Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 23 minutami:

Nehajmo se sprenevedati, z vklopljenim raytracingom noben tukaj ne bo igral, DLSS pa (še) nima dosti podpore. Prav tako ima AMD v razvoju alternativo (Super Resolution).

 

Res je, nehejmo se sprenevedati. Z vklopljenim RTjem in DLSSjem ti ne boš igral, ker ne moreš in nič ne kaže, da boš kaj mal mogu. Nvidia ima boljše kartice trenutno, dejstvo. AMD in Nvidia imata oba v razvoju podporo določenim tehnologijam in v pipelineu nove modele, dejstvo. Nič ne kaže, da bo kratkoročno to naredil AMD boljši kot Nvidia, dejstvo.

 

Aja, obvezen ad hominem napad. Par strani nazaj ste (si) se norca delal iz ene punce z gomilo modernega HWja. Pomoje da ti prej dobiš nov komp če si daš narest joške pa twitch account ko s tem tvojim cincanjem in objokavanjem kaj imajo drugi na forumu, tko da ne vem kaj se ji režiš.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 10 minutami:

Par strani nazaj ste (si) se norca delal iz ene punce z gomilo modernega HWja. Pomoje da ti prej dobiš nov komp če si daš narest joške pa twitch account ko s tem tvojim cincanjem in objokavanjem kaj imajo drugi na forumu, tko da ne vem kaj se ji režiš.

 

wtf model, edino kar sem napisal na tisti tweet je tole

  

maksi reče Dne, 8. 12. 2020 at 14:43:

Saj ne veš na kakšen način jih je dobil (in koliko je plačal), tole ne pomeni ničesar.

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Grafičnih ni za dobit, bedna nvidia in njen paper launch, cene niso vredne performanca (najhitrejša serija grafičnih na svetu, ki vse po spisku povozijo prejšno generacijo), PC se itak ne splača, jaz bom konzolo, konzole so bedne, ne da se jih dobit

 

Nalima se slika punce s PS5 in trem 3090, iz n razlogov, ampak kaj je point moreš vprašat samo ti.

 

To ne pomeni ničesar

 

Pač pomeni, da če bi kaj hotu bi že mel, tko kot mal pol konzolca PS5 in cel kup folka v tej temi 3080.

 

Pa ta totalno objektivno zagovarjanje AMDjevih grafičnih in totalno objektivno dajanje v nič tehnologije, ki jo ima Nvidia in je vsaj generacijo pred konkurenco. Dobr je maksi no, sej niso slabe grafične. So pa mal bolj pozno prišle na trg, vseen niso tok dobre, so še mal slabš dobavljive kljub TSMC-power pa isto napihnjeno ceno majo. Praktično vse, kar si lapal zadnje pol leta ni res pa še kar špekuliraš in modruješ.

Povezava do prispevka

Dobro, maksi bo maksijal, sam to da je jay-z 2 cents slim shady naredil povrsen opis je dejstvo. Mislim, nisem gledal videa ker nisem maksi z neomejeno casa v lajfu sam ce ni testiral enthusiast kartice z ostalim hardwarom ki taki kartici pritice je isto k ce bi delal review 3090 na i5 750 od moje babice - precej slabo. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 9 minutami:

Dobro, maksi bo maksijal, sam to da je jay-z 2 cents slim shady naredil povrsen opis je dejstvo. Mislim, nisem gledal videa ker nisem maksi z neomejeno casa v lajfu sam ce ni testiral enthusiast kartice z ostalim hardwarom ki taki kartici pritice je isto k ce bi delal review 3090 na i5 750 od moje babice - precej slabo. 

 

Glej jaz nisem noben hardware expert, kot večina casual userjev ne. Tak, da za 3/4 gimmickov, ki jih grafične ponujajo sploh ne vem kaj so. Niti se nikoli nisem pametnega delal, da se spoznam na to. Test je narejen na številnih različnih nastavitvah, s HDR on/off, DLSS on/off, high, ultra... to vidiš grafe v prvih 5 min... potem naprej 15 minut razlaga in sem samo v ozadju kolko tolko poslušal. To kar sem jaz videl je za mene kot casual userja dovolj. Po moje človek ve za kero ciljno publiko je delal review. Če zadovolji hardcore userje, ki vsako leto vse menjajo, pa ne znam oceniti. Kot pravim niti nimam pojma kaj je ta SAM ipd. Ampak mislim, da je to relevantno za par % populacije. Za tiste bo potem verjetno dober Digital Foundry test, ki pa jih jaz ne spremljam, ker so prepicajzlasti zame in mi tisti detajli niso pomembni.

