Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Fallen0ne reče pred 2 urama:

Neke vrste DLSS pa že imajo (AMD sharpening opcija).

 

RIS je čisto nekaj drugega kot DLSS. RIS je zgolj sharpener in nima nobenih upscale creation kapacitet. Če je bil DLSS1 čisti joke, je 2 kar game changer.

 

maksi reče pred 1 uro:

Me zanima koliko od tistih, ki tukaj glasno očitajo amdjev slabši raytracing, bo dejansko imelo to vklopljeno v igrah. 

 

Bodo vklopili, si ga zdrkali na odseve, potem pa izklopili do konca igre.

 

Raytracing GI recimo toliko spremeni izgled, da je težko opisati. Tukaj ne gre več za nek fad. Če je igra z njim neigrabilna, potem seveda ne forsiraš, sicer pa imaš seveda vklopljeno.

 

Povezava do prispevka
Tawny reče pred 3 minutami:

Raytracing GI recimo toliko spremeni izgled, da je težko opisati. Tukaj ne gre več za nek fad. Če je igra z njim neigrabilna, potem seveda ne forsiraš, sicer pa imaš seveda vklopljeno.

če GI misliš "global illumination", potem tega ne boš videl še kar nekaj časa razen v nezahtevnih igrah kot Minecraft

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
PS5 Lover reče pred 23 urami:

ter tudi 2080Ti z 11gigiči je še vedno killer:D

 

Potrjujem :)

 

Sicer sem bil ornk salty, ko so Nvidia objavli svoj tazadnji scam z razliko v ceni med 2080 in 3080, samo kaj čem zdaj. Še dobro, da sem jo kupil za jurja namesto 1400, po kolkor so se takrat prodajale, tak da sem vsaj to prišparal.

 

Je pa bla itak overpriced, to pa ni vprašanje :D Samo ko bom igral Cyberpunk 2077 na ultra + raytracing, bom pozabil na to ;)

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Tawny reče pred 3 urami:

SAM bo cross compatible na obeh GPUjih slej ko prej. 

 

Dvomim, da si je vredno beliti glavo s tem, da konzoli furata RDNA2. V prejšnji generaciji se, razen tega, da so nekatere ostarele radeonke solidno poganjale nove špile, ni veliko poznalo
(ni pa zgodovina nekaj iz česar se da napovedati prihodnost). Verjetno boš prej menjal, kot bi to prišlo do izraza.



Meni je 6800 xt kul grafa, se pa ful bojim coil whine-a. Ne prenesem, da je kišta slišna. Če bi bilo več razlike v ceni bi jo lažje vzel, pri teh cenah pa skoraj nima smisla. Če se že toliko skeširaš vzemi 3080 imo.

 

 

sej 99,99% da bom v ponedeljek naročil eno tole pri Mlacomu, ki do Cyberpunka ni več dosti...sem prebral kar nekaj testov in ta je zgleda med najboljšimi 3080 nasploh - slučajno imam tudi TUF matično, tako da bo tudi stilsko kot tata na sosedo.

me pa zanima koliko se bom načakal, če bo pred novim letom - ful sem skeptičen. :D

 

https://www.mlacom.si/asus-tuf-gaming-rtx-3080-oc-tuf-rtx3080-o10g-gaming

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 10 minutami:

 

Potrjujem :)

 

Sicer sem bil ornk salty, ko so Nvidia objavli svoj tazadnji scam z razliko v ceni med 2080 in 3080, samo kaj čem zdaj. Še dobro, da sem jo kupil za jurja namesto 1400, po kolkor so se takrat prodajale, tak da sem vsaj to prišparal.

 

Je pa bla itak overpriced, to pa ni vprašanje :D Samo ko bom igral Cyberpunk 2077 na ultra + raytracing, bom pozabil na to ;)

 

2080Ti je vrh glave še za vsaj par let - govorimo o 3070 performansu 

 

 

Povezava do prispevka

Stipe, prašaj kle po forumu te tanajbolj glasne, kje se dobi kartice (3080) za 800$. 

Ker so bli par dni nazaj precej pametni, da je 950e scalperska cena.

No evo, zdej ka folk daje 1k (kar je na supply/demand logično), je pa vredi. 

Keri pofukani hinavci pa bluzerji ste eni. Pa na vsake par dni neki drugega blodite. 

Fak bi vas tepu. 



