Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Hajvan reče pred 18 minutami:

lol pa če sem n00b no. PSUja še nikoli nisem sam napeljeval. Sam sem menjal procesor, rame, grafično, diske, dvd... tega še nikoli nisem delal.

Poleg tega so mi ta sistem sestavili v nemški tovarni, kjer naj bi bili zaposleni profiji (Agando). Torej kabel, ki gre v grafično ni pravi?

Please help a broth... a n00b.

 

Not sure if trolling...

Povezava do prispevka

 Zdajle nisem pri računalniku, ampak sem pogledal manual od PSUja... V grafični je eden od VGA konektorjev. PCIe 6+2. 

Mimogrede, probal sem že zadnjič priklopiti oba PCIe konektorja na enem kablu pa ni nič spremenilo, če naj bi bila v tem težava?

 

 

20210123_174933.jpg

uredilo bitje Hajvan
Povezava do prispevka

Ma imamo kr mi prav. Nč bt. ;) Lej, narobe si zvezal, ker kabel se priklopi tako, če ni vmesne naprave, je čisto zadnji konektor za priklop. Ne sme ti štrlet, ampak z zadnjim vtičom vtakneš v grafično, da ti kabel ne štrli kot antena. S tem zagotoviš max napajanje na kablu. Isto velja za diske. Če je eden disk, ga priklopi z zadnjim členom v liniji kabla in ne s prvim ali nekje na sred, da ti pol šteli vn ka antena. :D

 

Katere znamke je ta cpu cooler? Ker tak kuler z znakom križa na ventu sem videl 15 let nazaj. Na takratnem cpu amd athlonu mi je povzročal okol 50 stopinj v idlu. Za nek intel i5 10 in 11 gen, je totalno neprimeren. Stegnise 20-30 eur in kupi z vsaj 4 heatpipei in bronasto sredico in 12cm kulerjem. To ti bo proper hladil cpu. In ne bo več 70 stopinj v idle.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

Umiram :cry:

 

Drugače pa glede visokih temperatur:

V UEFI so višje, ker nobenih power saving opcij ni vključenih. Ampak kljub temu, 70 stopinj ne bi smelo doseči. Pasta mora biti enakomerno razporejena in čim tanjša. Priporočam, da se na sredino CPUja stisne za grah paste in hladilnik pritisne vodoravno na CPU. ne slajdat oziroma tega početi poševno. Če popravljaš notri samo zrak pride.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 12 minutami:

Saj nekje se v ozadju vidi 8 pinov, da gre za ohišje (v PSU verjetno), ampak se ne vidi kje z grafične. A ma kak čuden priklop grafa?

 

20210123_162959.thumb.jpg.ec76d1cbaf6eb0fc230d91c73d7f0fbd.jpg.9ac6f04e8229b05b536862dc585ae0c2.jpg

Sem šel zdaj slikat. Tako imam ves čas priklopljeno, razen na tej zgornji sliki, ko sem probal drugo varianto. Spodaj gre v PSU, ja.

20210123_181055.jpg

uredilo bitje Hajvan
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 9 minutami:

Nisem zasledil ker prov imaš. Predpostavljam da je glede na frekvenco ryzen 5 3600. In ta komot gre do 80°C. Med igranjem čez 70. 

To že moj 3700x ima v biosu na ca 30-35c tko da to da maš na 70c je neki fejst narobe.

 

@Hajvan 

A bios imaš poupdejtan do zadnje verzije? 

Povezava do prispevka

3600 je procesor, bios sem updateal na zadnjo verzijo (asus 2803)

 

Nekje sem bral, da je včasih lahko težava tudi, ker v biosu ni nastavljeno na pcie 3.0 (grafična je 4.0, matična pa 3.0). Samo te možnosti sploh nimam v biosu...

 

V windowsih je ok, kaj drugega zaradi grafične žal ne morem stestirati. Kot rečeno, na benchmarkih, ko je še delalo, temp. niso šle čez 65 stopinj.

