Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Dono reče pred 4 urami:

A bi kdo kupu 2080ti?

Kolega prodaja. 1 leto staro zadevo. 
ne vem kok je vredna. 

Bla je cca 1.1k takrat. 

Zdej verjetno okol 600-650?
 

Po mojem se je tvoj kolega kar oreng zaštrikal s prodajo te kartice v tem trenutku. Slabšega trenutka ne bi mogel izbrati.

Ne verjamem, da bo kdo (če ni popolnoma izven poznavanja trga grafičnih kartic) pripravljen toliko odštet zanjo. Po zmogljivosti je konkurenca RTX 3070, ki naj bi bila okrog 600€, s tem, da je 3070 nova, z novo tehnologijo in polno garancijo.

Ne vem, zakaj bi kdo kupil rabljeno kartico, starejše tehnologije in z manj (ali pretečeno) garancije, za ceno nove enako zmogljive? Jaz vem, da zanjo ne bi dal več kot 400€.

Povezava do prispevka
Fallen0ne reče Dne, 19. 11. 2020 at 22:39:

Uradni zastopnik pri nas je Accord 92: https://www.pcplus.si/sapphire-nitro-amd-radeon-rx-6800-xt-se-16gb-gddr6-amd-rdna-2-gaming-graficna-kartica.html

Gremo stavit če bo cena čez jurčka :lol: ?

 

 

Sem oddal povpraševanje včeraj zjutraj (sem vprašal tudi za 6900 XT), samo niso mi še odgovorili - dober začetek, moram rečt, to je vedno pomembno, ko se pogovarjaš s trgovci :D

 

Drugače jaz bom tako reku - trenutno po testih mi 6800 XT definitivno odpade v primerjavi z RTX 3080.

Klasični performance je sicer približno enak kot 3080, ampak ray tracing je 30-50% slabši in še to zgleda z vprašljivimi nastavitvami na AMDju, kot so ugotovili pri Tom's Hardware.

Ni še DLSS ustreznice, katera pa tudi ko bo, ne bo na ravni Nvidie, ker AMD pač nima namenskih coreov za DLSS, tako kot ima Nvidia Tensor cores.

Imam 3440x1440 monitor in Intel platformo, tako da tudi 10 al 16GB VRAMa in Smart Access Memory mi ne igra nobene vloge.

Nvidia bo omogočila svoj "SAM", ki bo delal tudi na Intel platformah, tako da tudi to je še en plus v prid Nvidii za nas Intelovce.

 

Edini resen dvom, ki ga imam, je ta, da so nove konzole na isti RDNA2 arhitekturi kot novi Radeoni - to pa se zna izkazat za ful pomembno...kaj vi mislite glede tega?

Povezava do prispevka

SAM bo cross compatible na obeh GPUjih slej ko prej. 

 

Dvomim, da si je vredno beliti glavo s tem, da konzoli furata RDNA2. V prejšnji generaciji se, razen tega, da so nekatere ostarele radeonke solidno poganjale nove špile, ni veliko poznalo
(ni pa zgodovina nekaj iz česar se da napovedati prihodnost). Verjetno boš prej menjal, kot bi to prišlo do izraza.



Meni je 6800 xt kul grafa, se pa ful bojim coil whine-a. Ne prenesem, da je kišta slišna. Če bi bilo več razlike v ceni bi jo lažje vzel, pri teh cenah pa skoraj nima smisla. Če se že toliko skeširaš vzemi 3080 imo.

 

uredilo bitje Tawny
napače
Povezava do prispevka
Tawny reče pred 7 minutami:

Meni je 6800 xt kul grafa, se pa ful bojim coil whine-a. Ne prenesem, da je kišta slišna. Če bi bilo več razlike v ceni bi jo lažje vzel, pri teh cenah pa skoraj nima smisla. Če se že toliko skeširaš vzemi 3080 imo.

coil whine imaš ponavadi pri zelo visokih fpsjih(>200), tako da če ne igraš CS:GO se jaz ne bi sekiral zaradi tega

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Saj vemo to maksi ... Ja, ce je coil whine v menuju kjer seka 300FPS, no biggie (Vega mi je tako pela v menujih hehe, sam je bla sicer silent), ampak vsi vemo, da so nekatere kartice bolj nagnjene k temu kot druge.

 

Ful reviewov in kupcev tozi o absurdnem coil whine-u na referencni 6800XT pri cist obicnih FPSih (6800 zgleda nima toliko tezav) in se sekiram.

 

 

 

Pac osebno mi dol pade, ce kista cvili. Namensko kupujem PSUje brez ventilatorjev in dusena ohisja. Kaj cem, star sem in hocem tisino.

Povezava do prispevka

zgleda da včasih rabi gpu nek čas uporabe in potem izgine, problem tudi ni vezan samo na 6800xt

 

iz reddita

 

Navedek

Last week my 3080 had very audible levels of coil whine. After hours of benchmarking and gaming later over the course of the past week, it has all but disappeared. Pops up in the menus of games for a couple seconds and then goes silent.

 

treba je počati kak teden ali dva, če je to sploh realen problem

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 56 minutami:

Nvidia bo omogočila svoj "SAM", ki bo delal tudi na Intel platformah, tako da tudi to je še en plus v prid Nvidii za nas Intelovce.

Omogočil ga bo AMD sam, ker jim je v interesu da njihovi lastni GPUji in CPUji dobro delajo tudi na drugih platformah: https://www.extremetech.com/gaming/317636-amd-will-bring-smart-access-memory-support-to-intel-nvidia-hardware . Za razliko od ostalih dveh, AMD ne fura šiti ekskluzivističnih praks :D.

 

Jaz bom 6800XT nabavu, že zaradi nižje cene in porabe. Od RT itak ne pričakujem kaj dosti, dokler ne pridejo prave 4K kartice z RDNA3. Neke vrste DLSS pa že imajo (AMD sharpening opcija).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...