Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

največji drek vseh teh mining for je, da si tistih 100€ ki si jih prislužu ne moreš nikamor prenakazat, ker nisi na "minimalni količini, ki jo dovolimo poslat"

 

to je mene jezilo že way back when in dam levo jajce, da je to zanalaš tako narejeno, da se odžene folk, ki ni pripravljen majnat pol leta, da si lahko tist drobižek izplača. na koncu samo brišeš račun in si rečeš, da se ne boš več pustil na suho. tisti overlordi, ki pool operirajo se pa smejejo, k se jim od tega drobiža k ga folk pušča najbrž nabere nekaj malega.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Ne vem o čem govoriš. Z neko povprečno grafično lahko zaslužiš 100€ na mesec po trenutnih cenah. Toliko btcja preneseš v svoj wallet na borzi in prodaš to smrdljivo stvar, ki v 12ih letih odkar obstaja ni rešila niti enega problema, kot obljublja, ampak je je zgolj dvignila cene grafičnih kartic in ustvarila novo religijo 21. stoletja, ki onesnažuje svet.

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Jaz osebno poznam en primer, ko je kolega pustil prižgan računalnik, medtem so bili z družino v gledališču. Vmes se je zadeva vžgala in jim je zgorelo celo stanovanje. Prav uraden vzrok je bil vžig računalnika. Res je bilo bedno, čez noč so ostali praktično brez vsega. Je bilo pa to ful časa nazaj, tako da on ni minal, ampak je po moje kake torente dol vlekel. Računalnik je bil nek prebuilt z verjetno ful slabim in poleg tega še kej defektnim napajalnikom. Hočem rečt, da sem jaz tudi mislil, da se to ne more tk like nikoli zgodit, pa evo, poznam primer ko se je. Tako da verjetnost za to je itak zelo zelo mala, sam nikoli enaka 0.

 

 

uredilo bitje Surg3on
Povezava do prispevka

Ja sej štekam, sam ajde če se že gremo, tudi neka tudi fuuul mala verjetnost bo večja, če boš na polno nažigal mašino pri majnanju, kot pa če ne bi. Se pa strinjam, da to še vedno spada v kategorijo "šit happens" in verjetnost da se to zgodi ni dovolj velika, da bi bilo razumno, da bi vplivala na tvoj lajf oz. da zarad tega ne bi puščal računalnika prižganega, ko te ni doma.  

Povezava do prispevka

Evo še ena s prve (druge) roke. Verjamem, da so nekoč bili v pre-built računalnikih res čisto shit napajalniki. Verjetno so še danes. Kolegu sem prodal prejšnji računalnik, ki je bil kupljen pre-built. In po 3 mesecih je rekel, da sfali elektrike pa išče napako po bajti... Ko pride v računalniško sobo pa cela v dimu in je skurilo napajalnik. Je rekel sreča, da je bil doma... Nobene obremenitve, ker rabi comp samo za maile in splet. Še Office ne uporablja. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 7 urami:

Niti ni nujno šit happens, samo poglej kaj je blo zdaj z gigabytovimi napajalniki al pa lani z ohišji (se ne spomnem točno čigavimi). In če maš slčajno tako komponento pa ne spremljaš recallov/warningov je šansa hitro precej večja ko pa random vžig.

 

NZXT H1.

In jaz nikoli ne bi puščal pc-ja prižganega ko ni nobenga doma. Še posebej pri kakšni "polni" obremenitvi. 

Meni je recimo leto, dve nazaj crknil napajalnik (cooler master) kar tako. Ja dejansko je počlo. Na srečo brez ognja in še na pc-je sem nekaj delal. 

PC je bil rahlo navit.

Ni bil pa to vzrok odpovedi. 

 

@Arey 

beri moj post. Je itak večja šansa, da raz_uka baterijo samo ni nujno, da tudi "elektronsko vezje" ne bi. ;)

Saj baterija ima tudi elektronsko vezje oziroma nek protection. ;)

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 8. 9. 2021 at 9:02:

Ne vem o čem govoriš. Z neko povprečno grafično lahko zaslužiš 100€ na mesec po trenutnih cenah. Toliko btcja preneseš v svoj wallet na borzi in prodaš to smrdljivo stvar, ki v 12ih letih odkar obstaja ni rešila niti enega problema, kot obljublja, ampak je je zgolj dvignila cene grafičnih kartic in ustvarila novo religijo 21. stoletja, ki onesnažuje svet.

Verjetno delaš na banki?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...