Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Samo, če bo pomanjkanje grafičnih kartic (po msrp) cenah dolgo trajalo bo neizogibno začelo načenjat market PC gaminga, ki pa ni mali. Ne vem zakaj kateri od teh večjih playerjev ne dela panike oz. se angažira, da bi se naredilo malo reda. Sploh pri zajezitvi scalperjev se mi zdi, da bi se dalo marsikaj še naredit. Smo pa res v crazy situaciji, par dni nazaj je Linus objavil filmček, kjer je bil folk izžreban in nato so še neki z njim tekmovali, da so lahko kupili grafično po msrp ceni. Si zamisliš, da te izberejo na utube kanalu z 13M+ naročnikov, tvoja nagrada pa je, da lahko kupiš grafično po normalni ceni. Ono res sam WTF kam smo prišli..

  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

To, da je shortage je nedvomno res in seveda je problem večdimenzionalen, ampak vseeno ne bi rekel, da niso noben problem ljudje, ki z boti v parih sekundah pokupijo celotno tisto zalogo grafičnih, ki le nekako pride do trgovin in jih v  naslednjem trenutku že za vsaj 2x ceno prodajajo na ebayu. Jaz pravim, da 1. problem so minerji, 2. je korona in vse implikacije tega dejstva, 3. mučke čučke s tovarnami in samo proizvodnjo, 4. so pa scalperji. Vse skupi pa rezultira v to kar imamo. Čist sem že frustriran, ker sem nekaj let planiral, da bom ob naslednji nadgradnji kupil ultrawide monitor in ustrezno nadgradil računalnik, lepo u izi našparal, potem pa tole..Če bi imel bolj sodoben računalnik bi šlo tole mimo mene, da še vedel ne bi, tako pa imam 7 let staro mašino. Najbolj sick joke mi je pa ono, da lani jeseni nisem kupil, ker sem čakal, da se bo po novem letu itak vse razrešilo. ha-ha :(  

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče Dne, 12. 5. 2021 at 12:56:

sprašujem se, po kakšni ceni oni dobijo kartice. Ali jim že njihov dobavitelj postavi visoko ceno in si nabije marže? Ali pa jih dobijo od proizvajalca po normalni ceni in sami nabijejo ceno v višave?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...