Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

DaCapo reče Pravkar:

@Atomic: pa recimo RDR2 lepo in tekoče deluje na 970? Dvomim. 

 

RDR 2 je zelo kompleksna grafična igra z ogromno nastvaitvami. Na max nastavitvah ti lahko RTX 2080 že na 1080p klecne in pade kdaj pod 60fps. Ampak če se igraš z nastavitvami in najdeš prave, pa lahko RDR 2 igraš med 45-60fps in da še zmeraj lepo zgleda, pa tudi 45-60fps ne sme biti premalo, glede na to da jo na miljone ljudi igra na najmočnejši konzoli trenutno zggolj na 30fps.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

@Atomic: pa recimo RDR2 lepo in tekoče deluje na 970? Dvomim. 

 

Pri digital foundry so enkrat točno določili kakšne moramo nastavitve naštimati na PCju, da dobimo detajle, kot so na trenutno najmočnejši konzoli in na teh nastavitvah RDR 2 takole teče:

 

 

druga polovica videa, na kakih PS4pro settingsih, bi pa lahko moče celo 60fps večkrat videli, ampak saj kot sem rekel 45-60fps, tak najbolj zahteven trenutno open world špil če nam teče na 5 let starem mid range hardwaru, moraš bit kar zadovoljen ane? Še zmeraj imaš 50% več fpsjev, kot miljoni konzolašev.

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 6 urami:

ne bit pedri, pa bodte realni. 

Kolega joka kako mu rdr ne dela optimalno na 5700xt, vi pa debatirate o kvazi 1070.

a smo izdani, a smo prodani?

 

 

 

Mislim, da se dovolj jasno povedal za RDR 2, kako in kaj. Grafična za 1500€ ti lahko ne dela optimalno na 1080p lahko pa igraš z 5 leta staro, ne 1070, ampak celo 970 zelo dobro.

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 11. 9. 2020 at 8:32:

čez 2 leti ne bo novih gpujev. 

aja no, mogoče pa bojo S pa Ti izvedenke za 2x ceno :D

?

 

5nm bo na voljo leto za telefone, za graficne bo zrel naslednje leto (na pamet govorim, ampak Radeon 7 je bil par mesecev po prvih mobile 7nm cipih)

 

predvsem pa sumim da bo AMD jebala tehnoloska nedozorelost, predvsem v featurjih kot so raytracing (verjetno ne bo na istem nivoju kot RTX 30) in softveru tipa DLSS in druge dev-focused zadeve

 

ne morejo cakat prav dosti po mojem

Povezava do prispevka
Dono reče pred 13 urami:

ne bit pedri, pa bodte realni. 
Kolega joka kako mu rdr ne dela optimalno na 5700xt, vi pa debatirate o kvazi 1070.
a smo izdani, a smo prodani?


Zdaj, odvisno kaj kolega misli pod "optimalno". :) Meni na 1070 dela v 1080p (če smo natančni na 1920 x 1200, ker imam pač tak monitor) in kot pravim povprečno 50 fps. Tako iz glave: zmanjšal sem predvsem vodo, sence, pa nekaj v vezi s snegom in travo, možno da še kaj v vezi s svetlobo. Teksture preferiram čim višje. View distance je na tričetrt. Moral bi pa točno nastavitve pogledat, ker tako iz glave težko rečem. 
Prisežem pa, da igra še vseeno zgleda lepše kot na Ps4Pro 1080p s privzetimi nastavitvami. (imam obe in sem dejansko primerjal). Btw, komp je betežen! i5 procesor, 8 GB rama, SSD. Ajde, da ne bom peder: mogoče mi za sekundo občasno zatakne pred kakšno animacijo. To je verjetno posledica premalo Rama.

Kot zanimivost: na pubecovem kompu, ki tudi ni neka bomba (2060, ryzen7, 16 GB ram, SSD, 144hz 1080p) pa deluje praktično v nulo in to skoraj brez dodatnih nastavitev (beri: manjšanja tega in onega). Gladkih 60 fps. In dejansko zgleda še lepše/bolj gladko kot na mojem prej omenjenem betežnem kompu.

Je pa res, da vse to govorim za 1080p resolucijo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...