Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

kmetek reče pred 3 urami:

Cene so previsoke.

 

3070 MSRP 500$ so 700€

3080 MRRP 700$ so 1000€+

 

https://www.pcplus.si/racunalnistvo/komponente/graficne-kartice.html?dir=asc&graficni_procesor=2860&order=price

če kdo rabi lahko preko mene dobi.

 

Ampak ja, 6800XT MSRP 699$ pri nas sitnica 1000€

 

kaj to je prišla neka pošiljka v Slovenijo?

ki vidim da jih je kar nekaj "na zalogi" po naših trgovinah...sicer so še malo bumpnili cene, to tudi vidim. :D

 

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 3 urami:

Sem ravnokar dobil Palit 3080 Gaming OC za 870 na amazonu, kdorkoli je linkal tisti twitter acc hvala :D 

 

Rossoner reče pred 2 urama:

 

Ja no počakajmo da pride, da mi ne bodo jutri stornirali vse, pri Amazonu je to kar verjetno :) 

 

ja, jaz sem se tudi prehitro veselil za tisto na computeruniverse - so mi pa vsaj takoj danes, ko sem jim pisal, že nakazali denar nazaj. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 15 minutami:

Zaradi lockouta hočejo gaming komp, prav tako imajo zaradi višek denarja, ki bi drugače porabili za druge zadeve.

 

to par zanesenjakov hoče gaming komp - ostali kupujejo zaradi dela od doma, šolanja na daljavo ipd...tisto kar niso porabili za dopust v tujini letos, je šlo za nakup računalnika, ni viška denarja. :D

 

Povezava do prispevka

Ni čist tko maksi ane...

 

Zadeve so mnogo širše v ozadju. Skratka dogajajo se veliko stvari in najmanjši problem je ravno folk, ki hoče grafično za svoj komp, žal pa tudi največ najebe. Ne gre samo za grafične, ampak tudi za vse ostale čipe je problem.

Cvoid 19 - vse kar je povezano z proizvodnjo in logistiko

Covid 19 - vse kar je povezano z incrased demand

Vojna za proizvodnjo čipov med giganti

Hladna vojna med Kitajsko in USA

Minerji

 

Priperlje do tega, da imaš grafično, kot je rtx 3080, katere je msrp  je 580€, težko dobiš pod 1000€

 

Povezava do prispevka

Samo a se vam res splača v taki neracionalne naložbe? 

 

Recimo da imaš komp, ki poganja last gen špile kolikor toliko ok - garantiram da je še vsaj 20 vrhunskih špilov in pa vsaj 50 odličnih, ki jih niste preigrali (da ne omenjam še vsega na konzolah). In zdaj nabavljati tako svinjsko precenjene komponente za kaj? en špil - cyberpunk?

 

Jaz bi razumel, če imate 200 jurčkov rezerv na računih in zaslužite za eno grafično v enem dnevu, samo karkoli ostali je pa čisto neracionalno. Pa ne mi zdaj s tem butastim argumentom, kaj če jutri crknem. Še vedno govorimo o tem, da boste svinjsko preplačali komponente  za dve igrici (za katere pa vam je potem še škoda dati denar, čeprav so drobiž v primerjavi s kurčevo precenjeno grafično:rofl:

Povezava do prispevka

V začetku leta, ko sem kupoval 2080 Super mi je maksi svetoval počakt na novo generacijo, ker bo super duper in bojo cene starih grafičnih padle nenormalno ipd. Tudi kasneje se je številnim svetovalo isto, ko je bilo že znano,d a bojo veliki izpadi delovnega procesa in produkcije zaradi korone. Tako pri PC komponentah kot zaradi novih konzol... Pa se je vseeno zagovarjalo (od enih) počakat novo generacijo... Vsi Youtuberji so napovedovali isto, da bo pomanjkanje... evo pa smo danes točno tu kje smo in kar sem tudi sam kot popoln amater predvidel. Jaz bi sedaj že eno leto skoraj bil brez grafične in ostali, ki so kasneje nabavljali ravno tako.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 10 minutami:

Samo a se vam res splača v taki neracionalne naložbe? 

 

Recimo da imaš komp, ki poganja last gen špile kolikor toliko ok - garantiram da je še vsaj 20 vrhunskih špilov in pa vsaj 50 odličnih, ki jih niste preigrali (da ne omenjam še vsega na konzolah). In zdaj nabavljati tako svinjsko precenjene komponente za kaj? en špil - cyberpunk?

 

Jaz bi razumel, če imate 200 jurčkov rezerv na računih in zaslužite za eno grafično v enem dnevu, samo karkoli ostali je pa čisto neracionalno. Pa ne mi zdaj s tem butastim argumentom, kaj če jutri crknem. Še vedno govorimo o tem, da boste svinjsko preplačali komponente  za dve igrici (za katere pa vam je potem še škoda dati denar, čeprav so drobiž v primerjavi s kurčevo precenjeno grafično:rofl:

Obstaja tudi na NESu 30 dobrih iger, katerih nisem preigral...

