Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Kolikor se jaz spomnim nekih joker izračunov porabe elektrike, je bil en posran modem ki gori cel mesec cca. 5 evrov. Tako da cel računalnik verjetno porabi vsaj ene 5x. Sicer pa če ti comp cele dneve gori se verjetno tudi prej kaj zjebe. Pa tistih 100 evrov je potem še takih, da jih itak ne moreš vnovčit, oziroma moraš nategnit nekega bebčka da ti odkupi to kripto sranje. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 11 minutami:

Kolikor se jaz spomnim nekih joker izračunov porabe elektrike, je bil en posran modem ki gori cel mesec cca. 5 evrov. Tako da cel računalnik verjetno porabi vsaj ene 5x. Sicer pa če ti comp cele dneve gori se verjetno tudi prej kaj zjebe. Pa tistih 100 evrov je potem še takih, da jih itak ne moreš vnovčit, oziroma moraš nategnit nekega bebčka da ti odkupi to kripto sranje. 

Zal neves nic o kriptu in prosim ne siri takih novic, ki mislis da so prave. Ce si jezen, stresaj to na gnoju.

 

Izracun elektrike/porabe je pa cisto enostaven. Pogledas tarifo na poloznici ter porabo graficne pri minanju. Npr poraba pri 3060tI je okvirno 120W (+/- 15W) pristejes se porabo ostalih komponent kar okvirno skupaj znese cca 170W ali manj.

Na koncu meseca to doprinese med 6 in 9 eur na mesec.

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 2 urama:

Zal neves nic o kriptu in prosim ne siri takih novic, ki mislis da so prave. Ce si jezen, stresaj to na gnoju.

 

Izracun elektrike/porabe je pa cisto enostaven. Pogledas tarifo na poloznici ter porabo graficne pri minanju. Npr poraba pri 3060tI je okvirno 120W (+/- 15W) pristejes se porabo ostalih komponent kar okvirno skupaj znese cca 170W ali manj.

Na koncu meseca to doprinese med 6 in 9 eur na mesec.

 

Kdo si ti da bos tle siril resnico in dejstva. 

Povezava do prispevka

Mimogredno vprašanje za znalce. Moram zamenjati R9 290X 4 GB z nečim sodobnejšim in zlasti tišjim. Za igrice, kajpakda! 

 

Nezavedajoč se situacije sem bil prepričan, da bom za par stotakov kupil sodobno srednjerazredno kartico z 8 GB. A v resnici novih izdelkov na policah ni, rabljene pa se prodajajo zgonjene tehnologije izpred treh let za višjo ceno, kot so bile nove. Vrgel sem uč na geforce 1070 in 1080 in 1660, ampak je ukvarjanje s prodajalci na Bolhi zaenkrat še jalovo. Kakšnih 350€ sem sicer imel namen dati, zdaj pa imam ponudbo za radeona 6600XT 8 GB za 400€. Je to v redu nakup?

Povezava do prispevka

Takoj zgrabi, ker tole je MSRP cena 6600xt, kar je skoraj nemogoče dobiti v današnjem času.

 

Čeprav gledano s perspektive pred korono in mininga je še vedno nateg, praktično 5700XT za enako ceno, celo nekaj slabši v 1440p.

 

V normalnih časih bi bilo tole 250-300€.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 10 urami:

Mimogredno vprašanje za znalce. Moram zamenjati R9 290X 4 GB z nečim sodobnejšim in zlasti tišjim. Za igrice, kajpakda! 

 

Nezavedajoč se situacije sem bil prepričan, da bom za par stotakov kupil sodobno srednjerazredno kartico z 8 GB. A v resnici novih izdelkov na policah ni, rabljene pa se prodajajo zgonjene tehnologije izpred treh let za višjo ceno, kot so bile nove. Vrgel sem uč na geforce 1070 in 1080 in 1660, ampak je ukvarjanje s prodajalci na Bolhi zaenkrat še jalovo. Kakšnih 350€ sem sicer imel namen dati, zdaj pa imam ponudbo za radeona 6600XT 8 GB za 400€. Je to v redu nakup?

