Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Hajvan reče pred 2 minutama:

Hja, imajo kar dobre reviewje, dokler ne gre kaj narobe. Potem se pa zakomplicira, tako kot se je pri meni. Enak čas je bila skoraj identična konfiguracija 350€ dražja na sestavi.si , tako da ne morem rečt, da se ne splača, če seveda vse dela. Saj bom poslal nazaj, najkasneje v petek. Sicer pa sem poslal tudi mail z zahtevo po vračilu denarja na naslov, ki je na njihovi strani in imam dokazilo, če se kaj še dodatno zakomplicira. V glavnem, odsvetujem to trgovino, čeprav imajo včasih res mikavne akcije (npr. na mydealz.de). V Bosni so bolj resne firme kot tole. Enostavno te dajo na ignore pa se jebi. Če pošlješ povpraševanje po naročilu novega računalnila pa dobiš odgovor skoraj hitreje kot si oddal vprašanje (na isti mail). 

 

Pri Mlacomu si izberi komponente po svoji izbiri, sestavijo ti ga pa oni (če želiš) za pizzo in pivo...kaj se boš jebal s tipi 1000km stran

+ imaš našega kolega forumaša Jenno, ki je zgleda kar čislan med soforumaši, ki ti bo znal tudi dat kako ugodno ponudbo.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 minutami:

 

Pri Mlacomu si izberi komponente po svoji izbiri, sestavijo ti ga pa oni (če želiš) za pizzo in pivo...kaj se boš jebal s tipi 1000km stran

+ imaš našega kolega forumaša Jenno, ki je zgleda kar čislan med soforumaši, ki ti bo znal tudi dat kako ugodno ponudbo.

 

Hvala za nasvet. Verjemi, da bi zdaj dal z veseljem 200€ več za enako konfiguracijo, da bi delalo b.p.. Tako imam pa en kup zafrkavanja in skrbi, pa še brez računalnika bom še kar nekaj časa. Da ne govorim, da sem kupil nov monitor, tipkovnico, miško... potem dobiš pa pokvarjeno grafično. In drugih ni za dobiti nikjer. FML.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 27 minutami:

 

Pri Mlacomu si izberi komponente po svoji izbiri, sestavijo ti ga pa oni (če želiš) za pizzo in pivo...kaj se boš jebal s tipi 1000km stran

+ imaš našega kolega forumaša Jenno, ki je zgleda kar čislan med soforumaši, ki ti bo znal tudi dat kako ugodno ponudbo.

lol trgovina, ki ti ne prizna popusta ce placas s paypalom...

Povezava do prispevka
Car reče pred 2 urama:

Jst mam pregovor, da so vse grafične od Gigabyta fuč. Sem se opekel 2x s temi Gigabytkami, še iz časov, ko so prišli vn prvi GeForcei. Ni to quality roba.


Graphically Challenged dobro obrazloži trenutno situacijo.

 

 

Jaz pa evo lahko rečem, da do sedaj nisem imel nobene težave z nobenim Gigabytovim izdelkom (matične, grafične) + trenutna grafična je slučajno tudi od Gigabyta in nanjo dajo celo 4 leta garancije - in kaj zdaj naj jaz rečem, je kvaliteta al ni? :D

Ne moreš generalizirat na osnovi 2 kosov - si pač imel smolo s točno temi dvemi primerki, isto kot sem jaz imel srečo - v povprečju so pa te znamke vse več al manj isto sranje...

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Torej čez 3 mesece bodo na voljo kartice po poštenih cenah:D

 

Seveda, samo vi čakajte na boljše dni - iz zgodovine je splošno znano dejstvo, da se stvari vedno obračajo na boljše, sploh v časih trajanja svetovnih epidemij in vojn - mi v Bosni nismo nikoli imeli cenejših stvari, kot za časa vojne; si lahko kar šel v trgovino in vzel, kar si rabil... :D

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-smashes-earnings-records-again-chip-shortages-to-last-until-second-half-of-2021

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Torej čez 3 mesece bodo na voljo kartice po poštenih cenah:D

Lol, seveda, da ne. Če je folk pripravljen dati za 3070 800€, zakaj bi potem nižali cene? To bodo cenejše cca 20%, se pravi se bo rtx 3070 začela tam nekje na 650€.

Za 3080 za 1200€ se ti folk stepe zanjo.

Povezava do prispevka
Hajvan reče pred 8 urami:

Nekaj dni nazaj sem napisal, da sem dobil nov računalnik iz Nemčije (Agando shop) in da grafična kartica RTX 3060TI ne dela. Danes sem se prepričal, da je grafična res zanič. S sposojeno, rabljeno, dela ko šus. 

6 dni nazaj so mi obljubili, da bodo poslali novo. Če se s tem strinjam itd. Od takrat ne odgovarjajo več na več mojih poslanih mailov. Najbrž so ugotovili, da nimajo zamenjave.

Za foro sem danes poslal random vprašanje na isti e-mail naslov z drugega naslova. Odgovorili so v dveh minutah. Na podvprašanje v petih. 