 

Racionalno neracionalno... je tko... Odrasli človek z 30+ let z redno službo pa ja ne bo umrl če bo enkrat na 5 let kupil grafično za 1000€. Ne kupujjo se rabljeni avtomobili, ki so bili novi 150k€, katerih 3 mesečno vzdrževanje je več kot 1k€. Večina ljudi s kompi za 3000€+ sploh niso hardcore gamerji, ampak gre za neke želje iz otroštva, tako kot avti za 150k€, sj noben ne dirka. Ura 200€ isto kaže, kot tista 1000€ če že govorimo oracionalnosti.

 

Pri teh stvareh gre za nekaj druega. Že sam pogled na kišto, katero imaš na mizi za 3000€ je poseben filing, tista debela mogočna grafična in tisto vodno hlajenje :wub:

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

V začetku leta, ko sem kupoval 2080 Super mi je maksi svetoval počakt na novo generacijo, ker bo super duper in bojo cene starih grafičnih padle nenormalno ipd. Tudi kasneje se je številnim svetovalo isto, ko je bilo že znano,d a bojo veliki izpadi delovnega procesa in produkcije zaradi korone. Tako pri PC komponentah kot zaradi novih konzol... Pa se je vseeno zagovarjalo (od enih) počakat novo generacijo... Vsi Youtuberji so napovedovali isto, da bo pomanjkanje... evo pa smo danes točno tu kje smo in kar sem tudi sam kot popoln amater predvidel. Jaz bi sedaj že eno leto skoraj bil brez grafične in ostali, ki so kasneje nabavljali ravno tako.

Pa sj če maksija poslušaš, nikoli nič ne kupiš, ker je treba skoz malo počakat.

Povezava do prispevka

Mah ne vem no, 1000 evrov za grafično za to da imam potem 2 eksluzive na PCju:rofl: 

 

Fora je, da za 1000 evrov si lahko sestaviš precej dober PC, ki poganja vse razen kakšnega najbolj zahtevnega špila na max ali pa določenih špilov na 150 fps (čeprav ne vem zakaj bi to želel).

 

Ampak ok, jaz bi še razumel, da bi bile cene komponent res take na normalnem trgu. Ampak meni je bolj čudno to, da zakaj bi kupoval ZDAJ ko so cene res tako brutalne. Hočem imeti takoj najboljše - ok, samo zakaj? Da boš igral točno dve igrici, medtem ko bi lahko počakal pol leta, preigral še 20 vrhunskih špilov na stari kišti, in potem nabavil vse to za 1000 evrov manj.

 

Mogoče pa sem jaz cheaper. Ampak res res ne maram preplačevati stvari. Če že ni nek mega deal, naj bo vsaj fair price.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

to par zanesenjakov hoče gaming komp - ostali kupujejo zaradi dela od doma, šolanja na daljavo ipd...tisto kar niso porabili za dopust v tujini letos, je šlo za nakup računalnika, ni viška denarja. :D

 

ma taki ne rabijo grafičnih kartic, ker v 80 % kupijo laptopt ali vnaprej sestavljen pc

Povezava do prispevka
DrAndy reče pred 1 uro:

Cene so takšne zaradi črednega, slepega in nepremišljenega potrošništva in posledično zaradi množice ljudi, ki so pripravljeni toliko preplačevat, čeprav s tem samo podpirajo oderuštvo in tiča v rit na suho.

Še 17ič povem. Cene so tako, ker robe enostavno ni. Tudi PS5 bi se z lahkoto prodajal danes za 700€+

Povezava do prispevka

Dobil info od slo dobavitelja. Letos 6800xt ne bo vec, o 6900xt se sploh nobenih informacij, pa je izid cez slab tedn. Ryzni so dobavljivi ampak tle je govora o stevilkah do 5 komadov verjetno do konc leta. Za vsako 6800, ki jo narocajo, morjo v promet spravit se 3090:rofl: cene pa dolocajo tuji dobavitelji in tle si "baje" razdelijo slo razpecevalci max 5% cene.

 

tole vse bolj kaze na tragikomedijo.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 urami:

Samo a se vam res splača v taki neracionalne naložbe? 

 

Recimo da imaš komp, ki poganja last gen špile kolikor toliko ok - garantiram da je še vsaj 20 vrhunskih špilov in pa vsaj 50 odličnih, ki jih niste preigrali (da ne omenjam še vsega na konzolah). In zdaj nabavljati tako svinjsko precenjene komponente za kaj? en špil - cyberpunk?

 

Jaz bi razumel, če imate 200 jurčkov rezerv na računih in zaslužite za eno grafično v enem dnevu, samo karkoli ostali je pa čisto neracionalno. Pa ne mi zdaj s tem butastim argumentom, kaj če jutri crknem. Še vedno govorimo o tem, da boste svinjsko preplačali komponente  za dve igrici (za katere pa vam je potem še škoda dati denar, čeprav so drobiž v primerjavi s kurčevo precenjeno grafično:rofl:

 

To je letelo direktno name, vidim. :D

Seveda nimam 200 jurčkov na računu, ker jih porabim za svoj gušt - ne vem kaj bi počel samo z denarjem na računu...verjamem pa da je nekomu gušt tudi gledat kako se mu kopiči denar na računu - in potem umre s polnim računom - aja, ne smem s tem butastim argumentom. :D

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...