Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

B-Magic reče pred 1 uro:

A je možen nakup iz alternate v Slovenijo? Me srbi, priznam. Lep upgrade iz 1070. 

Pošiljajo v SLO in to je samo za vzet, če imaš 1070, ki je res zastarela že, vendar klkjub vsemu lahko še zmeraj dobiš 250-300€ zanjo.

 

3060ti je pa res brutalno 2x hitrejša, ob DLSSu je pa lahko 3x 4x... Pa še ray tracing dobiš.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 47 minutami:

Pošiljajo v SLO in to je samo za vzet, če imaš 1070, ki je res zastarela že, vendar klkjub vsemu lahko še zmeraj dobiš 250-300€ zanjo.

 

3060ti je pa res brutalno 2x hitrejša, ob DLSSu je pa lahko 3x 4x... Pa še ray tracing dobiš.


Naročil! Hvala atomic za pomoč :)

Dovolj je bilo čakanja, za 1080p bo povsem zadoščala, več zahtev pa nimam.

Povezava do prispevka

Ubistvu se šele sedaj zavedam, kakšen dober deal sem naredil septembra 2016 ko sem kupil 1070 GTX za 400€. :-D 

Tudi jaz sem imel želje za 3080, ampak pri teh cenah/situacijah bom raje počakal kakšno generacijo ali dve in vmes vsaj spodobno igral na 1080p 120hz. 1440p in 4k me zaenkrat ne zanimata, raje imam smooth in več FPS na 1080p. Se pa strinjam - če je želja igrat višje kot 1080p začne 3060ti šepat in ni najbolj primerna. 

Povezava do prispevka

a potem sploh imamo 4K kartico? Če drži, da je 3060Ti kartica za 1080p, potem niti 3080 Ti ali 3090 ne moremo reči 4K kartica, temveč le 1440p  kartica.

Sam bi skoraj rekel, da je 3060Ti čisto spodobna 1440p kartica...res pa ne bo vedno konstantnih  144+ fpsjev, če imate takšne monitorje...

Povezava do prispevka
cashman reče pred 26 minutami:

a potem sploh imamo 4K kartico? Če drži, da je 3060Ti kartica za 1080p, potem niti 3080 Ti ali 3090 ne moremo reči 4K kartica, temveč le 1440p  kartica.

Sam bi skoraj rekel, da je 3060Ti čisto spodobna 1440p kartica...res pa ne bo vedno konstantnih  144+ fpsjev, če imate takšne monitorje...

 



Odvisno od želja in občutljivosti na število FPS. Nekaterim 60 fps zadošča, meni osebno na 144hz monitorju mi je 60fps premalo - čuti se velika razlika napram 120+ fps, zato raje igram na 1080p z višjimi FPS. Moj sodelovec naprimer ne opazi razlike med 60fps in 120fps, zato bi recimo on bil bolj srečen v 1440p ali 4K. 

uredilo bitje B-Magic
Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 6 minutami:

Odvisno od želja in občutljivosti na število FPS. Nekaterim 60 fps zadošča, meni osebno na 144hz monitorju mi je 60fps premalo - čuti se velika razlika napram 120+ fps, zato raje igram na 1080p z višjimi FPS. Moj sodelovec naprimer ne opazi razlike med 60fps in 120fps, zato bi recimo on bil bolj srečen v 1440p ali 4K. 

 

ne opazi razlike ker ma 60hz monitor :D

Povezava do prispevka

resno pošljejo v slo? joj ko nimam na kartici tok, help :)

 

kao brez garancije?

 

Mit dieser Garantieverlängerung erhalten Sie eine Garantieleistung für den erworbenen Zeitraum.
Bitte beachten Sie: Der Erwerb einer Garantieverlängerung lässt Ihre gesetzlichen Gewährleistungsrechte unberührt. Diese stehen Ihnen innerhalb der Gewährleistungszeit, unabhängig vom Erwerb einer Garantieverlängerung, von Gesetzes wegen zu.

 

hm sploh ne vem, si jo sploh uspel naročiti?

uredilo bitje kmetek
Povezava do prispevka

tok?

