Skoči na vsebino

ZDA vs Evropa


Priporočeni prispevki

MihaKihot reče Dne, 28. 7. 2020 at 14:16:

Ja, dejansko je ravno ene toliko družin živelo v lastni nepremičnini, kot jih danes v Evropi. Slovenija in ex-yu tukaj izrazito izstopamo po lastništvu nepremičnin - ker je socializem, IRONIČNO, omogočil množično gradnjo bajt. Penzije poznamo že nekje od 1875 naprej, posamezni kapitalisti pa so jih nudili že prej (npr grof Thurn v prevaljski železarni), kot tudi zavarovanja v primeru bolezni. Tako, mnogi posamezniki so si lastili konja ali osla ali mulo za lasten transport (čeprav lol, da misliš, da je stanje, ko ima 2 milijonski narod 3 milijone avtomobilov in katastrofalen javni prevoz znak napredka). Potovanja takisto ne vem, kaj imajo z lastnino? Jaz sem bil že marsikje, pa si lastim lih en avto :D Delali so pa pred 200 leti absolutno manj intenzivno - tisti na kmetih, uni v švic fabrikah so jebali ježa, da.

 

V glavnem, ni mi jasno, kaj imajo napredek v medicini, znanosti in menedžmentu opraviti z lastnino.

 

Fak model, ne vem na čem si ti, ampak očitno dobr zadane.

 

(sam tagam topic).

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 3 minutami:

Poleg tega je, ce se ne motim, Subway pac fransiza. Lahko da je imetnik fransize kjer je on delal pac random Albanec, pa to ne pomeni, da je bil odvisen od albanske kulture (odpiranja gastro lokalov). 

Lahko sem jaz imetnik te fransize, pa ne bo spremenilo dejstva, da gre za konec koncev amerisko licenco, idejo, opremo samih lokalov, ponudbo...

 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 2 urama:

In? A to pomeni da sem odvisen od ameriške kulture in da mi ni njihova ideologija neki najbolj debilnega? Bil sem brez joba in dokler nisem našu neki kar mi odgovarja sem (ja, med drugim v Subwayu dva meseca kot vodja izmene) delal dobesedno karkoli. Denar seveda vlada in če bom ostal brez kruha bom sprejel vsako politiko, ker nimam druge izbire, ne bom se pa rabil strinjati z njo. A ni to samoumevno? 

 

Patetičen mali mišek si, ki misli da me bo disktedirial z eno tako najavo, smešen si in skoz bi samo neki provociral, sploh ne vem zakaj si migriral sem iz gnoja. Vse kar imaš za priditodat k tej debati je lastna izkušnja iz kelnarjenja in nek kao osebni napad, dej spizdi. 

 

Ne, tle je sam smešno, ker od vseh ameriških referenc katere si se poskušal izmislit, nisi omenil najbolj relevantne. 

 

  

Heretik reče pred 2 urama:

 (ja, med drugim v Subwayu dva meseca kot vodja izmene)

 

Še bolj je pa smešen poizkus, da bi naziv vodja izmene kaj zmanjšal bruke zaposlitve v fastfood, v bistvu ravno s tem oklepajem jih priznavaš. :D

 

 

(meni drgač to niso niti malo bruke in sam bi prej delal v fastfoodu kot v 80% drugih služb)

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 37 minutami:

Za cocacolo je jasno, da ne more ponudit argumentov, ker ima cocacolacentristicen pogled na vse - ce se nekdo ne strinja z njim, se pac moti in je vse s cimer CC obklada folk. Da bi ponudil nek argument al pa vsaj pojasnil svoje stalisce, to pa ne. 

 

Kaj pa ti ponujaš? Daš gnoj na post in greš dalje, zraven pa upaš da ne boš v manjšini, pičkica nemočna.

 

Evo izvoli, loti se enega mojega posta in povej kaj in kako je napačen. Pa tega ne boš storil, ker veš da bodo nazaj takoj bombe pravice.

  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 16 minutami:

Dejmo sam se dorect, kaksno pop kulturo imamo v mislih. No country for old men ne gre metat v isti kos ‘pop kulture’ kot kak, ne vem, Battlefield Earth 😁

 

Itak itak. Saj delno sem v unem postu na primeru moje mame napisal: primer pop kulture: filmsko kuriranje na POP TV :D

Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 1 minuto:

Ne, na cocacolo.

