Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

če bi bila 3060ti tam nekje 450€ bi letela s polic oz iz skladišča k sneta sekira.

 

da 15-20% je bojlša od 5700xt.

 

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3060-ti-founders-edition/30.html

 

najcenejša v SLO: https://www.pcplus.si/racunalnistvo/komponente/graficne-kartice/palit-geforce-rtx-3060-ti-dual-8gb-gddr6-ne6306t019p2-190ad-gaming-graficna-kartica.html

 

570€

 

če jo kdo hoče zrihtam za 550€ cca

uredilo bitje kmetek
Povezava do prispevka

Imam:

INTEL Core i7-8700K, 6x 3.70GHz                          

MSI Z370-A Pro                                                   

BE QUIET! Pure Power 10 500W CM                                  

GAINWARD GeForce GTX 1060, 6GB GDDR5

CORSAIR Vengeance LPX schwarz DIMM Kit 16GB, DDR4-3000   

Bi malo nadgradil zadevo, predvsem bi zamenjal grafično, ali bi bilo še kaj potrebno?

Katero grafično priporočate v rangu 500€ , ali se splača iti/počakati na serijo 3000 ?   

GeForce GTX 1060 , se to kaj kupuje, koliko je cca vredna?       

Hvala          

Povezava do prispevka
CarRino reče pred 20 minutami:

Imam:

INTEL Core i7-8700K, 6x 3.70GHz                          

MSI Z370-A Pro                                                   

BE QUIET! Pure Power 10 500W CM                                  

GAINWARD GeForce GTX 1060, 6GB GDDR5

CORSAIR Vengeance LPX schwarz DIMM Kit 16GB, DDR4-3000   

Bi malo nadgradil zadevo, predvsem bi zamenjal grafično, ali bi bilo še kaj potrebno?

Katero grafično priporočate v rangu 500€ , ali se splača iti/počakati na serijo 3000 ?   

GeForce GTX 1060 , se to kaj kupuje, koliko je cca vredna?       

Hvala          

Vse ostalo je top, ne rabiš nič menjat. Grafična je pa res švoh. Vzemi tole spodaj. Je drago, i know. Ampak se splača in zagrabi takoj. Nadgradnja naprav tvoji je INSANE.  V Sloveniji jo pod 450€ nikoli ne boš dobil. Če boš čakal, da pade na 500€, takrat bo tudi tvoja vredna 50€ manj in si na istem, samo izzid Cyberpunka boš prebrodil s slabo grafično. Graifčna je NOV model, se pravi ne bo novih še 2 leti in si miren naslednja 4 leta.

 

kmetek reče pred 1 uro:

 

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 5 urami:

 

Mislim, da bo vse OK, ampak bom raj počakal, da mi potrdijo, da je blo shipped. Ti pa tudi storniraj te tvoje naročila za 1,2k, pa si probaj eno na amazonu za do 950€ dobavit :D

 

tomazek reče pred 5 urami:

 

To je jasna stvar. Po prazničnem decembru sem rekel (jan-feb), ker ponavadi v teh mesecih potrošnja na sploh full pade. S povečano dobavljivostjo in pomanjšano potrošnjo pač sklepam, da se bojo tudi cene prilagodile in stabilizirale.

 

 

Evo točno to. V tej noriji je okrog 900€ dobra cena. 1200€ pa vseeno norost :) Ampak vsakomur svoje...

 

Sej nisem vzel za 1200€ - na computeruniverse je tista Gigabyte Gaming OC bila s poštnino 997 in zdaj ta aktualna pri Funtechu je 1096 - ampak ta pri Funtechu je Aorus serija, je itak malo dražja od Gaming OC tudi drugod...

 

tomazek - kaj pa če cene ne bodo padle?

Nvidia je danes povedala, da konec januarja bodo komaj imeli kaj novih informacij glede dobave - do takrat bo sigurno pomanjkanje in verjetno tudi še kak mesec po tem...ne bo se to tako hitro stabiliziralo, vsaj cene ne, če že zaloga - mogoče 50-100€ manj v povprečju in to bo to.

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-rtx-shortages

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 13 urami:

Obstaja tudi na NESu 30 dobrih iger, katerih nisem preigral...

 

Racionalno neracionalno... je tko... Odrasli človek z 30+ let z redno službo pa ja ne bo umrl če bo enkrat na 5 let kupil grafično za 1000€. Ne kupujjo se rabljeni avtomobili, ki so bili novi 150k€, katerih 3 mesečno vzdrževanje je več kot 1k€. Večina ljudi s kompi za 3000€+ sploh niso hardcore gamerji, ampak gre za neke želje iz otroštva, tako kot avti za 150k€, sj noben ne dirka. Ura 200€ isto kaže, kot tista 1000€ če že govorimo oracionalnosti.

 

Pri teh stvareh gre za nekaj druega. Že sam pogled na kišto, katero imaš na mizi za 3000€ je poseben filing, tista debela mogočna grafična in tisto vodno hlajenje :wub:

 

 

z moje strani bom verjetno res preigral Cyberpunk in to bo to, grem na PS5 - ostalo ji bo omladinac vadil dušo. :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 urami:

tomazek - kaj pa če cene ne bodo padle?

Nvidia je danes povedala, da konec januarja bodo komaj imeli kaj novih informacij glede dobave - do takrat bo sigurno pomanjkanje in verjetno tudi še kak mesec po tem...ne bo se to tako hitro stabiliziralo, vsaj cene ne, če že zaloga - mogoče 50-100€ manj v povprečju in to bo to.

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-rtx-shortages

 

Ne vem, na srečo se ne rabim ukvarjat s tem. Ko sem videl predstavitev in MSRP-je za nove grafične sem se malo zamislil, da je škoda, da ne rabim trenutno nič. Sedaj pa mi ni čist nič žal, da imam kar imam in se ne rabim ubadat s to situacijo ter živcirat. Jaz bi popizdil, če bi se zdaj moral ukvarjat s tem.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 16 urami:

denar se najde ali pa ne . Odvisno kdo investira, in kakšne profite si obeta. Za stadion se lahko najdejo zasebni vlagatelji,  država pa za bolnice nima denarja, zasebnih vlagateljev pa to ne zanima.

 

DaMachk, ta drugi link je že razprodan :D

če majo zasebniki dovolj denarja za gradnjo stadionov, država pa premalo sredstev za gradnjo bolnic, potem so davki katastrofalno prenizki

 

  


edit: izbris, ker je višje bilo odgovorjeno

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 16 urami:

Najcenej sm vidu na alternate.de za 499€ :D 

evo iz alternate dobil odgovor. "Ne mormo delat individualnih ponudb v casu pred bozicem, sploh pa ne za avstrijo... dejte na avstrijski strani pogledat"


EDIT: LMAO

image.png.8a09d7f652134db9bbcdaab5c246aa28.png

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

kaj sem vam reku - they raised it up a notch :D

 

jaz nebi čakal, če mislite nabavit, ki to bo še raslo, preden bo začelo padat - in ko bo začelo padat, se ne bo čez noč cena kar prepolovila - boste čakali do naslednje jeseni na neke normalne cene, če bodo sploh padle na normalno - živimo v čudnih časih, people, vsi se gredo vojne profiterje...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...