Vem da to verjetno ni odgovor, ki ga iščeš, ampak moraš res absolutno nabavljat grafično zdaj? Namreč, kot si ugotovil že sam, zdaj RES ni pravi čas in vprašanje kdaj sploh bo. Zato je zdaj imo res najboljše obdržat staro kartico če deluje brezhibno, a res nujno rabiš močnejšo kartico od 290x? Namreč ta kartica je bla flagship radeon ko je prišla ven ene 7 let nazaj oz. (mislim da) 2014. Jaz imam še malenkost slabšo - 290 (brez x) in mi še vedno služi odlično za veliko večino špilov na nekih medium do high nastavitvah in 1080p. Omenil si sicer glasnost, sumim da maš reference verzijo? Vidiš to je velika napaka, ti starejši radeoni še posebno niso bli za kupovat reference zaradi glasnosti in temperatur, razen v primeru da si dal gor water block in napeljal custom liquid cooling.

 

Kakorkoli že, velika škoda da maš reference, jaz mam npr. asus direct cuii oc, ki je že precej boljša kartica s stock coolerjem, čeprav sem kasneje dejansko montiral še vodno hlajenje (niti približno ni blo nujno). Zakaj vse to pišem, če ti ne odgovarjam na primarno vprašanje? Ne vem, verjetno se hočem pohvalit da nekaj vem o teh karticah :D

 

Oz. hočem povedat samo 3 stvari

- tvoja  največja napaka je, da si kupil reference radeona leta 2014 (in nisi nardil custom cooling rešitve)

- zdaj res ni pravi čas za kupovanje nove grafične

- radeon 290x je še vedno zlo solidna kartica (v primeru spodobnega hlajenja in max fhd resolucije)

 

Glede 6600xt in za tako ceno pa ne bi vedu, namreč trenutnega kupovanja se otepam kot hudič križa. Oprosti za pametovanje, samo moj majhen (neuporaben) insight v situacijo.

 

Prva slika no-no, druga slika oh yes

radeon r9 290(x) je sicer kr kultna kartica, ob izzidu zlo konkurenčna oz. celo boljša od primerljivih geforceov. :)

 

2397-front.jpg

 

2727-front.jpg

Povezava do prispevka
maksi reče pred 7 minutami:

Takoj zgrabi, ker tole je MSRP cena 6600xt, kar je skoraj nemogoče dobiti v današnjem času.

 

Čeprav gledano s perspektive pred korono in mininga je še vedno nateg, praktično 5700XT za enako ceno, celo nekaj slabši v 1440p.

 

V normalnih časih bi bilo tole 250-300€.

Jp, glih nekje tolko so takrat stale 290x, ki pa so ble takratni flagship, medtem ko je 6600xt danes zgolj neka mid-tier kartica.

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 21 minutami:

Mimogredno vprašanje za znalce. Moram zamenjati R9 290X 4 GB z nečim sodobnejšim in zlasti tišjim. Za igrice, kajpakda! 

 

Nezavedajoč se situacije sem bil prepričan, da bom za par stotakov kupil sodobno srednjerazredno kartico z 8 GB. A v resnici novih izdelkov na policah ni, rabljene pa se prodajajo zgonjene tehnologije izpred treh let za višjo ceno, kot so bile nove. Vrgel sem uč na geforce 1070 in 1080 in 1660, ampak je ukvarjanje s prodajalci na Bolhi zaenkrat še jalovo. Kakšnih 350€ sem sicer imel namen dati, zdaj pa imam ponudbo za radeona 6600XT 8 GB za 400€. Je to v redu nakup?


Je vredno. 

1080ti se še vedno prodaja za isto ali več. 

6600xt je boljša.  

Res da ni optimalno, ampak je za trenutne razmere ok.

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 11 urami:

Mimogredno vprašanje za znalce. Moram zamenjati R9 290X 4 GB z nečim sodobnejšim in zlasti tišjim. Za igrice, kajpakda! 