 

A nisem dovolj jasno napisal, da se ne delam norca iz tega?

 

Fora je, ker je Heretiku osebno očitno  bila ta zaposlitev pod častjo, zato je tudi zamolčal ta podatek. Ob razkritju je pa hotel zadevo omiliti s tem, da je bil vodja izmene. Tukaj je tudi lahko zanimivo, da njegovi očitki kako Amerika določa vrednost človeka samo po denarja, tudi sam ni nedolžen, ker očitno prezira svoje obdobje, ko je moral delati v Subwayu. 

 

Njega bi moralo biti sram nekaterih njegovih postov, ne pa dela v Subwayu.

Povezava do prispevka
cocacola reče Pravkar:

 

Kaj pa ti ponujaš? Daš gnoj na post in greš dalje, zraven pa upaš da ne boš v manjšini, pičkica nemočna.

 

Evo izvoli, loti se enega mojega posta in povej kaj in kako je napačen. Pa tega ne boš storil, ker veš da bodo nazaj takoj bombe pravice.


Ko pa v vsaki klobasi od posta navrzes samo nekaj zalitev, ki jih zacinis s kakim “dejstvom” a la “amerika je najbolj zasluzna za poraz nacizma”. 
 

To mnenje na Zahodi zacne prevladovat sele globoko v hladni vojni, prej si je svet, z izjemo kake Velike Britanije, bil enoten, da gredo zasluge Sovjetski zvezi. 
 

Evo ti za ilustracijo primerjava rezultatov raziskav javnega mnenja v Franciji iz leta 1945, pa 1994 (in 2004 pa 2015):

 

E472-E5-BC-AFB2-42-E1-AE12-0-AC90-CA6704

 

Seveda generacije, ki so ww2 videle samo v filmu, kot recimo ti, sveto verjamejo v nebuloze o odlocilni ameriski vlogi. Najbrz je USA dala tudi kljucni prispevek k padcu Napoleona. 
 

Enako je pri vecini ostalih tvojih trditev, ce ne ze kar pri vseh. 
 

Glavni problem pri komunikaciji s teboj je ta, da si zaljiv, vulgaren, napadalen, vzvisen in pretirano samozavesten brez otipljive podlage za karkoli izmed tega. Glasen si celo pri pisanju, poln samega sebe in preprican v svojo superiornost kot bi bil American. 
 

Pravzaprav si veliko upas, a zgolj na nacin, ki je znacilen za ne prevec bistre ljudi. Ob tem imas se to prednost pred ostalimi mn3carji tvojega kova, ker se niti ne sramujes tega kak bebec izpades. 
 

Ampak dovolj o tebi. 

 

Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 13 minutami:

Meni je bolj zalostno norcevanje iz nekoga ker dela oz je delal v fast foodu. V prejsni temi vsi pametni kako naj si folk dobi sluzbo in da so socialni programi grdi grdi potem pa jebanje folka v glavo ker ima sluzbo.


To je lep pokazatelj tega kolko nasi mn3 desnicarji verjamejo v svojo ideologijo in vrednote, pa tudi dokaz njihove hinavscine. 
 

pa, loceno od tega, prej sem med nirmalne desnicarje pozabil navest @tyneta :))

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 16 minutami:


Ko pa v vsaki klobasi od posta navrzes samo nekaj zalitev, ki jih zacinis s kakim “dejstvom” a la “amerika je najbolj zasluzna za poraz nacizma”. 
 

To mnenje na Zahodi zacne prevladovat sele globoko v hladni vojni, prej si je svet, z izjemo kake Velike Britanije, bil enoten, da gredo zasluge Sovjetski zvezi. 
 

Evo ti za ilustracijo primerjava rezultatov raziskav javnega mnenja v Franciji iz leta 1945, pa 1994 (in 2004 pa 2015):

 

E472-E5-BC-AFB2-42-E1-AE12-0-AC90-CA6704

 

Seveda generacije, ki so ww2 videle samo v filmu, kot recimo ti, sveto verjamejo v nebuloze o odlocilni ameriski vlogi. Najbrz je USA dala tudi kljucni prispevek k padcu Napoleona. 
 