Vem, da imam, kot državljan EU, pravico vrniti računalnik, brez navedenega razloga. Kaj šele z razlogom, kot je moj. Računalnik je neuporaben. Starega sem prodal v času, ko je bil ta na poti, tako da sem zdaj ostal brez.

Mogoče čakajo, da mine 14 dni, da ne bo treba vračati denarja. 

Kam se obrniti? Je imel kdo podobne težave? Evropski potrošniški center?

 

Ne vem sicer kakšno izmenajvo si imel z njimi po tem, ko so obljubili novo, ampak če grafične nimajo ti kaj silno niti ne morejo odpisat, pač jebi ga, en zaposlen bo imel mal kislih mailov in nestrpno stranko zarad situacije, za katero ni kriv sam. Lahko jim probaš stopit nasprot v smislu, da ti je OK tudi isti GPU v grafični drugega proizvajalca al kaj v tem smislu, da potencialno hitrej prideš do grafične, samo z lufta je ne bojo potegnil.

 

Mi je pa hecno ta Mlacom al pa Nemčija svetlobna leta daleč. V trenutni situaciji mi je Ljubljana glih tok daleč kot Minhen, in praviloma več časa čakam dostavo iz Ljubljane kot iz Nemčije :D Edin kar bi ti rešil tako kislovino je, če komp ne bi kupoval po komponentah in bi ga preveril v trgovini. Pa bi tam majster zgruntal, da je grafična v pizdi, da majo v trgovini na zalogi nula takih in bi bil na istem.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 4 urami:

 

Ne vem sicer kakšno izmenajvo si imel z njimi po tem, ko so obljubili novo, ampak če grafične nimajo ti kaj silno niti ne morejo odpisat, pač jebi ga, en zaposlen bo imel mal kislih mailov in nestrpno stranko zarad situacije, za katero ni kriv sam. Lahko jim probaš stopit nasprot v smislu, da ti je OK tudi isti GPU v grafični drugega proizvajalca al kaj v tem smislu, da potencialno hitrej prideš do grafične, samo z lufta je ne bojo potegnil.

 

Mi je pa hecno ta Mlacom al pa Nemčija svetlobna leta daleč. V trenutni situaciji mi je Ljubljana glih tok daleč kot Minhen, in praviloma več časa čakam dostavo iz Ljubljane kot iz Nemčije :D Edin kar bi ti rešil tako kislovino je, če komp ne bi kupoval po komponentah in bi ga preveril v trgovini. Pa bi tam majster zgruntal, da je grafična v pizdi, da majo v trgovini na zalogi nula takih in bi bil na istem.

 

Ravno zato sem izbral opcijo za grafično -  "katerikoli proizvajalec", da bo hitreje. Jaz razumem situacijo z grafičnimi. Ne razumem pa, da nekaj obljubiš, brez da bi prej preveril, nato pa daš glavo v pesek in ne odgovarjaš več na vprašanja nekoga, ki je dal za nek izdelek relativno veliko denarja in tega izdelka zdaj ne more uporabljati. Normalno bi se mi zdelo, da se to stranki razloži in ponudi neko alternativo (tudi z doplačilom) ali pa vračilo denarja. Tebi bi bil ok tak odnos? Če veš, da te načrtno ignorirajo? Danes bom verjetno poslal računalnik nazaj, druge izbire nimam. 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 2 urama:

O kakšnem paypal popustu je tukaj govora? A ne bi v osnovi moglo bit kupovanje s PP dražje, ker si PP vzame kar lep delež...

ce ma mlacom kak popust, pa hoces placati s paypalom pa mislim da tudi s kartico ti popust enostavno ne dajo in ja stipe to je deal breaker. na isti nacin so pri funtechu pacienti, da s paypalom sploh ne mores placati

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 urami:

 

Jaz pa evo lahko rečem, da do sedaj nisem imel nobene težave z nobenim Gigabytovim izdelkom (matične, grafične) + trenutna grafična je slučajno tudi od Gigabyta in nanjo dajo celo 4 leta garancije - in kaj zdaj naj jaz rečem, je kvaliteta al ni? :D

Ne moreš generalizirat na osnovi 2 kosov - si pač imel smolo s točno temi dvemi primerki, isto kot sem jaz imel srečo - v povprečju so pa te znamke vse več al manj isto sranje...

Bojim se, da nisem imel smole in reddit je pol komentarjev o pregovorni kvaliteti Gigabyt grafičnih. Tudi jaz nisem imel problemov z njihovimi matičnimi, so top zadeva. Vendar je par tisoč ljudi imelo probleme z Gigabyte grafičnimi in to reddit lahko potrdi. Celo meme je o Gigabyte grafičnih. Pač nič me na tem svetu več ne prepriča, da bi kupil Gigabyte grafično. In ja, velika je možnost, da pri Gigabytu kaj spet šparajo in hardwaresko zašutrajo grafikulje. To je soooo typical Gigabyte. Gigabyte je daleč najslabši proizvajalec grafičnih kartic, daleč na okoli. Celo Palit in Gainward sta boljša (beri: boljši kondenzatorji, boljši hladilnik). Če tudi ti dela ok, so lahko temperature precej višje, kot pri konkurenci ;)

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka
Hajvan reče pred 4 urami:

 

Ravno zato sem izbral opcijo za grafično -  "katerikoli proizvajalec", da bo hitreje. Jaz razumem situacijo z grafičnimi. Ne razumem pa, da nekaj obljubiš, brez da bi prej preveril, nato pa daš glavo v pesek in ne odgovarjaš več na vprašanja nekoga, ki je dal za nek izdelek relativno veliko denarja in tega izdelka zdaj ne more uporabljati. Normalno bi se mi zdelo, da se to stranki razloži in ponudi neko alternativo (tudi z doplačilom) ali pa vračilo denarja. Tebi bi bil ok tak odnos? Če veš, da te načrtno ignorirajo? Danes bom verjetno poslal računalnik nazaj, druge izbire nimam. 