 

Nezavedajoč se situacije sem bil prepričan, da bom za par stotakov kupil sodobno srednjerazredno kartico z 8 GB. A v resnici novih izdelkov na policah ni, rabljene pa se prodajajo zgonjene tehnologije izpred treh let za višjo ceno, kot so bile nove. Vrgel sem uč na geforce 1070 in 1080 in 1660, ampak je ukvarjanje s prodajalci na Bolhi zaenkrat še jalovo. Kakšnih 350€ sem sicer imel namen dati, zdaj pa imam ponudbo za radeona 6600XT 8 GB za 400€. Je to v redu nakup?

Definitivno se izplaca.

maksi reče pred 14 urami:

in kje je meja pri gpujih, kjer se rudarjenje več ne splača

Tezko je rect. Da bi lih sedajle kupoval za mining se ne izplaca. Ce pa rabis se za gaming pa pac minas, ko ne uporabljas - takrat se pa skoraj vsaka izplaca.

Drugace pa je za mining Ethereuma minimum 6gb rama, kar je vsaj RTX 2060. (lahko tudi 1060 6gb).

 

To kar je Lorfebo nasel za 400 eur -> 6600XT se tudi definitivno izplaca. Mining ima podoben kot RTX 2060.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče Dne, 11. 10. 2021 at 17:26:

Ja. 3060ti LHR trenutno mina cca 39 mh/s z NBminerjem. Sicer poraba niha med 110W pa 140W (omejeno z Afterburnerjem na 70% wattov).

 

Kolko je torej tvoja dnevna in mesečna donostnost? Full se mi zdi ta cifra, ki jo omenjaš. Evo jaz mam trenutno 37 mh/s in je dnevna donostnost pod 2€/dan. In imaš celo low hash rate kartico. Delam jaz kaj narobe?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 22 minutami:

 

Kolko je torej tvoja dnevna in mesečna donostnost? Full se mi zdi ta cifra, ki jo omenjaš. Evo jaz mam trenutno 37 mh/s in je dnevna donostnost pod 2€/dan. In imaš celo low hash rate kartico. Delam jaz kaj narobe?

Katero grafo pa imas ?

 

Ja donosnost je nekoliko pod 2€ na dan.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 5 minutami:

Katero grafo pa imas ?

 

Ja donosnost je nekoliko pod 2€ na dan.

 

Sorry. Zdaj sem šel za nazaj gledat poste in sem te zamenjal za Darksaga. On je pisal, da je v enem mesecu namajnal za 110€ in še to samo občasno majna. Sem cel čas mislil, da si ti to pisal, da tolko dobiš toliko s 3060 LHR.

 

@darksaga s katero grafično to majnaš?

 

Jaz sem tudi mislil samo občasno majnat in se mi zgleda ne splača. Včasih pozabim vklopit, včasih kaj igram in ne majnam... Pa leze zelo, zelo počasi.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
LordFebo reče Dne, 11. 10. 2021 at 22:41:

Mimogredno vprašanje za znalce. Moram zamenjati R9 290X 4 GB z nečim sodobnejšim in zlasti tišjim. Za igrice, kajpakda! 

 

Nezavedajoč se situacije sem bil prepričan, da bom za par stotakov kupil sodobno srednjerazredno kartico z 8 GB. A v resnici novih izdelkov na policah ni, rabljene pa se prodajajo zgonjene tehnologije izpred treh let za višjo ceno, kot so bile nove. Vrgel sem uč na geforce 1070 in 1080 in 1660, ampak je ukvarjanje s prodajalci na Bolhi zaenkrat še jalovo. Kakšnih 350€ sem sicer imel namen dati, zdaj pa imam ponudbo za radeona 6600XT 8 GB za 400€. Je to v redu nakup?

 

Takoj vzemi za 400€ 6600xt. Moraš vedt, da je tudi tvoja vredna cca 150€, ampak tvoja grafična je stara 6-9 let. Boh ve, koliko je še do konca. Tako da doplačilo 250€ je vredno že iz razlogov, da imaš novo kartico, ki je hladnejša, precej precej tišja nenazadnje tudi več vredna, 8gb rama, novejše tehnologije, življenska doba verjetno daljša, nižja poraba, nek osnoven ray tracing... povrh vsega pa še precej precej hitrejša.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...