to the increased use of mechanized looms and knitting frames. Most were trained artisans who had spent years learning their craft, and they feared that unskilled machine operators were robbing them of their livelihood. The economic pressures made the cheap competition of early textile factories particularly threatening to the artisans

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Zanimivo, da se fokusira samo na to, kako bi AI zamenjal delovno silo, ki dejansko proizvaja dodano vrednost. To da bi se pa oklestilo management pa ni nič slišati. Ali ravno tukaj kar naenkrat AI ne more imeti ambicij in iznajdljivosti, in ne zna razpolagati z viri in tveganji?

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka

Problem v tem primeru je, da AI lahko uniči podjetje, če lastnik točno ne ve, kako je prišel do vsake odločitve, ne more slepo zaupati AI. Če pa ne zaupaš AI in spreminjaš njegove odločitve, potem pa vseskupaj nima smisla.

 

Medtem ko optimizacija delovnih procesov nima nobenega tveganja, se lahko objektivno meri in predvidi posledice.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Kako lahko zaupaš AI, če ne veš kako je prišel do odločitve, a boš tožil programerje AI za slabe? Pri managementu veš kje je odgovornost.

 

Lahko tudi 99% odločitev donosnih, ampak tistih 1% lahko uniči podjetje.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...