 

Ja saj pravim, da ne vem, kakšne sorte maile ste si pošiljali in pri čem te ignorirajo, jaz sem dobil občutek, da so ti obljubili novo grafično, kaj od kle naprej ste se pa še mel za zment, da te ignorirajo? V končni fazi imajo verjetno tud telefon, al pa jim napiš s tistga druzga maila, naj si jebejo vse po spisku in ti odgovorijo na "quote" glede "cifra naročila".

 

Se mi zdi samo pretirano čustvena reakcija, ki ti ne pomaga nič. Cel komp boš poslal nazaj, boš kaj imel od tega? Keš ti ne bo nakazal na n26 moneybeam model, ki odpisuje na maile al pa pobira pošto, to bo šlo skoz računovodstvo in boš dobil keš za cel komp al pa za grafično zelo verjetno istočasno, in to ne bo takoj. Pač sposod si nek eno jeftino grafično, če nujno rabiš komp za kakšno delo,  vzem v prespektivo, ta tudi če greš zdaj še enkrat iz nule delat nov komp kok časa boš isto brez. Al pa kupi pri mlacomu al kaj je zdej good guy grafično, se s švabi zmen, da ti vrnejo keš, če ti nočejo pa lahko novo švabsko (ko ti jo enkrat zrihtajo, kar ti jo morjo) zelo verjetno prodaš za več keša, kot si dal za njo, in maš dejansko profit. Maš cel kup opcij, pa nobena ni vredna živciranja zarad 3 tedne manj igranja Cyberpunka.

Povezava do prispevka
BuLsHiT reče pred 4 urami:

ce ma mlacom kak popust, pa hoces placati s paypalom pa mislim da tudi s kartico ti popust enostavno ne dajo in ja stipe to je deal breaker. na isti nacin so pri funtechu pacienti, da s paypalom sploh ne mores placati

 

to ti je lahko deal breaker samo če si otrok, ki mu babica še vedno nakazuje na paypal al kaj podobnega - drugače je to samo smešno...

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 minuto:

 

to ti je lahko deal breaker samo če si otrok, ki mu babica še vedno nakazuje na paypal al kaj podobnega - drugače je to samo smešno...

 

 

 

Dajte že Stipeta poslušat, edini je napovedal še dodatni dvig cen grafičnih decembra, ko smo se mu vsi smejali.

 

Model je prerok :wub:

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 minutami:

 

to ti je lahko deal breaker samo če si otrok, ki mu babica še vedno nakazuje na paypal al kaj podobnega - drugače je to samo smešno...

 

 

ti si enostavno prizadet. deal breaker ti ni ce je cena v slo 350 drazja, ce nasi trgovci nategujejo...

Povezava do prispevka
Car reče pred 2 urama:

Bojim se, da nisem imel smole in reddit je pol komentarjev o pregovorni kvaliteti Gigabyt grafičnih. Tudi jaz nisem imel problemov z njihovimi matičnimi, so top zadeva. Vendar je par tisoč ljudi imelo probleme z Gigabyte grafičnimi in to reddit lahko potrdi. Celo meme je o Gigabyte grafičnih. Pač nič me na tem svetu več ne prepriča, da bi kupil Gigabyte grafično. In ja, velika je možnost, da pri Gigabytu kaj spet šparajo in hardwaresko zašutrajo grafikulje. To je soooo typical Gigabyte. Gigabyte je daleč najslabši proizvajalec grafičnih kartic, daleč na okoli. Celo Palit in Gainward sta boljša (beri: boljši kondenzatorji, boljši hladilnik). Če tudi ti dela ok, so lahko temperature precej višje, kot pri konkurenci ;)

 

Če bi poslušal vse take in podobne zgodbe, katerim firmam se je treba izognit, mislim da ne bi nikoli v življenju uspel sestavit računalnika - zresnite se, no, vse je to isto sranje, na internetu pa se itak buni tisti folk, ki ima težave

Povezava do prispevka

lol ta stipe verjetn dela v eni od slovenskih računalniških trgovin, ker drugač ni variante, da bi zagovarjal predpotopno izkušnjo nakupovanja in dostave v teh naših biserih. dobesedno iz nemčije dobiš v 24h paket, pr nas največkrat še vidijo ne, da si naroču v tem času. da pa modelu manjko paypala ne predstavlja minusa pa tud verjetno pomen to, da še na čeke kupuje v trgovinah

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...