Enako je pri vecini ostalih tvojih trditev, ce ne ze kar pri vseh. 
 

Glavni problem pri komunikaciji s teboj je ta, da si zaljiv, vulgaren, napadalen, vzvisen in pretirano samozavesten brez otipljive podlage za karkoli izmed tega. Glasen si celo pri pisanju, poln samega sebe in preprican v svojo superiornost kot bi bil American. 
 

Pravzaprav si veliko upas, a zgolj na nacin, ki je znacilen za ne prevec bistre ljudi. Ob tem imas se to prednost pred ostalimi mn3carji tvojega kova, ker se niti ne sramujes tega kak bebec izpades. 
 

Ampak dovolj o tebi. 

 

 

Waw, našel si neko francosko anketo. Kaj točno ima že mnenje množic veze z dejstvi in resnico? A gremo intervjujat flat earth forum kakšne oblike je zemlja? Vojaška moč se meri z anketami? 

 

To je bilo na tem forumu že stokrat predebatirano, seveda zaman, zato se jaz tudi več ne trudim, ker vidim, da nesporazumi ne izhajajo in napačnih informacij ampak iz načrtnega obračanja zgodovine zaradi osebnih interesov. 

 

Tukaj se dejansko pogovarjamo o borbi med profesionalnim bokserjem in đankijem, ki že tri dni ni jedel, kdo bo zmagal? Seveda Nemci zasedejo pol Rusije z enim blitzkriegom. Potreben je še en profesionalec, da ustavi tega prvega, in to so bile ZDA, vse ostalo je zgodovina (in pravljice). A je res treba ponovno navajati bilijarde ton hrane, orožja in tankov ameriške pomoči med vojno, navsezadnje so se Američani sami morali izkrcati na evropskih tleh, kljub prisotnosti partizanskih čarodejev. 

 

Ti pa kar dalje lepi gnoje na poste in vihaj nos nad resnico. Gotovo je to nekaj novega zate. Verjetno ste ti in tvoji dolga leta uživali prvorazrednost totalitarizma, sedaj bi pa še dalje rad bil gospod in bojevnik. Ampak luzerska ideologija poka po vseh šivih. Sprejmi dejstvo, da ste bili na napačni strani in za sabo pustili opustošenje. Ne obstaja desnica vs levica, ampak pravo vs napačno, žito vs plevel. Povsod kjer vi dobite oblast, narod trepeta. 

 

Drugače pa hvala za komplimente, It is written: the righteous are as bold as a lion. Pa še žaljiv sem in napadalen, ti seveda nisi. Tvoja argumentacija obsega stavek in francosko anketo, poleg je pa deset stavkov žaljenja mene.

 

 

  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 2
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 4 urami:

 

Ja daj prosim najdi ta moj navedek, kjer sem to trdil. Jaz sem sicer ciljal na tvojo množično uporabo ameriške tehnologije, ki je v največji meri zaslužna, da ti sploh veš da obstaja film. Človek tvojega kova bi pred 200 leti v  najboljšem primeru nekje pasel ovce, danes ti je pa omogočeno da si lahko filmski kritik, čeprav delaš v fast foodu. Ampak ti v sebi nimaš širine in spoznanja, da bi to bil sposoben cenit. Pa prosim ne začni fantazirati, če ne bi bilo ZDA, bi pa računalnik odkrili Japonci, ker nimaš pojma.

Tvoje kritiziranje Amerike je v najboljšem primeru brezpredmetno, poznavanje ameriške zgodovine pa groteskno slabo. Kot da bi šel po slovarju negativnih človeških lastnosti in jih obesil na eno državo. Najbolj noro pa je, da si ti za to izbral ZDA, ki je po vseh kriterijih najboljša stvar, ki se je zgodila planetu. In iz tukaj pravim, da je edino mogoče, da si ti skrajno neumen, zaveden ali da trolaš. Verjetno je pa mešanica vsega, dodal bi samo še nekakšno demonsko obsedenost k sovraštvu življenja. Svet je bil isti kurac pred Ameriko oz bil je mnogo hujšo sranje, tudi njena vloga svetovnega policaja je izrazito pozitivna. Med drugim so ZDA v največji meri zaslužne za poraz nacizma, pravljice o partizanih so pač pravljice za naše borčevske upokojence. Navedi mi pa kot sem že rekel tebi idealne države, ker jaz jih ne vidim, niti ne vem kje ti vidiš toliko rožic povsod drugod po svetu, da si sposoben popizdevat, ker nekdo ne pozna dovolj dobro določenega filma. 