 

Povezava do prispevka
Fallen0ne reče pred 3 urami:

Omogočil ga bo AMD sam, ker jim je v interesu da njihovi lastni GPUji in CPUji dobro delajo tudi na drugih platformah: https://www.extremetech.com/gaming/317636-amd-will-bring-smart-access-memory-support-to-intel-nvidia-hardware . Za razliko od ostalih dveh, AMD ne fura šiti ekskluzivističnih praks :D.

 

Jaz bom 6800XT nabavu, že zaradi nižje cene in porabe. Od RT itak ne pričakujem kaj dosti, dokler ne pridejo prave 4K kartice z RDNA3. Neke vrste DLSS pa že imajo (AMD sharpening opcija).

 

kakor komu, zgleda - meni je ray tracing bomba - recimo v Watch Dogs Legion kar sem gledal primerjave, prav spremeni komplet atmosfero v igri, ko enkrat to vidiš, nočeš več igrat brez - Cyberpunk bo pa verjetno še toliko bolj igral na vzdušje...

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 36 minutami:

 

sej 99,99% da bom v ponedeljek naročil eno tole pri Mlacomu, ki do Cyberpunka ni več dosti...sem prebral kar nekaj testov in ta je zgleda med najboljšimi 3080 nasploh - slučajno imam tudi TUF matično, tako da bo tudi stilsko kot tata na sosedo.

me pa zanima koliko se bom načakal, če bo pred novim letom - ful sem skeptičen. :D

 

https://www.mlacom.si/asus-tuf-gaming-rtx-3080-oc-tuf-rtx3080-o10g-gaming

 

Srecno. Jaz sem pri njih 5.11. narocil  CPU. Pisalo je 2-10 dni, so far there was radio silence. 10-30 je kar pain.

Povezava do prispevka
Tawny reče pred 3 minutami:

 

Srecno. Jaz sem pri njih 5.11. narocil  CPU. Pisalo je 2-10 dni, so far there was radio silence. 10-30 je kar pain.

 

ja, že 2-10 je škakljivo, 10-30 me bo pa verjetno že izdajalo potrpljenje :D

samo kaj češ, vemo kaka je situacija povsod, niso niti oni krivi - ko sem kupoval za PC in se mi je mudilo, sem gledal da je vse al na zalogi, al 1-3 dni in so vse poslali v roku, nimam kaj reč...

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 21 minutami:

Stipe, prašaj kle po forumu te tanajbolj glasne, kje se dobi kartice (3080) za 800$. 

Ker so bli par dni nazaj precej pametni, da je 950e scalperska cena.

No evo, zdej ka folk daje 1k (kar je na supply/demand logično), je pa vredi. 

Keri pofukani hinavci pa bluzerji ste eni. Pa na vsake par dni neki drugega blodite. 

Fak bi vas tepu. 



 

 

za 800$ ni, ne - kaj šele za msrp 699$, ki se zdaj sliši kot slaba šala :D

 

 

Povezava do prispevka
Tawny reče pred 11 minutami:

Nerodno sem se izrazil, niso krivi. Trenutno se HW čaka res dolgo. Tudi z mindfactory enako dolgo čakam dele, ki niso sploh tako novi, kar se datuma izida tiče.

 

je zanimiva situacija, ja - v bistvu ne pomnim kdaj je bilo tako, da je bil tak vsesplošen shortage pomembnejših komponent in da je trajal tako dolgo...zdej al folk več kupuje, ker je doma/dela od doma, al fabrike delajo z zmanjšano kapaciteto, al jih res toliko jugajo yieldi, al ti scalperji res pokupijo take enormne količine, al kaj je...po drugi strani pa gledaš youtuberje, prav tisto hardware galore in si misliš fuck you, Linus. :D

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 58 minutami:

 

je zanimiva situacija, ja - v bistvu ne pomnim kdaj je bilo tako, da je bil tak vsesplošen shortage pomembnejših komponent in da je trajal tako dolgo...zdej al folk več kupuje, ker je doma/dela od doma, al fabrike delajo z zmanjšano kapaciteto, al jih res toliko jugajo yieldi, al ti scalperji res pokupijo take enormne količine, al kaj je...po drugi strani pa gledaš youtuberje, prav tisto hardware galore in si misliš fuck you, Linus. :D

Potem se vprašaš, za koga youtuberji sploh še delajo te videe? Itak ne moreš nič drugega kot, da se ti samo sline cedijo, v dobrotah pa lahko uživajo samo redki izbranci.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...