Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

B-Magic reče pred 8 urami:

Fantje, jst ne vem če lahko zdržim še malo z 1070 GTX, preprosto bottlenecka mi sistem :( 

Kakšne so zdaj možnosti s tretji serijo? 1) Je sploh možno kaj dobiti? 2) za normalno ceno? 3060 Ti ali pa 3070? 3080 je verjetno že izven price range.. 

zniži na 1080p medium, ter začni se bildat in žagat na soncu:D

Povezava do prispevka

Zdaj smo že na 2023. :no:

 

https://www.tomshardware.com/news/tsmc-expects-chip-deficit-to-continue-into-2022

 

TSMC this week published its financial results for the first quarter and shared some of its expectations regarding the ongoing chip shortage. The company believes that chip shortages will continue well into 2022 and will only ease in 2023.

Povezava do prispevka

Fak prov vidim kok je stipe srečen ej :avadodo:

 

V glavnem, jz mislim da če rabiš grafično (in si jo lahko privoščiš ne da bi ostal lačen) jo kar kupi. V pol leta se verjetno supply chain ne bo porihtal, pol leta životarit s hardwarom ki ti žre živce pa ni prijetno. Alternativa je da trackaš razne part trackerje in čakaš na manj nabito ceno, kar je dobra taktika če si potrpežljiv in imaš čas. V vsakem primeru pa ni za pričakovat da se bo letos to drastično popravilo, če pa se pa fuck it.

 

Mene zabava ker planiram letos novega macbooka kupit, me zanima če bo apple tut (še bolj, hehe) dvignu cene.

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 4 minutami:

predvsem povprasevanje bo upadlo, ker kdor je res *rabil*, bo do takrat kupil

pa ce bo sreca se bodo bottlenecki pri dolocenih dobaviteljih razresili

 

bomo vidli - jaz dvomim, da bo že do naslednje pomladi, ki nekam prezgodaj se mi zdi glede na trenutno situacijo...lahko bi imeli en forumski bet group na to temo, pa da kdo na koncu vsaj zasluži za nek kos opreme. :D

 

Povezava do prispevka

Ma jezi me za znoret

 

Čakal sem par let z nabavo PCja, potem pa se končno odločim in je vse out of stock ali pa drago za popenit. Pa še DDR5 pred vrati (za ram) in si gladko rečem "Eh, bom počakal še kako leto". Pol pa zaženem igro in mi laufa 40-60fps na 144hz in sem živčen in grem gledat teste tretje serije in vidim x2-x3 FPSje od mojih. Da bi nižal detajle, mi pa ne - ker potem ne uživam. :( Labirint lol.

Sem se odločil, spremljal bom za 3060ti, če dobim kakšno kje po dobri ceni (optimizem), drugače bom pač trpel dalje.. 

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

bomo vidli - jaz dvomim, da bo že do naslednje pomladi, ki nekam prezgodaj se mi zdi glede na trenutno situacijo...lahko bi imeli en forumski bet group na to temo, pa da kdo na koncu vsaj zasluži za nek kos opreme. :D

 

mja, normalizacija v smislu pred krizo definitivno ne, ampak upam da se vsaj ta 1000-eur-za-midrange norost ustavi. ker TSMC/Samsung bosta se vedno ven metala milijone graficnih in ko tisti zacetni rush usahne in ko tisti ki so zarad lockdownov kupovali nov hardver, pokupijo kar so morali, potem se ti milijoni ne bodo vec prodali tako enostavno.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Dokler ne bo počil mining balon ne bo nič boljše.

Nehaj nabijat že enkrat, manjka vsega, od procesorjev do čipov za v hladilnike, tko da prosim.

Sure, minerji ne pomagajo ampak niso pa tut edini krivec.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 45 minutami:

Nehaj nabijat že enkrat, manjka vsega, od procesorjev do čipov za v hladilnike, tko da prosim.

Sure, minerji ne pomagajo ampak niso pa tut edini krivec.

Ma ja kdo kle kej nabija no, preden je BTC narasel za x6 al kolk, se je vsak stipe2 lahko sprehodil do najbljizje trgovine in kupil graficno po "normalni" ceni (pa je ze takrat maksi jokal da gre za paper launch). Ne verjet nekim pravljicam kako je vse drugo kot kripto krivo. In ja seveda ni samo kripto kriv, je pa glavni krivec.

Povezava do prispevka

Že tisti prejšnji val pred par leti je imel velik vpliv na cene in dobavljivost (Vege sploh ni bilo), pa ni bilo nobene epidemije ali pomanjkanja, tako da trditi da niso glavni del problema, je smešno.

 

Pač proizvodnja gpujev je optimizirana za običajno povpraševanje, in vsak šok podre celoten trg.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 2 urama:

Ma ja kdo kle kej nabija no, preden je BTC narasel za x6 al kolk, se je vsak stipe2 lahko sprehodil do najbljizje trgovine in kupil graficno po "normalni" ceni (pa je ze takrat maksi jokal da gre za paper launch). Ne verjet nekim pravljicam kako je vse drugo kot kripto krivo. In ja seveda ni samo kripto kriv, je pa glavni krivec.

Jz mislim da so med glavnimi krivci, ampak je teh krivcev veliko več kot samo minerji. Folk je doma in igra igrice in kupuje nove kompe ker so imeli 5+ let star HW, to je še en ogromen dejavnik, plus splošen chip shortage.

 

Pa maksi si bo moral prebrat kaj je piramidna shema.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Samo če bi bilo to, da folk, ki ima 5+ let stare kompe in kupuje nove potem tudi procesorjev ne bi bilo dobit. Tako pa lahko dobiš karkoli po mrsp ceni razen grafičnih. 

 

BTW na MF je bil pred kako uro, dvema drop kartic, 3060, 3060ti, 3070, 3080. 3060ti je imel ceno 1150EUR, pa tako hitro izginjajo, da to res ni. Ker če minaš ti je grafična pač investicija in valda da za neki kar ti bo neposredno prinašalo keš plačaš ful višjo ceno, kupuješ več kartic, ipd.

 

če bi kripto krešnil, pa se bojim, da ne bo, bi bilo hitro spet po starem 

 

Ta argument od Donota je bol tak tak, ker če si miner, pa ni nič za dobit, pač kupiš suboptimalno. Ker stare kartice tudi ne ležijo ravno po cesti, pa tudi iz vidika zgonjenosti niso ravno enakovredna zamenjava.

uredilo bitje Surg3on
Povezava do prispevka

ne vem no, meni je vodokotlič ponujal tko amdje kot nvidie, pa jih nisem želel vzet, ker ni blo optimalno. In potemtakem se mi ni dalo ukvarjat s tem. 

je pa res, da če bi mel po 100+ kartic, bi mogoče drugače razmišljal, in bi filal not karkoli pride pod roko. 

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 2 urama:

Samo če bi bilo to, da folk, ki ima 5+ let stare kompe in kupuje nove potem tudi procesorjev ne bi bilo dobit. Tako pa lahko dobiš karkoli po mrsp ceni razen grafičnih. 

 

Moraš vedet 3 stvari;

- določen folk nadgradi samo grafično, ker procesor je lahko še vedno soliden

- Intel sam proizvaja svoje procesorje, boli jih briga

- CPU ima ful manj sestavnih delov in čipov, kot grafična kartica

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...