Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 33 minutami:

Ne bit kot maksi. Pa ja ne boš zdaj tričetrt leta brez grafične? Ko bo mogoče prišla Super al pa Ti verzija, bo pa že govora o seriji 4000... never ending story, če boš tako začel gledat.

 

ne, sej ne - čakam samo da pride AMD ven, da vidim katera je jača, al 3080 al 6900XT - se pa bojim, da bom čakal brezveze, ker ray tracing performance bo verjetno boljši na Nvidii.

In preden rečeš koga briga za ray tracing, poglej to lepoto, no. :D

 

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 27 minutami:

In preden rečeš koga briga za ray tracing, poglej to lepoto, no. :D

Jaz tega nem rekel, ker mi tudi Ray Tracing zgleda fino :D Lani novembra sem sestavil nov comp in dal not AMD 5700... pa si potem že hitro premislil in menjal v začetku leta za Nvidio. Ok nekaj je blo krivo tudi to, da sem imel priliko ugodno dobit iz ZDA.

 

amnesia reče pred 2 minutama:

fps > resolucija > neki bedni odsevi

 

Se nebi strinjal... Witcher 3 v 4K s 60 FPS >>> kot Witcher 3 v HD s 120 FPS.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Arey reče pred 7 minutami:

Lol nikoli ni 4k vreden sub 120hz framerata.

Ok... meni je in to precej. Ne vidim ene same prednosti, da bi v igrah tipa Witcher rabil več FPS od 60.

 

Saj sem že večkrat rekel, da mam PC povezan na TV, ki je v tej sobi žal star HD (moram čim prej menjat). In par iger prav nisem mogel igrat kak so mi grdo zgledale prek TV in sem jih raje igral z bolečo ritjo na stolu pred monitorjem.

 

Tudi Ori mi je bil ogaben prek TV.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 51 minutami:

fps > resolucija > neki bedni odsevi, ki jih med igranjem komajda opazis (vecinoma ne, razen, ce gres namensko gledat od blizu)

this, sploh ker ti odsevi delujejo kot zrcala, kar deluje zelo fejk

 

jaz vidim prednost RT v prihodnosti, da developerji porabijo dosti manj časa za oblikovanje 3D okolice, ne pa toliko lepšo grafiko (s fejkanjem se da dosečti good enough rezultate)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 16 urami:

this, sploh ker ti odsevi delujejo kot zrcala, kar deluje zelo fejk

 

jaz vidim prednost RT v prihodnosti, da developerji porabijo dosti manj časa za oblikovanje 3D okolice, ne pa toliko lepšo grafiko (s fejkanjem se da dosečti good enough rezultate)

3D okolico bojo glih toliko časa delali, ne bojo se pa rabli ukvarjat z izdelavo in pozicioniranjem cubemapov, ki je tečno za znoret. Pa screen space reflections so kar kul, ampak je precej situacij ko je boleče očitno da so zgolj to - screen space reflections.

uros678 reče pred 11 minutami:

But why?

Ker je 1440p na večjih monitorjih še vedno ful lep, pa 60hz je res tečno igrat. Pa to pravim kot človek ki nima HFR monitorja ker premalo igram, ampak ko enkrat vidiš 120hz veš zakaj je tako popularno to zdej kupovat.

Povezava do prispevka

IMG-2652.jpg

 

Morm rečt, da je bla 3080 edn boljših nakupov v lajfu. Srečo sem imel, da sem prodal 2080 Super za 650 eur, tko da nisem velik doplačal. Razlika je pa astronomska. Večinoma vse špile laufa na maximum preko 100 fps, razen AC: Odyssey in Red Dead Redemption 2 zna padt do 60. Govorim za ultra wide 3440x1440 resolucijo. 

uredilo bitje Sharky
Povezava do prispevka
Sharky reče pred 52 minutami:

IMG-2652.jpg

 

Morm rečt, da je bla 3080 edn boljših nakupov v lajfu. Srečo sem imel, da sem prodal 2080 Super za 650 eur, tko da nisem velik doplačal. Razlika je pa astronomska. Večinoma vse špile laufa na maximum preko 100 fps, razen AC: Odyssey in Red Dead Redemption 2 zna padt do 60. Govorim za ultra wide 3440x1440 resolucijo. 

 

Lepo - dej še kako sliko. :)

Nisem nikoli preveč dal na lučke, ampak zdaj na novem računalniku jih imam privzeto na matični, na ohišju, tipkovnici, miški in sem postal kar fan - je prijetno, bi mogoče dodal še kako na ventilatorje. :D

 

Kako glasna je grafična med igranjem ?

Imaš kišto na mizi, al ?

 

Povezava do prispevka
Sharky reče pred 1 uro:

IMG-2652.jpg

 

Morm rečt, da je bla 3080 edn boljših nakupov v lajfu. Srečo sem imel, da sem prodal 2080 Super za 650 eur, tko da nisem velik doplačal. Razlika je pa astronomska. Večinoma vse špile laufa na maximum preko 100 fps, razen AC: Odyssey in Red Dead Redemption 2 zna padt do 60. Govorim za ultra wide 3440x1440 resolucijo. 

 

 

Congrats za dober nakup

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...