Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

DaMachk reče pred 10 minutami:

Kar bold statement glede na to da je oboje bolj ali manj Vaporware in jih s tezavo dobis.


Ne govor. Schrodingerjeve kartice, potencialno obstajajo, dokler jih noces kupit.

 

Super Km3t reče pred 8 minutami:

ampak ma v bistvu kar prav :D

 

tist o RTju na konzolah je pa itak... eh, sploh ne bi. jst švicam k tuhtam kolk časa bojo sposobne porivat 60FPS, da je ne bom skozi okno fuknoo, pol bi pa o RTju govoril. HAHAHA.


Sicer vem o čem govoriš, a hkrati sem impresioniran nad grafiko, ki jo ganjajo nove konzole za 400-500 eur. Me zanima koliko optimisation headrooma je (gotovo ne toliko kot na ps3 tho)
 

uredilo bitje Tawny
Pozabil besede
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 34 minutami:

raytracing bo interesanten, ko bo ljudski feature. do takrat... je še dolga pot. Zaenkrat je tudi imo preveč gimmicky, pa še vsaj 2 generaciji bo prehud performance penalty, da bi se casualcu zdelo vredno. Do takrat se ne bom šolal na petdesetih prispevkih o tem, kaj RT sploh je, da bom znal opazit razliko in mi bo prihajalo na RT.

 

Super Km3t reče pred 30 minutami:

Z razlogom je to feature samo dražjih kartic, zatorej nehajte kozlat ljudem, da je to karkoli drugega kot gimmick, ker je že v štartu mega korporacija naredila to za tiste k so pripravljeni plačat mastne denarce za "bragging" rights (oz. hud diminishing return).

 

Če bi blo tako hudičevo revolucionarno, bi v štartu zapeljali tako, da bi tudi najcenejša gtx grafa imela neko verzijo tega (beri: bi pustili najavo te neumnosti par let kasneje). Tud then, gre za Nvidio, so no surprise there.

 

3060Ti bo imel raytracing in je 400€ kartica - v kombinaciji z DLSS bo ponujal čisto igrabilno izkušnjo

tudi 3080 je načeloma 700€ kartica...to da je trenutno pač pomanjkanje in so cene poduplane, to še ne pomeni da bo večno tako.

Tako da ja, raytracing je zame skoraj že ljudski feature...

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 44 minutami:

Ma ne gre se za sprenevedanje...

Gre se mi za to da je cisto overhyped "feature" ki po mojem mnenju ne naredi igre boljse. Crap igrica z RT-jem bo se vedno crap, pa magari se vidijo odsevi lepse.

 

Ne recem, da ni zadeva interesantna, ampak ce rabim grafo za jurja, ekran s HDR1000 certifikatom, G-sync Pro al karkoli je, z namenom da lahko "uzivam v boljsem immersionu", je to stvar ki ni znotraj mojih interesov.

Sem prevec casualec, da bi fliknil 3 jurcke v desktop samo za take (trenutne) gimmicke. Raje bi imel spodobno grafo za 400€, ki mi prinese dober upgrejd napram temu kar imam sedaj, kot pa Raytracing.

 

Ko bo stvar stalnica, tudi na "mid price tier" grafah in v vecini iger, potem me bo zanimala. Naslednje 3 leta, pa lahko brez tezav prezivim brez tega :D

 

 

dobro, to je čisto legit argument in drugo od tega, kar maksi hoče povedat

kmalu boš imel RT tudi na ljudskih grafah za 400€, ne bo dolgo minilo... :)

 

Povezava do prispevka

No to ne bo držalo. Kdaj je bila ljudska grafična 200€?

 

Eno zadevo hočem razložit že 5 let, pa jo folk enostavno noče razumet. S staranjem prebivalstva oziroma gamerjev se tudi kupna moč veča. 15 let nazaj, 40 letnih gamerjev praktično ni bilo, razen parih izjem. Danes jih je ogromno. In pri 35ih letih ima posamemeznik precej več denarja, kot je imel pri 20ih, ali 15ih. In danes če pogledaš na forumu, vsi kupujejo grafe 600€+. Nisem še videl, da kdo sestavlja nov komp in da grafično za 300€ notri.