Glede notranjih problemov ZDA, pa spet niso ključni problemi japonski filmi, niti orožje, niti hiperkapitalizem, karkoli naj bi to sploh pomenilo. Glavni problem ZDA je njihova demokratska stranka in njeni volilci. Zate vem, da radikalen podatek ampak Trump je godsent za Ameriko kot tudi za cel svet. Edina rešilna bilka za planet, on pooseblja novo odkritje Amerike, še dva mandata neke Obama in tam bi bila državljanska vojna, ki bi se prevesila v svetovno. Pač dokler se ne boš klanjal Trumpu, vedi da nimaš pojma o ničemer. Da boš to lažje prebavil: tako kot ti verjetno lahko sprejmeš dejstvo, da 90% ljudi nima blage veze o kulturi, tako sem jaz prepričan za veliko večino ljudi in o njihovih poskusih razumevanja politike in gospodarstva, že samo njihovo mnenje je škodljivo kaj šele njihove rešitve. 

Za un quote sem ga našu in sem ugotovu da sem ga prehitro prebral in narobe razumel. Napisal si, da sem itak 24/7 na netu del Amerike.

 

Tudi ko je bil ZDA niso oni odkrili računalnika amak so bili za to zaslužni angleži. Poleg tega da si žaljiv, poln shita in ideološko spran (pozitivna vloga Amerike kot svetovne policije - pač tebi ni pomoči, Vietnam je bil tudi dobro delo, ane?), konstantno ignoriraš moje argumente, ki govorijo o temu da je Amerika trash, si zdaj še prešel na osebno raven in skušaš interpretirat moje motive in zgodovino .... kaj ima veze kje sem delal in kdo sem? To je tipično za vas jadne forumaše, da se spuščate tako nizko. Na tej ravni ne bom nadeljeval debate, ker sem prisiljen odgovarjat na tvoje provokacije, če ti že odgovarjam. Itak pa če misliš da je Trump car si ali trol, zmešan, ali na ravni njegovih volivcev, v nobenem primeru ne želim komunicirat s tabo.

 

P.S.: Hiroshima mon Amour je francoski film.

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 2 minutama:

Za un quote sem ga našu in sem ugotovu da sem ga prehitro prebral in narobe razumel. Napisal si, da sem itak 24/7 na netu del Amerike.

 

Tudi ko je bil ZDA niso oni odkrili računalnika amak so bili za to zaslužni angleži. Poleg tega da si žaljiv, poln shita in ideološko spran (pozitivna vloga Amerike kot svetovne policije - pač tebi ni pomoči, Vietnam je bil tudi dobro delo, ane?), konstantno ignoriraš moje argumente, ki govorijo o temu da je Amerika trash, si zdaj še prešel na osebno raven in skušaš interpretirat moje motive in zgodovino .... kaj ima veze kje sem delal in kdo sem? To je tipično za vas jadne forumaše, da se spuščate tako nizko. Na tej ravni nadeljeval debato, ker sem prisiljen odgovarjat na tvoje provokacije, če ti že odgovarjam. Itak pa če misliš da je Trump car si ali trol, zmešan, ali na ravni njegovih volivcev, v nobenem primeru ne želim komunicirat s tabo.

 

P.S.: Hiroshima mon Amour je francoski film.

 

Dol mi visi kdo si ti.

Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 6 urami:

Lahko sem jaz imetnik te fransize, pa ne bo spremenilo dejstva, da gre za konec koncev amerisko licenco, idejo, opremo samih lokalov, ponudbo...

 

pol si ti odvisen od ameriške kulture ker kucaš tale post iz windowsa

Povezava do prispevka

@Bunnee

 

To ne drzi. Najblizje tej vlogi je pred USA bila Velika Britanija, pa se ona v zelo omejenem obsegu in v neposredni blizini svojih interesnih obmocij in kolonij. ZDA postanejo svetovni policaj sele z razpadom SZ, ker ostanejo edina sila, ki lahko kjerkoli (geografsko) projecira svojo moc in pri tem nima globalno ucinkovitega antipoda. 
 

