Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 28 minutami:

 

Ja 8400 je 6 corov je sicer lušten 6 corov. Vzameš i7 10400F, ki je 250€ ima 8 corov in 16threadov pa še te cori so dost bolj mogočni od teh, ki imaš sedaj. Ker vem, da ne boš navijal pomeni, da ne rabiš neke hude plate, hladilnikam napajalnika itd... Tukaj priššaraš. Počakaš, da pade cena grafičnih in še to zamenjaš, ko bo. Sj se to ne mudi... Do takrat pa obnreš cel switch libraty

 

 

10700f. 

Trenutno je za te soude to najboljši p/p.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 minutama:

10 generacija je še vedno Skylake arhitektura kot v osmi, jedra so nekaj hitrejša zaradi višje frekvence.

In kaj ima to veze s konjskim dirkam, ko pa je Schumaher v komi?

 

Kaj boli kurac Fegeta, kako je kaj zgrajeno tamo vamo... 10700 ima pač 25% hitrješi singe core perfomance, ima 25% jedr več, 6vs/8 core ima Hyper Threding, kar pomeni 6 vs 16 threadov, kar pomeni na koncu, da je tudi več kot 2x hitrejši v multithreadu. A je to zaradi frekvence, ali zaradi arhitekture, ali zaradi zaradi dotatnih lučk na ventilatorju to je ne nakoncu samo tebi relevantno in razlog, da ne kupiš novega kompa.

 

Insane upgrade na koncu dneva.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 44 minutami:

Asus PRIME B460-PLUS

 

Sem sicer hotel eno z wi-fi, ampak so vse od 30 do 50 evrov dražje, ker imam na main compu internet na kabel, se mi je potem zdelo brez veze.

Škoda, ker nisi vzel Asus PRIME H470 - PLUS

Isti denar ali še cenejša. Ima 3x M.2 conektorje. 2x daš disk gor tretji je pa samo za wifi in daš za 15€ gor wifi key, res elegantna rešitev, če rabiš wifi.

Povezava do prispevka

Ta tvoja na zalogi je bila 20 evrov dražja, pa tudi brez wifi :)

 

Dejansko sem vedno fural neke beast matične plošče, ampak v zadnjih desetih letih, nisem prav nobene nič izkoristil (procesorja nikoli ne navijam, novenih advanced funkcij na matični ne uporabljam). Tako da sem zdaj vzel eno malo cenejšo. Tale M2 wifi deluje kar nice, ampak če bi hotel wifi, bi vzel B460 Pro verzijo, ki je 30 evrov več in ima wi-fi. Ampak kot rečeno, na main kompu sem wifi uporabljal mogoče ene 2x v zadnjih petih letih, pa še to samo zato, ker sem imel slab router, ki je crkoval. Odkar sem investiral v dober router, teh problemov nimam več.

 

Nabavil sem tudi M2 nvme 1tb disk, pa še enega samsung ssdja 500 gb imam, tako da bo en slot zadosti (čeprav ima tudi ta dva). 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 27. 2. 2021 at 23:05:

Kaj boli kurac Fegeta, kako je kaj zgrajeno tamo vamo... 10700 ima pač 25% hitrješi singe core perfomance

samo če ima frekvenco +25%, ker je samo jedro praktično nespremenjeno

 

je iceman ja, Mr. Hardware ima mečko

 

  

Feget reče pred 16 urami:

Ta tvoja na zalogi je bila 20 evrov dražja, pa tudi brez wifi :)

rabiš kupiti dodatno kartico, s katero dobiš še BT. https://geizhals.de/intel-wi-fi-6-ax201-ohne-vpro-ax201-ngwg-nv-a2030005.html

katere ramnike si pa vzel? nad 3000-3200 mhz se ti ne splača.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Eh ne vem če je vredno. Hitro plačaš 20% več za določene bonuse, ki pa vplivajo na performance minimalno. Tudi če bi zdaj skeširal 1000 evrov namesto 500, bosta čez 5 let oba sistema zastarela. 


Tako da raje večkrat menjam na krajše obdobje + večkrat imaš tisti feeling novega PCja :)

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 2 minutama:

A ker sistema za jurja pa ne mors cez dve leti prodat in novga sistema kupt?

 

Vsi vemo, da se rabljeni procesorji, plošče in rami zelo slabo prodajajo. Danes kupim za 500 čez 5 let prodam za 100. Danes kupim za 1000, čez 5 let prodam za 200. Upam, da si znaš sam izračunati, kje je večja izguba.

 

Sicer pa vsakemur svoje. Jaz imam zelo rad veliko denarja na računu, tako da res praktično nikoli ne preplačujem zadev, oziroma kupujem izključno zadeve, ki so best value for money.

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 25 minutami:

A je kaka ultimate tabela za primerjavo teh intelovih chipsetov, predvsem ce bi clovek rad ugotovil kolk diskov se da priklopit na maticno, ker ce ma naprimer 2x nvme + 6x sata konektorje se ne pomen, da bos lahko vse naenkrat koristil?

Ne da bi jo zasledil, žou zaenkrat še zmer googlam Chipset Diagram za vsako plato k me zanima. :unsure:

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

A je kaka ultimate tabela za primerjavo teh intelovih chipsetov, predvsem ce bi clovek rad ugotovil kolk diskov se da priklopit na maticno, ker ce ma naprimer 2x nvme + 6x sata konektorje se ne pomen, da bos lahko vse naenkrat koristil?

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/compare-products.html/chipsets?productIds=201841,201842,201835

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Vsi vemo, da se rabljeni procesorji, plošče in rami zelo slabo prodajajo. Danes kupim za 500 čez 5 let prodam za 100. Danes kupim za 1000, čez 5 let prodam za 200. Upam, da si znaš sam izračunati, kje je večja izguba.

 

Sicer pa vsakemur svoje. Jaz imam zelo rad veliko denarja na računu, tako da res praktično nikoli ne preplačujem zadev, oziroma kupujem izključno zadeve, ki so best value for money.

 

Če bo šlo tako naprej, boš čez 5 let lahko prodal brez izgube... :D

 

Drugače sem pa neki slišal, ne vem če je res, da lahko i7 3770K (ki ga slučajno imam v stari kišti) danes prodaš za kakih 300€... :)

 

Pa če si imel v mislih best value for money in hud single thread performance za emulator, bi ti potem mogoče bilo ekonomsko bolj upravičeno nabavit i5 10600 - si gledal tega?

  

 

 

 

Povezava do prispevka

Cene intel procesorjev so zelo zmerne, prav tako spomin in matične plošče - jaz sem dal za to pprocesor, 16gm rama in ploško 500 evrov -  to je manj kot nova grafična srednjega ranga. Nore cene so pri AMD procesorjih (ne zaradi kvalitete, temveč zaradi dobavljivosti) in grafičnih. Za tisti tvoj i7 3770k zelo dovomim, da bi rabljenega prodal za več, ko sem jaz kupil svojega novega  pa je kar precej boljši od tvojega :)

 

Pa res dvomim, da bo tako stanje še več kot eno leto - prej ali slej se bo ta trg z grafičnimi moral normalizirati.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...