Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Navedek

Absurd ce mene vprasas. Delas tocno to, kar industrija pricakuje od tebe.

 

varko saj vem da nisi med brihtnimi samo dajmo analizirat tvojo logiko

 

ti kupujes na 10 let racunalo, gres do tateja rect daj mi pare in das recimo tri jurje pa PC

 

Ta PC bo cez tri leta  zastarel. Po tej logiki je bolje vzeti mid kartico recimo 3070 na vsake dve generaciji in sledis tehnologiji ter zahtevam

 

pri amdju je se ta cikl drasticno krajsi ker kot vemo amd napram nvidiji ne drzi cene

 

Navedek

počakaj na next-gen igre, boš vesel če bo 60+ fps

 

katere next gen igre ? samo butl kupuje danes hardware na podlagi domnev kaj bo v prihodnosti

 

Fury X je bil en tak prime primer taksnega idiotizma

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 3 minutami:

pri amdju je se ta cikl drasticno manjsi ker kot vemo amdjevi napram nvidiji ne drzi cene

nvidia drži cene dlje, ker vedno prenehajo s prodajo stare generacije ob izidu nove, ne ker bi folk bolj cenil njihove gpuje

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 36 minutami:

varko saj vem da nisi med brihtnimi samo dajmo analizirat tvojo logiko

Ne mislim se s tabo prepucavat tukaj, ker bo spet prišel tvoj advokat amnesia ali kdo drug in zacel z grožnjami meni, medtem ko bo tvoje spuščanje na osebno raven spet ostalo mirno prezrto. 
 

Samo še tole, jaz nisem nikjer govoril o tem, da z vidika nekih čistih perf gainov oz. karkoli, počnem najbolj idealno stvar. Tudi nekdo, ki vsako leto kupi nov flagship telefon bo seveda vedno imel najboljsi telefon. Mislim kaj bi mi rad sploh dokazal?

 

Meni pač teli minimalni prekoki iz generacije v generacijo ne pomenijo dosti, kar sem jasno zapisal. Tebi pa najvec pomeni nova nvidia, ki je zate vsako leto nov statusni simbol. Ravno iz tega razloga je 3080 zame povprečen do slab izdelek (sploh glede na trenutno konkurenco in cenovni razred), zate pa odličen. S pc parti tudi nikoli nisem mešetaril in kupoval z mislijo kako in kdaj bom lahko nekaj prodajal dalje. 
 

Debata zaključena, ker tole ne vodi nikamor. Govorimo namreč o prioritetah in ti itak nikoli nisi bil najboljši v razumevanju drugačnih prioritet in vzgibov za nakup od svojih lastnih. 
 

Tistega kako mi foter da dnar za nakup na vsakih 10 let pa sploh ne mislim komentirat, na tako nizek nivo se res ne bom spuščal, tole ni gnojišče. 

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 3 minutami:

 

kaksno konkurenco ? trenutno 3080 nima nobene konkurence

Spet se vpikujes v malenkosti. Tocno v tem trenutku res ne, je pa konkurenca bla ze zdavnaj napovedana in prihaja zelo kmalu v obliki radeona 6800xt. Kot drugo so verjetno kr viable govorice o nvidijini lastni konkurenci, ce ne celo zamenjavi v obliki 3080ti v roku nekaj mesecev. 
 

Glej sej jaz se strinjam, da je tezko vedet kdaj in kaj kupit ker stalno prihaja nekaj novega, ampak tako pac je kaj ces. Zate je vseeno, ker mas dovolj dnarja in te veseli skos nekaj prčkat ter mešetarit - bos drugo leto spet kupil, zame ni. In ravno zato bi bil meni z vidika dušnega miru bolj smiseln nakup flagshipa 3090ke. Spet glih obratno kot tebi. 
 

Prioritete kolega vg, enkrat se malo potrudi razumet drugacne. 

Povezava do prispevka

1500€ za gpu, ki bo naslednjo generacijo na nivoju 500€ gpuja, nima nobenega smisla. Ta grafa je narejena samo za tiste, ki jim je tak denar drobiž in hočejo najboljše. Če bi bila 3090 30% hitrejša kot 3080 je druga zgodba, ker bi potem plačal premijo za true next-gen izkušnjo.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pač odvisno kako se tvoj upgrade cikel sklada s konzolnimi, ker ob izidu novih se hardverske zahteve precej dvignejo in si prisiljen v upgrade.

 

Rossoner reče pred 2 minutama:

Potem so tudi next-gen konzole prehodna generacija, ker jih tale 3080 pelje scat z lahkoto <_<

samo tam je 30 fps sprejemljivo ;)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 minutami:

Pač odvisno kako se tvoj upgrade cikel sklada s konzolnimi, ker ob izidu novih se hardverske zahteve precej dvignejo in si prisiljen v upgrade.

 

samo tam je 30 fps sprejemljivo ;)

 

Tukaj pa 2 settinga spremeniš, pa si na  60+ fps z lahkoto in še vedno z boljšimi vizuali kot next-gen konzole....

Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 urama:

1500€ za gpu, ki bo naslednjo generacijo na nivoju 500€ gpuja, nima nobenega smisla. Ta grafa je narejena samo za tiste, ki jim je tak denar drobiž in hočejo najboljše. Če bi bila 3090 30% hitrejša kot 3080 je druga zgodba, ker bi potem plačal premijo za true next-gen izkušnjo.

a se mar že kaj ve o naslednji generaciji nvidij al to govoriš na osnovi konzol?

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 7 urami:

 

1080p in 1440p isti fpsji ??

CPU ozko grlo ?

Bingo. ;)

 

Tudi glede alociranja RAMa. Da to je tudi stvar, dejansko pa ne porabi toliko. Več kot ga imaš, več si ga bo vzelo, da se bo počutilo varno in umeji micro-stutter. :D

 

 

@DrAndy: It's not trolling if he believes it.

Sicer pa je veliko ostalih tule, ki s svojim AMD fanboyizmom sežejo veliko dlje.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Fantje nkar ga ne serte z limanjem videjev. Sem že 100x rekel, da je večina teh videjev fake.

 

Ta od RDR 2 je pač fake video.

 

1. Ni CPU bottleneck, CPU je takrat bottleneck, ko odstotek uporabe grafične pade pod 90%, dokler je 95%+, pomeni, da jo nič ne zavira. 

2. Precej slabše grafične imajo @ 1080p pri RDR povprečno 100fps, ta state of art bo pa kar 60-70fps...

 

Če še kaj ni jasno, kar prašte.

Lp

Mr. Hardware

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...