Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

[]D [] []V[] []D reče pred 24 minutami:

tl;dw, a se ti lub sam the jist of it povedat

Nič posebnega, pač majn dnarja malenkost majn muske in nižji račun za elektriko.

Lahka pa poklikaš na par mest pa si slide prebereš :D

uredilo bitje Ronin.si
Povezava do prispevka

Špekulacije za Nvidio so bile, da bo res bomba in da bo pocen, pa so nekak kr ujel to. Za AMD se že v štartu špekulira, da ne bo tok bomba, zih bo na konc boljš :D

Pa všeč mi je, ko ti smetarski YT kanali pišejo izjave v slogu "AMD was not impressed", kdo je ta AMD in kako taka firma s tok top inženirji in povezavam v industriji čaka na maksija in youtube kanale, da povejo performance konkurenčnih grafičnih. Te isti Einsteini pa že v štartu vejo, da je Nvidia spustila cene, ker ve kaj bo imel AMD čez par mescov. Kera luzer firma.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Ker se nočem hypat z ničemer glede grafikulj, da ne vržem denarja čez okno spet... nisem dosti spremljal zadev vnaprej. Pa me zanima a ma AMD kak točen datum predstavitve nove generacije?

Navedek

AMD’s next-generation Zen 3 CPUs and Radeon RX 6000 ‘Big Navi’ GPU will be revealed:
- October 8th for CPUs

- October 28th for GPUs

 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

Tle sem dobil glavobol

 

iz prve trdi da big navi ne bi hitr kot 3080 nato pa cel video nabija kaksno revolucijo pripravlja amd 

 

 

Ja to sem tudi jaz cukas gledal, nekaj sanja da ne bodo cist konkurencni, potem pa tole naprej... Pomoje se je samo slabo izrazil !?

 

 

Kakor koli, ce pride AMD ven s konkurencnimi izdelki bo Nvidia kaj kmalu napovedala svoje SUPER serije - enaka cena z vec VRAMa.

Ker z 10GB pri 3080 se mi zdi kar premalo za prihodnost.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 4 urami:

Kakor koli, ce pride AMD ven s konkurencnimi izdelki bo Nvidia kaj kmalu napovedala svoje SUPER serije - enaka cena z vec VRAMa.

Ker z 10GB pri 3080 se mi zdi kar premalo za prihodnost.

problem je v tem, da ne morejo izdati nekih super verzij, ker ima Ampere limit pri frekvencah, scaling pri shaderjih pa je slab

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 19 urami:

Tle sem dobil glavobol

 

iz prve trdi da big navi ne bi hitr kot 3080 nato pa cel video nabija kaksno revolucijo pripravlja amd 

 

 

 

Površno si gledal/poslušal video. Na začetku v prispodobi pove, da nekateri amd fanboyi overhypajo do te mere, da dajejo vtis, kot da bo navi 23 (ki je najbolj oskubljena verzija novega čipa) hitrejši od 3080.

 

Navi 21 je seveda druga pesem in bo, kot kaže po vseh leakih, največji preskok v performancu zadnjih nekaj generacij radeonov in po vseh trenutnih predvidevanjih bi znal povsem suvereno konkurirati 3080. Dovolj bo mogoče že samo to, da se amdju ne zgodi enako katastrofalen launch, kot ga je imela nvidia z 3080 in da se bo nove radeone dejansko dalo kupit po neki normalni ceni.

Povezava do prispevka

Jz pricakujem da bo AMD navalil na 300-500€ cenovni rang in da bo najjaca kartica malo pod 3080 (recimo povprecno 5-8% manj FPSov od 3080)

Bo pa zato imel vec VRAMa in manj porabe.

 

Resda pa "malo pozno" z vsem skup... po drugi strani jih pa itak konzolni trg gor drzi z GPUji :D

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 1 uro:

Jz pricakujem da bo AMD navalil na 300-500€ cenovni rang in da bo najjaca kartica malo pod 3080 (recimo povprecno 5-8% manj FPSov od 3080)

Bo pa zato imel vec VRAMa in manj porabe.

 

Resda pa "malo pozno" z vsem skup... po drugi strani jih pa itak konzolni trg gor drzi z GPUji :D


 

big navi tam 3070 brez dlss in za krc rt 

 

top 3 posti:

- p&p kdo se da 800 ojrov za gpu

-kupim raje konzolo 

- lalz ryzen 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 9 urami:

sem mel 6800 le pa kolk se spomnim ni bil tolk poceni za tisti cas, kar pa je relativno saj sem takrat imel maksijevo placo

Slabo se spomniš, ker sem jaz tudi imel 6800le, ker so se dali pipelajni odklenit in si imel 6800GT. Legenda pravi, da en gospod ima še zmeraj 6600gt iz tistega obdobja in igra RDR 2 na njej.

Pa jest sem zmeraj kupoval tisto, kar je najboljši P/P.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...