Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 41 minutami:

PS4 igre niso tako zahtevne, da jih ne bi mogel normalno poganjati na večini PCjev

 

PS5 je čist nekaj drugega

 

  

a ti bo developer zaračunal 200$ za igro, da se mu splačalo zapravljati čas in denar za high-end featurse

 

igre prodajajo hardver, ne obratno

Moc PS5 nekje v rangu 3700x+2060 SUPER (ali 2070).
 

 

Razen v ceni ne vidim nobene posebne prednosti. Prav tako imas sedaj FSR na PCju, ki pomaga starejsim grafam...

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Pomojem je res že čas da pustimo sledeče floskule nekje v letu 2000:

 

- PC gaming bo izumrl, vse se seli na konzole

- Konzole so bolj optimizirane od PCja in na slabšem hardwaru igre bolje tečejo zaradi optimizacije

- S prodanimi konzolami si delajo izgube, ki si jih povrnejo z igrami

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 22 minutami:

+ konzole zavirajo razvoj iger, ker morajo devi prilagajat na slabši hardware

sedaj bodo PCji zavirali razvoj, ker je večina še vedno na nekih gtx 1060 ali rx 480, kakšen mass market midrange gpu pa že nismo imeli od tega časa

 

kakšen 3060Ti za 400€ ali 6700xt za 475€ to zagotovo ni (3060 je nivoju prejšnje midrange generacije in ni noben upgrade, 70€ cenejši 2060S oh wow)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 minutami:

sedaj bodo PCji zavirali razvoj, ker je večina še vedno na nekih gtx 1060 ali rx 480, kakšen mass market midrange gpu pa že nismo imeli od tega časa

 

kakšen 3060Ti za 400€ ali 6700xt za 475€ to zagotovo ni

Dej ti nehej že nabijat za te svoje floskule iz leta 2000.

 

Ti lahko eno igro, ajde recimo GTA V, igraš na 15 let stari grafični @ 720p @40fps in low detajli, kar je še vedno 2x boljše, kot tisti, ki so jo igrali ob izzidu na xbox 360 in polovico GB rama.

Lahko pa matraš svojo RTX 3080 @ 4K in probaš dosežt 144fps, kar pa žal ne bo šlo.

 

Samo dvig resolucije iz 1080p na 4K zahteva skoraj 4x močnejšo grafično.

 

 

Povezava do prispevka

A veš kako bi bile te igre dobre, če ne bi bilo jih treba delat, tudi za 14 let stare grafične:

 

Sam jebi ga developerji so rekli, moramo igro tako narest, da bo delala tudi na 14 let starih grafah moramo imeti v mislih te ljudi, odrežite vse featurje stran, ker to mora delat.

Povezava do prispevka

Za nek 8800GT v letu 2007 sem dal 250€, pa je ta gpu peljal scat obe konzoli kar se tiče grafične moči, PS3 pa je tedaj stal koliko, 500€?

 

Sedaj pa rabiš 650-700€ (če bi se 3080 in 6800xt prodajala po MSRP ceni), da dobiš konkreten razliko v primerjavi s konzolami, ki se še vedno prodajajo za enako ceno kot pred 15 leti.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
keba reče Dne, 25. 7. 2021 at 17:34:

Tole prepiranje in primerjanje vsake malenkosti pomeni samo eno, da sta si AMD in Nvidia zelo blizu. Pri nakupu so odločilni faktorji kdo je čigav fanboy in katera kartica je bližje MSRP. Ni de facto boljšega. Upam da bo pri naslednji generaciji enako.

v bistvu lani z radeoni 5700 je bila situacija da AMD ni konkuriral v high endu, ampak je pa bila cena zelo konkurencna, medtem pa je bila nvidia 2000-serija videna kot overpriced in "gimmicky", ker je RT bil totalno brezvezen (reflectioni v par igricah) in DLSS ni bil sirse uporabljan.

 

danes je cel high end astronomsko drag, zato se vedno ostajam pri istem mmenju kot ko so lansrali AMD 6000 serijo, ne morejo ponujat premium cene ce ne ponujajo premium feature seta, ki danes ni vec gimmicky in neuporaben, ce pa ima vecina AAA igric DLSS in RT.

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka

Največji problem je sam AMD, ki si deli 7nm proizvodnjo s procesorji in konzolami, si želim da nikoli ne prevzeli ATI, ker tudi če bi imeli boljši produkt bi Nvidia imela še vedno večinski tržni delež, ker AMD ne bi bil sposoben proizvesti dovolj gpujev.

 

Saj isto je pri procesorjih napram Intelu.

 

Mogoče bo kaj boljše pri 5nm, ker ne bo konzol, samo verjetno bodo cene višje kot to generacijo.

 

Baje za 1 rdna2 gpu prodajo 5 amper gpujev, nek steam survey komaj zazna kakšen rdna2 gpu.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
cashman reče pred 1 uro:

Piše, da RTX 4090 izide Q4 2022. Krepko več kot eno leto še čakanja nanjo. Nerodno bo, če bo RDNA 3 mnogo pred njo na policah...seveda, če ne bo šlo spet za paper launch.

glede na neagresivnost AMD v zadnjih letih dvomim da bodo izdali nov gpu, dokler ne bodo vedeli kaj bo prinesla Nvidia, torej v najboljšem primeru kak mesec prej

 

bodo pa gotovo višji MSRPji, mogoče nov titan level tier (2000-3000$)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Dono reče pred 4 urami:


to se piše oz namiguje tudi za RDNA3.

