Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

zdaj ne vem, kaj je tu kura in kaj jajce - morda pa škrtarimo zato, ker so tako visoke cene?

Če pa se bi odločili za vzajemnost in kupovali pri naših trgovcih po takšnih cenah zaradi patriotizma - ali bo trgovec mislil: "uh, kako fajn stranke imam, zdaj pa lahko nabavim več kosov po nižji ceni in ponudim nižjo ceno"  ali bo mislil "O, te kartice gredo pa za med! Dajmo ceno še dvignit!"?

 

uredilo bitje cashman
slovnica
Povezava do prispevka

ob nakupu 3070 sem dobil se dve neki kodi za watch dogs: legion (ok, whatever) in geforce now

 

ok nice, lahko sprobam geforce now medtem k cakam, da se kombi prifura v slo

grem na spletko probat unovcit kupon in mi zatezi, da je to vnovcljivo samo v nekem geforce experience appu

 

ok dajmo downloadat app

 

nope, ne gre installat k nimam nvida gpu

 

zdaj pa jaz vas vprasam. zakaj rabim za geforce now nvidia gpu? oziroma, zakaj rabim geforce now, ko bom mel 3070?

 

bedarija

Povezava do prispevka

Zakaj sploh gledate redno ceno? Redna cena je zlagana, isto znižanja cene. Ko pride komponenta vn je dobesedno isto sekundo že znižana iz neke napihnjene zmišljene cene.

 

Še v življenju se nisem oziral na dejansko ceno. Čudi me, da se kdo kadarkoli je oziroma se še vedno.

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 33 minutami:

Zakaj sploh gledate redno ceno? Redna cena je zlagana, isto znižanja cene. Ko pride komponenta vn je dobesedno isto sekundo že znižana iz neke napihnjene zmišljene cene.

 

Še v življenju se nisem oziral na dejansko ceno. Čudi me, da se kdo kadarkoli je oziroma se še vedno.

tukaj ti seveda dam prav, da redna cena nima nobenega pomena. To pa velja predvsem za izkušene spletne nakupovalce. Težava pa nastane, ko kaki občasni nakupovalci opazijo, kako močno je cena "znižana" od redne cene in kupi zaradi popusta - ki ga v resnici ni. Meni se to zdi kot zavajanje potrošnikov. Rad bi videl, da se te zadeve zakonsko uredi. Ali z nujnim upoštevanjem priporočene maloprodajne cene, ki jo določa dobavitelj ali kako drugače. Da se jasno ve, kaj je resnična redna cena in kdaj je cena z resničnim popustom.

Povezava do prispevka

Pa tudi je zavajujoče pri primerjavah, če bo 3070 600€ kot izhodiščno ceno in bo RX 6800 dejansko MSRP (~580€), potem mora biti tudi pri opisih hardverja enako obravnavana, ne pa da je 6800 dražji od 3070.

 

Ne pa vsak influencer na YT, omg 2080Ti for 500$!!! buy it

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 5 urami:

Zakaj sploh gledate redno ceno? Redna cena je zlagana, isto znižanja cene. Ko pride komponenta vn je dobesedno isto sekundo že znižana iz neke napihnjene zmišljene cene.

 

Še v življenju se nisem oziral na dejansko ceno. Čudi me, da se kdo kadarkoli je oziroma se še vedno.

Ker je "znizana" cena vec kot 2x visja kot je MSRP, kar je FAKING PRIZADETO.

Pac, resno, sram jih je lahko in ce mi je vcasih mal bedno, ko narocim iz nemcije namesto da bi pri nas dal malo vec (ker vcasih se tur ori nas dobi kaj presenetljivo ugodnega), mi za funtech nikoli v lajfu ne bo vec zal. Od faking scaplerjev dobis ceneje kot od teh kretenov, ne me faking jebat no. Resnicno upam da gre za napako.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 31 minutami:

Ker je "znizana" cena vec kot 2x visja kot je MSRP, kar je FAKING PRIZADETO.

Pac, resno, sram jih je lahko in ce mi je vcasih mal bedno, ko narocim iz nemcije namesto da bi pri nas dal malo vec (ker vcasih se tur ori nas dobi kaj presenetljivo ugodnega), mi za funtech nikoli v lajfu ne bo vec zal. Od faking scaplerjev dobis ceneje kot od teh kretenov, ne me faking jebat no. Resnicno upam da gre za napako.

Zgleda berejo forum Jocker..je ze nova cena :)

uredilo bitje seattle
Povezava do prispevka

Vse te nove karte iz obeh taborov so po performancu nadmočne in velik skok naprej, tako da bo v končni fazi vse odvisno od dobavljivosti in cen.

 

Če bo 3080 še naprej povsod out of stock oz. se bodo redki primerki prodajali po 1000€+ in če AMD uleti z veliko zalogo 6800XT za neko normalno ceno, potem je odločitev jasna.

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče Dne, 29. 10. 2020 at 16:55:

@atomic Nikjer nisem rekel, da geeki nimajo dnarja, ampak po dusi se vedno ostanejo geeki, ki jim je vazen nek realen performance, ne pa jebeno diamantno posutje graficne kartice, ker lahko. 
 

Ti ki dejansko niso z duso pri gamingu pa majo itak konzole, ne glede na premozenje. 
 

So pac casuali, ki itak igrajo sam na kavcu, ker je bolj udobno. 
 

Cisto drugacne prioritete

 

Tole ne bo držalo. Tudi konzolaši so hardcore gamerji in imajo dušo pri gamingu.

 

Vrsta platforme ne določa kdo je hardcore in kdo casual. Ravno to dejstvo že desetletja mede proizvajalce grafičnih kartic, saj njihove premium izdelke bosta kupila tako bogati trdojedrnik kot bogati casualec. "Ima se može se". Tako bo 911 kupil tako avtomobilski gorečnež poznavalec, kot tudi nekdo, ki še ni slišal za bokserki motor.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...