Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

uff ... polom je tale crysis remastered

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-crysis-remastered-pc-tech-review

 

tl;dr: obupen performance, utilization vec jeder zelo slab, igrica je bazirana na xbox 360 verziji zato je en kup graficnih stvari (13 let kasneje, na 2 velikostna razreda hitrejsem hardveru) direkt porezanih

 

aja za cesnjo na torti se epic store exclusive + denuvo lol

 

afw0zgwghno51.jpg

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 11 urami:

uff ... polom je tale crysis remastered

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-crysis-remastered-pc-tech-review

 

tl;dr: obupen performance, utilization vec jeder zelo slab, igrica je bazirana na xbox 360 verziji zato je en kup graficnih stvari (13 let kasneje, na 2 velikostna razreda hitrejsem hardveru) direkt porezanih

 

aja za cesnjo na torti se epic store exclusive + denuvo lol

To vse lepo orise: lol

 

Lep zajeb ja. :D

Povezava do prispevka

Če predpostaviš, da ti cuza 400W ob full loadu, je to v enem dnevu 9.6kWh. 9.6kWh po enotni tarifi (nekaj na hitro sem pogooglal) 0.07€/kWh ti to znese 0.672€/dan. To je zgolj sam štrom. K temu je treba dodat še omrežnino za porabo 0.036€/kWh in znese to 0.3456€/dan. Pol ker hočmo bit zeleni mormo plačat še ostale mini prispevke po porabi (ker nism najdu na geniju sem vzel postavke iz svoje položnice): URE = 0,00768€/dan, "delovanje operaterjevega trga" = 0,001248€/dan, Trošarina = 0,02928€/dan.

 

Nisem štel omrežnine za obračunsko moč, prispevka za OVE+SPTE pa fiksnga dela za štrom.

 

Vse skup - cena za štrom NA DAN = 1,055808€

 

Če sm kej pozabu me pa popravte.

 

 

Se prav če uporabmo tisto donotovo številko cca 4.28€ na dan profita, morš najprej 465 dni majnat da si pokriješ nakup grafe (predpostavljam okroglega jurja pa pola) preden začneš "služit".

 

Če ti grafa sploh preživi leto in pol takega mučenja. :rofl:

uredilo bitje Super Km3t
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 5
Povezava do prispevka

Sej če majnaš z nicehashom, ti enostavno switcha med najbolj profitnimi algoritmi. 
Odkar spremljam je profitabilnost na mojem malem rigu (160Mhz) nekje med 5 pa 10dolarjev. 

Drgač pa 3080 majna ethash z okol 100mhs (za ostale algoritme ne vem). Tko da, roi je nekje pol leta. 

GPUji po letah majnanja še vedno delajo normalno. Naj se mn3 rudarji oglasijo pa povejo. 
Odslužene kartice (trenutno 5let od nakupu in treh letah majnanja) še vedno delajo in poganjajo nezahtevne pcje celi vasi. 

Če bi dobil ta mesec 4-6 3080 bi jih nafilal v rig,  čez 2 mesca pa prodal in menjal za AMDje, kateri bojo verjetno majnali 1.5x hitreje.

 

 

Kaj pa če bit grafikam, če so lepo hlajene. 
 
image.png.e6bf18a28a0750820e2d4817014399d7.png

 

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 2 urama:

To sam butli verjamejo da mining ubija grafe, ker ce gejmas je cist drgac :D

 

Drgac pa berem da 3080 pri 80mhs drawa 230w kar se mi zdi kr sprejemljivo. Pri pocen stromu bi se lepo to obracalo 

To je tko, kot bi motor od avta poganjal 24/7 kot električni generator. Sej kaj če mu bit, če je lepo hlajen. :)

Finta je v dinamiki, video igre, če tudi bi jih teoretično 24/7 igral (ajd, bot namesto tebe igra), ni isto kot mining. Igra na trenutke rab max proc moči, na trenutke idla, v povprečju nikoli sam maximum konstantno. Mining non_stop konstantno žge  gpu z max. močjo. Posledično pokajo membrane v tranzistorjih, ker mnogo hitreje privede do okvar. Tako v gpu kot v memory grafikulje. Veliko je RX470 in 480 končalo na smetiščih. Najdejo se kakšni frajerji na bolhi, ki prodajajo okvarjene in kao n'kol majnano na njih :D nVidia grafikulje so v splošnem bolj skp sestavljene kot AMD.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

Ja no, analogija z avtomobili je kar na mestu. Povečini se v avtu furaš z do 20% moči. Motorji niso dizajnirani da bi bli konstantno na 100%.

Če bi bli dizajnirani za večje loade, bi bli tovornjaki (velki, težki, počasi vrteči) oz. če ne bi bili, bi lahko v kamion tudi ferrarijev motor tlačil, but they dont.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

A, ne vem, 150km/h na avtocesti je 20%? Pac tko, res me zanima, te analogije so mi itak vedno neumne in predvsem nepotrebne.

Kaksna je razlika ce graficno teras na 100% eno uro al pa 10 ur? Temperature se po par minutah stabilizirajo in pol je samo vprasanje kako visoko in kok ventilatorji trpijo (ki pa jih ni problem zamenjat).

Bi skor mislil da je za cip (pa tudi za motor, ceprav tam je res veliko premikajocih delov) skor boljse ce je na stalni delavni temperaturi, dokler le-ta ni previsoka.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Najbrž ni tko enostavno, ker nista samo temperatura in ventilatorji spremenljivki. Čipi so male, fine pizdarije prefotkane na en kurčev kos materiala, ki ma svoje lastnosti (fizikalne, kemične, mehanske, električne...). In če si predstavljaš kako po tistih malih poteh, ki jih mi pravmo arhitektura čipa šibajo precej enormne količine energije... si lahko predstavljaš, da ti vse te spremenljivke lahko igrajo hudo vlogo... ena temperaturna deformacija tam, temperaturna sprememba na naslednjem nanometru stran, mal električnega drifta na naslednjem in tako naprej... moj point je da se dogaja še pa još v tistih malih pičkicah in v vseh pomožnih delih, ki so zraven na pcbju.

 

Sej nisem blazno pameten o teh stvareh, da bi šel komu solit pamet oz. v reees specifične detajle, za ziher vem prej omenjeni fizikalni, kemični, mehanski in električne koncepti niso 'flat earth' koncepti, po svoji kmečki logiki pa iz tega naprej sklepam da resnica najbrž ni tolk enostavna kot en sam stavek "sej grafi nč ni".

 

Tko da mene ne prepričaš, da grafi (z vsemi pomožnimi deli, ki jih ma) pri konstantni polni obremenitvi all the time nič ni.

 

 

za motor pa po kmečko, če ti je zmožen it na 250 km/h, se pri 150 najbrž ne bo matral tolk, da bi bil na polni obremenitvi. Sploh kot bo tisto hitrost dosegel in jo vzdreževal - in ker tista hitrost še ni v okviru njegovih temperaturnih zmožnosti, mehanskih zmožnosti ala večji efektivni tlak na že tako vrteče se dele, mazalnih zmožnosti... mu ne bo kaj dosti hudega.

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...