 

value of goods: 614,10 Euro

charges for packaging & shipping: 14,90 Euro

--------------------------------------------------

total value of the order: 629,00 Euro

 

value added tax: 22 %

payment takes place by: by prepayment (bank transfer) or PayPal Invoice

country for invoice: Slovenia

country for delivery: Slovenia

delivery service: UPS

delivery time up to you: 1 week

Povezava do prispevka

Je veliko in si ze mazem hladilno kremo na zadnjicnem predelu, ampak preprosto sem imel ze dovolj cakanja + backlog se mi je nabiral, ker so igre na 1080p tekle na 30-60 fps in ni bilo gusta spilat. Tako da jebi ga, tistih 250€ preplacila je moja neucakanost in frustracija, sem se zavestno sprijaznil s tem in skesiral. 

Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 7 minutami:

Je veliko in si ze mazem hladilno kremo na zadnjicnem predelu, ampak preprosto sem imel ze dovolj cakanja + backlog se mi je nabiral, ker so igre na 1080p tekle na 30-60 fps in ni bilo gusta spilat. Tako da jebi ga, tistih 250€ preplacila je moja neucakanost in frustracija, sem se zavestno sprijaznil s tem in skesiral. 

Nisi nič preplačal, ker je tvoja grafična vredna 50€ več, kot bi bila vredna v nekih normalnih časih.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 urami:

Eh jebeš to cheaperstvo. Jaz bom počakal na razumsko ceno za 3070, ker hočem igrice igrati v pravem 4k. 

V pravem 4K ne boš igral na 3070, kot drugo je pa 3060ti zanemarljivo počasnejša od 3070, cca 10%, tko da mi sploh ni jasno, kaj si želel povedat? 

 

cashman reče pred 3 urami:

a potem sploh imamo 4K kartico? Če drži, da je 3060Ti kartica za 1080p, potem niti 3080 Ti ali 3090 ne moremo reči 4K kartica, temveč le 1440p  kartica.

Sam bi skoraj rekel, da je 3060Ti čisto spodobna 1440p kartica...res pa ne bo vedno konstantnih  144+ fpsjev, če imate takšne monitorje...

 

Sektor 13 reče pred 3 urami:

3060 TI je entry level 1440p grafa. To pomeni vsaj 60 fps. Odvisno od spila.

 

1080p grafa ali 4k grafa poimenovanje bi jest kar odstranil, ker to tudi spada v leto 2000

 

bomo dodali to pod 6. točko pravilnika obnašanja :)

To sem tudi že večkrat poudaril, zakaj je to neumno in bom še enkrat.

 

Ker je treba postavit ISO standard za ta pravila.

Ali je grafa 4K takrat, ko je zmožna poganjat 4K igre @ 60fps ali 144fpsm, ali celo zgolj 30fps? Ali so te fpsji minimalni dovolj ali povprečni? Ali to pomeni za vse igre, ali zgolj nekatere, ali 100% ali tam 95% iger? Je to z ray tracingom ali ne? Ali je to s pomočjo upscalanja DLSS/FSR ali brez, če z, ali je to quality, ali je lahko perfomance? Ali morajo biti igre na high ali ultra?

 

Recimo moj kriterij je tak, da mora povprečno nove igre poganjat na vsaj high nastavitah, povprečno s 60fps, v nativni 4K resoluciji brez ray tracinga. Če to zmore povprečno najnovejše igre tako poganjat je zame grafična 4K. Moj kriterij je za koga drugega nespremljiv. Ampak po mojem kriterju je potem RTX 3060ti 4K grafa.

 4K-o.png

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 31 minutami:

Ja sj. Sam realno gledano je 5 let stara grafa z msrpjem 379$ ne bi smela bit vredna več, kot 50€. 

to je bilo nekdaj, sedaj bo 6600xt, ki bo verjetno slabši od 5700xt v 1440p zaradi majhnega infinity cache in ozkega pomnilniškega vodila (128-bit, ki je prej bilo domena gpujev za 130€ :avadodo:) stane praktično enako, ter 100€ več oz. 30% dražje kot predhodnik 5600xt

 

to je fucked up kakorkoli obrneš

 

prav iz principa sedaj ne bom kupil AMD, preklete kurbe pogoltne, pri Zen 3 in RDNA 2 so pri meni zgubili vse pozitivne točke

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...