 

20 let nazaj, ko je bil svet še črno bel, je high end grafična koštala isto, kod danes. Geforce2 ultra in voodoo 5 6000 sta bili okoli 600$, kar bi danes koštalo upoštevajoč inflacijo 900$. Smo tam tam ane?

 

Meanwhile pa imaš odlično 1080p grafično za manj kot 200€ in zelo dobro 1440p grafično za manj, kot 300€.

 

Povezava do prispevka

jst sm dal za gtx960 2GB leta 2015 197€. s 1060 serijami je bla pa normalna 6gb verzija nekje okolo 300, al kolk? tista waste of silicon 3gb verzija k ni bl avredna nakupa pa kolk? nisem več spremljal cen v tistih časih, ekr sm bil happy camper z 960.

 

na forumih visimo vsaj mal entuziasti, k en druzga hajpamo in si v internem monologu upravičujemo skoz dražje nakupe. v lajfu ne bi kupil rtx 2070 za tolk sovdov, če ne bi po forumih trolal in se ampal. včasih sem zgolj teste pogledal in se odločil v okviru začetnega budgeta. ljudska raja gre v štacune pa kup prvo zadevo k ma X in spizdi. :D

 

 

 

 

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 14 minutami:

jst sm dal za gtx960 2GB leta 2015 197€. s 1060 serijami je bla pa normalna 6gb verzija nekje okolo 300, al kolk? tista waste of silicon 3gb verzija k ni bl avredna nakupa pa kolk? nisem več spremljal cen v tistih časih, ekr sm bil happy camper z 960.

Ja samo, samo ne smemo se preveč na imena naslanjat., ker je še ogormno drugih stvari vmes. 1060 6gb je bila insane hitrejša od 960 in najmanj 50% več rama, pa je bila samo 50$ mrsp višji. Realno ceno na trgu pa moraš upoštevat, da je prišla v času mining manije.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 25 minutami:

Ja samo, samo ne smemo se preveč na imena naslanjat., ker je še ogormno drugih stvari vmes. 1060 6gb je bila insane hitrejša od 960 in najmanj 50% več rama, pa je bila samo 50$ mrsp višji. Realno ceno na trgu pa moraš upoštevat, da je prišla v času mining manije.

Po kateri logiki ne bi smel generation to generation imeti insane pospeške? RX 480 je bil enako hiter in stal 250€, 470 ne kaj dosti slabši pa 200€.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 1 uro:

ampak 400€ ni ljudska cena. ljudska cena je bla dolgo časa 200€. potem je amd zaspal in je nvidia ustalila ljudsko ceno 300€, zdej, courtesy of human malware pa bomo ostali na 400.

 

kako bo 200€ ljudska grafa, ko pa samo en dober CPU stane toliko...a pri grafi imaš ful več enih komponent in ponavadi večji čip kot pri CPUju - ne more bit.

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 urami:

 

kaj zdej ti, mi boš prodal to kartico, al boš zdaj tudi ti kot VonGriffin? :D

 


Prodal bi jo izključno samo njemu, zaradi njegovega hvalisanja in podpasnega namigovanja na moj račun.
Ampak potem si je ni upal kupit (to sem predvideval, zaradi česar sem mu sploh ponudu deal), pa še označu me je za scalperja, ker sem mu želel prodat gpu za isti keš kot stane v nerupetini (950e).

Bi jo prodal/menjal za 6800xt v primeru, če bi software za deeplearning delal na AMDju, ker bi mi 6giga rama več prišlo prav. Žal ne. Gpu zaenkrat ostaja. 

 
 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

 

kako bo 200€ ljudska grafa, ko pa samo en dober CPU stane toliko...a pri grafi imaš ful več enih komponent in ponavadi večji čip kot pri CPUju - ne more bit.

 

 

en dober cpu je ponavadi stal pod 200e. zadnje case ne vec, ceprav spet odvisno kolk se komu zdi cpu pomemben v gaming kontekstu in kolk ti par desetakov vec bolj igra v prid na grafi kot na cpuju. 

