Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

najbrž bo res ostalo samo pri 3060 in ostalih novejših karticah, ki bodo splavile z nerfanim gonilnikom in kjer minerji ne bodo mogli fallbackat na starejše gonilnike, ker bo (hopefully) neka omejitev, ki bo to preprečevala.

 

na redditu je totalen outcry na crypto subih. anticonsumer je glavni keyword. :ododava:

 

minerji kot neka zaključena celota so res en poseben cream of the crop človeštva.

 

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Pa sej veste da tudi prejšnji val se te namenske kartice niso kaj dosti prodajale, pa tudi cenejše niso ble pretirano.

Jaz osebno raje dam 200e več za navadno, kot za mining. Ker edina razlika je ta, da mining ne bodo mele display outputov. Čip je pa isti in hashale bodo bolj kot ne isto. 

Edino čez 1 leto boš lahko mining fuknu v smeti, gaming pa prodal naprej za 600e :)

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 23 minutami:

 

a to je za kej

Specifications

  30HX 40HX 50HX 90HX

Ethereum Hash Rate(1)

26 MH/s 36 MH/s 45 MH/s 86 MH/s

Rated Power(2)

125 W 185 W 250 W 320 W

Power Connectors(2)

1x 8-pin 1x 8-pin 2x 8-pin 2x 8-pin

Memory Size

6GB 8GB 10GB 10GB

Starting Availability

Q1 Q1 Q2 Q2

naj kdo drug pove

 

3080 mi hasha cca 95.
3070 mi hasha cca 55
1080ti za referenco mi hasha cca 40. 

RX580 mi hasha cca 29. 

 

3060 klapa na yt spravi na cca 55. 

Tko da je isti kurac, ker so čipi isti. Na koncu za te finese je pomembno samo še kok se memory overclocka, pa core zniža da je še vedno stabilno, pa požre čimmanj energije.

Povezava do prispevka
Dono reče pred 1 uro:

Edino čez 1 leto boš lahko mining fuknu v smeti, gaming pa prodal naprej za 600e :)

saj to ravno Nvidia hoče preprečiti, kdo bo kupil novo grafo, če bo poplavljen trg s starimi

 

to se je ravno zgodilo AMDju pri prvem mining boomu, ko so ostali z zalogami 290(x), ki so jih potem morali odpisati

 

  

Arey reče pred 44 minutami:

To sm se tut jz spraseval - razn ce bojo te miner dedicated kartice tok boljse, nima nonebega smisla. Raje kupis gpu in ga prodas ko ga ne rabis vec za minanje, med tem ko uno dedicated zadevo sam fuknes v smeti. 

imo je plan takšen, da bodo gaming high-end gpuji težko dobavljivi, ker bo večina šla v mining

 

torej če hočeš večje število, boš prisiljen nabaviti CMP

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

https://coinmarketcap.com/headlines/news/eip-1559-implementation-call/

 

če se EIP 1559 implementira, kot je napovedano 26 feb, potem bo profitabilnost mininga na ethereumu precej slaba :)
(feeji od transakcij ne bodo šli več minerjem, temveč se bodo burnali). Večino malih minerju bo svojo opremo prodala. 

To je precej dobro za vse ki želijo gpuje :). 

 

Kako bo pa v praksi, bomo pa vidli, kle smo teorijo nabijam ....

Edit.
Trenutna profitabilnost coinov z mojimi gpuji. Tud če se ne bo minalo več ethra, bodo ostali še vedno atraktivni:

image.thumb.png.8fdeeeb3ba3ebae3db52a15dd9f31b92.png
 

Povezava do prispevka

Ma to, da bo šel ETH na PoS se govori že leta in leta. Ne verjamem, da bo naslednji teden vse drugače. Ker mining industrija je velik posel za vse vpletene, to se ne bo zgodilo. Če pa bi, bodo pa nek drug coin spumpali, da se ga bo splačalo minat.

Povezava do prispevka

60 serija je bla vedno najbolj prodajana in priljubljena med plebejci, ker je dober value. Za true minerje je bila pa itak prešvoh. Za nVidio je pomoje to win-win situacija. Močnejše grafe bojo minerji tako ali tako pokupili. Potem majo pa 3060, ki je samo za rajo in nVidia s tem pokaže, da ji je vseeno mar za gamerje. Prodali bojo pa itak vse...pa še "priljubljeni" bojo. 

uredilo bitje RUBUZ
Povezava do prispevka
Feget reče pred 34 minutami:

Nice! Imajo moj mega support. Samo kaj ima Nvidia od teh omejitev? njih verjetno boli kurac kdo kupuje njihove grafične?

 

Od tega ne bodo imeli gamerji nič, če mene vprašaš - če so povsod po svetu fabrike na maksimumu in ne morejo proizvesti več čipov sploh, kako misli potem Nvidia z neko tako najavo izboljšati stanje za gamerje?

Al pa sem samo jaz preveč glup, da bi razumel?

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 minutami:

 

Od tega ne bodo imeli gamerji nič, če mene vprašaš - če so povsod po svetu fabrike na maksimumu in ne morejo proizvesti več čipov sploh, kako misli potem Nvidia z neko tako najavo izboljšati stanje za gamerje?

Al pa sem samo jaz preveč glup, da bi razumel?

 

 

Pač tistih nekaj kosov 3060, ki bo na trgu, bo lažje dobiti, ker se minerji ne bodo grebli za njih. Kdor pa pričakuje, da bo nenadno zaloga kartic, pa živi v oblakih.  :)

Povezava do prispevka
Feget reče pred 57 minutami:

Nice! Imajo moj mega support. Samo kaj ima Nvidia od teh omejitev? njih verjetno boli kurac kdo kupuje njihove grafične?

 

Pa saj dvomim da jim je vseeno, vseeno so leta gradili neko vez z gamerji.  Te kriptomanije bo tudi slej ko prej konec, in treba je delat za prihodnost. 

majo srečo da tanovi xboxi pa plejstejšni niso dobavljivi, ker bi zgubili marsikaterega pcjaša

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 2 urama:

 

Pač tistih nekaj kosov 3060, ki bo na trgu, bo lažje dobiti, ker se minerji ne bodo grebli za njih. Kdor pa pričakuje, da bo nenadno zaloga kartic, pa živi v oblakih.  :)

 

Edino to - samo jaz razumem, da bo posledično tudi gamerskih kartic še manj kot do zdaj, če bodo določen procent čipov morali namenit za mining kartice - tako da za gamerje bo lahko isti drek, al imaš manj kartic zato, ker ti jih pokupijo minerji, al zato ker jih manj proizvedejo... :)

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 urami:

Nice! Imajo moj mega support. Samo kaj ima Nvidia od teh omejitev? njih verjetno boli kurac kdo kupuje njihove grafične?

Kar je maksi reku + slab sloves nikol ni fajn ce se mu lahko z nekim enostavnim softwarom ognes. 
Kok bo pa to vplivalo na dobavljivost je pa za vidt. 
To da “monerji poberejo vse grafe” je itak krneki, vecina ima dostop do graf isti kot gamerji - ko so na voljo se zagrebejo za njih. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 43 minutami:

To da “monerji poberejo vse grafe” je itak krneki, vecina ima dostop do graf isti kot gamerji - ko so na voljo se zagrebejo za njih. 

ne, ker ti že dobijo prek distributerjev ali proizvajalca, ker eni kar vzamejo celo paleto :D

 

saj to vidiš po slikah, kjer so dosti gpujev istega proizvajalca in modela, nobena trgovina tega ne bo naredila

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...