Seveda s formulacijo “znanega sveta” lahko stvar zbanaliziras na mikro regije, kar pa ni primerljivo z ZDA. Pa se one niso vec svetovni policaj, ker ce so, so zelo svoh in nedorasle tej vlogi. Se doma imajo precej neslavno policijo :D 
 

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 7 urami:

@Bunnee

 

To ne drzi. Najblizje tej vlogi je pred USA bila Velika Britanija, pa se ona v zelo omejenem obsegu in v neposredni blizini svojih interesnih obmocij in kolonij. ZDA postanejo svetovni policaj sele z razpadom SZ, ker ostanejo edina sila, ki lahko kjerkoli (geografsko) projecira svojo moc in pri tem nima globalno ucinkovitega antipoda. 
 

Seveda s formulacijo “znanega sveta” lahko stvar zbanaliziras na mikro regije, kar pa ni primerljivo z ZDA. Pa se one niso vec svetovni policaj, ker ce so, so zelo svoh in nedorasle tej vlogi. Se doma imajo precej neslavno policijo :D 
 

 

Amerika je postala svetovni policaj med drugo svetovno vojno, ko so ugotovili, da lahko proizvajajo vojasko opremo hitreje in ceneje od ostalih (pomorska premoc) in posledicno skozi lend-lease program. 

uredilo bitje Bunnee
Povezava do prispevka

Ne vem, vprasajmo kmete iz Vietnama :) Al pa pridelovalce sladkorja s Kube, ce so se med 1945 in 1991 kaj sprasevali pri svojih ravnanjih kaj bodo rekle USA. 
 

Do razpada SZ so americani res imeli proste roke na Zahodi, tako kot je SZ imela na vzhodu, ampak ne eni ne drugi niso bili svetovni policaj. 
 

Sej mi je jasno, da razpravljava o fiktivni tituli, ampak me to ne ovira pri zagovarjanju lastnega stalisca :D 

Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 11 urami:

V vsej zgodovini znane civilizacije je vedno nekdo igral policaja znanega sveta. Kdo bi bil po tvojem mnenju adekvantna zamenjava Amerike?

ni adekvatne zamenjave, bo pa to drugo stoletje verjetno Kitajcka; ampak najboljša za svet so multipolarna obdobja - ki so seveda omejena, ker slej kot prej eden nadvlada ostale tekmece

 

 

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 11 minutami:

ni adekvatne zamenjave, bo pa to drugo stoletje verjetno Kitajcka; ampak najboljša za svet so multipolarna obdobja - ki so seveda omejena, ker slej kot prej eden nadvlada ostale tekmece

 

 

 

S tem se ne strinjam, druže Kihot, ker je ravno nadvlada enega krajšega daha kot multipolarnost. USA je glavna nekje 30 let, pa je ta njena dominanca že močno omajana in jo lahko že srednjeročno stane preživetja.

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 38 minutami:

Ne vem, vprasajmo kmete iz Vietnama :) Al pa pridelovalce sladkorja s Kube, ce so se med 1945 in 1991 kaj sprasevali pri svojih ravnanjih kaj bodo rekle USA. 

Res veliko so kubanci in vietnamci dosegli. Lih ene tok kot severni korejci. Živeli so (in še vedno) z par nivojem nižjimi standardi kokr bi živeli, če ne bi kljubovali zda.

Povezava do prispevka

Enako bi lahko trdil za Jude, ki so preživeli WW2: Res so veliko dosegli, preživeli so s 35kg telesne teže, zmučeni in zaznamovani za celo življenje ter slabšega telesnega in duševnega zdravja kot, če bi se konvertirali v naciste :rolleyes: 

 

Poanta moje trditve je v tem, da niti v vukojebinah a la Vietnam in Kuba za čas obstoja SZ niso mogli doseč svojega, medtem, ko bi med 1992 in 2010 lahko svojo voljo uveljavili kjerkoli na svetu, če bi jim bilo do tega.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...