 

maksi reče pred 4 urami:

glede na neagresivnost AMD v zadnjih letih dvomim da bodo izdali nov gpu, dokler ne bodo vedeli kaj bo prinesla Nvidia, torej v najboljšem primeru kak mesec prej

 

bodo pa gotovo višji MSRPji, mogoče nov titan level tier (2000-3000$)

no, potem pa še dolgo ne bomo videli ničesar iz logov GPU-jev....bo pa vznemirljivo pri CPU z Alder Lakeom in Intelovimi načrti, kako se vplesti v boj grafikulj in iz dvoboja narediti troboj.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 12 urami:

no, potem pa še dolgo ne bomo videli ničesar iz logov GPU-jev....bo pa vznemirljivo pri CPU z Alder Lakeom in Intelovimi načrti, kako se vplesti v boj grafikulj in iz dvoboja narediti troboj.

zakaj bi, če se gpuji še vedno daleč od MSRP, in naj bi se normaliziralo šele v začetku 2022

Povezava do prispevka
Enterprise reče Dne, 26. 7. 2021 at 17:46:

v bistvu lani z radeoni 5700 je bila situacija da AMD ni konkuriral v high endu, ampak je pa bila cena zelo konkurencna, medtem pa je bila nvidia 2000-serija videna kot overpriced in "gimmicky", ker je RT bil totalno brezvezen (reflectioni v par igricah) in DLSS ni bil sirse uporabljan.

 

danes je cel high end astronomsko drag, zato se vedno ostajam pri istem mmenju kot ko so lansrali AMD 6000 serijo, ne morejo ponujat premium cene ce ne ponujajo premium feature seta, ki danes ni vec gimmicky in neuporaben, ce pa ima vecina AAA igric DLSS in RT.

 

Mislim to so stvari, ki res ni stako pavšalne. Sam sem AMD fanboy s to razliko, da nisem Nvidia hater. V bistvu nisem fanboy AMDja, ampak fan underdogov, ker pač kralji se obnašajo kot kralji, zato imam intel proc in amd grafično, ker pri procesorjihj se pa AMD obnaša, kot da drži boga za jajca. Underdogi se drugače obnašajo, dajo zastonj vsem freesync, dajo zastonj vsem FSR itd... PA AMD kartice se bolje starajo, ker capljajo zadaj.

Tako je bil recimo neka GTX 1060 6gb ob izzidu hitrejša kartica od rx 580 8gb, danes je čisto druga zgodba recimo.

 

Tako da ja, mi se pogovarjamo, kot da AMD nima ray tracinga in upscaling tehnologije. Ma ja je povprečno v ray tracingu počasnejša, ma to ne pomeni, da ni iger, kjer ni celo hitrejša. Ma ja DLSS več iger podpira, kot FSR, ma ne moremo se obnašati, kot da FSR ne obstaja in da so totalne smeti. In ja na moji resoluciji 3440x1440 je AMD v svojem razredu hitrejši.

Ma ko sem probal od frenda rx 6700xt, sem videl da je to najtišja grafična kartica trenutno, ma men to ful pomeni. Še na forumu sem spraševal, ali 3060ti ali 6700xt, ker sem bil 90% da 3060 ti.

Ma ni razloga, da bi za isti denar 3060ti over 6700xt. Tako da sem svojo 2 leti staro blower rx 5700 prodal in dodal res nek drobiž in imam  zdej 6700xt.

 

Tko da ja, tudi če bi bil pripravljen odšteti 1500€ za grafično bi to bila rx 6900xt in  ne 3080ti. Pač mi to da je underdog, da manj porabi, da je tišja in da je pri moji resoluciji malce hitrejša odtehta več, kot to da je pri določenih naslovih počasnejša v ray tracingu.

 

Ker ta ray tracing + dlss je res super stvar, pa vendar damo vseeno na tehtnico 50% fpsjev. Aali raje igraš igro ray tracing + DLSS na 40fps ali raje igraš igro na 60fps? Spet je precej vse odvisno od posameznika.

 

AMD dela konkurenče kartice že skoz. Žal pri marketingu nimajo za burek pri Nvidiji.

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 1 uro:

atomic: torej so po tvojem boljše grafe?

 

Recimo jaz bi zdaj rad eno 3060 ti za 600€ pa bom počakaj na 6600xt, kaka bo cena itd. 6700XT je preveč požrešna za 550w mar ne?

Ne AMD niso boljše grafične. So drugačne. Drugače se obnašajo. Odvisno od igre. Če boš igral online kompetitive igre, če imaš 144hz in monitor in so ti FPSji>kot ray tracing, potem je nekako AMD. Če želiš igrati Cyberpunk 2077 z ray tracingom na 60fps potem je loigčna izbiral Nvidia - pa še to kar sem napisal, je tako čez palec. Vprašanje je tako, kompleksno ali naj kupim Toyoto karavana ali VW enoprosorca. Za večino laikov ne bo neke razlike, za človeka, ki pa išče specifično zadevo je pa razlika lahko določujoča.

Ampak ja 6700xt, ki nekako košta isto, kot 3060ti, potem lahko rečemo, da je bolj smoteren nakup.

Sam pa imam 450w napajalnik in 10400f procesor in oboje do max par ur benchmarka in deluje BP.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...