Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

3080 ne prinasa zgolj vecjega perf ampak tudi nove / izboljsane tehnologije. 2080ti tud niso kupovali klosarji maksiji ampak ljudje ki hocejo imeti v kisti top dog in je verjetno da bodo kupili 3090

 

dejstvo je Ampere je verjetno najvecji generacijski leep nvidije zadnjih let in verjetno zadnji zebelj v krsto amd

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

z 1080ti se mi res ni zdelo smiselno upgrejdat, ker mi je na 2k zadovoljivo poganjala vse kar sem rabil. 

Mislil sem zdej bolj na 3x serijo. Kle se bo splačalo plačat kak evro več, ker je razlika med generacijo največja v zadnjih 12 letih. To ti želim dopovedat.
Sploh ko sem videl kako je Flight simulator jokal.

Pa 2k 165hz monitor bi rad končno pognal do konca. 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 4 minutami:

z 1080ti se mi res ni zdelo smiselno upgrejdat, ker mi je na 2k zadovoljivo poganjala vse kar sem rabil. 

Mislil sem zdej bolj na 3x serijo. Kle se bo splačalo plačat kak evro več, ker je razlika med generacijo največja v zadnjih 12 letih. To ti želim dopovedat.
Sploh ko sem videl kako je Flight simulator jokal.

 

To ja. Jest sm ti pa želel povedat, da je 3070 dovolj, 3080 je že ajde res uno kurcenje da ne rečem. 3090 pa 1000€+ pa res ni smisla razen če si res miljonar.

Povezava do prispevka

2080ti @ 1080p je isto hitra kot 3080 @ 1440p 

Če bi lahko potemtakem rekel, da spodnji špili majo podoben framerate na 3080 pr 1440, bom s tem zadovoljen. 
 


Če bi mel navaden 1440p monitor, bi bla 3070 dost. 

S tem kar mam, bi pa rad doteral stvari, pa mam pol mir 3 leta. 
https://www.mimovrste.com/led-monitorji/gigabyte-aorus-fi27q-p-qhd-ips-gaming-monitor?tab=parameters

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Ker monitor imaš pa ti?

 

 

Mal komicno kako so zaceli ljudje ki igrajo  le se 1080p tetris folk prepricevat da je 3070 dovolj :lol:

 

in ne 1k+ za gpu ni za miljonarje me je vec stal zaslon,  sam bom vzel 3090 izkljucno ker zelim igrati cyberpunk na 4k z vsemi bomboncki on

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Dejstvo je ce igras na 1080 ali 1440 potem ne rabis RTX3080. Pri 4k pa se kar pozna in se splaca.

 

V vsakem primeru pa se pocaka se AMD vsaj ce si clovek z normalnimi prihodki. Ce imas denar potem je pa itak vseeno, kupis 3090 pa cez zimo se ogrevanja ne rabis :).

 

Moram rect, da me je poraba 3080 kar malo razocarala - dejansko je zelo pozresna.

Pa se beseda o ray tracingu - videti je, da same tehnologije niso nic kaj izboljsali kakor se je neki opevalo (mogoce popravijo kaj novi driverji ?)

Po drugi strani pa je DLSS 2 videti res vrhunski in bo pomoje glavna prednost Nvidie naprav AMDju.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...