Povezava do prispevka

Ne, ne štekam, če nekaj ne vem  kaj bi sploh naj blo in če res kaj manjka. Zanimivo mi je kako ti štekaš, ki sploh nisi gledal :D

 

Kaj potem bomo čist vsak video, ki ga kdo prilima od zdaj naprej 3 strani secirali? Ne vem namreč, če sploh obstaja taki, da ne bi našel dlake v jajcu tisti, ki jo išče.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jah ja,  ce gre za slab video se pove da je video slab, ne? Ce naredis test tako da bo nvidia zmagala bo nvidia zmagal, glede na to da sta kartici... Relativno blizu, vsaj 3080, 90 je valda cist drugi rang. Brez problema lahko naredis test kjer vedno amd zmaga. In to je slabo, ker tomazeki pol kupujejo nvidio ceorav MOGOCE to ni najboljsi nakup. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 10 minutami:

Jah ja,  ce gre za slab video se pove da je video slab, ne? Ce naredis test tako da bo nvidia zmagala bo nvidia zmagal, glede na to da sta kartici... Relativno blizu, vsaj 3080, 90 je valda cist drugi rang. Brez problema lahko naredis test kjer vedno amd zmaga. In to je slabo, ker tomazeki pol kupujejo nvidio ceorav MOGOCE to ni najboljsi nakup. 

 

Ah daj no, ne mečmo si peska v oči. 90% nas ve, da je jasno, da je Nvidia najboljši nakup :) Tudi velika večina Youtiberjev. Gremo skup metat videje velikih kanalov kdo več priporoča kero firmo? Jaz sem kot amater to hitro spoznal, ki sem lani novembra kupil top AMD kartico in jo že januarja menjal za top firmo :D

 

maksi reče pred 9 minutami:

V bistvu zakaj sploh potem gledaš, pojdi na povzetek in kupi 3080/3090.

 

Saj ne kupujem kartice. Gledal sem, da lahko tu prcam kak AMD še vedno caplja za Nvidio. Je pa odlično, da se trudi in verjamem, da bojo v roku 3-5 let že skup.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Nehajmo se sprenevedati, z vklopljenim raytracingom noben tukaj ne bo igral, DLSS pa (še) nima dosti podpore. Prav tako ima AMD v razvoju alternativo (Super Resolution).

 

ok, če damo linke Nvidia influencerjev, potem bo jaz tudi dal obratno

 


Ne vem no, Control z RT je bil fenomenalen. 

Cyberpunk čez 5 ur bom pa vejetno igral na low, ker je RT res brezveze uklopit. 

Wtf?


Valda da bom špilal vse špile z RT on. 
Maxi dont go full retard! Never go full retard!

Povezava do prispevka
Arey reče pred 33 minutami:

Sam a ne stekas da je ocitno bil zelo pristranski pri testu? Kot noob valda hoces objektiven test. 

 

ma pusti maksija

kako je lahko test objektiven, če ne testiraš po istimi pogoji?

za objektivno primerjavo pač testiraš s tistimi featurji, ki so skupni obem karticam in ki so možni na vse platformah in tako tudi testirajo čisto vsi testerji, če greš gledat - zdrava kmečka pamet - zato ni primerjave s SAM, ker Nvidia ga še nima in zato tudi ni primerjave z DLSS, ker AMD ga še nima - mislim, primerjave so, ampak logično pod disclaimerji.

 

maksi bo pač danes govoril eno, jutri drugo,  samo da je kontra... :)

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 12 minutami:


Ne vem no, Control z RT je bil fenomenalen. 

Cyberpunk čez 5 ur bom pa vejetno igral na low, ker je RT res brezveze uklopit. 

Wtf?


Valda da bom špilal vse špile z RT on. 
Maxi dont go full retard! Never go full retard!

 

Jaz predlagam, da iz fairplaya do AMDja izklopimo RT in DLSS v Cyberpunku - jaz bom imel slabo vest drugače. :D

(sej ne, da je Nvidia še vedno hitrejša, tudi brez tega)

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 minutami:

 

ma pusti maksija

kako je lahko test objektiven, če ne testiraš po istimi pogoji?

za objektivno primerjavo pač testiraš s tistimi featurji, ki so skupni obem karticam in ki so možni na vse platformah in tako tudi testirajo čisto vsi testerji, če greš gledat - zdrava kmečka pamet - zato ni primerjave s SAM, ker Nvidia ga še nima in zato tudi ni primerjave z DLSS, ker AMD ga še nima - mislim, primerjave so, ampak logično pod disclaimerji.

