Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

jst nism nikol reku, da bojo čez 3 mesce spet mavrice in dišeči prdci. v primerjavi z mano je še maksi optimist. :D

 

moj point je bil da so cene že take, da niti "rabim da gaymam, ker se drugače po riti praskam" ni več valid interni monolog, da si stvar upravičiš.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 44 minutami:

 

ja vredu, se razume sam... as tok fukjen, da bi na koncu dejansko še plačal kej po tej ceni? :D

Jah ni kot da imaš kej ful izbire, sej glih to je fuknjeno. Valda bi plačal tako ceno če bi zadevo rabil :D Mogoče samo za igrice res ne ker ful malo igram, sam če bi pa hotu igrat nove igre pa itak nimaš izbire.

Povezava do prispevka
Arey reče Pravkar:

Not really jih nimaš :D Vsaj ne novih. 6 let staro grafo tut lahk kupiš na bolhi sam verjetno za to ne kupuješ novega kompa.

 

Kako nimaš? Polna Bolha je PS5 konzol. Res je, da niso po MSRP, so pa nekoliko več. Situacija je ista, oziroma je še boljša pri konzolah. Grafične z MSRP $800 se prodajajo po $1400... konzole z 500€ pa dobiš po cca. 700€.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 15 minutami:

to si napisal kot da je možno igrati samo na PCjih

 

če Nvidia hoče folk spraviti na konzole, naj kar delajo kar počnejo sedaj

 

A ti se prov trudiš gluposti govorit, al kako? 

 

1. Nvidia prodaja po MSRP cenah, partnerji so dvignili cene v nebo. OK, dobava je pač druga zgodba.

2. Aja, PS4 je res bolano dobra rešitev za 2021. Nazadnje, kar sem spremljal novice, trgovine delajo žrebanja, da lahko fakin kupiš PS5, tako da ne, ni skrbi da bi folk na konzole množično šel 

tomazek reče pred 6 minutami:

 

Maš konzole.

 

Ne, nimaš jih, če nisi eden izmed parih srečnežev...

 

E: Razen če želiš preplačati, kar je pa isto sranje kot GPUji na koncu

uredilo bitje Rossoner
Povezava do prispevka

Ampak so to se vedno konzole, so ljudje ki pac nocejo gameat na konzoli. Also scalperji so scalperji, rajeno leto igram farm heroes kot da placam jebenemu scalperju 1 cent. 

Drgac ja, jz bi tut kupu konzolo v tem primeru, ampak osebno uporabljam pc za vse ostalo pred gamingom. Na sreco moje delo ne rabi dobre grafe :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

 

Saj s tem se strinjam. Tudi jaz neizmerno sovražim skalperje. Večeje trgovine vsaj konzol ne skalpirajo... grafične kartice pa vsi povprek.

 

Ker jih ne smejo, ne ker jih nočejo ;)

 

Edini scalperji so slovenski trgovci, kar gledam cene bo Bolhi, skoraj vsi prodajajo GPUje daleč pod ceno slovenskih računalniških trgovin. 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 52 minutami:

lets face it no. če bi NUJNO rabil nekaj za gejmat zdele, bi si plačal tahudi tier geforce now in počakal, da gre to sranje mimo. pa tud če šele čez 2 leti.

 

plačevat take sovde za grafe, pa sej ste nori. point totally proven, glede na to da nekateri to že opravičujete. :blink:

 

/flame on

Ne vem kdo opravicuje ampak ce nekaj rabis nimas izbire. Ja, komot reces da za gaming res ne bos kupoval tega sranja ampak to je odlocitev vsakega pozamesnika - koliko mu gaming pomeni. Jz, kot pravim, ne bi nikoli placal tok za gaming ampak hkrati mi ni problem dat 2x tok kesa kokr prideta dve 3090 za laptop ker je to nekaj kar rabim za delo in se mi ta strosek obrne takoj, med tem ko bi s kaksnim drugim hardwarom bil manj produktiven in manj zasluzil. 

Ja, gaming definitivno ni isto kot delo ampak ce mas kes pa ti to ful pomeni pac fuknes dnar na mizo ker druge izbire za identicno izkusnjo ni. Swj ce pogledas steam hw survey se vecina ljudi strinja z nama :)

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 24 minutami:

Kva ti bo nova grafična pa konzola, če že od 20 let ni dobrih novih igric, samo neka reciklaža in remakei. Niso grafične več za (itak slabe) igre, ampak je treba na njih gledat kot na investicijo v kripto. In tam so cene fer.

 

presenetljivo veliko smisla ima ta post in mi je totalno pokvaril dan. :P

 

nesejne. sam je pa res žebljico na glavico.

Povezava do prispevka

To glede igr se zajebavam no :D Samo dons kamot zelo kvalitetno igraš igrice na 5 let starem HWju (GTX 10xx serija), najebal si, če si čist brez kompa al pa maš nek študentksi laptop / komp iz obdobja Doom 3. Samo tam bi jaz kupil nek smiselen PP setup, grafini pa kupil good enoug in se šel nek high-end prestiž enkrat drugič.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Dono reče pred 43 minutami:

 

mislem seveda. 

Bolj se splača dat 400e za 2x rx580 kot pa 1.2k evra za 6800. Pa maš isti hashrate in manjšo porabo. 

 

saj če Nvidia bi dejansko hotela narediti gaming arhitekturo, ne bi naredili Ampere kot takšen computing beast

 

tak da props AMDju in thumbs down za nvidio

 

lahko da so pri nvidiji brez idej in so šli na brute force, samo to nekako ne verjamem

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...