Povezava do prispevka

Ne vem. 
mogoče to da stane 165e (ceneje.si). 

Pač, cene pišeš kot se ti sprdne. Ko želiš da jih prikažeš visoke maš slovenske, ko želiš pokazat best buy, pa nemške (verjetno tudi z DE davkom). 

Piš normalne slovenske cene. 

Pa tud če je 130e, je še vedno poštnine 22.

 

torej je 152. Pizda no. Malo doslednosti vsem nebi nč škodlo.

ps. aja ne, tud ne bo šlo čez. 

162 + 22e poštnina (oz. 155+22 = 177)
184e torej (Computeruniverse)

 

 image.thumb.png.6da00655186ecfe766abde4a4bacf07e.png


 

Povezava do prispevka

Ok... haha :)

Drugače zmeraj pišem nemške cene. Ampak v redu, se opravičujem vsem in se posipam s pepelom. Procesor ni dobrih 130€, ampak 165€. Glede na to, da se že 10+let pogovarjamo izključno o nemških cenah, boš prevzel ti pobudo, da so to končno standardizira in da ko se obmo pogovarjali, da rečemo SLO cene only in tudi druge opozarjaš na to?

 

Moje point ostaja isti, dober proc je pod 200€. In vprašanje ostaja isto, kaj je narobe s procesorjem za 165€?

 

 

 

Povezava do prispevka

Ti bom probu razložit mojo frustracijo glede cen.


Primer v zgodbici:
Stipe je kupu best buy komp po tvojih nasvetih (ni važno kaj je kupu). In na koncu je pol bla razlika 30% (številka je izmišljena) v buildu, ker je on kupoval v SLO ti si pa govoru za DE. 
V primeru da bi bil stipe maxi, si potemtakem tega price/performance PCja nebi mogu privoščit. Oz. bi se mogoče odloču za druge komponente v svojem budgetu, ker bi mu zmanjkalo 300e (številka je izmišljena), ker je med SLO-DE trgoma lahko velika razlika.
Plot twist: To tud ni res. Tud če bi maxi kupoval iz nemčije, bi se verjetno odloču za opcijo, kjer čaka naslednjo generacijo. Tko da bi bla tvoja konfiguracija spet zastarela.  

Kar se pa tiče 10400f. Z njim res dobiš največ instructions per second pod 200e.

AMD 3600XT je cca 70-80e za isti kurac od performansa.  
 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Jebeš Nemce in njihovo poštnino. Potem dam dosti raje 10€ zraven pa imam tu.

Kadar kupuješ en sam izdelek, ki ni zdej 300€+ je res velikokrat bolje kupit kar pri nas. Ko pa sestavljaš cel komp, se pa kar nabere, sploh če je dražji.

 

Problem je bolj v tem, da pri nas določenih stvari enostavno ni. Recimo 5600xt je taka luštna midrange graifčna, ampak pri nas jih skoraj ni.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Kadar kupuješ en sam izdelek, ki ni zdej 300€+ je res velikokrat bolje kupit kar pri nas. Ko pa sestavljaš cel komp, se pa kar nabere, sploh če je dražji.

 

Problem je bolj v tem, da pri nas določenih stvari enostavno ni. Recimo 5600xt je taka luštna midrange graifčna, ampak pri nas jih skoraj ni.

Ja sem bil tudi prepričan v to pa mi je Stipe, ko sva preračunavala za njegov računalnik pokazal drugačno sliko. Res je, da je ceneje bila periferija, dražji pa procesor in matična... Na koncu pri njegovem kompu ni blo niti 100€ razlike, pa je kar high end comp.

 

Super Km3t reče pred 3 minutami:

MF ima brez poštnine, če naročiš po polnoči. Čudna fora, ampak dobra fora. 

 

Res je, to vem že dalj časa. Ampak kaj, ko ne pošiljajo k nam. Moraš poslat onim, ki ti prepošljejo pa pač njim moraš tisto plačat :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...