 

maksi bo pač danes govoril eno, jutri drugo,  samo da je kontra... :)

 

Model, ne nabijaj. Kaj bo nvidia imela cez 4 mesece je tok pomembno kot maksijevo neskoncno cakanje na naslednjo generacijo. Vazno je kaj je zdaj in SAM al kakorkoli se rece je na voljo danes. Tudi DLSS je. S tem se primerja. Ceprav iskreno DLSS je mal goljufanje ampak sure, naredi primerjavo. Sam bodi nepristranski. 

Povezava do prispevka
Arey reče Pravkar:

Model, ne nabijaj. Kaj bo nvidia imela cez 4 mesece je tok pomembno kot maksijevo neskoncno cakanje na naslednjo generacijo. Vazno je kaj je zdaj in SAM al kakorkoli se rece je na voljo danes. Tudi DLSS je. S tem se primerja. Ceprav iskreno DLSS je mal goljufanje ampak sure, naredi primerjavo. Sam bodi nepristranski. 

 

Potem pa AMD šele popuši, da je veselje - SAM prinese max 10%, DLSS pa skoraj 100% - ray tracing na Nvidii je 50% hitrejši - ti res nimaš usmiljenja :D

ni, jebiga, AMD ni še tam, kaj naj 

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

 

Potem pa AMD šele popuši, da je veselje - SAM prinese max 10%, DLSS pa skoraj 100% - ray tracing na Nvidii je 50% hitrejši - ti res nimaš usmiljenja :D

ni, jebiga, AMD ni še tam, kaj naj 

 

 

to si napisal, kot da vsaka igra podpira RT in DLSS, ne zgolj peščica

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 minutama:

Nimam usmiljenja ker nisem fanboy firme ampak kupim tisto ki je boljsi value glede na parametre ki so mi pomembni. Sam to ne pomeni da je half-assed review opravicljiv. 

 

Dej si TI lepo poglej ta review, pa potem povej TI če je half-assed...al toliko zaupaš maksi presoji, da bi tudi kartico kupil po njegovem priporočilu. :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 minuto:

kot da pa vsaka igra profitira od SAM

 

Pa a ni ta SAM tisto, ki deluje samo v kombinaciji s 5000 serijo AMD procesorjev? Če je to to potem je tako specifična zadeva, da bi jo blo celo butasto vključit v test. Testi se vedno delajo na istem sistemu za obe kartice in najbolj nevtralen procesor je Intel. Saj pa večina ljudi ne išče kombotov, samo grafiko.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

Pa a ni ta SAM tisto, ki deluje samo v kombinaciji s 5000 serijo AMD procesorjev? Če je to to potem je tako specifična zadeva, da bi jo blo celo butasto vključit v test. Testi se vedno delajo na istem sistemu za obe kartice in najbolj nevtralen procesor je Intel. Saj pa večina ljudi ne išče kombotov, samo grafiko.

 

Pa ja - in eto, to maksija vseeno ne ustavi... :D

 

 

Povezava do prispevka

Eh kaj to prej nisem vedel (zdaj sem pogooglal). Potem sploh nebi pozornosti polagal. Jebo ga nek gimmick, ki ga niti jaz, ki imam 1 leto star AMD procesor ne morem uporabit, niti 99% celega sveta ne, ki nima Ryzen 5000 serije. Jezus kristus, bog pomagaj :D

 

Jay bi bil butl, če bi ga vključil v test, ne zdaj ko ga ni. Bi kvečjemu lahko zavedel kupce, ki ne bi pozorno poslušali kaj vse rabijo, da bi jim to hasnilo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 35 minutami:

 

Pa a ni ta SAM tisto, ki deluje samo v kombinaciji s 5000 serijo AMD procesorjev? Če je to to potem je tako specifična zadeva, da bi jo blo celo butasto vključit v test. Testi se vedno delajo na istem sistemu za obe kartice in najbolj nevtralen procesor je Intel. Saj pa večina ljudi ne išče kombotov, samo grafiko.

Zakaj the fuck je najbolj nevtralen procesor intel LOL. Ker tomazek tako pravi?

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...