 

temp.jpg

uredilo bitje Hajvan
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Zakaj?

Alergicn sm na skalperje.

 

Also @Hajvan če neb bla grafa prklopljena na napajalnik se itq verjetn zalaufala neb. Imo tkle se vidi, iz kakih komponent dobiš sestavljen računalnik, ta hladilnik za CPU je huda low budget varianta, vsekakor se stegni za novega (nekje v tej ali nakup računalnika temi je nekdo predlagal Arctic hladilnik za cca 30e, top shit). GPU pa ja, najbolš na servis sam verjetn jo boš dobil nazaj 2022.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 22 minutami:

Alergicn sm na skalperje.

 

Also @Hajvan če neb bla grafa prklopljena na napajalnik se itq verjetn zalaufala neb. Imo tkle se vidi, iz kakih komponent dobiš sestavljen računalnik, ta hladilnik za CPU je huda low budget varianta, vsekakor se stegni za novega (nekje v tej ali nakup računalnika temi je nekdo predlagal Arctic hladilnik za cca 30e, top shit). GPU pa ja, najbolš na servis sam verjetn jo boš dobil nazaj 2022.

Tole je bil tale...

 

Zakaj so cene tok visoke ne vem

 

https://anni.si/pc-hlajenje-in-drugi-vgradni-dodatki/hladilnik-za-procesor-arctic-freezer-34-esports-duo-siv-acfre00075a.html

 

Je pa res gadn amd s temi visokimi temperaturami :) Dobro idla med 40 in 55 c (skače vsakih par sekund) tko da moreš ventilatorje nastaviti v biosu.

 

Drugače pa na full load ne gre čez 80 pri zaprti kišti + 2 extra ventilatorja.

 

Ps. Ryzen master poroča skor 10c nižje temperature kot hwinfo :O 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 4 minutami:

Tole je bil tale...

 

Zakaj so cene tok visoke ne vem

 

https://anni.si/pc-hlajenje-in-drugi-vgradni-dodatki/hladilnik-za-procesor-arctic-freezer-34-esports-duo-siv-acfre00075a.html

 

Je pa res gadn amd s temi visokimi temperaturami :) Dobro idla med 40 in 55 c (skače vsakih par sekund) tko da moreš ventilatorje nastaviti v biosu.

 

Drugače pa na full load ne gre čez 80 pri zaprti kišti + 2 extra ventilatorja.

 

Ps. Ryzen master poroča skor 10c nižje temperature kot hwinfo :O 

Aha, ma pomoje karkol kupi od hladilnikov bo boljse kot trenutn in nima kej zgresit :)

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

Aha, ma pomoje karkol kupi od hladilnikov bo boljse kot trenutn in nima kej zgresit :)

Je tudi Arctic Freezer 7x ok? Za 20€? 

Zelo n00b friendly, termalna pasta je že nanešena in zadnje ploščice mi ni treba montirati, kar je velik plus. Zadaj sta namreč dostopni samo 2 luknji, 2 pa ne. Škatla mišljena za drugačne matične, najbrž. 

 

https://www.mlacom.si/arctic-cooling-freezer-7x

Povezava do prispevka
Hajvan reče pred 6 minutami:

Je tudi Arctic Freezer 7x ok? Za 20€? 

Zelo n00b friendly, termalna pasta je že nanešena in zadnje ploščice mi ni treba montirati, kar je velik plus. Zadaj sta namreč dostopni samo 2 luknji, 2 pa ne. Škatla mišljena za drugačne matične, najbrž. 

 

https://www.mlacom.si/arctic-cooling-freezer-7x

Tole je blitzkrieg proti poljski konjenici.

 

drugac obstojeco termalno pasto odstran in jo na novo namazi.

 

e: also en na slotech ponuja menjavo 3070 FE za 3060ti+doplacilo :avadodo: Kje je dobil FE, nimam pojma :rofl:

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...